poster

Krádež královského rubínu (S03E09) (epizoda)

 • Velká Británie

  The Theft of the Royal Ruby

 • Československo

  Krádež kráľovského rubínu

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1991, 50 min

Režie:

Andrew Grieve

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Kamera:

Chris O'Dell
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  ****

  Ta komická rovina je v tomhle případě skutečně povedené, hlavně setkání Poirota s princem jsou výborná, protože tohle jsou dvě dokonale odlišné postavy. Zápletka s rubínem není také úplně zlá a jednotlivé vánoční propriety jsou využity celkem inovativně. Navíc celou dobu nevíte, co se děje, kdo je mrtvý a kdo ne. V tomhle směru se díl povedl.(24.2.2015)

 • chelseaman22
  *****

  Jakýsi nalitý princ egyptský (!) půjčí děvce v hotelové il ristorante rubín velikosti pěsti a je příšerně udiven, když s ním děvka vezme do zaječích. Líné střevo prezentované princem leze krkem jak Herculovi, tak divákovi. Jakmile Hercule pozdravil jakéhosi Peverella, tak každý Potterolog zbystřil a začal myslet na hřbitov v Godrikově dole. Čmuchalovi všichni zatleskají, když zasuna vařečku do jakéhosi temně černého těsta, jež prezentuje materiál pro budoucí britský vánoční pudink. Poirot na Vánoce vážně září - všem ukáže, jak se z manga vyndavá pecka a tra dá - je vyhlášen první hvězdou zápasu. Ten hutný vánoční pudink je kapitolou sám pro sebe - člověk by nikdy neřekl, kolik že haraburdí se do něj vejde! 93%(28.5.2013)

 • Šandík
  ****

  Suchet opět výborný, předloha opět dosti chatrná. Tohle při nejlepší vůli nešlo natočit o moc lépe. Všechna ta nečekaná vysvětlení, náhodně odposlechnuté a spatřené rozhovory a činy, tajemný vzkaz v ložnici, uspávadlo v čaji, dvojnásobně fingovaná vražda, vysvětlení typu "nešlo to jinak, neměl jsem žádný důkaz"... Já vím, že každý se potřebujeme něčím život, ale tohle bylo vážně moc. To si "královna detektivek" vážně potřebovala pomáhat tím neuvěřitelným panoptikem? Celkový dojem: 70%(18.3.2011)

 • misterz
  ***

  Bez poriadnej vraždy to skrátka nie je ono. Tentoraz ma krimi zápletka ohľadom krádeže kráľovského rubínu moc nenadchla. Jediné šťastie bolo, že čo chýbalo na zaujímavosti ohľadom samotného pátrania, to tu aspoň čiastočne vyvažovala humorná stránka o ktorú sa postarali Hercule Poirot a ten rozmaznaný egyptský princ. Priemer. 60/100(28.4.2018)

 • filmmovier
  *****

  Jeden z nejlepších zfilmovaných Poirotů, i když s celkem lehkou zápletkou. David Suchet tradičně výborný, atmosféra sálá z každého záběru a příběh je také propracovaný, hlavně část o fingované vraždě se moc povedla. Vůbec nevadilo, že tento díl není nijak extrémně vtipný, jako ukázka poctivé detektivky to slušně funguje. Tento díl jsem viděl aspoň pětkrát, ale nikdy se mi nestalo, že bych se u něj nudil. Prostě vynikající epizoda, která nemá jedinou chybu. 100%.(21.5.2012)

 • - Scéna s olúpaním manga bola pridaná na požiadanie predstaviteľa hlavnej role Davida Sucheta. Hercule Poirot v tejto scéne hovorí, že olúpať mango ho naučil istý vojvoda. V skutočnosti ho správne olúpať mango naučil princ Filip, vojvoda z Edinburghu. Stalo sa tak na obede v Buckinghamskom paláci, na ktorý ho aj s manželkou pozvala kráľovná Alžbeta II. (lemonova)

 • - Původní název tohoto příběhu je "The Adventure of the Christmas Pudding". (Elwanelyn)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace