Třetí dívka (S11E03) (epizoda)

Third Girl

Tretie dievča

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2008, 1 h 32 min

Dan Reed

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Další poctivý Poirot. Tentokrát nemá Hercule tolik prostoru jako obvykle, protože mu při vyšetřování "pomáhá" jeho přítelkyně spisovatelka. Předloha mi přišla trošku slabší, u Poirota taky nezvyklá událost, že se stala jen jedna vražda, ale stejně se mi tenhle Poirot líbil. Závěrečná scéna nemám slov. 80 %(23.1.2009)

Původně jsem chtěl dát jen tři, protože tenhle díl mi osobně nic moc neříká (ale to je jen můj názor), ale za ten dojemný závěr, kdy i Poirot zaslzí a zateskní si, musím tu čtvrtou přidat. Jinak díl je krásně psychovyšinutý, zvlášť hlavní hrdinka pochopitelně a rodinné vztahy jsou tak propletené, že i Agatha se v tom podle mě musela pořádně motat.(25.3.2014)

Brilantní "suchet-poirotovka" o mladé dívce, která se jednoho dne objeví u Poirotových dveří a přizná se k vraždě, kterou ASI spáchala. Potom ovšem uteče a šedé mozkové buňky začínají tušit nějakou nekalost. A když se brzy opravdu objeví mrtvá starší dáma, která byla chůvou oné dotyčné a navíc bydlela ve vedlejším bytě, je jasné, že Poirot bude mít co dělat s novým, hodně zamotaným, případem. Tentokrát je děj hodně náročný na jména, ale ani to nebrání výtečnému požitku z kvalitní detektivní podívané.(13.2.2009)

Mě bohužel tento díl nenadchnul, znám předlohu, která mi přišla daleko zajímavější, tady se mi zdála zápletka poněkud překombinovaná...a také dabing pana Meduny mě příliš neoslovil, mnhem lépe mému uchu lahodil pan Kostka, ale to je samozřejmě subjektivní...závěrečná řeč mi i proto přišla až hysterická.(24.2.2014)

Podhľady, nadhľady, rýchle prestrihy, zoom, filtre, svietenie, kompozícia, farebná kompozícia, detaily, polodetaily... na ktorých stromoch rastú takíto kameramani? A prečo tie stromy nie sú v ČT? Vizuálne je tento film dokonalý. Fascinuje ma, že radový televízny film v Británii míľovými krokmi predbieha televízne filmy u nás. Smutné a poučeniahodné. Bez ohľadu na to, od Christie som čítal len dve knihy (z toho jednu Slečnu Marplovú :), zato som však videl snáď všetkých televíznych Poirotov a musím skonštatovať, že scenáristicky tento diel príliš nevyniká. No aj priemer si v tomto prípade udržuje vysoký štandard a nenudil som sa ani sekundu. (22.01.'09 ČT1 doma, 5. komentár)(22.1.2009)