Dobrodružství italského šlechtice (S05E05) (epizoda)

The Adventure of the Italian Nobleman

Agatha Christie (povídka)

Clive Exton

Norman Langley

Chris Wimble

Tady musím pro plný počet, i když z detektivního hlediska je ten příběh plný náhod, které kdyby se nestaly, tak na to asi ani Poirot nepřijde, ale stejně je tak tady plno věcí, které mě vždycky okouzlí - zamilovaná slečna Lemonová, mafiánská italská svatba na střeše, Hastings kupující nový sporťák a užívající si automobilovou honičku i pěstní vyřízení účtů a pak hlavně závěrečná scéna s kocourem...(6.3.2014)

Takový poklidný díl, kde sice opět někdo umře, ale celé je to v takovém oddechovém duchu, kdy trochu tušíte, kdo by mohl být vrahem, tak nějak už od začátku, protože tu je jeden až příliš překvapivý prvek. Seriál je ale pořád dobrý a dokáže být napínavý. Tady využívá i trochu těch aut, k nimž má Hastings velmi blízko.(10.3.2015)

No neviem táto talianska kovbojka ma moc nenadchla. Toto je seriál na úrovni, toto skôr mohli prepísať scénar a dať to nejakému režisérovi a mohli mať akčný film ako sa Cosa Nostra vyvražďuje. No ale späť k Poirotovi. Vrah bol jasný celkom skoro si myslím aj keď nám chcel pán režisér naznačiť že on to nebol od neho ruky preč. Taktiež mi nejde do hlavy ako to že si doktor nevšimol ten rozdiel kedy bola vražda spáchaná reálne a kedy bola popísaná od svedkov že mala byť spáchaná. Logicky tam musel byť rozdiel viacerých hodín a doktor by na to mal prísť podľa smrteľného stuhnutia pri prvom dotyku že niečo tu nie je v poriadku. Slabý, nezaujímavý diel ale stále lepšie ako diel s lordom Astwellom ( S05, E02)(17.5.2020)

S05E05 - Tento díl se mi až tak nelíbil, byl spíš průměrnější. Je tu vydírání, Italové a mafie a nic nemusí být takové jak se zdá, opět. Nakonec na to Poirot přišel hezky, celkem jsme měli i dost stop a Poirot si "nic nenechával pro sebe". Na druhou stranu se mi tu líbilo Hastingsovo roztomilé nadšení pro automobily a konec u mola byl vtipný... ale tu jízdu si užil :D akorát jsem tady pořád čekala, zda se nějak vyvrbí vztah Hastingse a slečny Lemonové... ani bych takové zašmodrchání moc nevítala s otevřenou náručí, obrazně řečeno. Poirot je detektivka a ne červená knihovna. Sem tam ano, ale něco dlouhodobějšího u některé postavy by mi monžá překáželo.(30.10.2015)

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.(29.6.2014)