poster

Případ ztracené závěti (S05E04) (epizoda)

 • Velká Británie

  The Case of the Missing Will

 • Slovensko

  Prípad strateného závetu

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1993, 51 min

Režie:

John Bruce

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Scénář:

Douglas Watkinson

Kamera:

Chris O'Dell

Komentáře uživatelů k epizodě (25)

 • misterz
  ****

  Opäť jedna epizóda, kde vyšetrovanie ukázalo, že nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Je tu plno návnad, ktoré dokážu ľahko zmiasť aj pozorného diváka. To by ale nebol pán Poirot, aby veci nedal do poriadku, rozmotal zamotaný prípad a na záver odhalil vraha, ktorého som netipoval ani vo sne. 80/100(19.6.2015)

 • Šandík
  ****

  Opět velmi solidní herectví. Kromě stabilně skvělých výkonů Davida Sucheta, Philipa Jacksona, Hugha Frasera a Pauline Moran příjemně překvapil především Mark Kingston, jakkoli jsme si jeho herectví mohli užívat pouze v prvních patnácti minutách. Tvrzení, že jsou herci "nevýrazní" může pramenit snad jen ze sledování s českým dabingem, který skutečně bývá obecně nevýrazný a mdlý, neboť tenhle díl Poirota je z větší části konverzačka, ovšem konverzačka v angličtině velmi plnokrevná a výborně zahraná. Také tvrzení, že byl příběh překombinovaný a plný zvratů mi nepřipadá příliš adekvátní, spíše to byl v zásadě Poirot "standardně složitý". Naopak bylo až příliš brzo dosti jasné, kdo je ve skutečnosti potomkem Andewa Marshe. Odhalení vraha bylo ovšem vskutku nečekané, to se musí nechat... Celkový dojem: 80%(24.5.2011)

 • Tommassi3
  ****

  "Budete vykonavatelem mé závěti, Poirote ?? Uděláte to pro mě ??" - "Zajisté, příteli !! Ale proč ten spěch ??" ;) Opět velmi dobrá epizodka, v níž překvapivě nenajdete příliš stop po humoru či vtipných replikách, hláškuje pouze zmatený stydlivka Hastings, zato velmi úderně, naopak bezchybná klasická poirotovská atmosféra starších dílů i napětí by se zde daly nazvat parádními, neztrácejí na intenzitě až do samotného finále, které šokujícím způsobem odhaluje vraha skutečně velmi nečekaného, až to navozuje dojem, že sám Poirot váhá..;) Inspektor Japp tentokrát přichází s velmi zásadními informacemi, byť se pár vteřin poněkud překvapivě tváří, že Poirota převezl.. Vedle Davida Sucheta a Hugha Frasera mě velmi zaujal i Mark Kingston coby Andrew Marsh, byť si ho zde příliš neužijete..Také ta emancipační předválečná linka mě příjemně bavila.(15.8.2013)

 • Una111
  ***

  Nelíbilo se mi to křečovité zdůrazňování emancipace žen a i to nemanželské dítě brané jako samozřejmost. A celý díl mi připadal i daleko méně zábavný. Lituji, ale dnes mne malý mužíček s knírem a jiskřivou inteligencí příliš nenadchl.(16.11.2019)

 • elizabeth_ba
  ****

  Tak nějak jsem malinko váhala s hvězdičkami, to proto, že zápletka byla skoro totožná se zápletkou v epizodě . Zrcadlo mrtvého muže Ale jinak dobré, takže jsem zůstala na čtyřech...(hvězdičkách :-)))(21.5.2013)

 • kaylin
  ****

  Možná to není tak silný díl, ale stejně mě bavil. V podstatě každý mohl být vrahem, každý se mohl nějak podílet na zabití, každý měl nějaké tajemství a mnozí o tom ani nevěděli. Vidět Poirota naštvaného má také něco do sebe. Vyřešení bylo zajímavé a musím říct, že krásně zamotané, že se to dalo jen těžko odhadnout.(10.3.2015)

 • chelseaman22
  *****

  Tenhle díl se každému mrožofilovi vryje do hypokampu stejně intenzivně jako památné vítězství Chelsea v Allianz Aréně! Světe div se, vrchní inspektor Jepp poprvé odhaluje důkaz na místě činu! (vezměte v potaz fakt, že se jedná o minimálně dvacátou epizodu, ergo je co slavit) Naneštěstí tahle stopa je stejně jalová jako kozel (rozdojeného kozla v SSSR neberte v potaz). Naštěstí se na scéně zjevuje Thór se svým kladivem (rozumějte Hercule s vycházkovou holí) a ten svým óbr intelektem zasazuje do pařezu jeden klín z druhým (rozumějte případu), načež tento sukovitý pařez puká a hlavní nemrava jde na popravu. 85%(4.9.2013)

