Hodiny (S12E04) (epizoda)

Charlie Palmer

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Stewart Harcourt

Poirot opravdu s hodně mrtvolami a předválečnou politikou, to nebývá zase tak často. Pátrá se po zrádcích, kteří nacistickému Německu předávájí informace a zároveň po vrahovi dvou osob - neznámého muže v domě slepé starší dámy, a ještě navíc s několika nefungujícími hodinami, a pak po vrahovi mladé ženy v telefonní budce. Klasický příběh, který nevyniká ničím jiným, než příjemným a poklidným zpracovanáním. Hudba: Christian Henson(17.1.2011)

Hercule Poirot je můj oblíbený knižní detektivní hrdina od Agathy Christie a na plátně tomu je zrovna tak. Taky proč ne, když jej ztvárnil Suchett, kterému role belgického detektiva přímo sedla jako dobře ušité tvídové sako. Atmosféra dobové tématiky přímo prýští jako čerstvě objevený zázračný pramen, který vyluzuje úžasné zvuky v podání bravurní hudby. Některé díly pravda nejsou tak podařené, ty zaslouží za čtyři hvězdičky, ale zbytek je za pět.(4.3.2014)

Nedokážu pochopit umění vymyslet a napsat detektivku. Detektivní příběhy Agathy Christie vynikají nápaditostí, zajímavou zápletkou a velmi překvapivým rozuzlením. Přesto, že se jedná o vraždy, její příběhy nikdy nejsou nijak brutální, nikdy nepřekročí jistou hranici. Cílem Agathy Christie je diváka zaujmout a překvapit, ne zhnusit, proto se v těchto filmech jen málokdy setkáme s pohledem na zohavené mrtvé tělo a podobné chuťovky:) Zato překvapeni jsme skoro vždy. Co na tom, že její příběhy jsou nápadně překombinované, a že jen málokterý vrah by byl schopen promyslet své činy do takových detailů. Její detektivky jsou napínavé a podněcují divákovu zvědavost, zkrátka jsou zábavné. Hodiny patří mezi mé oblíbené detektivky od Agathy...(26.5.2012)

Označuji to za kvalitní detektivku se vším všudy (dokonce i s závěrečnou scénou, kdy detektiv vysvětluje své myšlenkové pochody v místnosti všech účastněných okolo vraždy, typická Agatha), která mi ale dech nevyrazila. Možná to bude tím, že se na takovou podívám dvakrát do roka (nepřeháním) a vyberu si většinou amerciký style, ale Agathu a její romány mám celkem rád, samotného Hercuila už méně. Každopádně velké plus je, že se děj odehrává v Dovereském Castlu, kde jsem ani ne před měsícem byl, celá zápletka není jedna z těch obyčejných a děj se odehrává před druhou světovou a všichni jsou jí ovlivněni (činy, motivy).(11.3.2011)

Príbeh so špionážnou zápletkou, trochu prekombinovaný a uveriteľnosť Poirotových dedukcií vyšetrovania vrážd trochu pokrivkáva. Samozrejme brilantne vraždy vyrieši a ešte aj niečo naviac pre tajné služby MI6. Poirot samotný je ako vždy bezchybný, tentokrát zhnusený zo služieb miestneho hotela a jeho ponuky nápojov. –– Takže on se tam přišel nechat zabít, že ano?(24.7.2013)