Kočka mezi holuby (S11E02) (epizoda)

Cat Among the Pigeons

Mačka medzi holubmi

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2008, 1 h 32 min

Musím začít od konce příběhu, ale Hercule mě svým gestem na konci příběhu dojal a mladá slečna bude mít na co vzpomínat celý život. Co se týče příběhu, tak začíná návštěvou Hercula u jeho staré přítelkyně, která je ředitelkou na dívčí škole. Moc času neuplyne, a stane se první vražda, která se točí kolem revoluce v arabském světě a nevyjasněného ztraceného pokladu. Příběh je velmi napínavý, Hercule jako by mezi dívkami zjemnil, není až tak ostrý jako ve svých jiných příbězích. Do poslední chvíle je velmi těžké určit, kdo je vrah, i když na začátku máte jasnou nápovědu "hledej Anděla". Vřele doporučuji!(16.2.2014)

Dobře natočené, kamera kvalitní, ovšem v závěru udělala Agatha z Poirota idiota. Každý průměrně inteligentní detektiv by nechal tajného agenta zatknout okamžitě, jakmile by zjistil jeho totožnost, protože každý průměrně inteligentní detektiv ví, že agenti u sebe nosí pistoli a jsou připraveni zastřelit každého a nakonec sebe. Jen geniální Poirot musí svou genialitu ukázat v idiotické konfrontaci, v závěrečném kolečku vrahů, a dát vrahu příležitost znovu vraždit. Podobně nesmyslný konec byl v díle Čas přílivu.(12.1.2015)

Mám velkou radost, že i novější filmy s Poirotem si zachovávají vysokou kvalitu. I přes to, že postava detektiva je v nich pojata už mírně odlišně, je komplexnější, hlubší a emotivnější (zřejmě věrnější Agathině předloze, se kterou nemám zkušenosti). Kromě toho se zde efektivněji pracuje s filmovými prostředky a atmosférou, která je v tomto díle opravdu vydařená. Brutální vraždy se tentokrát odehrají v ryze ženské společnosti, jejíž střed je prosáklý nenávistí k jedné nepopulární osobě.(9.7.2012)

Jen opakuji, co píšu už jinde: Osmá série spojuje suchou britskost s hollywoodským šmrncem a celé to koření slovní i situační komikou s rozpustilou protiváhou Poirota slečnou Oliverovou, jejíž roli v tomto díle supluje hned několik učitelek a žákyň dívčí internátní školy, v které se tak trochu vraždí. Stírá sice pel staromilství a nahrazuje ho spíše okázalostí, ale mně to sedí více. Tento díl je dost překombinovaný, ale odpouštím mu všechno, včetně kolen a možná až přílišné thrillerovosti (agenti, revoluce v exotických zemích, princezny a nějaký ten potratík). Jeden a půl palce nahoru.(24.5.2016)

Skvělý příběh, kde je tolik věcí, které odvedou vaši pozornost, že prostě nemůžete odhalit, kdo je vrahem. Jakmile Poirot začne všechno rozplétat, budete doslova žasnout nad tím, co ještě za příběhy je možné vymyslet, a jaké jsou všechny ty důvody pro vraždění. Tajné identity, zajímavé postavy a nové prostředí. Všechno funguje skvěle.(20.5.2015)