A co tvoje zahrádka? (S03E02) (epizoda)

How Does Your Garden Grow?

• Československo

Ako sa darí tvojej záhradke?

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1991, 50 min

Brian Farnham

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Brian Eastman

Výborný příběh, který ukazuje, jak jev detektivce důležité, aby člověk, tedy detektiv, poznal všechny indicie a všech si všiml. Hercule tohle předvádí se skvělým smyslem pro detail, navíc zůstává zručný a vtipný. Poirota je skutečně těžké si představit jinak než s tváří Davida Sucheta který mu předal šarm i kouzlo.(1.2.2015)

Neustále se utvrzuju v tom, že David Suchet jako Hercule Poirot je naprosto dokonalý. Je radost ho v té roli sledovat. Velmi vtipný mi přišel fórek, kdy je po Poirotovi pojmenovaná růže. A někdo,myslím,že to byl vrchní inspektor Japp, řekne, že po něm mohli pojmenovat polyantku a ne hybridní čajovou růži. Ovšem, ono je tu více takových vtipných momentů, které beru jako skvělé okořenění příběhu.(19.3.2012)

Premiéra sculturi d'Stalin či rozhazovačný Hercule utratí celých pět guineí za kolínskou od Hermése (pro představu - tato suma postačí na roční služby u holiče). Ňouma Hastings všude pčíká ergo přijde o vyjížďku do Devonu (příště Xyzal či Zyrtec chlapče!). Slečna Citrónová tvrdě potírá šedou ekonomiku, což taxikář nese nelibě (koho by taky lákala návštěva berního úřadu?!). Hypotéza o strychninu v rybím koláči? Dvojnásobně nechutná představa! 66%(11.6.2013)

Další dokonalý díl Poirota. Už povídka mě zaujala svým příběhem a tvůrci to tady jako vždy posunuli ještě dál, protože anglické zahrady jsou prostě geniální... Kromě výborného detektivního příběhu, kterému tentokrát opravdu není co vytknout, je tu opět i velké množství vtipů. Ten nejlepší je asi v závěrečné scéně v Poirotově bytě, s růží pojmenovanou po Poirotovi nebo s kartotékou slečny Lemonové. Jinak David Suchet tu opět exceluje. Rozuzlení je sice malinko slabší, ale v tomto případě to vůbec nevadí a neschází tu ani atmosféra. 100%.(19.3.2012)

Serie a epizoda: S03E02. Tentokrat opet zahadne umrti bohate pani a podezrela je tedy cela domacnost. Do vseho jsou mozna nejakym zpusobem zapleteni komuniste, protoze jedna sluzebna je Ruska. Poirotovo nadseni z toho, ze je po nem pojmenovana nova ruze na vystave kvetin, je tedy vystridano nutnosti resit vrazdu damy, ktera ho na teto vystave tajuplne kontaktovala. Problem tohoto dilu je, ze neni uplne vhodne preveden do cestiny a nejlepsi je tudiz v originale. Jednak rikanky, ktere zde Poirot perli, se v cestine nerymuji a take hlavni voditko, ktere Poirot zjisti ze sacku od pani Barrowbyove, divakovi v ceske verzi neni vysvetleno. Cili slovnicek: stocks - akcie :)(12.10.2015)