Dvojitá stopa (S03E07) (epizoda)

The Double Clue

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Anthony Horowitz

Chris O'Dell

Serie a epizoda: S03E07. [spoilery!] Dalsi z nekolika del A. Christie, kde se daji najit spolecne motivy jako u Sherlocka Holmese (A. C. Doylea). Tak jako prave Holmes ma svou femme fatale - Irene Adlerovou ze "Skandalu v Cechach" - tak ma Poirot ruskou hrabenku Veru Rossakoffovou. Ta je rovnez emigrantkou, a tak maji leccos spolecneho. Stejne jako pro Holmese je pro nej tato zena okouzlujici, jak svym charismatem, tak schopnostmi. Setkavaji se diky vysetrovani kradeze sperku. Na miste cinu jsou nalezeny dve stopy odkazujici na mozne pachatele. Jako naschval maji vsichni podezreli navic stejne inicialy. Protoze se Poirot jevi jako zamilovany blazen, vydavaji se na vlastni pest vysetrovat Hastings s Lemonovou. Poirot ale moc dobre zna sve emoce a nedokaze dopustit, aby mu kazily usudek, coz usti v melancholicky smirlivy zaver. Komu ovsem patrilo to cigaretove pouzdro - to jsem vlastne z toho, jak to Poirot a tvurci zamotali, nepochopil :)(17.10.2015)

Netradičný diel a zároveň pre mňa aj najslabší. Zápletka je slabá, rozuzlenie ma tiež neohúrilo. Jediná vec, ktorá nad všetky ostatné vyčnieva je to, že sa tu Poirot chová neštandardne. Zaľúbil sa, a to na prvý pohľad. Možno by to bolo aj celkom fajn, len keby tu bolo viac humoru alebo nejaký ten bonmot na túto tému. Ale kde nič tu nič, len nudná romantika a zmätený kapitán Hastings. 55/100(24.9.2016)

Asi nejpodivnější Poirot, kterého jsem viděl. Rozhodně ne špatný, výborný, ale naprosto netypický v tom, jak nakládá se zločincem. Kam se poděla jeho proslavená téměř nulová tolerance vůči překračování zákonů a pravidel? Netypické je taky to, že tentokrát Poirot vůbec nic nevysvětluje. Prostě nechá na divákovi, aby si to celé poskládal dohromady sám. Když nic jiného, tak je to milá změna ;o) Ostatně (pozor spojler ;o), netypické je i to, že zločince v podstatě od počátku známe, nebo alespoň docela zřetelně tušíme... Celkový dojem: 75%(5.3.2011)

To jsem si nemyslela, že by tenhle geniální mozek byl schopen se zamilovat. Ovšem, Amorek se neptá, do koho se strefí svými šípy a řekla bych, že je tenhle bůžek i poněkud škodolibý a musí se přitom královsky bavit. Poirot samozřejmě jednal s dokonalým džentlmenstvím a perfektním vychováním. Řekla bych, že mu ta žena velice imponovala. Tím, kdyby Poirot tu ženu na konci políbil, tak by se všechno mezi nimi pokazilo, proto ten konec byl takový jaký právě byl.(2.5.2012)

• Adiemus

Zdejší vysoké hodnocení přičítám na vrub skutečně skalním Poirotovým fanouškům; kdyby totéž provedla slečna Marplová, pohybovalo by se hodnocení v šedé zóně. David Suchet jako vždy výborný, ale ani on nemůže zachránit všechno, zvlášť když ostatní (s Jappem v čele) připomínají mátohy. Nechce se mi věřit, že by člověk, nad kterým visí strašidlo vyhazovu, jednal tak, že vlastně nejedná.(16.1.2015)