poster

A co tvoje zahrádka? (S03E02) (epizoda)

 • Velká Británie

  How Does Your Garden Grow?

 • Československo

  Ako sa darí tvojej záhradke?

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1991, 50 min

Režie:

Brian Farnham

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Komentáře uživatelů k epizodě (28)

 • filmmovier
  *****

  Další dokonalý díl Poirota. Už povídka mě zaujala svým příběhem a tvůrci to tady jako vždy posunuli ještě dál, protože anglické zahrady jsou prostě geniální... Kromě výborného detektivního příběhu, kterému tentokrát opravdu není co vytknout, je tu opět i velké množství vtipů. Ten nejlepší je asi v závěrečné scéně v Poirotově bytě, s růží pojmenovanou po Poirotovi nebo s kartotékou slečny Lemonové. Jinak David Suchet tu opět exceluje. Rozuzlení je sice malinko slabší, ale v tomto případě to vůbec nevadí a neschází tu ani atmosféra. 100%.(19.3.2012)

 • misterz
  ****

  V tomto prípade bola zápletka trocha slabšia, je tu i menej Poirotovských bonmotov, našťastie ale rozuzlenie bolo celkom prekvapivé a tak správne melodramatické. 70/100(17.12.2016)

 • Šandík
  ****

  Zápletka slabší, zpracování výborné. Vždycky mě znova dostane nový nečekaný způsob, kterým tvůrci okoření a dochutí děl humorem a vtipem. Hastingsovo bezútěšné hledání účtu, jeho deduktivní metody i záhadná alergie jsou opět doslova k sežrání. 80% PS: Pravda a láska nakonec opět zvítězila. Škoda, že to v reálném životě taky nefunguje tak snadno...(30.1.2011)

 • Terva
  ****

  Lehce nadprůměrný krimi z Herculem.(30.9.2011)

 • Tommassi3
  *****

  "Nemyslete si, že z toho sáčku něco vypěstujete, Poirote !!" - "Špatná odrůda ??" - "To ne !! Jedna z nejlepších !! Ale nejsou tam žádná semena.." ;)(8.6.2015)

 • blackrain
  ****

  Neustále se utvrzuju v tom, že David Suchet jako Hercule Poirot je naprosto dokonalý. Je radost ho v té roli sledovat. Velmi vtipný mi přišel fórek, kdy je po Poirotovi pojmenovaná růže. A někdo,myslím,že to byl vrchní inspektor Japp, řekne, že po něm mohli pojmenovat polyantku a ne hybridní čajovou růži. Ovšem, ono je tu více takových vtipných momentů, které beru jako skvělé okořenění příběhu.(19.3.2012)

 • kaylin
  ****

  Výborný příběh, který ukazuje, jak jev detektivce důležité, aby člověk, tedy detektiv, poznal všechny indicie a všech si všiml. Hercule tohle předvádí se skvělým smyslem pro detail, navíc zůstává zručný a vtipný. Poirota je skutečně těžké si představit jinak než s tváří Davida Sucheta který mu předal šarm i kouzlo.(1.2.2015)

 • chelseaman22
  ***

  Premiéra sculturi d'Stalin či rozhazovačný Hercule utratí celých pět guineí za kolínskou od Hermése (pro představu - tato suma postačí na roční služby u holiče). Ňouma Hastings všude pčíká ergo přijde o vyjížďku do Devonu (příště Xyzal či Zyrtec chlapče!). Slečna Citrónová tvrdě potírá šedou ekonomiku, což taxikář nese nelibě (koho by taky lákala návštěva berního úřadu?!). Hypotéza o strychninu v rybím koláči? Dvojnásobně nechutná představa! 66%(11.6.2013)

 • necisty
  *****

  Tomuto dílu nějak nemám co vytknout, není nejlepší, ale splňuje vše důležité. Teda až na to, že je to už minimálně po druhé, co Poirota někdo zavolá a on přijde pozdě. Opakovaný vtip není vtipem. ... Účet za oblek, strychnin, ustřice, růže pojmenovaná po Poirotovi.(26.6.2013)

 • vesper001
  *****

  Do háje s Rusáky, do háje se strychninem, do háje se starými dámami na zabití. Jsou tu mnohem důležitější věci k řešení. Barví si Poirot vlasy? A z čeho má Hastings sennou rýmu? :) Jeden z nejvtipnějších dílů vůbec.(8.6.2015)

