poster

Záhada lovecké chaty (S03E11) (epizoda)

 • Velká Británie

  The Mystery of Hunter's Lodge

 • Československo

  Záhada loveckého domu

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1991, 50 min

Režie:

Renny Rye

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Kamera:

Norman Langley

Producenti:

Brian Eastman
(další profese)
 • filmmovier
  *****

  Další dokonalá adaptace krátké povídky královny detektivek. Výborně propracovaný příběh, opravdu tajemná atmosféra, klasický britský venkov a Poirot nakažen vražednou horečkou, chřipkou. Hlavně rozuzlení tentokrát opravdu stálo za to. Zápletka je tentokrát opravdu zamotaná, vážně jeden z těch lepších případů Herculea Poirota. Všichni herci opět excelovali. Poctivá detektivka. 100%.(29.5.2012)

 • kaylin
  ****

  Výborné, jak po stránce komediální, tak i v případě detektivní zápletky, a to i přesto, že jsou tu opět použity převleky, což je divákovi jasné celkem brzy. Tenhle příběh je v tomhle smyslu ale dotažen téměř ad absurdum, což krásně funguje. Poirot a jeho umírání jsou skutečně výtečné a krásně to zapadá do celé vážné roviny.(3.3.2015)

 • Tommassi3
  ****

  ( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Byl jste nějak nezvykle potichu, Poirote !!" ;) Velmi povedená epizodka s velmi mrazivou atmosférou britského venkova i dostatkem napětí pro její svižnost plná velmi povedených hlášek a vzájemného pošťuchování mezi charismatickým Belgičanem a vrchním inspektorem Jappem. Roztomile vtipný příběh s lehce průhledným rozuzlením, v němž Poirot stižený "smrtelně nebezpečnou rýmou" vyřeší vraždu i krádež kola prakticky z postele..;)(9.8.2013)

 • tron
  ***

  "Aký múdry pes." Čo môže byť pre detektívku lepším prostredím, ak nie ponurý, pochmúrny a večne zahmlený anglický vidiek? Poirot doma v Belgicku nemá tetrovov a tak si povedal, že keď už je v Anglicku, rád by nejakých ochutnal. Odchádza preto s Hastingsom do vidieckeho sídla zaplneného rôznorodou skupinou ľudí, aby mu nešťastník Hastings ulovil pár operencov. Samozrejme sa tu však odohrá temný zločin a ťažko chorý (nádcha!) Poirot musí zasa raz vyšetrovať. Pes, bicykel a dobré rozuzlenie. Opatrných 70 %.(4.6.2018)

 • Anderton
  ***

  Páchateľ, respektíve páchatelia, si to skutočne dobre vymysleli, ale to nestačí ani na chorého Poirota, ktorý sa vďaka zvýšenej teplote už lúči so životom. Nakoniec je táto komediálna linka to najzábavnejšie na celej epizóde. Aj keď teda voči tomu, ako Agatha túto story vymyslela, nič nemám. Proste solídny nadpriemer, chcelo to ale možno trošku dlhšiu stopáž a lepšie využitie prostredia ako stvoreného pre vytvorenie takmer až hororovej atmosféry.(8.7.2019)