Vražda v ulici Mews (S01E02) (epizoda)

• Česko

Vražda v Mews

Murder in the Mews

• Československo

Vražda v ulici Mews

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1989, 51 min

Poirot, jeho přítel Hastings a inspektor Japp šetří případ sebevraždy mladé ženy, která se od začátku zdá spíše vraždou, neb žena se zastřelila levou rukou, ačkoli všichni její známí tvrdí, že byla pravák. Pátrání vede hlavně inspektor Japp, aby závěr přeci jen v one man show opět svým tradičním způsobem změnil Poirot. Dobrý seriálový díl, který však kvalit celovečerních filmů nedosahuje.(28.9.2011)

Reálně za 4 hvězdy, tady hodnotím pátou originalitu vraždy a celý průběh vyšetřování. Zajímavé, že se jednalo o jeden z prvních dílů a já to přitom viděl mezi posledníma. Je dost možné, že kdybych si to pouštěl od začátku, tak by mě taková zápletka ani nepřekvapila. ... Levá ruka, manžetový knoflík, premiér manžel, golfové hole, kufřík, dopis.(16.4.2013)

Tenhle díl je vážně dobrý a kvalitou se blíží dokonce i klasickým celovečerňákům. Atmosféra byla o hodně lepší než předchozí díl a naštěstí zde nechybělo Poirotovo typické "odhalení" zločinu (i když v tomhle případě se tak úplně o zločin nejednalo) místo zadržení vraha na poslední chvíly. Myslím že právě situace, kdy Poirot sezve všechny aktéry do jedné místnosti a pomocí rozmáchlých gest, lesku v očích a uvážlivým střídáním intonace hlasu, zpracovává diváka, dokáže celý film vygradovat víc než policejní honičky a deště kulek.(22.4.2011)

Spoilery! Bohužel nebo bohudík, záleží, jak se to vezme, jsem tento díl již dříve četl ušima a mlhavě jsem si děj pamatoval. Tvůrce tedy mohu pochválit za to, kterak děj osekali na nezbytné minimum. Dojem na mě udělal netradičně vysoký přísun humoru. Závěrečné rozuzlení bylo vskutku působivé. Agátka skutečně měla velký talent.(8.8.2017)

Serie a epizoda: S01E02. Vrazda za Noci Guye Fawkese, plne petard a ohnostroju, ktere mohou maskovat vystrel? Ano, neco takoveho se stane v Mews a trojka Poirot (ktery tim "utika" pred zubarem), Hastings a Jepp maji plne ruce prace. Formu netreba hodnotit, serial je standardne kvalitni od zacatku do konce. Lisi se jen pointy a zapletky, coz me v tomto pripade lehce zklamalo, jelikoz jsem cekal neco vic. Kazdy den holt neni posviceni :) Ale zase uvidi divak Poirota hrat golf, a prekvapive mu to pujde :) A take zde padne datum 1935, coz nam dava presnou predstavu o Poirotove dobe, protoze v prvnim dile jakekoliv zasazeni chybelo.(20.9.2015)