Dobrodružství na moři (S01E07) (epizoda)

Problem At Sea

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Clive Exton

Peter Jessop

Musím podotknout, že Renny Rye opravdu Poiroty točit neumí. Buď téměř od začátku vím, kdo je záporákem, nebo to nevím vůbec, dokud není vyřčeno jeho jméno za naprosto nepochopitelného vysvětlení. Myslím, že kdyby se toho už tehdy ujal nějaký jiný režisér nebo tomuto dali víc časového prostoru, tak by to dopadlo lépe. HP mě baví z toho důvodu, že můžu zároveň s ním pátrat a někdy holt uznat, že je lepší, tu ne. Jinak vše jako vždy v pořádku, proto nemůžu slevit na hvězdách, i když bych tentokrát měl. ... Otřesná ženská, bridge - rozdávání karet, nůž v zádech, egypt, sestřelování keramických holubů, loď, panenka v kufru.(24.11.2013)

Je to hned jiný kafe, když Hercule vypadne z pochmurné Británie a namíří si to do bývalých (respektivě současných) britských kolonií. Kapitán Hastings opět dokázal, že je moula nejmoulovatější, jehož jediným posláním je střílet na pitomé hliněné holuby. Osazenstvo posádky bylo k popukání: zpívající příšera, dvě náctileté sexu chtivé "dívenky", v každém díle všudypřítomný generál a konečně sedmdesátiletý rétor Kiplinga. Hudba a prostředí Alexandrie výraznou měrou přispěli k BOŽÍMU zážitku! 87%(31.1.2013)

Další středomořské dobrodružství. Oproti předchozí epizodě z Rhodosu značný posun k lepšímu, stačilo přitom málo - pustit na loď Hastingse s puškou a nechat ho střílet na holuby a marně balit ženský. ("Ženy si nechtějí povídat o hliněných holubech, mon dieu, Hastingsi!"). Rozuzlení je sice poměrně originální, ale na mě příliš pitomé, což to celé táhne pod hladinu a k průměrnému hodnocení.(20.12.2016)

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.(29.6.2014)

Na mori sa objavia samé vysoké šarže, plukovník, generál a pár nepríťažlivých mladých dám, jedna z nich dokonca s menom Pamela. Už pri odchode na breh som vytušil vraždu aj pointu, takže trochu sklamanie zo slabého príbehu. Pre mňa je tento diel posledný Poirot so Suchetom, ktorý som ešte nevidel, a bude mi za ním celkom ľúto. –––– Keby som bol jej manžel, vytiahol by som na ňu sekeru. ... Keď som ju stretol, trápila už tretieho manžela. –––– Človek musí žiť prítomnosťou. V mojom dome nie je nič staršie ako tri roky. –––– Človek nesmie svoje sivé bunky unáhliť.(9.7.2014)