Vražda na maškarním plese (S03E10) (epizoda)

The Affair At The Victory Ball

Renny Rye

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Norman Langley

Moje oblíbená povídka skvěle převedená na televizní obrazovky. Povídka by byla lepší, kdyby měla o pár stran víc. Tato epizoda je ale podle mě dokonalá, vtipná, atmosférická s dalším skvělým Agathiným nápadem s Harlekýnem a spol. Prostě další epizoda, u které jsem se báječně bavil.... Já prostě nikdy nepřestanu obdivovat, jak si filmaři porádí s párstránkovou předlohou.(25.12.2011)

Čím dál tím víc srovnávám tyto staré díly s těmi novými. Je to sice neférové, ale opravdu se těžce sleduje 51 minutový Poirot, kde se ani nezorientujete, kdo je kdo a než pochopíte co se tam stalo, tak už sedíte ve společné místnosti a Suchet vysvětluje. Tentokrát mi to dokonce přitížili maskami na maškarním bále, což byla na jednu stranu chyba jak prase, ale moc krásně podaná, takže budiž odpuštěno. Dokonce konec byl trochu neobvyklý, v uzavřeném okruhu pouze pár postav (zase chyba), ale celé dění vysíláno veřejnosti pomocí rádia. Řekněme, že zápletka opravdu hodně slabá, nebo hodně slabě podaná, ale tentokrát se pan Rye vyhrál s pozadím. .... Maškarní bál, drogy, bambule z kostýmu, rádiové vysílání.(21.1.2013)

Hercule má strašně neduhů: Vždycky poslouchá cizí hovory, chlemtá banánový likér či extrémně nadšeně poslouchá chválu pěnou na svou osobu. Již od prvního dílu si věrní diváci Hercula mohli povšimnout, že ženy si kpt. Hastingse vůbec nevšímají a Hastings jim vůbec nejde naproti (raději remcá s Herculem u plesového stolu). Unikátní snímek Poirota a Hastingse v periodiku: Hercule se kření jako po požití japonského wasabi a kpt. se nonšalantně usmívá (užívá si svůj první a poslední okamžik slávy). Hercule: "Hastingsy, dáme si vyjížďku do budovy rozhlasu BBC." Hastings: "Co tím myslíte?" 87%(2.4.2013)

Poirot je na plese naprosto dokonalý, hlavně v tom, jak jako jediný nemá kostým, i když řekne něco jiného. Skvěle tam jako figurka zapadá. Příběh je propojen s rádiovým vysíláním, což je také místo, kde je nakonec vrah odhalen. To je naprosto skvělý způsob a celý detektivní příběh tak získává ještě něco navíc.(3.2.2015)

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.(29.6.2014)