 • otík
  ****

  Spíše průměrně zábavný díl o pátrání po vrahovi postarší ženy, která měla velký majetek a někdo ji otrávil. Konec je tentokrát poměrně akční a zároveň i zábavný, včetně vyvedeného úplného závěru. Hudba: Christopher Gunning(20.3.2012)

 • CSSML
  *****

  Díl s jednoduchou zápletkou napěchovaný humorem, své místo dostane i náboženství, konkrétně líbání ikon. Byl jsem mile potěšen.(3.9.2014)

 • Rssa
  ***

  Někdy je něco přesně tak, jak se zdá. Stejně tak v tomto díle, protknutém humorem a záhadou.(21.3.2011)

 • Paity
  ***

  Skoro se chce říct, že tady je vrahem zahradník, konečně, ale ne ne, nebudu prozrazovat, jak to bylo celé doopravdy.(5.6.2012)

 • Autogram
  ***

  Sovietska zástava, veľký portrét Stalina a Leninova busta sa v Poirotovej detektívke ešte neobjavili. Napriek tomu slabší vopred jasný príbeh a otázka nie je kto ani prečo, ale iba ako. Poirotova zjavná záľuba v ružiach a parfémoch tentokrát navádza myslieť si o ňom niečo zvláštne. Tento diel ťahajú iba vedľajšie zápletky a vtípky. –––– Hastingsi, zapomněl jsem na sílu vaší dedukce. Ne.(27.8.2013)

 • HiddenDragon
  ****

  Serie a epizoda: S03E02. Tentokrat opet zahadne umrti bohate pani a podezrela je tedy cela domacnost. Do vseho jsou mozna nejakym zpusobem zapleteni komuniste, protoze jedna sluzebna je Ruska. Poirotovo nadseni z toho, ze je po nem pojmenovana nova ruze na vystave kvetin, je tedy vystridano nutnosti resit vrazdu damy, ktera ho na teto vystave tajuplne kontaktovala. Problem tohoto dilu je, ze neni uplne vhodne preveden do cestiny a nejlepsi je tudiz v originale. Jednak rikanky, ktere zde Poirot perli, se v cestine nerymuji a take hlavni voditko, ktere Poirot zjisti ze sacku od pani Barrowbyove, divakovi v ceske verzi neni vysvetleno. Cili slovnicek: stocks - akcie :)(12.10.2015)

 • Hanes88
  ****

  Tohle opět velice kvalitní díl. Sice jsem ze začátku byl docela skeptický, ale druhá polovina filmu mě nadchla. 80%(29.12.2011)

 • laepus
  ****

  Dějově poněkud průměrný díl s menším počtem postav, tím pádem i podezřelých - o to lepší ale v provedení - Poirot jako čajová růže, Poirot vonící a Hastings v roli sekretářky - tyhle všechny tři momenty se pak v závěru protnou ve vynikající závěrečné scéně, kdy Poirot všechny vypere z obýváku ven...(31.1.2014)

 • PhillM.
  ****

  Mírný nadprůměr v rámci seriálu, povyšuje to zahrádka, zlotřilí bolševici, grand finále s vidlemi a narážky na Herculovu metrosexualitu :-)(13.9.2015)

 • canucks333
  ****

  Výborne spracované. Zápletka dobrá, skvelí herci a skvelá atmosféra. Dávam plný počet. Tento diel si to zaslúži... 90% (28.7.2014)

 • PavelZava
  *****

  Drobný vtípek mezí slečnou Amelii Barrowby a H.Poirotem na výstavě květin : Také máte vlastní zahradu ? * Doufám, že se jednou uchýlím k pěstování dýní, zatím mám jen truhlík za oknem. * Francouzské poznámky H.Poirota mě baví, zde kromě obvyklého Eh bien ! přidá ještě Je vous en prie, madame a Monsieur le docteur * Rozhodčí soudce geniálně nenápadně vysvětlí za pomocí 3 koňů, jak je to se závětí slečny Barrowby ***** Šarmantní Slečna Lemonová (Pauline Moran) dostane v tomto díle větší prostor, což využije naprosto nárabně, působí zde jako Watson v sukních a sluší jí to moc (kostým, makeup, rty a oči) i její poznámky jsou skvělé Pomáhala jsem za války v nemocniční márnici nebo V práci nikdy parfém nepoužívám, pane Poirote … to by bylo nanejvýš nevhodné ! V tomto díle jen září ! ***** Poznámky o Marxových výrocích a bolševicích byly dobré(23.3.2012)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace