A co tvoje zahrádka? (S03E02) (epizoda)

How Does Your Garden Grow?

• Československo

Ako sa darí tvojej záhradke?

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1991, 50 min

Brian Farnham

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Další dokonalý díl Poirota. Už povídka mě zaujala svým příběhem a tvůrci to tady jako vždy posunuli ještě dál, protože anglické zahrady jsou prostě geniální... Kromě výborného detektivního příběhu, kterému tentokrát opravdu není co vytknout, je tu opět i velké množství vtipů. Ten nejlepší je asi v závěrečné scéně v Poirotově bytě, s růží pojmenovanou po Poirotovi nebo s kartotékou slečny Lemonové. Jinak David Suchet tu opět exceluje. Rozuzlení je sice malinko slabší, ale v tomto případě to vůbec nevadí a neschází tu ani atmosféra. 100%.(19.3.2012)

Drobný vtípek mezí slečnou Amelii Barrowby a H.Poirotem na výstavě květin : Také máte vlastní zahradu ? * Doufám, že se jednou uchýlím k pěstování dýní, zatím mám jen truhlík za oknem. * Francouzské poznámky H.Poirota mě baví, zde kromě obvyklého Eh bien ! přidá ještě Je vous en prie, madame a Monsieur le docteur * Rozhodčí soudce geniálně nenápadně vysvětlí za pomocí 3 koňů, jak je to se závětí slečny Barrowby ***** Šarmantní Slečna Lemonová (Pauline Moran) dostane v tomto díle větší prostor, což využije naprosto nárabně, působí zde jako Watson v sukních a sluší jí to moc (kostým, makeup, rty a oči) i její poznámky jsou skvělé Pomáhala jsem za války v nemocniční márnici nebo V práci nikdy parfém nepoužívám, pane Poirote … to by bylo nanejvýš nevhodné ! V tomto díle jen září ! ***** Poznámky o Marxových výrocích a bolševicích byly dobré(23.3.2012)

Zápletka slabší, zpracování výborné. Vždycky mě znova dostane nový nečekaný způsob, kterým tvůrci okoření a dochutí děl humorem a vtipem. Hastingsovo bezútěšné hledání účtu, jeho deduktivní metody i záhadná alergie jsou opět doslova k sežrání. 80% PS: Pravda a láska nakonec opět zvítězila. Škoda, že to v reálném životě taky nefunguje tak snadno...(30.1.2011)

Výborný příběh, který ukazuje, jak jev detektivce důležité, aby člověk, tedy detektiv, poznal všechny indicie a všech si všiml. Hercule tohle předvádí se skvělým smyslem pro detail, navíc zůstává zručný a vtipný. Poirota je skutečně těžké si představit jinak než s tváří Davida Sucheta který mu předal šarm i kouzlo.(1.2.2015)

Neustále se utvrzuju v tom, že David Suchet jako Hercule Poirot je naprosto dokonalý. Je radost ho v té roli sledovat. Velmi vtipný mi přišel fórek, kdy je po Poirotovi pojmenovaná růže. A někdo,myslím,že to byl vrchní inspektor Japp, řekne, že po něm mohli pojmenovat polyantku a ne hybridní čajovou růži. Ovšem, ono je tu více takových vtipných momentů, které beru jako skvělé okořenění příběhu.(19.3.2012)