poster

Čas přílivu (S10E04) (epizoda)

 • Velká Británie

  Taken at the Flood

 • Slovensko

  Unesené prúdom

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2006, 1 h 45 min

 • Šandík
  ****

  Herecké výkony, režie, výprava, to všechno je opět téměř stoprocentní. Tak jako mnohokrát předtím je ovšem na téhle adaptaci předlohy Agathy Christie nejslabší právě předloha Agathy Christie... Nelogičností a nepravděpodobností je tu jak naseto, třeba jenom ta zpráva o příčině výbuchu, kterou Poirot někde na počátku třetí třetiny dostane poštou. To to hoši ve Scotland Yardu nevěděli hned? Nebo se to zjistilo až po dvou letech při nové prohlídce trosek? Nebo se to vědělo, ale nepoužilo? Škoda... Celkový dojem: 75%(15.8.2010)

 • HiddenDragon
  ****

  S10E04. Kvalitni dil s dobrou mystifikaci divaka, ale take s jednou z nejmene prijemnych postav serie, Davidem Hunterem (Elliot Cowan), bratrem Rosaleen Cloadeove - bohate vdovy a dedicky velkeho jmeni. Ovlada ji, kontroluje jeji finance a je jak ostriz prede vsemi z velke rodiny, ktera je vpodstate cela zadluzena a rada by z dedictvi take neco mela. Dokud je vsak David nablizku, je lepsi se drzet stranou. A paradoxne do tohoto vsivaka se zamiluje mlada Lynn, vracejici se z Afriky a Poirotova znama. V napjate atmosfere plne nenavisti se pak rozviji trochu uchylny romanek a k tomu se objevi clovek, ktery tvrdi, ze prvni manzel Rosaleen nezemrel, jak se tvrdilo, a tudiz by jeji druhy snatek a cele dedictvi pozbylo platnosti. Jak jsem napsal - postava pana Huntera, svudnika a darebaka v jedne osobe - mi je dost neprijemna, ale to neni chyba filmu, spis je to plus, protoze je zahrany dobre. Trochu vetsi problem jsem mel s nekterymi skutecnostmi, ktere Poirot na konci zminuje a u kterych absolutne nechapu, jak na ne prisel :) Ale holt ne vse se divakovi vysvetluje, pokud se jedna o inteligenci Poirota a jeho dedukce :) Take mi trochu vadi opet ten vagni nazev, kterych v teto i predchozi sezone je povicero. Zas je to nejaky citat ze Shakespeara (viz Zajimavosti).(30.8.2016)

 • kaylin
  ****

  Tyhle poslední díly jsou docela příjemně zamotané, kdy opravdu čekáte na to, jak to vlastně bude vyřešeno, protože na první pohled není nic jasné. Poirot navíc exceluje v tom, jak pak všechno vyřeší a jeho seance na konci jsou pro mě prostě očekávaným prvkem, na který se opravdu těším. Tady opět kraluje zápletka.(18.5.2015)

 • Autogram
  ***

  Príbeh sa vyvíja veľmi pomaly, skoro vôbec a vrah je akosi viditeľný až príliš skoro. Konečný verdikt neprináša ani Poirot, ale list zo Scotland Yardu. Všetko zaujímavé sa tak sústreďuje do záverečnej scény odhalenia, tentokrát naviac s jedným adrenalínovým momentom. (22.12.2013) – Na druhýkrát s lepším sústredením sa to dalo zvládnuť, ale stále sa mi to zdá príliš zdĺhavé a zaujímavé až na konci. No zdvinúť hodnotenie z dvoch na tri môžem. (22.5.2016) –––– Preto som si najal najlepšieho detektíva na svete.(22.12.2013)

 • chelseaman22
  ***

  Už u knižní předlohy jsem se nudil k smrti. A snímek zjevně velice přesně kopíruje inkriminovanou předlohu. Vyjma Davida Huntera to stálo za starou belu. Hercule opět řešil případ jen proto, aby na závěr obdržel od mladé dědičky decentního hubana a závěr... To je pořád to samé. Chybí tam ty hňupové Hastingsové, chytrolíni Jeppové a babky držgrešle. 67%(13.10.2014)