Bonboniéra (S05E06) (epizoda)

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Douglas Watkinson

Chris O'Dell

Kouzelný díl, ve kterém se Poirot vrací do Belgie, kde doprovází nejvyššího inspektora Jappa. Ten zde přijme vysoké ocenění za své zásluhy. A Poirot při příležitosti setkání se se starými známými vzpomíná na svá mladá léta, kdy ještě jako obyčejný policista zahajuje svou soukromou detektivní kariéru svým prvním případem podivné smrti belgického ministra. Poirotovy vzpomínky jsou neskutečně kouzelné a zvláště jeho vizáž muže s vlasy a okouzlení do jedné z žen blízkých mrtvému ministrovi jsou úchvatné. Milý, nenáročný díl.(10.7.2012)

Na tenhle díl jsem byl díky názvu docela zvědavý a musím říct, že mě nijak nezklamal. Využití bonboniéry je docela dobré a je vidět, že Agatha měla pořád nápady. Vyústění je výborné, ale celkově je velmi dobrý nápad, jak je to vyprávěno - prostřednictvím flashbacků, které mají vliv na současnost. V sérii již použito, ale to se hned tak neomrzí.(11.3.2015)

Spomienky na minulosť a dávne ne/vyriešenie prípadu zaberajú väčšiu časť príbehu. Tak uvidíme mladého Poirota ako radového policajta opantaného vášňou a ujde sa mu lichôtky ako nikdy predtým ani potom. Drahokam v celém tom zabedněném policejním sboru sa musí postaviť svojmu šéfovi a predčasne rozbehnúť svoju vlastnú kariéru. Výborný diel, na ktorý sa dá spomenúť aj po rokoch od prvého zhliadnutia a ani tak nenudí. –– Belgický filozof jednou řekl: Poirote, nic takového jako náhoda neexistuje.(21.8.2013)

Jediný díl, kde se dozvíme trochu víc o životě Hercula v době, kdy si ještě na horkou čokoládu vydělával jako fízl v rodné Belgii. Zápletka je přiměřeně komplikovaná, postavy zajímavé, rozuzlení v rámci žánru uvěřitelné. Nad průměr epizoda vyčnívá právě svou informační hodnotou o životě největšího detektiva všech dob a také poměrně zajímavou (skoro)romantickou linkou, do níž je zapleten sám velký Hercule Poirot! 70 %(28.10.2014)

Pokud byl Orient Express nejlepším dílem, tak toto je numero duo. Strašně mě to překvapilo, pomalu jsem ty krátké díly zatracoval a tohle bylo opravdu úžasné. Celá atmosféra, nakouknutí do minulosti Poirota, kvalitní zápletka a děj. Celou dobu jsem čekal jak to dopadne a nakonec ten zvrat... super:D. A ta ženská, ten konec! ... ach :D ... Agáto, Grieve dobře vy:D. ... Trinitrin, čokoláda, koberec, ocenění Jeppa.(24.7.2013)