poster

Dobrodružství italského šlechtice (S05E05) (epizoda)

 • Velká Británie

  The Adventure of the Italian Nobleman

 • Slovensko

  Dobrodružstvo talianskeho šľachtica

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1993

Režie:

Brian Farnham

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Scénář:

Clive Exton

Kamera:

Norman Langley

Střih:

Chris Wimble
(další profese)
 • filmmovier
  ****

  Docela příjemný díl. Je to celkem atmosférické, oproti povídce tam je spoustu jiných věcí, což nevadí, protože by epizoda jinak měla deset minut. Provedení vraždy bylo pěkné a závěrečná automobilová honička byla příjemným zpestřením. Na druhou stranu je tam i pár slabých míst. Nakonec je to tedy příjemná, průměrná epizoda.(25.12.2011)

 • xxlch
  *****

  David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.(29.6.2014)

 • laepus
  *****

  Tady musím pro plný počet, i když z detektivního hlediska je ten příběh plný náhod, které kdyby se nestaly, tak na to asi ani Poirot nepřijde, ale stejně je tak tady plno věcí, které mě vždycky okouzlí - zamilovaná slečna Lemonová, mafiánská italská svatba na střeše, Hastings kupující nový sporťák a užívající si automobilovou honičku i pěstní vyřízení účtů a pak hlavně závěrečná scéna s kocourem...(6.3.2014)

 • LencaN
  ***

  S05E05 - Tento díl se mi až tak nelíbil, byl spíš průměrnější. Je tu vydírání, Italové a mafie a nic nemusí být takové jak se zdá, opět. Nakonec na to Poirot přišel hezky, celkem jsme měli i dost stop a Poirot si "nic nenechával pro sebe". Na druhou stranu se mi tu líbilo Hastingsovo roztomilé nadšení pro automobily a konec u mola byl vtipný... ale tu jízdu si užil :D akorát jsem tady pořád čekala, zda se nějak vyvrbí vztah Hastingse a slečny Lemonové... ani bych takové zašmodrchání moc nevítala s otevřenou náručí, obrazně řečeno. Poirot je detektivka a ne červená knihovna. Sem tam ano, ale něco dlouhodobějšího u některé postavy by mi monžá překáželo.(30.10.2015)

 • Tommassi3
  ****

  "Jestli je to naléhavý případ, řekněte mu, ať si vezme dva aspiriny !!" ;) V rámci seriálu tato epizodka disponuje poněkud slabší zápletkou, kdy vraha nejeden divák odhalí velmi záhy, zato baví velmi vtipnými a svěžími momenty i spoustou hlášek, tentokrát především z úst Hastingse i slečny Felicity Lemon, a je natočena svižně s dosti netypickou atmosférou kolem italské mafie, dobře masnady !! Sekretářka nám představuje svého nového nápadníka k značné nevoli drahého Hastingse, který kupuje nový automobil, aby se v závěru opravdu předvedl, když svým starým vozem nabourá právě ten svůj nový a zároveň v roli mstitele rozdával pravé háky.. Poirot se nenechá oklamat padouchem vydávajícím se za někoho jiného, v samotném závěru mě navíc opět nepřekonatelný David Suchet dostává svým jediným znepokojujícím pohledem do kolen..;)(16.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace