poster

Záhada lovecké chaty (S03E11) (epizoda)

 • Velká Británie

  The Mystery of Hunter's Lodge

 • Československo

  Záhada loveckého domu

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1991, 50 min

Režie:

Renny Rye

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Kamera:

Norman Langley
 • HiddenDragon
  ****

  Serie a epizoda: S03E11. Tentokrat takovy (pod)zimni dil ze sychravych blat, kam se Poirot s Hastingsem vypravuje na strileni tetrivku. Vse organizuje neoblibeny zbohatlik Pace, ktery je po odjezdu hostu zastrelen neznamym prichozim. Trochu mi to atmosferou pripominalo "Fantomas kontra Scotland Yard" (1966), kde se taky sjeli na zamek, akorat lovili lisku. Ale narozdil od komisare Juvea sveho pachatele Poirot vzdy dopadne :)(18.10.2015)

 • filmmovier
  *****

  Další dokonalá adaptace krátké povídky královny detektivek. Výborně propracovaný příběh, opravdu tajemná atmosféra, klasický britský venkov a Poirot nakažen vražednou horečkou, chřipkou. Hlavně rozuzlení tentokrát opravdu stálo za to. Zápletka je tentokrát opravdu zamotaná, vážně jeden z těch lepších případů Herculea Poirota. Všichni herci opět excelovali. Poctivá detektivka. 100%.(29.5.2012)

 • kaylin
  ****

  Výborné, jak po stránce komediální, tak i v případě detektivní zápletky, a to i přesto, že jsou tu opět použity převleky, což je divákovi jasné celkem brzy. Tenhle příběh je v tomhle smyslu ale dotažen téměř ad absurdum, což krásně funguje. Poirot a jeho umírání jsou skutečně výtečné a krásně to zapadá do celé vážné roviny.(3.3.2015)

 • LencaN
  ****

  S03E10 - Tenhle díl si budu pamatovat. Asi jsem měla štěstí a zrovna dobrý odhad či vnuknutí ... nebo prostě jsem dobrá :D ale pár scén po prvním záběru na viníka jsem ho odhalila a pak už mi to všechno dohromady jen zapadalo až do konce, zvláštní pocit. Bylo to hezky vymyšlené. Ocitli jsme se v prostředí pochmurných blat a na loveckém zámečku, kde je jen dočasné služebnictvo, protože přes rok zámek zeje prázdnotou. Akorát někdo zabije pána tohoto panství a Poirot se musí rychle honem vyléčit ze svojí smrtelné rýmičky.(22.10.2015)

 • Tommassi3
  ****

  ( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Byl jste nějak nezvykle potichu, Poirote !!" ;) Velmi povedená epizodka s velmi mrazivou atmosférou britského venkova i dostatkem napětí pro její svižnost plná velmi povedených hlášek a vzájemného pošťuchování mezi charismatickým Belgičanem a vrchním inspektorem Jappem. Roztomile vtipný příběh s lehce průhledným rozuzlením, v němž Poirot stižený "smrtelně nebezpečnou rýmou" vyřeší vraždu i krádež kola prakticky z postele..;)(9.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace