poster

Smrt staré posluhovačky (S11E01) (epizoda)

 • Velká Británie

  Mrs McGinty's Dead

 • Slovensko

  Smrť pani McGintyovej

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2008, 1 h 33 min

Režie:

Ashley Pearce

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Scénář:

Nick Dear

Kamera:

Alan Almond
 • kaylin
  *****

  Ten nápad s tím, že Poirot může zachránit člověka, který byl pravděpodobně neprávem obviněn z vraždy a má být oběšen, není nijak zásadně originální, ale stejně tomu dodává prvek navíc a vy chcete vědět, jak to celé skončí. Odhalení výborné a já jsem se skutečně bavil od začátku do konce. Skvělý díl, jeden z těch nejlepších.(18.5.2015)

 • Šandík
  ****

  Hercule Poirot stále v plné síle. Vlastně mě nenapadá žádný jiný detektivní seriál, který je i po více než padesáti pokračováních stále excelentní a téměř bezchybný. Jestliže předchozí poirotovky poněkud trpěly slabými předlohami, tady to neplatí. Královna detektivek zde odvedla perfektní práci a totéž platí i o tvůrcích filmové adaptace. Herci hrají jak o život, kameraman se doslova mazlí s každým záběrem, hudba je naprosto bezchybně načasovaná. Veliký dík za to všechno jistě patří mj. režisérovi Ashleymu Pearcovi, kterému se podařilo nabídnout divákům přesně to, co od poirotovky se Suchetem v hlavní roli čekají a přitom zároveň dokázal mnoho věcí vyprávět jinak a nově, přičemž to všechno naservíroval s obrovskou porcí skvělé a poctivé filmařiny, jaká by se jistě neztratila ani na velkém plátně... Celkový dojem: 85% Zajímavé komentáře: Stegr, ladynka, Agatha, Cimr, Košoun(1.9.2010)

 • Cimr
  *****

  Tohle pro mě bylo naprosto fantastické! Pokud se bude série filmů se Suchetem pořád takhle zlepšovat, tak Opona: Poirotův poslední případ bude nejlepší film na světě. Opravdu jsem nadšený - úžasná atmosféra plná mlhy, tmy, depresí a melancholie. Velice černý díl, jestli mi rozumíte. Úplně všechno tu na mě zafungovalo - herecké výkony, hudba, scénář, celkový příběh a hlavně kamera! Za tu bych dal snad kameramanovi Oscara, protože ony zmiňované krouživé pohyby, melancholická příroda nebo jen obyčejný dialog dvou lidí, to vše je nasnímáno totálně úžasně.(9.1.2009)

 • otík
  *****

  Poirot tentokrát svým geniálním způsobem odhalí skrytého vraha a tak zachrání nevinného, který byl "usvědčen" a odsouzen k smrti. Odjíždí do anglického městečka Broadhinny, kde odkrývá tajemství dvou starých fotografií, ztracených dcer a především svým typickým způsobem odhaluje dávno zapomenutou pravdu. Divák musí dávat bedlivý pozor, aby se neztratil ve změti jmen a motivací jednotlivých postav, Poirot však vždy jasně vysvětlí co, kdo a proč. Napínavé pátrání, ve kterém dokonce půjde v jednu chvíli Poirotovi o život.(13.3.2009)

 • Parlay
  ***

  Hercuile Poirot byl, je a zcela určitě i bude zárukou kvalitní detektivní podívané. Jeho nejnovější příběhy ovšem daleko více sázejí na vizuální působivost než na konstruktivní a srozumitelné budování zápletky. Zajisté nejsem jediný, kdo měl relativně brzy pěkný zmatek v postavách a na konci si nebyl 100% jistý, zda vše do puntíku pochopil...(8.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace