poster

Záhada španělské truhly (S03E08) (epizoda)

 • Velká Británie

  The Mystery of the Spanish Chest

 • Československo

  Záhada španielskej truhlice

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1991, 50 min

Režie:

Ken Grieve

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Scénář:

Anthony Horowitz

Kamera:

Chris O'Dell
 • Autogram
  ***

  Odhalenie vraha ľstivou metódu je tak trochu klasika použitá často v mnohých kriminálkach. Tu je to okorenené úvodným aj záverečným šermiarskym súbojom a kto by si myslel, že šermovať bude Poirot, hoci mu ide o život, tak je samozrejme na veľkom omyle. Ale aj tak predvedie niečo nezvyčajné, konkrétne tanec na vtedajšiu populárnu hudbu a okrem toho dostáva lekcie z anglickej skromnosti. –––– Tešiť sa z pochvaly a dávať to najavo, to nie je anglické. – Možno je to belgické. Načo toľko skromnosti. Som Hercule Poirot, som najlepší. –––– Čelíme dokonalej vražde vykonanej s mimoriadnou chladnokrvnosťou. –––– Nie som malý žabožrút, som malý Belgičan! –––– Odteraz budem najskromnejší človek na svete.(6.5.2014)

 • xxlch
  *****

  David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.(29.6.2014)

 • LencaN
  ***

  S03E07 - Ráda bych, aby to bylo jinak, ale tenhle díl se mi moc nelíbil. Něco mi tu nesedělo. Hlavně mě vytáčel ten knírač, který v jednu chvíli dost nacisticky hovořil. Ovšem tančící Poirot byl srandovní. Akorát si chudák jednou za čas vyjde do společnosti na takový echt večírek a ona se tam za jeho zády nebo spíš jemu přímo před nosem stane zločin.(18.10.2015)

 • chelseaman22
  ****

  Šermířský duel ve včelařských kombinézách předchází "lichotce", že "Paní Claytonová mohla mít koho chtěla." Nevím, jak ostatní uživatelé čsfd s penisem, ale mně se zdá, že pí Claytonová by byla maximálně příjemným a roztomilým zahradním trpaslíkem. Důchodce vyhrožuje mladému vojákovi, že mu nabančí, Hastingse užírá pocit, že jeho nikdo nepochválí (za co taky) a Hercule se jako jediný na večerku pro horních deset tisíc cpe zákusky. Nabyté kalorie následně Hercule protančí ČÁRLSTNEM - to bys jste čuměl pane haraPES! Následuje dramatický shot na španělskou truhlu, jež evidentě post mortem krvácí neokysličenou krví. Hastings si vybíjí frustraci na dveřích, jež v pravidelných intervalech body checkuje (čekuje). Jepp evidentně nemá obchodku, jelikož nemůže na psacím stroji najít "zpátečku". Celá estráda je zakončena kudlou na Herculově krku aneb všechno je jednou poprvé. 78%(27.3.2013)

 • HiddenDragon
  ****

  Serie a epizoda: S03E08. [spoilery] Tento dil mi asi utkvi v pameti hlavne podobnosti s Hitchcockovym filmem "Provaz" (1948) a podobnosti majora Riche s knizetem Karlem Schwarzenbergem :)) Poirot ma davat pozor na madam Claytonovou, jejiz manzel se chova podivne, a ono ejhle, nakonec je to prave manzel, jehoz smrt musi vysetrit. Nejvic mi zde vadilo, ze je to preci jen pritazene za vlasy. Zpusob vrazdy je sice divacky atraktivni, ale hodne diskutabilni. Velkou sazkou do loterie by bylo, ze se obet podari usmrtit rychle, cili nevyda zadny zvuk, nezarve. Sice ano, truhla je to masivni, hraje hudba, ale i tak... Take si nejsem jist, jestli by se driv neudusila, protoze na dychani by ji to myslim nestacilo. Protoze uz zapletku ale nedokazu objektivne posoudit, ponecham o hvezdu vic, nez mi radi rozum, protoze na prvni zhlednuti pachatel tak jasny nebude.(18.10.2015)