poster

Dobrodružství egyptské hrobky (S05E01) (epizoda)

 • Česko

  Záhada egyptské hrobky

 • Velká Británie

  The Adventure of the Egyptian Tomb

 • Slovensko

  Dobrodružstvo egyptskej hrobky

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1993, 51 min

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Scénář:

Clive Exton

Střih:

Chris Wimble
(další profese)
 • PhillM.
  ***

  Drama ve stanu. A taky trochu v New Yorku. A v Egyptě. "V Belgii máte určitě taky písek, Poirote. Ale ne v Bruselu! Hastingsi!" Písek a vedro a jedy... "Hrát dobře golf není žádný důvod nepáchat sebevraždu, Hastingsi. Vy prostě golfu nerozumíte, Poirote." A závěrečný dárek pro slečnu Citrónovou? Nu, už se skoro zdálo, že je detektiv sprostým vykradačem hrobek. Ale jenom skoro :-)(11.1.2017)

 • kaylin
  ****

  Jakmile se něco odehrává v Egyptě, jsem z toho prostě nadšený. Mám Egypt rád. Tady navíc vidíte v Egyptě Hercula, který se k tomu písku a horku absolutně nehodí. I to je krásný kontrast. Agathě se podařilo skvěle vysvětlit to, jak může fungovat prokletí hrobky, pokud se zneužije inteligentním a zvráceným člověkem, který se trochu vyzná v psychologii.(9.3.2015)

 • misterz
  ****

  Slnko, piesok, staré vykopávky a záhada okolo štyroch náhlych úmrtí. Sú to premyslené vraždy, alebo tajomná kliatba majiteľa starodávnej hrobky? To by ale nebol Poirot aby so šarmom sebe vlastným, s humorom, svojim ostrovtipom a v neposlednom rade aj s nasadením vlastného života, túto záhadu brilantným spôsobom nevyriešil. 85/100(5.6.2015)

 • blackrain
  *****

  Tenhle díl byl pro mě velmi přitažlivý, protože se odehrával v prostředí, které mám ráda. Také mě zajímalo jak se s tím vypořádá sám Poirot, který musel vyměnit pohodlí Anglie za poušť se všude přítomným pískem. Tentokrát se mi podařilo přesně tipnout vraha, což se mi zase tak často nestává. V závěru příběhu mě Hercule Poirot hodně překvapil.(4.6.2012)

 • filmmovier
  *****

  Hercule Poirot řeší svůj další malý problém, tentokrát v Egyptě. A je to další famozní díl, stejně jako všechny ostatní z teplých krajin. Tento je i strašidelný ( prokletí hrobky, zjevení boha ) ale navíc je i vtipný. povídka byla dobrá, ale měla jen pár stran a tak jí tento díl v mnohém překonává. U této epizody je to další, hodně velký plus...(25.12.2011)

 • - V archeologickom tábore si je možné všimnúť egyptskú vlajku, avšak variant, ktorý bol použitý sa začal využívať až v roku 1984, čo neodpovedá dobe, v ktorej sa dej seriálu odohráva. (Reacon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace