poster

Čas přílivu (S10E04) (epizoda)

 • Velká Británie

  Taken at the Flood

 • Slovensko

  Unesené prúdom

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2006, 1 h 45 min

Režie:

Andy Wilson

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Scénář:

Guy Andrews

Kamera:

Sue Gibson
 • Agatha
  ****

  Knihu jsem zatím nečetl, takže nemůžu porovnávat, ale proti filmu nemám větších námitek, snad jen musím uznat, že v tomto díle jsem se musel dost ohánět abych se v jeho spletitém ději orientoval. Ale nakonec se monsieur Poirotovi opět podařilo spojit všechny díly skládačky a vše bylo jasné, stále žasnu nad britskou TV detektivkou: tvůrci sice do 1 a půl hodiny vměstnají co se dá, ale v maximální kvalitě; to u nás nemají co vměstnávat do x dílů a výsledná kvalita se ve většině případech blíží bodu mrazu. Proto buďme rádi za kvalitní dabing našich nedobrých herců:-) To byl takový nevkusný bonus, ale zrovna mi to přišlo na jazyk, tak proč toho nevyužít, co má člověk pořád do těch komentářů psát...:-)(1.3.2009)

 • Beagle
  ****

  Čas přílivu je typická Agatha Christie - typická ve smyslu zasazení děje do rodinného sídla plného záštiplných, intrikujících, přetvařujících se a po dědictví toužících příbuzných, kteří jsou kvůli vlastnímu prospěchu schopni čehokoliv. Také komplikovaností zápletky, okořeněné několika hříchy minulosti, je obvyklá. Už ne tak úplně typická je ovšem démoničnost vlastního pachatele a jeho duševní stav, hraničící vpodstatě se šílenstvím a také lehce překombinovaný závěr spojený s jeho odhalením. Ale jako celek snímek funguje víc než dobře, milovníci Hercula budou myslím i tentokrát spokojeni.(2.10.2011)

 • kaylin
  ****

  Tyhle poslední díly jsou docela příjemně zamotané, kdy opravdu čekáte na to, jak to vlastně bude vyřešeno, protože na první pohled není nic jasné. Poirot navíc exceluje v tom, jak pak všechno vyřeší a jeho seance na konci jsou pro mě prostě očekávaným prvkem, na který se opravdu těším. Tady opět kraluje zápletka.(18.5.2015)

 • Marigold
  ****

  Po dvou rozpačitých večerech návrat Hercula v seriálové formě. Méně chladná režie, živější kamera, lepší postavy, více emocí a mistr detektiv hodně zatažený do složitého děje. Na závěr jako třešnička elegantní double twist, který bohužel ve finále trpí značnou překombinovaností. Přesto jsem se příjemně bavil a cítil napětí, které na téhle sérii tolik miluju..(21.1.2007)

 • misterz
  ****

  Výborná melancholickejšia atmosféra a predovšetkým vynikajúca hudba dodali tomuto dielu osobitý šmrnc. Pátranie bolo síce aj tentoraz zaujímavé, ale len v rámci nadpriemerného štandardu tohto detektívneho cyklu, nič výnimočné. Musím ale uznať, že rozuzlenie tohto zamotaného prípadu bolo vynikajúce. 80/100(15.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace