Hodiny (S12E04) (epizoda)

Charlie Palmer

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Stewart Harcourt

Kdo četl knižní předlohu, musí být mile překvapen. Hodiny patří k tomu nejlepšímu co vzešlo z pera Agathy Christie. Dokonalá zápletka, arogantní inspektor Hardcastle, který Poirota naprosto ignoruje, protože se mu do toho plete a samozřejmě dělá všechno špatně. Skvělá detektivka, která drží v napětí až do závěrečných minut.*****(21.2.2011)

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.(29.6.2014)

První díl nové sezony Hercula Poirota hned nasadil vysokou laťku. Na to, že David Suchet vždycky odehraje svou roli na 110 procent, jsem si už zvykl. Adaptace Agathy Christie někdy trpí tím, že se filmaři snaží přenést na plátno všechno z knihy, a pak je film moc zamotaný, se zbytečně mnoha postavami a vedlejšími zápletkami. Tomu se scénárista a režisér Palmer tentokrát vyhnuli a i když jsou Hodiny vlastně dvě detektivky v jednom, tak děj je přehledný a přímočarý. 70 %(17.12.2010)

Davida Sucheta jsem samozřejmě viděla i v jiných filmech, ale pro mě to bude už navždycky Hercule Poirot, protože je v té roli naprosto dokonalý a je na něm vidět, že si roli náležitě užívá a že role výstředního belgického detektiva, který nemá rád, když si o něm lidi myslí, že je Francouz a rád se obléká do drahých perfektně padnoucích obleků, mu byla ušita přímo na tělo. Vždycky jsem si myslela, že Hercule je podivný chlapík se zvláštním naleštěným knírkem pod nosem a velmi samolibý muž. Už si to o něm nemyslím, protože jsem si k němu našla cestičku a stal se pro mě jedním z nejsympatičtějších detektivů na světě a po každé se těším na jeho brilantní úsudek. On se za ničím nežene na všechno používá logiku a správně sepne mozkové závity.(17.12.2010)

Jeden z nejpovedenějších dílů. Zápletka propletená vskutku geniálně - ostatně jak jinak v případě Poirota :-), navíc vlastně skvěle propojené zápletky dvě!!! Jen dvě maličkosti - inspektor Hardcastle mi připadal "přitroublý" až moc, zaváněl mně karikaturou policajta. Naopak zamilovanost poručíka Racea byla až příliš romantická, a závěrečná scéna harlekýnková. Proto čtyři hvězdy, které ale nic neubírají na ději ani na skvělosti hereckých výkonů.(15.11.2014)