Záhada modrého expresu (S10E01) (epizoda)

The Mystery of the Blue Train

Záhada Modrého vlaku

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2005, 1 h 45 min

Toto je jediný z těch novějších filmů o Poirotovi, který jsem viděl.. Bohužel už mne to tolik nebavilo. Atmosféra byla trochu jiná, možná za to může nepřítomnost Hastingse, kterého jsem v seriálu nikdy nepostrádal. Pro mne je Poirot bez Hastingse trochu slabší, i když nejsem znalec a nečetl jsem jedinou knihu o Poirotovi...(22.7.2010)

Po úpadku série okolo roku 2000 sa Poirot vracia s napínavým dielom, aj keď aj tu by som zo začiatku dokázal zostrihať niektoré zbytočné scény, ktoré nikam nevedú a nič filmu neprinášajú. Nakoniec po pomalom rozbehu sa začne hľadanie vinníka s viacerými dômyselnými obratmi a chytákmi. Čo som si myslel, že som odhalil, bolo ako zvyčajne celkom ináč. –––– Je dobré, keď jeden fakt podporuje druhý. Ale čo ak sú oba fakty chybné?(1.12.2013)

S10E01. Serie s Poirotem tusim obsahuje nejake tri filmy, kde se zlocin odehraje ve vlaku. Prvni byl "Plymouthsky expres" (S03E04), pak tento a pak samozrejme znama "Vrazda v Orient expresu" (S12E03). "Modry vlak" zde spojuje Calais a franc. pobrezi - jede pres Pariz do Nice, cili pomerne dlouha trasa, na ktere se muze leccos stat. Zde jsou dve dulezite veci - jednak drahocenny rubin Ohnive srdce, jednak mlada dedicka. No a pak take jedno nevydarene manzelstvi, utajovana rodinna historie a smetanka bez penez, takze motivu a zavadejicich stop je hodne. Divak presne netusi, zda je vrazda cilena, nebo je to omyl ci zasterka, nebot obeti je znetvoren oblicej. Trochu mi prisla divna ta radoby vyssi spolecnost, ktera se ve vile Marguerite neustale jen bavi vecirky a lenosi u more, ale holt asi takovy zivot nekterych bohatych Anglicanu byl. Nejvic zde ale stejne pouta pozornost krasna Georgina Rylance (jejimz se Poirot stane "bodyguardem"), coz je jedna z nejhezcich herecek, ktere se v serii objevily.(23.1.2016)

Pro ty, co zbožňují příběhy H. Poirota a co mají donekonečna nakoukaný starý díly, jsou poslední roky tohoto detektiva s abnormální šedou kůrou mozkovou, utrpením.. Už to není ono a ani jeden z dílů z let 2003 - 2006 nedosahuje té původní atmosféry co dělala z Poirotových příběhů nezapomenutelné detektivky.. Snad za to může přílišná televiznost, či nezkušenost režisérů.. Faktem ovšem je, že jestli to tímto tempem půjde dál a za kamerou (to doslova, jelikož ta mě v tomhle díle naprosto štvala a to jí nijak zvlášť nerozumím) bude pořád stát myšlenka: "Za málo peněz hodně muziky", dočkáme se možná nedůstojného zakončení celé, jinak výtečné série..(28.1.2007)

Napodruhé mi trošku zkazilo zážitek z tohoto filmu to, že jsem věděl kdo je vrah. Poirota ČT pravidelně za rok nebo dva vždycky opakuje, ale většinou stihnu do té doby zapomenout, kdo je vrah. Tady se mi to nepodařilo, a to bylo trošku na škodu. David Suchet je jako vždy skvělej, ale přece jenom oproti ostatním Poirotovkám tady atmosféra není tak tajemná a hustá. 70%(17.11.2007)