poster

Záhada modrého expresu (S10E01) (epizoda)

 • Velká Británie

  The Mystery of the Blue Train

 • Slovensko

  Záhada Modrého vlaku

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2005, 1 h 45 min

 • chelseaman22
  *****

  A jéje! Tak se ten náš Herkules opět zamiloval do dívky o dvě generace mladší! Nejenže by ji byl býval s ochotou zahříval lože, ale ani se neodvážil tu křehotinku obvinit z podlé vraždy! Slabší variace na Vraždu v Orient Expresu byla naozaj bez servítek vůči ženám - jedna dostala po držce tak, že by ji milenec nepoznal, druhá téměř okusila teplo sálající z vlastní horké krve tryskající z hrdla a třetí by pro koitus interuptus zabila. A zabila. Krása! 91%(19.8.2014)

 • karlee
  ***

  Klasický Poirot, motiv činu pochybný, provedení náhodné, Hercule prakticky nevyšetřuje, on prostě ví a na konci nám to všem poví. Řešení občas kalí nějaký detail, který Hercule s výkřikem typu "Mon dieu, Poitrot byl slepý!" rozlouskne a - jak říkají šachoví komentátoři - zbytek je věcí techniky. Ale i tak je to milé, tady třeba pobavil prostoduchý Corky.(19.8.2014)

 • bloom
  *****

  Hercule je opět ve formě! Po sérii mdlých dílů mě tento dokázal opět zaujmout. Ale spíše než Suchetovy příběhy mi spíš připomněla Vraždu v Orinet Expresu či Smrt na Nilu, nejen kvůli podobnosti prostředí. Všichni herci byli skvělí a ačkoliv jsem znal kromě Sucheta pouze dva (Elliotta Goulda a Nicholase Farrella), sehráli to všichni možná líp než nějaké hvězdy. Hudba byla místy geniální, ale místy zase zbytečná a nesnesitelná. Uvažuju o tom, že si ale přečtu předlohu. Je to na 4, ale protože tak dobrý díl jsem dlouho neviděl, dávám 5.(31.1.2007)

 • Petkon
  odpad!

  Vizuální tragédie, kamera naprosto otřesná - snímání zhruba z půl metrové vzdálenosti, v záběrech se víceméně střídaly pouze hlavy, ne opravdu tohle nešlo dodívat do konce, po cca 2O minutách jsem zcela zhnusen vypnul televizor. Příběh tudíž nehodnotím , než takovou obrazovou patlaninu, to si raději přečtu knihu.(29.1.2007)

 • Tom_Lachtan
  ***

  I přes závěr možná i lepší, nežli jinde, považuju Záhadu modrého expresu za jeden z nejslabších dílů seriálu/série. Po většinu času to totiž zábavný film není, pravda, chvíli se sice snaží alespoň hudba ozvláštnit scénu, ale i ta to brzy vzdá. Natočeno je to tak, že na mě v mnoha scénách působí barvy všeho vybledle a celé je to vlastně mnohem větší šeď, než-li jindy, dokonce i postavy, z nich velká část je přehnanou karikaturou a nikdy bych je za pachatele nemohl ni na pět minut podezřívat podezřívat. Podprůměrný Poirot = průměrný film. Na jednom místě navíc s asymetrickým knírem.(9.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace