Kočka mezi holuby (S11E02) (epizoda)

Cat Among the Pigeons

Mačka medzi holubmi

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2008, 1 h 32 min

Smrt staré posluhovačky mi přišla o něco lepší, ale i tak jsem si i tento díl užil. Obdivuju jak se tvůrcům podařilo najít vhodné herce, které by se i zevnějškem podobaly charakterům, jenž tak dobře autorka vykreslila. Nenašel se jediný herec, který by se nějak extra rozcházel s mými představy, jenž vznikly při čtení knížky. Předloha mě překvapila hodně, protože nápad umístit zločiny do dívčí školy, je skutečně originální. Také mě překvapilo jak dobře si tvůrci poradili se samotným Poirotem, který v knize nastupuje na scénu až téměř ke konci. Velmi kvalitně zahrané a s výborným dabingem, což se také cení, obzvlášť když není možnost původního znění. Jsem velmi rád, že kvalita filmových přepisů díla Agatha Christie neklesá a stále divákovi nabízí něco zajímavého. Jen tak dál!(16.1.2009)

Jeden z nejlepších Poirotů, jednak je hrozně zábavné ho pozorovat mezi chovankami dívčí internátní školy a navíc má v sobě kus šestákového, béčkového dobrodružství, plného agentů, převratů v exotických zemích a princezen. Ano, je to možná trochu laciné, ale hrozně osvěžující odbočka od hutných sídel a dědictví, jehož součástí je i vysušený komorník s vizáží chlupatého candáta.(28.4.2017)

Moc se mi líbilo prostranství a když už mi to tak strašně připomínalo Harryho Pottera, tak tam dali aspoň Cho Changovou:D. Hezký díl, super atmosféra, zajímavá a dobře podaná zápletka. Nemám nic proti. Teda až na tu dementní studentku s předkusem, ta mě tam snad štvala víc než oběť. ... Tenisové rakety, diamanty, lakros, princezna.(7.1.2013)

Pokud si uvědomíte, že předchozí díl se odehrával v božské Sýrii, kde vítr čechral beduínům plátěné stany a teď jste nuceni spokojit se s prostředím dívčí školy kdesi v Hampshiru, tak budete bědovat jako důchodce na dnešní mládež. Začíná být dosti otravné, že se v každém druhém díle v závěrečném zúčtování objeví někdo, kdo již dávno má být mrtev či se ukážou neočekávané příbuzenské vztahy. 75%(8.1.2015)

zápletka dobrá, kamera, nová a dobrá, scenár naozaj na jednotku, (však agatha christie) hudba tiež stála za to a hodila sa do jednotlivých pasáži.. proste zdanlivo, jeden skvelý úžasný film. Ale už to nieje ten starý výborný Hercule Poirot a myslím že tieto nové časti sú tie najmenej zaujímavé z ináč výbornéj série TV filmov. Možno je tom tým, že tie najlepšie príbehy už boli natočené. David Suchet už podľa mňa ráno keď vstane z postele si ide napraviť fúziky a ked ide von si bere tú svojú povestnú Poirotovskú paličku :) Lepší Poirot ako Peter Ustinov :)(15.1.2009)