Reklama

Reklama

Hercule Poirot - Série 3 (1990) (série)


Plymouthský expres (S03E04)

(epizoda)
  • Velká Británie The Plymouth Express (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 1991, 50 min

Obsahy(1)

Mladá dáma Florence Carringtonová ještě ani není rozvedená a už kolem ní krouží noví ctitelé. Její otec, bohatý majitel australských dolů pan Halliday, má však obavu, že nápadníci mají zájem spíše o jeho majetek než o její ruku, a tak požádá Hercula Poirota, aby prověřil nejaktivnějšího z nich – vévodu de la Rochefour. Ten právě dorazil do Londýna a je zklamán, že žena jeho srdce odjíždí na návštěvu ke známým. Florence nasedá na londýnském nádraží do plymouthského expresu, ale do cíle již nikdy nedorazí. Je objevena ve svém kupé zavražděná a cenné šperky, které měla s sebou, jsou pryč. Klíč k odhalení vraha nalezne tentokrát geniální detektiv v metodicky vedené kartotéce slečny Lemonové. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (33)

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tentokrát není prostor na žádné vtípky. Na Poirota se obrací postarší muž s případem vraždy své dcery. Poirot svým dokonalým úsudkem vypátrá, jak bezcitně to bylo provedeno a také samozřejmě kdo to byl. Protože jde o nesmírně smutnou událost, ani Poirot se nemůže radovat z úspěšného vyřešení takového případu. První polovina hodně nudná, ve druhé zase spíše stísněná až smutná atmosféra. Slabší díl. ()

chelseaman22 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nikdy nepřestanu žasnout nad formátem Timesů. Herculovi se prvně rýsuje příležitost, že si vydělá balík. Nikoho nepřekvapí, že případ vyřeší ergo dostane obří odměnu, z níž je však uspokojen jen trouba Hastings (ty jeho sendviče!). Plukovník Japp: "Žabožrout (tj. francouzský vikomt) se složil." Lemonové zjevně zumba svědčí, je jak proutek. Páteční hra na pravdu ukáže na vraha, jímž je osoba, jež se ve snímku prakticky neukázala (chamtivá čajonosička je zabásnuta). 67% ()

Reklama

necisty 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tentokrát tomu asi šlo zabránit, ale Poirot se nezabývá prověřováním potenciálních manželů a tak ne všechny příběhy končí dobře. Trošku slabšímu dílu pomáhá právě neobvykle smutné zakončení a důkaz toho, že ani peníze a moc neochrání vaše nejbližší. ... Šperky, kabát, nůž, akcie, dostihy, vlak, noviny. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Smutný príbeh so smutnou atmosférou a vrahov máme hneď viacerých s výbornými motívmi. Len Poirotovi to nejako nesedí a tak hľadá ďalej a samozrejme nájde. Tentokrát je inteligencia vraha na úrovni a naplánovanie vraždy takmer dokonale premyslené. Na konci brutálny opis a nečakane aj detailné zobrazenie vraždy. –––– Poirot nepodniká v oblasti zbavování se lidí. –––– Obtíže se mají překonávat, vskutku obdivuhodný postoj. ()

Bubble74 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Plymouthský expres utkví v paměti vcelku nelítostným zobrazením vražedné scény, které nebývá v poirotovských příbězích zvykem. Běžný není ani podivně smutný nádech, který se vystupňuje především v závěru. Jenom ony pověstné šedé buňky tradičně makají spolehlivě jak se na ně sluší a patří, aby žádný neřád nemohl uniknout svému trestu. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (1)

  • Ide o príbeh, ktorý sa tvorcovia seriálu rozhodli spracovať aj druhýkrát. V roku 2005 ho obohatili o vedľajšie postavy a epizódy, zmenili mená hlavných postáv aj značnú časť deja, Anglicko vymenili za Francúzsku riviéru, pridali na dramatičnosti a uviedli ho pod názvom Záhada modrého vlaku (2005). (lemonova)

Reklama

Reklama