Kočka mezi holuby (S11E02) (epizoda)

Cat Among the Pigeons

Mačka medzi holubmi

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2008, 1 h 32 min

Opäť raz jeden zvláštny diel, od iných sa líšiaci hlavne výbornou potemnelou atmosférou, dokonca by som sa nebál tejto časti prideliť aj nálepku thriller. To všetko veľmi vhodne umocňuje hudba, ktorá bola pre túto časť umne zvolená. Čo sa týka príbehu, ide o klasicky zamotanú krimi zápletku, avšak v tomto prípade i s prímesou špiónstva a s ľahkým závanom politiky. 80/100(26.7.2016)

Jeden z nejlepších Poirotů, jednak je hrozně zábavné ho pozorovat mezi chovankami dívčí internátní školy a navíc má v sobě kus šestákového, béčkového dobrodružství, plného agentů, převratů v exotických zemích a princezen. Ano, je to možná trochu laciné, ale hrozně osvěžující odbočka od hutných sídel a dědictví, jehož součástí je i vysušený komorník s vizáží chlupatého candáta.(28.4.2017)

Mimořádně dobrej film o Poirotovi. Knížku mám taky moc rád a znám ji skoro nazpaměť, ale přesto se mi film líbil. Skvělý herecký obsazení, který přesně sedělo na moje představy z knížky a hlavně jako vždy skvělej David Suchet, ten už snad s Poirotem tvoří jednu osobu. Rozjezd je pomalejší, postav je tu zase hodně a člověk, kterej nezná knížku, se tu hůř orientuje, to je pravda, ale to je bohužel daň přepisu skvělejch knížek Agathy Christie do filmů. Tvůrci by buď mohli ubrat postav a očesat děj a udělat film jednodušší nebo to nechat víceménně podle knihy a nutit diváka trochu, nebo spíš trochu hodně, přemýšlet. Většinou volí tu druhou možnost, a já jsem za to rád. 90%(16.1.2009)

Chápu, že vesměs každý režisér chce být moderní a do určité míry je moderní vzhled příjemné osvěžení pokud se neopakuje stále dokola. Současně nelze opomenout, že na Poirotovi byla právě ona starosvětská konzervativní kamera tím co divákovi pomohlo nasát atmosféru oněch let. A mně zrovna neimponuje podivně nasvícený kýčovitý vzhled. Doufám, že poslední díly se budou nést více v klasickém duchu. Jinak spíše podprůměrný díl.(24.2.2013)

Poirot se ocitá v dívčí škole Meadowbank, kde má své dlouholeté přítelkyni slečně Bulstrodeové poradit, koho vybrat jako svou nástupkyni. Jenže ouha, první vražda na sebe nenechá čekat a tak se Poirot společně s přivolaným detektivem dostávají do víru děje kolem vzácných klenotů, tajné agentce a falešné princezně. Tentokrát uvidíme i trochu krve a asi více obětí než bývá zvykem. Ale Poirot opět své geniální šedé buňky nenechá vychladnout a předvede se v tradiční parádní formě. Chybí zde sice napětí, ale i tak jde o výtečný díl této dlouhé a tolik kvalitní série.(13.3.2009)