poster

Vraždy podle abecedy (S04E01) (epizoda)

 • Velká Británie

  The ABC Murders

 • Slovensko

  Vraždy podľa abecedy

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1992, 1 h 43 min

Režie:

Andrew Grieve

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Scénář:

Clive Exton

Kamera:

Chris O'Dell

Producenti:

Brian Eastman
(další profese)
 • mkubalikova
  *****

  Miluju detektivky, ale nesnáším překvapení, takže čtu detektivky odzadu. Bohužel. Mám ale ráda sledování postupu vyšetřovatele a hledání stop vedoucích k odhalení pachatele. Díky mému zlozvyku mi nevadí, naopak, vidět či číst jeden případ opakovaně. No a jsou takové příběhy, které bych mohla sledovat pořád. Vraždy podle abecedy jsou jedním z nich. Dokonalá Christie, dokonalý Suchet, dokonalý film, mon ami. N'est pas? 100%(10.10.2013)

 • maoc
  *****

  Asi nejlepší TV Poirot. Vygradovaná atmosféra, čitelné vedení případu, kdy je opravdu možno se při sledování dobrat z náznaků i faktů výsledku společně (nebo i před) Poirotem. To u ostatních dílů není zvykem. Zamrzí možná poněkud nevěrohodné nebo spíše málo nenávistné chování usvědčené osoby. Tam bych čekal více patosu a psycho jednání, krátký útěk se schovkou mi neseděl. Jinak ale brilantní detektivka ze staré školy. Ani Japp a Hastings tentokrát nebyli jen směšní příštipkáři, ale skutečně přispěli k zdárnému vedení případu.(14.5.2015)

 • filmmovier
  *****

  I když tenhle film není tak napínavý jako knížka, řadí se k těm lepším. Poirot, který lítá po celé Anglii, tentokrát čelí zdánlivě mnohem silnějšímu protivníkovi, který malé šedé buňky několikrát převeze. Suchet opět exceluje a jsou ti i Hastings a Japp. Výborný film, stejně jako většina z devadesátých let.(10.12.2011)

 • genetique
  *****

  Excelentne premyslená a vykonštruovaná konšpirácia a takmer bez úbytku napätia natočená klasická poirotovská kriminálka so zatiaľ jednou z najlepších zápletiek, v ktorej je Poirot, zdá sa, zatlačený do kúta, no znova zapracuje v ten pravý čas, tá správna časť šedej mozgovej kôry a vrah už nemá šancu. 90%.(3.5.2009)

 • Natabar
  ***

  Standardní televizní zpracování, čímž neříkám, že špatný - na TV poměry dobrý. Ale davat filmu 5* jen proto, že předloha je prostě skvělá (jedna z mých nejoblíbenějších Christieovek) mi přijde trochu nadsazené. (Ale možná kdybych neznal knížku a koukal na příběh poprvé, tak bych třeba také hodnotil pod vlivem zajímavého příběhu.)(27.9.2007)