Dvojitá stopa (S03E07) (epizoda)

The Double Clue

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Anthony Horowitz

Chris O'Dell

Je to takový zvláštní díl. Ten detektivní případ není nic skvělého, ale není to špatné. Tajemné to je. Ale od samotného případu je naprosto odvedena divákova pozornost, protože mnohem zásadnější je to, že i v Poirotově životě je místo na lásku nebo romanci, či jak by se to jinak mělo nazvat. V tomhle směru film funguje skvěle.(10.2.2015)

Skutečně jedinečně zajímavý, i když docela nudný díl, ve kterém se Poirot zamiluje do jedné z podezřelých a ačkoli samozřejmě stále zůstává rozumem nad věcí, přeci jen výsledek jeho pátrání je tentokrát hodně odlišný než v ostatních dílech. Hodně pomalý, celkem nudný a na druhou stranu jedinečný díl.(2.5.2012)

• Adiemus

Zdejší vysoké hodnocení přičítám na vrub skutečně skalním Poirotovým fanouškům; kdyby totéž provedla slečna Marplová, pohybovalo by se hodnocení v šedé zóně. David Suchet jako vždy výborný, ale ani on nemůže zachránit všechno, zvlášť když ostatní (s Jappem v čele) připomínají mátohy. Nechce se mi věřit, že by člověk, nad kterým visí strašidlo vyhazovu, jednal tak, že vlastně nejedná.(16.1.2015)

Asi nejpodivnější Poirot, kterého jsem viděl. Rozhodně ne špatný, výborný, ale naprosto netypický v tom, jak nakládá se zločincem. Kam se poděla jeho proslavená téměř nulová tolerance vůči překračování zákonů a pravidel? Netypické je taky to, že tentokrát Poirot vůbec nic nevysvětluje. Prostě nechá na divákovi, aby si to celé poskládal dohromady sám. Když nic jiného, tak je to milá změna ;o) Ostatně (pozor spojler ;o), netypické je i to, že zločince v podstatě od počátku známe, nebo alespoň docela zřetelně tušíme... Celkový dojem: 75%(5.3.2011)

Hodně zajímavý díl. Nejednalo se jen o dvojitou stopu, ale i dvojí jednání, Poirot vzplane láskou, inspektorovi hrozí vyhazov a pátrání nespočívá jen tak na samotném Poirotovi. Spoil... Ze začátku přímo bilo do očí, že je zločincem právě 'ta' žena. Ale starý známý Poirot přece nemůže být tak prostý. Sice tomu tak opravdu bylo, ale tenhle díl, přestože je velmi krátký, má své kouzlo. Tentokrát se Poirot neujímá role detektiva, ale sám pomáhá zločinci. Proto za sebe hledá náhradu a vůbec poprvé je nucen ošálit své věrné spolupracovníky. Je velmi zajímavé, jak se chová zamilováný Poirot, ale všichni zde chápou, že to takhle nemůže fungovat:). Nakonec se projeví i city nejbližší osoby, ale ty zůstanou skryty a myslím, že je to škoda:). Líbilo, protože je zde ukázáno, jak by to mohlo vypadat obráceně.(12.2.2011)