poster

Dobrodružství na moři (S01E07) (epizoda)

 • Velká Británie

  Problem At Sea

 • Československo

  Problém na mori

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1989

Režie:

Renny Rye

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Scénář:

Clive Exton

Kamera:

Peter Jessop
 • HiddenDragon
  ****

  Serie a epizoda: S01E07. Stejne jako predchozi dil, i tento se odehrava v cizine (coz mam rad), konkretne na lodnim vyletu se zastavkou v Alexandrii. Prostredi Orientu je prijemne, tentokrat je tu opet Hastings a nekolik spoluvyletniku. Je to vlastne prvni dil v TV serii, kdy je pouzit onen klasicky christieovsky sedanek s podezrelymi, kde je odhalen vrah. Ale jeste to neni uplne ono, jelikoz Poirot pouzije lest misto logicke dedukce. Prime dukazy totiz chybi, tak je trochu otazka, zda by byl vrah dopaden, kdyby se sam neprozradil, ale i v Columbovi je par dilu podobneho razeni, kdy detektiv dopadne vraha leckou, takze to beru jako zmenu.(23.9.2015)

 • PhillM.
  ***

  Další středomořské dobrodružství. Oproti předchozí epizodě z Rhodosu značný posun k lepšímu, stačilo přitom málo - pustit na loď Hastingse s puškou a nechat ho střílet na holuby a marně balit ženský. ("Ženy si nechtějí povídat o hliněných holubech, mon dieu, Hastingsi!"). Rozuzlení je sice poměrně originální, ale na mě příliš pitomé, což to celé táhne pod hladinu a k průměrnému hodnocení.(20.12.2016)

 • Šandík
  ****

  Poirot opět excelentní a opět navzdory spíše slabší předloze. Způsob, jak se filmaři vypořádali s tím, že jsou dnes arabská města plná výškových budou je roztomile dřevní. Nu což, dnes by ty mrakodrapy prostě počítačově vymazali, tenkrát je složitě zakrývali šedomodrým plátnem, prováděli fotomontáže, a vůbec se vcelku stavěli na hlavu ;o) Celkový dojem: 80%(26.10.2010)

 • otík
  ***

  Poirot s plukovníkem Hastingsem tráví dovolenou na lodi, kde se odehraje vražda starší dámy. Poirot zapojí své šedé mozkové buňky a lehce to vypátrá. Ku pomoci mu tentokrát bude i panenka a bude vypadat jako šílený Belgičan. Vyvrcholení dílu je skvostné, bohužel první půlhodina je zcela o ničem. Průměrný díl série.(31.10.2011)

 • necisty
  ****

  Musím podotknout, že Renny Rye opravdu Poiroty točit neumí. Buď téměř od začátku vím, kdo je záporákem, nebo to nevím vůbec, dokud není vyřčeno jeho jméno za naprosto nepochopitelného vysvětlení. Myslím, že kdyby se toho už tehdy ujal nějaký jiný režisér nebo tomuto dali víc časového prostoru, tak by to dopadlo lépe. HP mě baví z toho důvodu, že můžu zároveň s ním pátrat a někdy holt uznat, že je lepší, tu ne. Jinak vše jako vždy v pořádku, proto nemůžu slevit na hvězdách, i když bych tentokrát měl. ... Otřesná ženská, bridge - rozdávání karet, nůž v zádech, egypt, sestřelování keramických holubů, loď, panenka v kufru.(24.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace