A co tvoje zahrádka? (S03E02) (epizoda)

How Does Your Garden Grow?

• Československo

Ako sa darí tvojej záhradke?

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1991, 50 min

Brian Farnham

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Premiéra sculturi d'Stalin či rozhazovačný Hercule utratí celých pět guineí za kolínskou od Hermése (pro představu - tato suma postačí na roční služby u holiče). Ňouma Hastings všude pčíká ergo přijde o vyjížďku do Devonu (příště Xyzal či Zyrtec chlapče!). Slečna Citrónová tvrdě potírá šedou ekonomiku, což taxikář nese nelibě (koho by taky lákala návštěva berního úřadu?!). Hypotéza o strychninu v rybím koláči? Dvojnásobně nechutná představa! 66%(11.6.2013)

Dějově poněkud průměrný díl s menším počtem postav, tím pádem i podezřelých - o to lepší ale v provedení - Poirot jako čajová růže, Poirot vonící a Hastings v roli sekretářky - tyhle všechny tři momenty se pak v závěru protnou ve vynikající závěrečné scéně, kdy Poirot všechny vypere z obýváku ven...(31.1.2014)

Drobný vtípek mezí slečnou Amelii Barrowby a H.Poirotem na výstavě květin : Také máte vlastní zahradu ? * Doufám, že se jednou uchýlím k pěstování dýní, zatím mám jen truhlík za oknem. * Francouzské poznámky H.Poirota mě baví, zde kromě obvyklého Eh bien ! přidá ještě Je vous en prie, madame a Monsieur le docteur * Rozhodčí soudce geniálně nenápadně vysvětlí za pomocí 3 koňů, jak je to se závětí slečny Barrowby ***** Šarmantní Slečna Lemonová (Pauline Moran) dostane v tomto díle větší prostor, což využije naprosto nárabně, působí zde jako Watson v sukních a sluší jí to moc (kostým, makeup, rty a oči) i její poznámky jsou skvělé Pomáhala jsem za války v nemocniční márnici nebo V práci nikdy parfém nepoužívám, pane Poirote … to by bylo nanejvýš nevhodné ! V tomto díle jen září ! ***** Poznámky o Marxových výrocích a bolševicích byly dobré(23.3.2012)

Sovietska zástava, veľký portrét Stalina a Leninova busta sa v Poirotovej detektívke ešte neobjavili. Napriek tomu slabší vopred jasný príbeh a otázka nie je kto ani prečo, ale iba ako. Poirotova zjavná záľuba v ružiach a parfémoch tentokrát navádza myslieť si o ňom niečo zvláštne. Tento diel ťahajú iba vedľajšie zápletky a vtípky. –––– Hastingsi, zapomněl jsem na sílu vaší dedukce. Ne.(27.8.2013)

Serie a epizoda: S03E02. Tentokrat opet zahadne umrti bohate pani a podezrela je tedy cela domacnost. Do vseho jsou mozna nejakym zpusobem zapleteni komuniste, protoze jedna sluzebna je Ruska. Poirotovo nadseni z toho, ze je po nem pojmenovana nova ruze na vystave kvetin, je tedy vystridano nutnosti resit vrazdu damy, ktera ho na teto vystave tajuplne kontaktovala. Problem tohoto dilu je, ze neni uplne vhodne preveden do cestiny a nejlepsi je tudiz v originale. Jednak rikanky, ktere zde Poirot perli, se v cestine nerymuji a take hlavni voditko, ktere Poirot zjisti ze sacku od pani Barrowbyove, divakovi v ceske verzi neni vysvetleno. Cili slovnicek: stocks - akcie :)(12.10.2015)