Dobrodružství na moři (S01E07) (epizoda)

Problem At Sea

Agatha Christie (povídka)

Clive Exton

Peter Jessop

Brian Eastman

Na mori sa objavia samé vysoké šarže, plukovník, generál a pár nepríťažlivých mladých dám, jedna z nich dokonca s menom Pamela. Už pri odchode na breh som vytušil vraždu aj pointu, takže trochu sklamanie zo slabého príbehu. Pre mňa je tento diel posledný Poirot so Suchetom, ktorý som ešte nevidel, a bude mi za ním celkom ľúto. –––– Keby som bol jej manžel, vytiahol by som na ňu sekeru. ... Keď som ju stretol, trápila už tretieho manžela. –––– Človek musí žiť prítomnosťou. V mojom dome nie je nič staršie ako tri roky. –––– Človek nesmie svoje sivé bunky unáhliť.(9.7.2014)

Poirot s plukovníkem Hastingsem tráví dovolenou na lodi, kde se odehraje vražda starší dámy. Poirot zapojí své šedé mozkové buňky a lehce to vypátrá. Ku pomoci mu tentokrát bude i panenka a bude vypadat jako šílený Belgičan. Vyvrcholení dílu je skvostné, bohužel první půlhodina je zcela o ničem. Průměrný díl série.(31.10.2011)

Spoilery! Poirot nám zavítal na plavbu a měl tu smůlu na loď plnou retardů. Svojí nekonečnou demencí vyčnívala jedna paní, kterou by dostal chuť poslat pod zem každý člověk, který by ji střetl. Tudíž, když se tam paní objevila, tak byl podezřelý prakticky každý. Velmi oceňuji, že se po delší době objevila epizoda, ve které jsem na první pohled neprokoukl vraha, ačkoli se dotyčný určitě nabízel ze všech nejvíc. Závěrečné rozuzlení bylo opravdu luxusní. Škoda té hry na nudu, která tomu předcházela. Lepší 3 hvězdy.(14.8.2017)

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.(29.6.2014)

Musím podotknout, že Renny Rye opravdu Poiroty točit neumí. Buď téměř od začátku vím, kdo je záporákem, nebo to nevím vůbec, dokud není vyřčeno jeho jméno za naprosto nepochopitelného vysvětlení. Myslím, že kdyby se toho už tehdy ujal nějaký jiný režisér nebo tomuto dali víc časového prostoru, tak by to dopadlo lépe. HP mě baví z toho důvodu, že můžu zároveň s ním pátrat a někdy holt uznat, že je lepší, tu ne. Jinak vše jako vždy v pořádku, proto nemůžu slevit na hvězdách, i když bych tentokrát měl. ... Otřesná ženská, bridge - rozdávání karet, nůž v zádech, egypt, sestřelování keramických holubů, loď, panenka v kufru.(24.11.2013)