poster

Vražda na maškarním plese (S03E10) (epizoda)

 • Velká Británie

  The Affair At The Victory Ball

 • Československo

  Aféra na Viktoriánskom bále

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1991, 51 min

Režie:

Renny Rye

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Kamera:

Norman Langley
 • necisty
  *****

  Čím dál tím víc srovnávám tyto staré díly s těmi novými. Je to sice neférové, ale opravdu se těžce sleduje 51 minutový Poirot, kde se ani nezorientujete, kdo je kdo a než pochopíte co se tam stalo, tak už sedíte ve společné místnosti a Suchet vysvětluje. Tentokrát mi to dokonce přitížili maskami na maškarním bále, což byla na jednu stranu chyba jak prase, ale moc krásně podaná, takže budiž odpuštěno. Dokonce konec byl trochu neobvyklý, v uzavřeném okruhu pouze pár postav (zase chyba), ale celé dění vysíláno veřejnosti pomocí rádia. Řekněme, že zápletka opravdu hodně slabá, nebo hodně slabě podaná, ale tentokrát se pan Rye vyhrál s pozadím. .... Maškarní bál, drogy, bambule z kostýmu, rádiové vysílání.(21.1.2013)

 • Autogram
  ****

  Na maškarný bál každý potrebuje masku, iba Poirot samozrejme nie, lebo on je jedinečný sám osebe. Masky a prevleky ale nakoniec zohrajú dôležitú úlohu pri objasňovaní tejto vraždy s drogovým pozadím. Kritika čistoty Poirotovej angličtiny vo vysielaní rádia nemôže padnúť na úrodnú pôdu a spôsob, akým to zahovorí je neopakovateľný. –––– Neviditeľný diabol je stále medzi nami.(18.5.2014)

 • chelseaman22
  *****

  Hercule má strašně neduhů: Vždycky poslouchá cizí hovory, chlemtá banánový likér či extrémně nadšeně poslouchá chválu pěnou na svou osobu. Již od prvního dílu si věrní diváci Hercula mohli povšimnout, že ženy si kpt. Hastingse vůbec nevšímají a Hastings jim vůbec nejde naproti (raději remcá s Herculem u plesového stolu). Unikátní snímek Poirota a Hastingse v periodiku: Hercule se kření jako po požití japonského wasabi a kpt. se nonšalantně usmívá (užívá si svůj první a poslední okamžik slávy). Hercule: "Hastingsy, dáme si vyjížďku do budovy rozhlasu BBC." Hastings: "Co tím myslíte?" 87%(2.4.2013)

 • djbarrel
  ***

  Podle mě se jedná o poněkud slabší díl. Ne že by tedy byl nějak slabý, to ne, ale člověk si zvykne na jistý standard. Nápad s drogami je taky trošku jiný, Poirot přeci jen většinou řeší vraždy z vášně nebo kvůli penězům a majetku, ne zrovna drogy. Taky vyvrcholení v budově rádia se mi moc nezamlouvalo, nehledě na to, že v tomhle díle Poirot trochu vařil z vody a jen málo scházelo k tomu, aby vrah zůstal nepotrestán. 75 %(24.1.2011)

 • filmmovier
  *****

  Moje oblíbená povídka skvěle převedená na televizní obrazovky. Povídka by byla lepší, kdyby měla o pár stran víc. Tato epizoda je ale podle mě dokonalá, vtipná, atmosférická s dalším skvělým Agathiným nápadem s Harlekýnem a spol. Prostě další epizoda, u které jsem se báječně bavil.... Já prostě nikdy nepřestanu obdivovat, jak si filmaři porádí s párstránkovou předlohou.(25.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace