Čas přílivu (S10E04) (epizoda)

Taken at the Flood

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Guy Andrews

Sue Gibson

David Suchet je Poirot!!! A nikdo jiný! Vždy, když se objeví na scéně, člověk má tendenci otevřít pusu. Má neskutečné charisma a pro roli Poirota se zkrátka musel narodit! To jsem si nemohl odpustit, ale teď k filmu. Ačkoliv ještě trochu zamotanější než obvykle, pochopit se to dá a má to neskutečně pěknou atmosféru, která se knihám Agathy Christie velmi přibližuje. V tomhle filmu bylo navíc úžasně natočeno i konečné rozuzlení - to tzv. rybí oko a změna barvy zde byly použity velmi správně a prostě jo... Angličani minimálně dvě věci umí lépe než všichni ostatní - skutečně vtipný seriál a detektivky s atmosférou.(22.1.2007)

Herecké výkony, režie, výprava, to všechno je opět téměř stoprocentní. Tak jako mnohokrát předtím je ovšem na téhle adaptaci předlohy Agathy Christie nejslabší právě předloha Agathy Christie... Nelogičností a nepravděpodobností je tu jak naseto, třeba jenom ta zpráva o příčině výbuchu, kterou Poirot někde na počátku třetí třetiny dostane poštou. To to hoši ve Scotland Yardu nevěděli hned? Nebo se to zjistilo až po dvou letech při nové prohlídce trosek? Nebo se to vědělo, ale nepoužilo? Škoda... Celkový dojem: 75%(15.8.2010)

Tyhle poslední díly jsou docela příjemně zamotané, kdy opravdu čekáte na to, jak to vlastně bude vyřešeno, protože na první pohled není nic jasné. Poirot navíc exceluje v tom, jak pak všechno vyřeší a jeho seance na konci jsou pro mě prostě očekávaným prvkem, na který se opravdu těším. Tady opět kraluje zápletka.(18.5.2015)

Při sledování tohohle dílu mi nikdy není dvakrát příjemně. Můžou za to ty znepokojující smyčce, které vytvářejí dost chladnou atmosféru, pak taky způsob podání příběhu patří mezi ty mrazivější a vážnější. Z herců mě zaujal Elliot Cowan, který si později zahrál i v jednom díle Marplové, a jehož herecký projev rovněž přispíval k tomu, že mi není při sledování dvakrát příjemně. (Ovšem nemyslím to ve zlém.)(1.1.2011)

Už u knižní předlohy jsem se nudil k smrti. A snímek zjevně velice přesně kopíruje inkriminovanou předlohu. Vyjma Davida Huntera to stálo za starou belu. Hercule opět řešil případ jen proto, aby na závěr obdržel od mladé dědičky decentního hubana a závěr... To je pořád to samé. Chybí tam ty hňupové Hastingsové, chytrolíni Jeppové a babky držgrešle. 67%(13.10.2014)