Hodiny (S12E04) (epizoda)

Charlie Palmer

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Stewart Harcourt

Geniálně zkombinované příběhy různých lidí a výborně zapletená zápletka. Člověka dokonale vtáhne do děje, a jak je pro Hercula Poirota typické, rozuzlení spojené se sezením většiny zúčastněných . Proč ale hodiny ukazovaly čtyři třináct ? Vtipný dialog dětí s H.Poirotem A jak se jmenujete vy ? Hercule Poirot. To není jméno ale pazvuk(16.12.2010)

Jednoznačně jeden z těch lepší, kterému pokud něco chybí, tak je to jednak podržtažka (ach, kde jsi Hastingsy Hugha Frasera a dokonce i to Agátino potřeštěné alter ego by se hodilo) a především bych ocenil trochu víc humoru, neboť vážnost kapající z každého centimetru filmového pásu (nebo z harddisku, to je fuk) Suchetovi zas tak nesluší. Ale jinak? Skvělé, až perfektní s výbornejma vedlejšíma postavama a pointou, která je sice překombinovaná, ale přesto fajn.(10.9.2016)

Hercule Poirot je můj oblíbený knižní detektivní hrdina od Agathy Christie a na plátně tomu je zrovna tak. Taky proč ne, když jej ztvárnil Suchett, kterému role belgického detektiva přímo sedla jako dobře ušité tvídové sako. Atmosféra dobové tématiky přímo prýští jako čerstvě objevený zázračný pramen, který vyluzuje úžasné zvuky v podání bravurní hudby. Některé díly pravda nejsou tak podařené, ty zaslouží za čtyři hvězdičky, ale zbytek je za pět.(4.3.2014)

"A jak se jmenujete Vy ??" - "Hercule Poirot !!" - "To není jméno, ale pazvuk !!" ;) Přiznám se, že Agatha Christie mě nikdy příliš neoslovovala, ale Herculu Poirotovi jsem na chuť nakonec přišel, především zásluhou úžasného Davida Sucheta, který pro mě na rozdíl od většiny velebící Alberta Finneyho z Lumetovy Vraždy v Orient expresu navždy zůstane tím jediným důstojným představitelem belgického detektivního génia !! Velmi netypické Hodiny se svým předválečně konspiračním nádechem a vlastně dvěma linkami vražd patří k nejlepším epizodám této parádní britské série a zároveň i paradoxně výjimkou potvrzující skutečnost, že zejména ty starší díly disponovaly atmosférou, která se postupně začala s léty i přibývajícími sezónami vytrácet !!(24.7.2013)

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.(29.6.2014)