Záhada lovecké chaty (S03E11) (epizoda)

The Mystery of Hunter's Lodge

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Norman Langley

Brian Eastman

"Aký múdry pes." Čo môže byť pre detektívku lepším prostredím, ak nie ponurý, pochmúrny a večne zahmlený anglický vidiek? Poirot doma v Belgicku nemá tetrovov a tak si povedal, že keď už je v Anglicku, rád by nejakých ochutnal. Odchádza preto s Hastingsom do vidieckeho sídla zaplneného rôznorodou skupinou ľudí, aby mu nešťastník Hastings ulovil pár operencov. Samozrejme sa tu však odohrá temný zločin a ťažko chorý (nádcha!) Poirot musí zasa raz vyšetrovať. Pes, bicykel a dobré rozuzlenie. Opatrných 70 %.(4.6.2018)

Serie a epizoda: S03E11. Tentokrat takovy (pod)zimni dil ze sychravych blat, kam se Poirot s Hastingsem vypravuje na strileni tetrivku. Vse organizuje neoblibeny zbohatlik Pace, ktery je po odjezdu hostu zastrelen neznamym prichozim. Trochu mi to atmosferou pripominalo "Fantomas kontra Scotland Yard" (1966), kde se taky sjeli na zamek, akorat lovili lisku. Ale narozdil od komisare Juvea sveho pachatele Poirot vzdy dopadne :)(18.10.2015)

Infantilní Poirot trpí klasickým výhradně mužským (někdy smrtelným) onemocněním, tj. rýmičkou. Časté shoty na železnici připomínají nevydařený toť Anna Karenina Revival (2012). Poirotův věrný pes Hastings přispěchá s prohlášením: "Nechte to vyšetřování na mě." Poirot naštěstí není takový pitomec, aby snaživého hlupáka Hastingse nechal pracovat (tj. vyšetřovat). A konečně komisaře Jeppa zajímají jen sendviče podávané k fare la colazione. Nic moc Renny! 68%(30.3.2013)

Páchateľ, respektíve páchatelia, si to skutočne dobre vymysleli, ale to nestačí ani na chorého Poirota, ktorý sa vďaka zvýšenej teplote už lúči so životom. Nakoniec je táto komediálna linka to najzábavnejšie na celej epizóde. Aj keď teda voči tomu, ako Agatha túto story vymyslela, nič nemám. Proste solídny nadpriemer, chcelo to ale možno trošku dlhšiu stopáž a lepšie využitie prostredia ako stvoreného pre vytvorenie takmer až hororovej atmosféry.(8.7.2019)

Poirot si na love objednal sedem tetrovov, ale nebude mu to nič platné, keď v mrazivom počasí vonku posedáva. Tajomstvo príbehu nie je až tak tajomné, keď sú veci podozrivé už od samého začiatku. Len sa z toho treba pomaličky vymotať, preštudovať cestovný poriadok vlakov, nájsť bicykel a niekoho, kto má na vrahov dobrý čuch. Spoznáme nielen anglický humor, ale aj anglickú vďačnosť za nájdenie stratenej veci. –––– Videli ste tú vďačnosť? A ja do toho dávam celú svoju osobnosť!(11.5.2014)