Třetí dívka (S11E03) (epizoda)

Third Girl

Tretie dievča

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2008, 1 h 32 min

Dan Reed

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Mě bohužel tento díl nenadchnul, znám předlohu, která mi přišla daleko zajímavější, tady se mi zdála zápletka poněkud překombinovaná...a také dabing pana Meduny mě příliš neoslovil, mnhem lépe mému uchu lahodil pan Kostka, ale to je samozřejmě subjektivní...závěrečná řeč mi i proto přišla až hysterická.(24.2.2014)

S11E03 - Možná je moje hodnocení nadnesené, ale nemohla jsem jinak při zjištění, že takhle čistý, hezky zpracovaný a nenudný díl jsem u Poirota v poslední době dlouho neviděla. Neskrývala jsem ani předtím svoji antipatii k novým poirotovkám. Tohle je díky bohu výjimka, které nemám co vytknout. Jasné, snadno identifikovatelné a zapamatovatelné postavy, hříčky s roky, s psychologií a spojování zdánlivě nesouvisejícího. K tomu kvalitní kamera, novější, ale přesto dokázala udržet správnou dobovou atmosféru, samozřejmě také díky úžasným kostýmům a líčení dam, které jen vyzdvihovalo tu či onu povahu. Dokonce se mi líbila paní Wanamaker jako Suchetova pátrací partnerka, byla správně cynická a vlezlá. Její rýpavost jsem ocenila i na konci ve vtipné a dojemné situaci zalesknutí se slzy tekoucí po Poirotově tváři.(6.12.2015)

Jedna z mimoriadne dobrých, a najmä mierne "iných" poirotovských epizód. Napríklad aj hudba na konci, ktorá nie je tou typickou poirotovskou melódiou, je záhadne okúzľujúca. Páči sa mi tiež snímanie kamier podobne ako v Halloweenskom večierku, nič sa ani nedeje, ale réžia nám vykúzli z prechádzky stĺporadím strašidelný pocit; snímky sú vo filme trošku jemne filtrované, niekedy to nie je vhodné, inokedy skôr áno, závisí od situácie, a od množstva filtrovaných scén, občas temnejšie v kútoch miestností, ale to pridáva na kráse, celkom solídny výber hercov do svojich úloh - Jemima Rooper ako Norma s tou svojou divne tvarovanou papuľkou, vôbec nie "komerčne" pekná, ale zase dobrosrdečná babuľka, Clemency Burton-Hill nie zlá, ale zase ani nie príliš láskavá, možno trošku egocentrická, ale zase rádoby etická, len mierne znudená a zahľadená do seba, oni fakt vyberajú veľmi vhodné herečky aj výzorom aj povahou do týchto staromódných krásnych detektívok,ktoré tak milujem; potom Matilda Sturridge - stelesnený diabol v očiach s mega veľkými prsiami - čo ešte viac dopĺňa jej vulgárne diabolstvo, a s brutálne mega veľkými perami, ktoré lyrikujú jej lživú myseľ a reč, proste všetko je krásne a temné dokopy a symbolicky dopĺňa príbeh o jednoduchej, psychicky v detstve zlomenej dievčine, ktorá má byť zneužitá na egoistické ciele "dokonalých" sviniarov. Ale Poirot, aj v tejto epizóde znovu jedenkrát omylom nazvaný ako "Porrow",a tentoraz aj so skutočnými fúzami :), je tu na to, aby nevinné dievča ochránil, a vinníkov odhalil. Enjoy!(16.1.2012)

[2009-01-25] * K Poirotovi se dobývá vyděšená dívka Norma Restaricková s tím, že asi někoho zabila. Než z ní vypadne něco kloudného, zase uteče. Poirot se vydává za svou přítelkyní, spisovatelkou Oliverovou, která bydlí ve stejném domě jako Norma. Zde se dovídá víc: dívka má dvě spolubydlící, včera byl u nich večírek (s několika obyčejnými hosty a událostmi) a v domě došlo k sebevraždě staré chůvy. Nebo to snad byla vražda? * Klasický Poirot, vcelku dobře srozumitelný, plusem je druhá dívka, mínusem pak ta protivná baba spisovatelka, která je na obrazovce snad víc než samotný detektiv.(8.2.2009)

Brilantní "suchet-poirotovka" o mladé dívce, která se jednoho dne objeví u Poirotových dveří a přizná se k vraždě, kterou ASI spáchala. Potom ovšem uteče a šedé mozkové buňky začínají tušit nějakou nekalost. A když se brzy opravdu objeví mrtvá starší dáma, která byla chůvou oné dotyčné a navíc bydlela ve vedlejším bytě, je jasné, že Poirot bude mít co dělat s novým, hodně zamotaným, případem. Tentokrát je děj hodně náročný na jména, ale ani to nebrání výtečnému požitku z kvalitní detektivní podívané.(13.2.2009)