poster

Dobrodružství egyptské hrobky (S05E01) (epizoda)

 • Česko

  Záhada egyptské hrobky

 • Velká Británie

  The Adventure of the Egyptian Tomb

 • Slovensko

  Dobrodružstvo egyptskej hrobky

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1993

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Scénář:

Clive Exton

Kamera:

Norman Langley

Střih:

Chris Wimble
(další profese)
 • misterz
  ****

  Slnko, piesok, staré vykopávky a záhada okolo štyroch náhlych úmrtí. Sú to premyslené vraždy, alebo tajomná kliatba majiteľa starodávnej hrobky? To by ale nebol Poirot aby so šarmom sebe vlastným, s humorom, svojim ostrovtipom a v neposlednom rade aj s nasadením vlastného života, túto záhadu brilantným spôsobom nevyriešil. 85/100(5.6.2015)

 • blackrain
  *****

  Tenhle díl byl pro mě velmi přitažlivý, protože se odehrával v prostředí, které mám ráda. Také mě zajímalo jak se s tím vypořádá sám Poirot, který musel vyměnit pohodlí Anglie za poušť se všude přítomným pískem. Tentokrát se mi podařilo přesně tipnout vraha, což se mi zase tak často nestává. V závěru příběhu mě Hercule Poirot hodně překvapil.(4.6.2012)

 • kaylin
  ****

  Jakmile se něco odehrává v Egyptě, jsem z toho prostě nadšený. Mám Egypt rád. Tady navíc vidíte v Egyptě Hercula, který se k tomu písku a horku absolutně nehodí. I to je krásný kontrast. Agathě se podařilo skvěle vysvětlit to, jak může fungovat prokletí hrobky, pokud se zneužije inteligentním a zvráceným člověkem, který se trochu vyzná v psychologii.(9.3.2015)

 • xxlch
  *****

  David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.(29.6.2014)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Zpočátku slabší díl, neb příliš málo Poirota a příliš mnoho Hastingse, který je sice jako přicmrndávač postava vděčná, je-li ale na řadě sólo, tak je poněkud slabší (minimálně v tomhle díle), jenže pak se děj přesune do Egypta, což je prostředí, které Poirotovi neskutečně svědčí, jednak tam není banda šlechtických postaviček a neřeší se vztahy druhu kdo s kým, kdy a jak, druhak nesnáší písek, treťjak je to pro mě prostě guilty plesure prostředí.(22.8.2015)

 • - V archeologickom tábore si je možné všimnúť egyptskú vlajku, avšak variant, ktorý bol použitý sa začal využívať až v roku 1984, čo neodpovedá dobe, v ktorej sa dej seriálu odohráva. (Reacon)