Tragédie v Marsdonu (S03E06) (epizoda)

The Tragedy at Marsdon Manor

• Československo

Tragédia v sídle Mardsonovcov

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1991, 50 min

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

David Renwick

Serie a epizoda: S03E06. [spoilery!] Lehce mysterioznejsi dil, ve kterem resi Poirot umrti kdesi na venkove, kam ho vylakal majitel hostince, aby mu pomohl s detektivni zapletkou knihy, kterou pise. Ovsem jakmile je nekde Poirot, tam je brzo i skutecna mrtvola :) Tentokrat tedy jen s Hastingsem, bez slecny Lemonove. Mrtvy zamozny pan ma mladou manzelku a ta zas mladeho ctitele. Vsechno je hezky zahrano a prostredi je taky skvele, ale moc jsem nepochopil zaverecne Poirotovo divadylko. Vdova celou dobu sve vidiny hrala, aby vzbudila dojem, ze kolem domu se deje neco desiveho. Poirot to pak obratil proti ni. Bon. Ale i tak by podle me jeji tvrzeni, ze ho zabila, nemelo v tu chvili zadnou vahu - nervove vypeti a tak. Cili toto prohlaseni spojit hned se zatcenim bylo priskrcene. Spis jsou dulezite veci, ktere Poirot vyjmenovava potom. Dokonce i ta puska vlastne dava smysl. Kdyby nebyl Poirot nablizku, pitva by se asi nedelala, protoze by si vsichni mysleli ze jde o komplikace choroby. Byla to pravda trochu sazka do loterie (ze kulka neproleti skrz), ale asi by ji to - nebyt Poirotova vysetrovani - vazne proslo.(17.10.2015)

"Viděl jste to ?? Zdá se, že kopie je lepší než originál !!" ;) Nejapná poznámka hlídače muzea voskových figurín na adresu Hercula Poirota hned v úvodu svědčí o roztomilém humoru a povedených replikách, na jejichž vlně se tato starší ( 3.série ) epizoda veze víc než bývá u tohoto seriálu obvyklé.. Samotné voskové figuríny sehrají v této velmi napínavé a zdařilé duchařině, které mám osobně u Poirota nejraději, velmi zásadní roli..(2.8.2013)

Parádní díl, který nadchne hlavně hororovou atmosférou. Ta se prostě povedla a až do konce je to správně temné. I když tušíte, že má všechno naprosto realistický základ, stejně se neubráníte tomu, abyste nezačali přemýšlet o tom, že jsou ti duchové skuteční a že na tom strašení něco bude. Pořád si to zároveň udržuje poirotovský humor.(10.2.2015)

Atmosféra a zápletka byla povedená. Chvilkami to bylo velmi mrazivé. Poslouchání řevu vran a ševelení listí na stromech nebylo zrovna dvakrát příjemné. Každopádně to příběh parádně oživilo. Alfréd Hitchcock by měl určitě radost. Zase jsem si potvrdila, že Hercule Poirot má dokonalé šedé buňky mozkové, ale že je také velmi ješitný chlapík. Ale já ho beru takového jaký je.(23.4.2012)

Místy až hororový tón provází Poirotovo vyšetřování na anglickém venkově, kde se odehrála hodně podivná a krutá vražda. I drobnosti opět nenechají šedé buňky mozkové v klidu a zdánlivě přirozenou smrt dokážou objasnit ze zcela jiného pohledu. Výtečný a od začátku nesmírně tajemný díl. Theme Music: Christoper Gunning, Incidental Music: Richard Hewson(30.4.2012)

• - Díl se natáčel v hrabství Norfolk. Panství Marsdon je ve skutečnosti Sennowe Hall severovýchodně od Norwiche. The Red Anchor Hotel, jehož majitel Poirota vyláká z Londýna na imaginární záhadu, je The Dial House v Reephamu, skutečný hotel, kde se můžete i dnes ubytovat. (PhillM.)