Kočka mezi holuby (S11E02) (epizoda)

Cat Among the Pigeons

Mačka medzi holubmi

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2008, 1 h 32 min

Musím začít od konce příběhu, ale Hercule mě svým gestem na konci příběhu dojal a mladá slečna bude mít na co vzpomínat celý život. Co se týče příběhu, tak začíná návštěvou Hercula u jeho staré přítelkyně, která je ředitelkou na dívčí škole. Moc času neuplyne, a stane se první vražda, která se točí kolem revoluce v arabském světě a nevyjasněného ztraceného pokladu. Příběh je velmi napínavý, Hercule jako by mezi dívkami zjemnil, není až tak ostrý jako ve svých jiných příbězích. Do poslední chvíle je velmi těžké určit, kdo je vrah, i když na začátku máte jasnou nápovědu "hledej Anděla". Vřele doporučuji!(16.2.2014)

Moc se mi líbilo prostranství a když už mi to tak strašně připomínalo Harryho Pottera, tak tam dali aspoň Cho Changovou:D. Hezký díl, super atmosféra, zajímavá a dobře podaná zápletka. Nemám nic proti. Teda až na tu dementní studentku s předkusem, ta mě tam snad štvala víc než oběť. ... Tenisové rakety, diamanty, lakros, princezna.(7.1.2013)

Mimořádně dobrej film o Poirotovi. Knížku mám taky moc rád a znám ji skoro nazpaměť, ale přesto se mi film líbil. Skvělý herecký obsazení, který přesně sedělo na moje představy z knížky a hlavně jako vždy skvělej David Suchet, ten už snad s Poirotem tvoří jednu osobu. Rozjezd je pomalejší, postav je tu zase hodně a člověk, kterej nezná knížku, se tu hůř orientuje, to je pravda, ale to je bohužel daň přepisu skvělejch knížek Agathy Christie do filmů. Tvůrci by buď mohli ubrat postav a očesat děj a udělat film jednodušší nebo to nechat víceménně podle knihy a nutit diváka trochu, nebo spíš trochu hodně, přemýšlet. Většinou volí tu druhou možnost, a já jsem za to rád. 90%(16.1.2009)

zápletka dobrá, kamera, nová a dobrá, scenár naozaj na jednotku, (však agatha christie) hudba tiež stála za to a hodila sa do jednotlivých pasáži.. proste zdanlivo, jeden skvelý úžasný film. Ale už to nieje ten starý výborný Hercule Poirot a myslím že tieto nové časti sú tie najmenej zaujímavé z ináč výbornéj série TV filmov. Možno je tom tým, že tie najlepšie príbehy už boli natočené. David Suchet už podľa mňa ráno keď vstane z postele si ide napraviť fúziky a ked ide von si bere tú svojú povestnú Poirotovskú paličku :) Lepší Poirot ako Peter Ustinov :)(15.1.2009)

Velice zajímavé umístění děje - v dívčí škole. Pokud si myslíte, že pan Poirot nepatří do prostředí náctiletých dívek, učitelek a zahradníka, tak se mýlíte! Oproti knížce zde Poirot dostává více prostoru a myslím, že je to ku prospěchu věci. Film je sice lehce obestřen prostředím politiky, tajných služeb a podobných mnou příliš neoblíbených věcí, ale i tak se jedná o velice povedené dílo. Bravurní jsou též kostýmy, jež skutečně navozují pocit, že se napínavý a tajemný děj odehrává před mnoha desítkami let v prestižní a zdánlivě morálně akurátní britské dívčí škole. 86 %(20.9.2012)