Hercule Poirot - Série 3 (1990) (série)

Dvojitá stopa (S03E07)

(epizoda)
  • Velká Británie The Double Clue (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 1991, 55 min

Inspektor Japp je zoufalý, během tří týdnů dojde v Londýně ke třem krádežím šperků, a navíc v té nejurozenější společnosti. Poirot očekává další loupež a je ochoten se do případu vložit. Nemusí čekat dlouho, v průběhu večírku u pana Hardmana, známého sběratele šperků, dojde ke vloupání do trezoru hostitele, odkud zmizí vzácný smaragdový náhrdelník. Na místě činu najde Poirot pánskou rukavici a opodál cigaretové pouzdro s iniciálami B.P., těmto stopám však nevěnuje přílišnou pozornost, neboť se domnívá, že jsou falešné. Veškerou pozornost detektiv věnuje ruské hraběnce Veře Rossakoffové, která byla rovněž hostem na večírku. A zdá se, že jeho zájem není pouze profesionální, hraběnka mu velmi imponuje. Vyšetřování se tedy iniciativně ujímají kapitán Hastings se slečnou Lemonovou. (Česká televize)

blackrain

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

To jsem si nemyslela, že by tenhle geniální mozek byl schopen se zamilovat. Ovšem, Amorek se neptá, do koho se strefí svými šípy a řekla bych, že je tenhle bůžek i poněkud škodolibý a musí se přitom královsky bavit. Poirot samozřejmě jednal s dokonalým džentlmenstvím a perfektním vychováním. Řekla bych, že mu ta žena velice imponovala. Tím, kdyby Poirot tu ženu na konci políbil, tak by se všechno mezi nimi pokazilo, proto ten konec byl takový jaký právě byl. ()

misterz

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Netradičný diel a zároveň pre mňa aj najslabší. Zápletka je slabá, rozuzlenie ma tiež neohúrilo. Jediná vec, ktorá nad všetky ostatné vyčnieva je to, že sa tu Poirot chová neštandardne. Zaľúbil sa, a to na prvý pohľad. Možno by to bolo aj celkom fajn, len keby tu bolo viac humoru alebo nejaký ten bonmot na túto tému. Ale kde nič tu nič, len nudná romantika a zmätený kapitán Hastings. 55/100 ()

kaylin

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Je to takový zvláštní díl. Ten detektivní případ není nic skvělého, ale není to špatné. Tajemné to je. Ale od samotného případu je naprosto odvedena divákova pozornost, protože mnohem zásadnější je to, že i v Poirotově životě je místo na lásku nebo romanci, či jak by se to jinak mělo nazvat. V tomhle směru film funguje skvěle. ()

Šandík

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Asi nejpodivnější Poirot, kterého jsem viděl. Rozhodně ne špatný, výborný, ale naprosto netypický v tom, jak nakládá se zločincem. Kam se poděla jeho proslavená téměř nulová tolerance vůči překračování zákonů a pravidel? Netypické je taky to, že tentokrát Poirot vůbec nic nevysvětluje. Prostě nechá na divákovi, aby si to celé poskládal dohromady sám. Když nic jiného, tak je to milá změna ;o) Ostatně (pozor spojler ;o), netypické je i to, že zločince v podstatě od počátku známe, nebo alespoň docela zřetelně tušíme... Celkový dojem: 75% ()

necisty

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Hodně zajímavý díl. Nejednalo se jen o dvojitou stopu, ale i dvojí jednání, Poirot vzplane láskou, inspektorovi hrozí vyhazov a pátrání nespočívá jen tak na samotném Poirotovi. Spoil... Ze začátku přímo bilo do očí, že je zločincem právě 'ta' žena. Ale starý známý Poirot přece nemůže být tak prostý. Sice tomu tak opravdu bylo, ale tenhle díl, přestože je velmi krátký, má své kouzlo. Tentokrát se Poirot neujímá role detektiva, ale sám pomáhá zločinci. Proto za sebe hledá náhradu a vůbec poprvé je nucen ošálit své věrné spolupracovníky. Je velmi zajímavé, jak se chová zamilováný Poirot, ale všichni zde chápou, že to takhle nemůže fungovat:). Nakonec se projeví i city nejbližší osoby, ale ty zůstanou skryty a myslím, že je to škoda:). Líbilo, protože je zde ukázáno, jak by to mohlo vypadat obráceně. ()