Třetí dívka (S11E03) (epizoda)

Third Girl

Tretie dievča

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2008, 1 h 32 min

Dan Reed

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Tento díl byl řádně zamotaný a motiv ke zločinu přestřelený. To ale k osmé sérii patří a už jsem si zvykl. Nechci moc prozrazovat, ale cílem je dohnat k vraždě či sebevraždě majetnou dívku. Poirot se tentokrát zapojuje až moc osobně, Ariadna Oliverová je při pátrání hodně k užitku a také prožije nejednu horkou chvilku. Tento díl disponuje až přepjatou atmosférou (Oliverová slídí v bytě, zahradní slavnost s nečekaným příchodem) a snad to mne nutí k ubrání hvězdy. Tvůrci cílí hodně na dámské publikum, emoce tečou z obrazovky a to mi úplně nevyhovuje. Pořád ale slušný díl, díky za něj.(26.5.2016)

Mě bohužel tento díl nenadchnul, znám předlohu, která mi přišla daleko zajímavější, tady se mi zdála zápletka poněkud překombinovaná...a také dabing pana Meduny mě příliš neoslovil, mnhem lépe mému uchu lahodil pan Kostka, ale to je samozřejmě subjektivní...závěrečná řeč mi i proto přišla až hysterická.(24.2.2014)

Původně jsem chtěl dát jen tři, protože tenhle díl mi osobně nic moc neříká (ale to je jen můj názor), ale za ten dojemný závěr, kdy i Poirot zaslzí a zateskní si, musím tu čtvrtou přidat. Jinak díl je krásně psychovyšinutý, zvlášť hlavní hrdinka pochopitelně a rodinné vztahy jsou tak propletené, že i Agatha se v tom podle mě musela pořádně motat.(25.3.2014)

Podhľady, nadhľady, rýchle prestrihy, zoom, filtre, svietenie, kompozícia, farebná kompozícia, detaily, polodetaily... na ktorých stromoch rastú takíto kameramani? A prečo tie stromy nie sú v ČT? Vizuálne je tento film dokonalý. Fascinuje ma, že radový televízny film v Británii míľovými krokmi predbieha televízne filmy u nás. Smutné a poučeniahodné. Bez ohľadu na to, od Christie som čítal len dve knihy (z toho jednu Slečnu Marplovú :), zato som však videl snáď všetkých televíznych Poirotov a musím skonštatovať, že scenáristicky tento diel príliš nevyniká. No aj priemer si v tomto prípade udržuje vysoký štandard a nenudil som sa ani sekundu. (22.01.'09 ČT1 doma, 5. komentár)(22.1.2009)

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.(29.6.2014)