Třetí dívka (S11E03) (epizoda)

Third Girl

Tretie dievča

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2008, 1 h 32 min

Dan Reed

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

S11E03. Trochu psycho-dil. Hned na zacatku se totiz k nejake vrazde prizna neznama mlada dama a utece. A v tom duchu je s ni vetsina scen, protoze na tom je zalozena i zapletka, udelat z ni cvoka. Bohuzel i samotna herecka - Jemima Rooper - je zvlastnim zpusobem skareda i hezka zaroven. Neni to vylozene odpudivy typ, ale ma tak divnou celist a opuchle rty, ze kdyz se k tomu pridalo to jeji vysilovani, at ji zavrou jako vrazedkyni, mel jsem chut ji dat facku, at se probere :)) Ale asi byl zamer nekoho takoveho do role vybrat. Aby byl divak na pochybach, jestli po ni po ni muzi jedou kvuli penezum nebo by se mohla opravdu nekomu libit. Takze je to herecka tak trochu "na hrane" v tomhle smyslu :) Pribeh je opet docela zamotany a nektere momenty jsem si poustel znovu, protoze se mi ta jmena tri spolubydlicich - a mrtvych ci zijicich matek a chuv - trochu motala, ale pointa je dobra. Sice je to obtizneji uveritelne, snazit se na nekoho hodit vrazdu zpusobem, aby se dotycny zblaznil, ale budiz. Samotny konec je natocen dokonale a je i dojemny.(4.9.2016)

Scénář 4 režie 4 herci 4 výprava 3 celkem 17 hodnocení 85 % Všechno špatný se získá v rodině, ,Nic není jak vypadá. Mladá Norma divenka trpí, leč asi marně doufá, že zabila svou matku. Tak se pro jistotu sama udá na policii a nechá se uvěznit. Norma trpí, šílí, sebetryznění se, naštěstí Poirot ví, že vše bylo jinak. Někdo měl jinou identitu a chtěl se zmocnit dědictví. I Poirot umí klást pasti a vrah se do nich chytí.75%(22.2.2014)

Poprvé za existenci hraného Poirota máme šanci vidět vynechávaného Poirotova "majordoma" George, což určitě potěší ortoxní zastánce knihy. Poirot je zde mírně sentimentálnější, narážím na konec filmu:). Má to svůj logický důvod jednalo se o 35. knížku v pořadí, takže jednu z posledních, jelikož Oponou (39. knihou) Poirot svůj velký život skončil. http://www.youtube.com/watch?v=gyy-v45m9VI&NR=1(16.1.2009)

Jak já jsem ČT vděčný, že aspoň jedenkrát v týdnu nechá člověka upřímně se na něco těšit. Už i mojí tetě se začala Ordinace eklovat a dala na mojí radu ať zkusí Poirota a uvidí. O půl 10 se nestačila divit, co dokáže jedno tlačítko na ovladači. Celá nadšená se radovala, že jí televize donutila svým pořadem taky trochu přemýšlet a nejen tupě a nudně zírat na něco, o čemž sice ví že je kravina, ale když oni jsou kraviny všude. Nevěřila, že ve čtvrtek od 20:00 hodin můžou vysílat smysluplný film. A já jsem zas upřímně rád, že Poirot si získal srdce dalšího diváka. Ano to vše dokázala Třetí dívka... Knižní předlohu jsem sice nečetl, ale rád jsem uvěřil tomu, že ji film překonal. Je opravdu velmi povedený. Poirot a Oliverová pohromadě, z toho se musí vymáčknout něco navíc... a taky že jo. Zoë Wanamaker mě utvrdila v tom, že pro paní Oliverovou se narodila stejně tak jako David Suchet pro Poirota. Děj sice není tak napínavý jako obvykle, ale nemusí být každý den posvícení že ano... obzvlášť když se tu nachází plno další věcí, které si žádají pozornost: hudba, kostýmy, interiéry, exteriéry atd. A poslední scéna je opravdu nevídaná, kdypak se nám znovu naskytne možnost vidět, jak se z bystrého oka samotného Hercula Poirota valí slza?(24.1.2009)

Škoda. Nezdieľam názor ostatných, že film prekonáva knihu. Z Poirotoviek je to naozaj trochu slabšia knižná predloha, ale napriek tomu by bolo lepšie držať sa jej. A záverečná scéna, ktorá všetkých dojala nikdy v knihe nebola, /spoiler/ Norma Davida nemilovala, chudák ten zomrel, a takisto veľa zápletiek sa vynechalo, identita Norminej macochy a to, že zabitá žena nebola žiadne pestúnka ale milenka. Ani to, že by Normu otec nenávidel v knihe nebolo zmienené. Jednoducho dej je príliš iný. Škoda, že už diely nie sú robené takým štýlom ako tie prvotné, mne táto moderná kamera, temná hudba, výrazný strih akosi nesedí.(23.7.2011)