poster

Dobrodružství italského šlechtice (S05E05) (epizoda)

 • Velká Británie

  The Adventure of the Italian Nobleman

 • Slovensko

  Dobrodružstvo talianskeho šľachtica

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1993

Režie:

Brian Farnham

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Scénář:

Clive Exton

Kamera:

Norman Langley

Střih:

Chris Wimble
(další profese)
 • HiddenDragon
  ****

  Serie a epizoda: S05E05. Tentokrat sice nejsme mimo Anglii, ale i tak je dil castecne exoticky, protoze zde dulezitou roli hraje italska komunita, ba dokonce jista obdoba mafie - masnada. Je zavrazden hrabe Foscatini, pravdepodobne kvuli kompromitujicim dokumentum. Je to doba, kdy v Italii vladne Mussolini, a cela zalezitost je velmi choulostiva. A do toho si nadseny Hastings kupuje italske auto a slecna Lemonova ma noveho pritele. Vse nakonec muze byt ale uplne jinak nez se zda. Kazdopadne pomerne "akcni" dil koncici historickou automobilovou honickou a bravurnim pravym hakem kapitana Hastingse :)(17.11.2015)

 • filmmovier
  ****

  Docela příjemný díl. Je to celkem atmosférické, oproti povídce tam je spoustu jiných věcí, což nevadí, protože by epizoda jinak měla deset minut. Provedení vraždy bylo pěkné a závěrečná automobilová honička byla příjemným zpestřením. Na druhou stranu je tam i pár slabých míst. Nakonec je to tedy příjemná, průměrná epizoda.(25.12.2011)

 • xxlch
  *****

  David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.(29.6.2014)

 • djbarrel
  ***

  Tenhle díl byl vcelku o ničem, ačkoliv tam byla vražda a i šedé buňky dostaly zabrat, vše se odvíjelo tak nějak samozřejmě, až člověk měl pocit, že se nic neděje. I když zápletka byla solidní. Nicméně v tomhle díle exceluje Hastings, který je tentokrát mimořádně bystrý a pohotový a dost se mi líbilo, jak pronásledoval vraha při automobilové honičce. Nebýt Hastingse je tenhle díl zklamáním. 65 %(4.2.2011)

 • Tommassi3
  ****

  "Jestli je to naléhavý případ, řekněte mu, ať si vezme dva aspiriny !!" ;) V rámci seriálu tato epizodka disponuje poněkud slabší zápletkou, kdy vraha nejeden divák odhalí velmi záhy, zato baví velmi vtipnými a svěžími momenty i spoustou hlášek, tentokrát především z úst Hastingse i slečny Felicity Lemon, a je natočena svižně s dosti netypickou atmosférou kolem italské mafie, dobře masnady !! Sekretářka nám představuje svého nového nápadníka k značné nevoli drahého Hastingse, který kupuje nový automobil, aby se v závěru opravdu předvedl, když svým starým vozem nabourá právě ten svůj nový a zároveň v roli mstitele rozdával pravé háky.. Poirot se nenechá oklamat padouchem vydávajícím se za někoho jiného, v samotném závěru mě navíc opět nepřekonatelný David Suchet dostává svým jediným znepokojujícím pohledem do kolen..;)(16.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace