poster

Záhada lovecké chaty (S03E11) (epizoda)

 • Velká Británie

  The Mystery of Hunter's Lodge

 • Československo

  Záhada loveckého domu

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1991, 50 min

Režie:

Renny Rye

Předloha:

Agatha Christie (povídka)
 • HiddenDragon
  ****

  Serie a epizoda: S03E11. Tentokrat takovy (pod)zimni dil ze sychravych blat, kam se Poirot s Hastingsem vypravuje na strileni tetrivku. Vse organizuje neoblibeny zbohatlik Pace, ktery je po odjezdu hostu zastrelen neznamym prichozim. Trochu mi to atmosferou pripominalo "Fantomas kontra Scotland Yard" (1966), kde se taky sjeli na zamek, akorat lovili lisku. Ale narozdil od komisare Juvea sveho pachatele Poirot vzdy dopadne :)(18.10.2015)

 • Tommassi3
  ****

  ( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Byl jste nějak nezvykle potichu, Poirote !!" ;) Velmi povedená epizodka s velmi mrazivou atmosférou britského venkova i dostatkem napětí pro její svižnost plná velmi povedených hlášek a vzájemného pošťuchování mezi charismatickým Belgičanem a vrchním inspektorem Jappem. Roztomile vtipný příběh s lehce průhledným rozuzlením, v němž Poirot stižený "smrtelně nebezpečnou rýmou" vyřeší vraždu i krádež kola prakticky z postele..;)(9.8.2013)

 • chelseaman22
  ***

  Infantilní Poirot trpí klasickým výhradně mužským (někdy smrtelným) onemocněním, tj. rýmičkou. Časté shoty na železnici připomínají nevydařený toť Anna Karenina Revival (2012). Poirotův věrný pes Hastings přispěchá s prohlášením: "Nechte to vyšetřování na mě." Poirot naštěstí není takový pitomec, aby snaživého hlupáka Hastingse nechal pracovat (tj. vyšetřovat). A konečně komisaře Jeppa zajímají jen sendviče podávané k fare la colazione. Nic moc Renny! 68%(30.3.2013)

 • otík
  ****

  Poirot onemocní těžkou nemocí (rýma a nachlazení), to mu ale nebrání začít pátrat po vrahovi neoblíbeného majitele velké lovecké chaty na anglickém venkově. Šedé buňky mozkové začínají pracovat na plné obrátky a vrah to má brzy spočítané. Velmi dobrý příběh s občasnými prvky humoru musí potěšit každého Poirotovského fanouška.(29.5.2012)

 • filmmovier
  *****

  Další dokonalá adaptace krátké povídky královny detektivek. Výborně propracovaný příběh, opravdu tajemná atmosféra, klasický britský venkov a Poirot nakažen vražednou horečkou, chřipkou. Hlavně rozuzlení tentokrát opravdu stálo za to. Zápletka je tentokrát opravdu zamotaná, vážně jeden z těch lepších případů Herculea Poirota. Všichni herci opět excelovali. Poctivá detektivka. 100%.(29.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace