Tragédie v Marsdonu (S03E06) (epizoda)

The Tragedy at Marsdon Manor

• Československo

Tragédia v sídle Mardsonovcov

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1991, 50 min

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

David Renwick

Hororová atmosféra hneď na začiatku funguje aj s prispením krákania vrán, ale okrem vtipných momentov v hoteli sa neponúka nič ďalšie naozaj zaujímavé. Tentokrát vznikla realizácia vraždy dosť nepravdepodobným až nemožným spôsobom a vrah mi bol podozrivý už od začiatku. –––– Vrahem je ten nemocný badatel, který z okna svého pokoje vystřelil do dortu otrávenou šipku. (Netreba sa obávať, že by to bol spoiler.)(9.8.2013)

Atmosféra a zápletka byla povedená. Chvilkami to bylo velmi mrazivé. Poslouchání řevu vran a ševelení listí na stromech nebylo zrovna dvakrát příjemné. Každopádně to příběh parádně oživilo. Alfréd Hitchcock by měl určitě radost. Zase jsem si potvrdila, že Hercule Poirot má dokonalé šedé buňky mozkové, ale že je také velmi ješitný chlapík. Ale já ho beru takového jaký je.(23.4.2012)

Soška z Nairobi s vytřeštěnýma očima na klidu nepřidala. Hastings s Herculem "frčí" na dovču, hned na místě se Hastings vyptává, jestli dostane sendviče - nenajedenec nadívanej! Příští ráno Hercule (tradičně) reptá, že matrace jsou tvrdé (páteř ti poděkuje), načež se klaunské duo chystá k domovu. Avšak absurdní meeting s policejním vozem evokoval otázku, jestli to režisér nemohl zařídit poněkud vhodněji. Ňouma Hastings si uvědomuje, že hostinský ohrožuje jeho pozici psa, tak se (jako obvykle) začne věnovat první ženě, která ho pustí do své osobní zóny. Aby Hastings u lékaře nevyrušoval, tak mu játrolog povolil chroustat karemelky (původně určené pro ubulená děcka). Skvělé! 93%(11.4.2013)

Tentokrát nic moc. Hercule opět přišel k případu jako slepý k houslím, když se mylně domníval, že si ho pozvali kvůli otravám farmářů. Než však stačí rozladěn odjet objeví se skutečná vražda. Bohužel i když stylizace se snažila (a nutno říct úspěšně) o temnou atmosféru, tak se vše nakonec vyvinulo dost obyčejně a i to jak se Poirot k pravdě dobral bylo trochu slabé. I provedení vraždy bylo nic moc. Střelit někoho puškou do pusy a doufat, že si někdo bude myslet, že se jedná o prasklý vřed ? Tentokrát se celý děj (a předloha) nevyznamenal. 60 %(20.2.2011)

Staršie a kratšie diely obyčajne nedisponujú s tak prepracovanou zápletkou ako novšie, táto časť je však v tomto smere výnimkou. Priznám sa, do posledného momentu som tipoval nesprávneho vraha, ktorý sa tu veľmi šikovne ako červík na udičke ponúkal už od samotného začiatku. Až na konci ma Poirot vyviedol z omylu a všetko do bodky objasnil - super rafinovaný zločin, ale ešte rafinovanejšie odhalenie. 85/100(26.8.2016)