Třetí dívka (S11E03) (epizoda)

Third Girl

Tretie dievča

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2008, 1 h 32 min

Dan Reed

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Jak já jsem ČT vděčný, že aspoň jedenkrát v týdnu nechá člověka upřímně se na něco těšit. Už i mojí tetě se začala Ordinace eklovat a dala na mojí radu ať zkusí Poirota a uvidí. O půl 10 se nestačila divit, co dokáže jedno tlačítko na ovladači. Celá nadšená se radovala, že jí televize donutila svým pořadem taky trochu přemýšlet a nejen tupě a nudně zírat na něco, o čemž sice ví že je kravina, ale když oni jsou kraviny všude. Nevěřila, že ve čtvrtek od 20:00 hodin můžou vysílat smysluplný film. A já jsem zas upřímně rád, že Poirot si získal srdce dalšího diváka. Ano to vše dokázala Třetí dívka... Knižní předlohu jsem sice nečetl, ale rád jsem uvěřil tomu, že ji film překonal. Je opravdu velmi povedený. Poirot a Oliverová pohromadě, z toho se musí vymáčknout něco navíc... a taky že jo. Zoë Wanamaker mě utvrdila v tom, že pro paní Oliverovou se narodila stejně tak jako David Suchet pro Poirota. Děj sice není tak napínavý jako obvykle, ale nemusí být každý den posvícení že ano... obzvlášť když se tu nachází plno další věcí, které si žádají pozornost: hudba, kostýmy, interiéry, exteriéry atd. A poslední scéna je opravdu nevídaná, kdypak se nám znovu naskytne možnost vidět, jak se z bystrého oka samotného Hercula Poirota valí slza?(24.1.2009)

Diel, ktorý je výborný kamerou, príbehom a takmer bez hluchých miest. Divák si nemôže byť istý výsledkom až do úplného konca, aj keď záverečný chyták by sa dal považovať za pomerne obohraný. Vôbec mi nevadilo trochu sentimentálnosti v priebehu a najmä v závere filmu. –––– Ten žabiak nie je ani spolovice taký inteligentný, ako si myslí.(29.9.2013)

Podhľady, nadhľady, rýchle prestrihy, zoom, filtre, svietenie, kompozícia, farebná kompozícia, detaily, polodetaily... na ktorých stromoch rastú takíto kameramani? A prečo tie stromy nie sú v ČT? Vizuálne je tento film dokonalý. Fascinuje ma, že radový televízny film v Británii míľovými krokmi predbieha televízne filmy u nás. Smutné a poučeniahodné. Bez ohľadu na to, od Christie som čítal len dve knihy (z toho jednu Slečnu Marplovú :), zato som však videl snáď všetkých televíznych Poirotov a musím skonštatovať, že scenáristicky tento diel príliš nevyniká. No aj priemer si v tomto prípade udržuje vysoký štandard a nenudil som sa ani sekundu. (22.01.'09 ČT1 doma, 5. komentár)(22.1.2009)

[2009-01-25] * K Poirotovi se dobývá vyděšená dívka Norma Restaricková s tím, že asi někoho zabila. Než z ní vypadne něco kloudného, zase uteče. Poirot se vydává za svou přítelkyní, spisovatelkou Oliverovou, která bydlí ve stejném domě jako Norma. Zde se dovídá víc: dívka má dvě spolubydlící, včera byl u nich večírek (s několika obyčejnými hosty a událostmi) a v domě došlo k sebevraždě staré chůvy. Nebo to snad byla vražda? * Klasický Poirot, vcelku dobře srozumitelný, plusem je druhá dívka, mínusem pak ta protivná baba spisovatelka, která je na obrazovce snad víc než samotný detektiv.(8.2.2009)

Mě bohužel tento díl nenadchnul, znám předlohu, která mi přišla daleko zajímavější, tady se mi zdála zápletka poněkud překombinovaná...a také dabing pana Meduny mě příliš neoslovil, mnhem lépe mému uchu lahodil pan Kostka, ale to je samozřejmě subjektivní...závěrečná řeč mi i proto přišla až hysterická.(24.2.2014)