poster

Plymouthský expres (S03E04) (epizoda)

 • Velká Británie

  The Plymouth Express

 • Československo

  Plymouthský expres

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1991, 50 min

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Kamera:

Chris O'Dell
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • otík
  ***

  Tentokrát není prostor na žádné vtípky. Na Poirota se obrací postarší muž s případem vraždy své dcery. Poirot svým dokonalým úsudkem vypátrá, jak bezcitně to bylo provedeno a také samozřejmě kdo to byl. Protože jde o nesmírně smutnou událost, ani Poirot se nemůže radovat z úspěšného vyřešení takového případu. První polovina hodně nudná, ve druhé zase spíše stísněná až smutná atmosféra. Slabší díl.(8.4.2012)

 • HiddenDragon
  ****

  Serie a epizoda: S03E04. Jedna bohata dcera angl. financnika, dva pochybni napadnici (alespon podle jejiho otce) a vlak, ve kterem ciha smrt. Zapletka celkem jednoducha, takova "povidkova", takze na tuto kratsi stopaz se hodi dobre. I kdyz podezrelych neni mnoho, je to celkem dobre zakamuflovano. Pointa je ale (mozna schvalne) trochu hure nacasovana, takze vam nespadne prekvapenim brada, ale divakovi to dojde zhruba v pulce Poirotova zaverecneho vysvetlovani, bystrejsim jeste o nejakou scenu driv. To az tak nevadi, spis jsem z dilu moc nepochytil, jak vlastne Poirot na vraha a jeho komplice prisel. Sice to vysvetloval svou kartotekou, ale prislo mi to trochu jako vykouzleni zajice z klobouku. No budiz, budem panu Poirotovi verit ;) treba ho tentokrat vedl instinkt :)(13.10.2015)

 • jendamaty
  **

  Spoilery: Jednak řešení případu spadne opravdu z čistého nebe, děj se věnuje spíše prezentování matoucích linek než té hlavní. Nevím, jestli jsem to správně pochopil a jestli ta komorná, která byla spolupachatelkou, zároveň cestovala s obětí? To pak není možné, aby vystoupila na přestupní stanici, čekala tam na slečnu, ptala se pána, zda jdou ty hodiny správně a nahlásila zmizení a zároveň byla v tom vlaku a hrála tu oběť s novinama, ne? Taky ji sama ráno moralizovala, zda je dobrý nápad brát si šperky a pak narychlo spunktovali takovouhle akci i s falešnou stoupou... divné!(25.4.2016)

 • Autogram
  ****

  Smutný príbeh so smutnou atmosférou a vrahov máme hneď viacerých s výbornými motívmi. Len Poirotovi to nejako nesedí a tak hľadá ďalej a samozrejme nájde. Tentokrát je inteligencia vraha na úrovni a naplánovanie vraždy takmer dokonale premyslené. Na konci brutálny opis a nečakane aj detailné zobrazenie vraždy. –––– Poirot nepodniká v oblasti zbavování se lidí. –––– Obtíže se mají překonávat, vskutku obdivuhodný postoj.(9.8.2013)

 • chelseaman22
  ***

  Nikdy nepřestanu žasnout nad formátem Timesů. Herculovi se prvně rýsuje příležitost, že si vydělá balík. Nikoho nepřekvapí, že případ vyřeší ergo dostane obří odměnu, z níž je však uspokojen jen trouba Hastings (ty jeho sendviče!). Plukovník Japp: "Žabožrout (tj. francouzský vikomt) se složil." Lemonové zjevně zumba svědčí, je jak proutek. Páteční hra na pravdu ukáže na vraha, jímž je osoba, jež se ve snímku prakticky neukázala (chamtivá čajonosička je zabásnuta). 67%(19.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace