Dobrodružství na moři (S01E07) (epizoda)

Problem At Sea

Agatha Christie (povídka)

Clive Exton

Peter Jessop

Brian Eastman

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.(29.6.2014)

Po Rhodském trojúhelníku zůstává děj Dobrodružství na moři stále v exotických končinách, přičemž mi to chvílemi hodně evokovalo atmosféru Smrti na Nilu. Poirot tentokrát vyšetřuje vraždu nadmíru protivné ženy ("Kdybych byl její manžel, vzal bych na ní sekyru."), kterou mohl zabít kdokoli. Musím ocenit dobře zvolené prostředí, budování atmosféry a napětí, které se podařilo udržet od zločinu až do závěrečného rozuzlení, které mělo formu veřejné prezentace Poirotových postupů před cestujícími.(8.9.2016)

Poirot s plukovníkem Hastingsem tráví dovolenou na lodi, kde se odehraje vražda starší dámy. Poirot zapojí své šedé mozkové buňky a lehce to vypátrá. Ku pomoci mu tentokrát bude i panenka a bude vypadat jako šílený Belgičan. Vyvrcholení dílu je skvostné, bohužel první půlhodina je zcela o ničem. Průměrný díl série.(31.10.2011)

Další středomořské dobrodružství. Oproti předchozí epizodě z Rhodosu značný posun k lepšímu, stačilo přitom málo - pustit na loď Hastingse s puškou a nechat ho střílet na holuby a marně balit ženský. ("Ženy si nechtějí povídat o hliněných holubech, mon dieu, Hastingsi!"). Rozuzlení je sice poměrně originální, ale na mě příliš pitomé, což to celé táhne pod hladinu a k průměrnému hodnocení.(20.12.2016)

Je to hned jiný kafe, když Hercule vypadne z pochmurné Británie a namíří si to do bývalých (respektivě současných) britských kolonií. Kapitán Hastings opět dokázal, že je moula nejmoulovatější, jehož jediným posláním je střílet na pitomé hliněné holuby. Osazenstvo posádky bylo k popukání: zpívající příšera, dvě náctileté sexu chtivé "dívenky", v každém díle všudypřítomný generál a konečně sedmdesátiletý rétor Kiplinga. Hudba a prostředí Alexandrie výraznou měrou přispěli k BOŽÍMU zážitku! 87%(31.1.2013)