Plymouthský expres (S03E04) (epizoda)

The Plymouth Express

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Chris O'Dell
  • jendamaty

Spoilery: Jednak řešení případu spadne opravdu z čistého nebe, děj se věnuje spíše prezentování matoucích linek než té hlavní. Nevím, jestli jsem to správně pochopil a jestli ta komorná, která byla spolupachatelkou, zároveň cestovala s obětí? To pak není možné, aby vystoupila na přestupní stanici, čekala tam na slečnu, ptala se pána, zda jdou ty hodiny správně a nahlásila zmizení a zároveň byla v tom vlaku a hrála tu oběť s novinama, ne? Taky ji sama ráno moralizovala, zda je dobrý nápad brát si šperky a pak narychlo spunktovali takovouhle akci i s falešnou stoupou... divné!(25.4.2016)

Nikdy nepřestanu žasnout nad formátem Timesů. Herculovi se prvně rýsuje příležitost, že si vydělá balík. Nikoho nepřekvapí, že případ vyřeší ergo dostane obří odměnu, z níž je však uspokojen jen trouba Hastings (ty jeho sendviče!). Plukovník Japp: "Žabožrout (tj. francouzský vikomt) se složil." Lemonové zjevně zumba svědčí, je jak proutek. Páteční hra na pravdu ukáže na vraha, jímž je osoba, jež se ve snímku prakticky neukázala (chamtivá čajonosička je zabásnuta). 67%(19.4.2013)

S03E09 - Dcera australského těžebního magnáta je ve vlaku zabita a navíc jsou její šperky ukradeny, nehledě na to, že si na tři dny brala šest kufrů, což mi přišlo v tu chvíli vtipné. Divák je hezky elegantně zaveden na špatnou stopu. Vlastně se tady dlouho není čeho chytit. (!!!! SPOILER !!!!) Jde o první případ, kdy jsme viděli sice několik podezřelých, ale samotný viník nám zůstával skryt. To je sice pravděpodobnější, i v realitě zřejmě nepotkají kriminalisté pachatele hned někdy na začátku vyšetřování. Ale na Poirotovi se mi líbí právě to, že můžu spekulovat, kdo to byl a jak to mohl udělat. Ale když Poirot najednou využije zázračnou kartotéku slečny Lemonové a přijde s naprosto s někým novým, tak mě to trochu bolelo.(18.10.2015)

Tentokrát tomu asi šlo zabránit, ale Poirot se nezabývá prověřováním potenciálních manželů a tak ne všechny příběhy končí dobře. Trošku slabšímu dílu pomáhá právě neobvykle smutné zakončení a důkaz toho, že ani peníze a moc neochrání vaše nejbližší. ... Šperky, kabát, nůž, akcie, dostihy, vlak, noviny.(18.10.2015)

Tentokrát není prostor na žádné vtípky. Na Poirota se obrací postarší muž s případem vraždy své dcery. Poirot svým dokonalým úsudkem vypátrá, jak bezcitně to bylo provedeno a také samozřejmě kdo to byl. Protože jde o nesmírně smutnou událost, ani Poirot se nemůže radovat z úspěšného vyřešení takového případu. První polovina hodně nudná, ve druhé zase spíše stísněná až smutná atmosféra. Slabší díl.(8.4.2012)