 • necisty
  ****

  Kdybych měl porovnat ty dva díly co jsem dnes shlédl, tak tenhle je slabší a ani nevím proč, ale něco mě nutí tomu nedat plný počet. Přitom mi to připadá, že bylo vše v pořádku, dokonce i příběh hezky podaný, ale oproti ostatním Poirotům tomu něco chybí a nemůžu všem dávat pět:). ... Práva žen, vysoká 'dívčí', závěť, syn/dcera, císařský řez.(14.11.2012)

 • otík
  ****

  Poirotovi umře postarší přítel, a protože jeho smrt provází velká řada náhodných shod okolností, Poirot to nenechá jen tak být a samozřejmě přijde tomuto případu na kloub. Otázkou také je, kam se ztratila závěť jeho přítele a kdo vlastně měl tak velkou motivaci k vraždě starého muže. Tentokrát to nebylo tak překvapivé pátrání a ani pointa nebyla hodna geniálního detektiva. Ale zase musím kladně hodnotit přítomnost všech čtyř velkých postav tohoto seriálu - vedle Poirota i Hastingse, slečny Lemonové a inspektora Jappa.(27.6.2012)

 • Autogram
  ****

  Čistokrvná krimi tentokrát bez vtipných hlášok alebo nejakej akcie. Na pretras prídu práva žien a ich emancipácia a meniaci sa pohľad britských mužov na tieto procesy. Samozrejme Poirot patrí k tým, čo sú pokrokovejší a prejaví to aj vo svojom vyšetrovaní, ktoré je tentokrát jasné, logické a prehľadné.(18.8.2013)

 • Paity
  ***

  Tak trochu posmrtný Hercule Poirot, který plní přání pozústalého. Bez zápletky a zločinu by to ale samozřejmě nebylo ono. Nic z toho však nechybí.(5.6.2012)

 • Hanes88
  ****

  Hodně povedený díl. Celou dobu jsem tipoval úplně jiného vraha :-). A proto byl závěr ještě lepší. Opět obdivuhodné herecké výkony hlavních herců v čele s Davidem Suchetem jen potvrzují kvalitu.(24.1.2012)

 • HiddenDragon
  ****

  Serie a epizoda: S05E04. Zpocatku zdanlive jasny pripad, kdy se zamozny Andrew Marsh rozhodne zmenit zavet, kterou pred 10ti lety na Novy rok precetl svym nejblizsim. Vzapeti nato, je nalezen mrtev. Podezrely je samozrejme doktor, ktery mel dedit vetsinu majetku. Ovsem vsechno se zamota ve chvili, kdy je zavet nekym odcizena. Zacina tedy sarada s tim, kdo je pokrevnim dedicem... Vsechno navic v trochu "antifeminni" atmosfere, protoze Marsh byl predsedou klubu, ktery neuznava rovnopravnost zen. Povedeny dil, pro me jako diabetika zajimavy navic tim, ze se vrazdi inzulinem O:) Ovsem kdo je tedy vrahem, to se dari autorum sikovne tajit az do uplneho konce, protoze tajemstvi minulosti zustavaji v archivech a klepech, a jen malokdo je zna, nez je Poirot odhali vsem.(1.11.2015)

 • filmmovier
  *****

  Jeden z těch lepších Poirotů, který je lepší o to víc, že jeho předloha měla pouhých jedenáct stran a velmi rychle jsem jí přečetl. Tentokrát se zpracování opravdu vyjímečně povedlo. Navíc se tady po delší době setkali Poirot, Hastings, Japp a slečna Lemonová všichni společně. Takový středně složitý díl, řekl bych. Atmosféra opět dokonalá, salájící z každého záběru, kouzelné prostředí, zajímavé postavy... Ovšem největší zážitek mám z finále - odhalení vraha bylo asi nejpřekvapivější ze všech Poirotů. Tentokrát jsem z toho byl opravdu na větvi. Herecké výkony opět bezchybné. Jasných 100%.(1.7.2012)

 • laepus
  ****

  Klasika klasik = staré panství, vražda bohatého majitele, ztracená závěť, nevlastní dítě, nesprávný zatčený, tajemná minulost atd. atd. atd.(5.3.2014)

 • PhillM.
  ***

  Průměrný díl, který ke konci připomíná spíš komedii Oscara Wilda (čí je kdo syn/dcera/matka/teta/strýc...) než detektivku :-)(12.9.2015)

 • Loki_Six
  *****

  "What good are many friends, mon ami, when you have one bad enemy?"(10.10.2018)

 • Colour
  ***

  Tento film patrí do kategórie slabších poirotoviek. Kým vo väčšine príde veľké finále, v ktorom sa dramaticky odhalí páchateľ, tu dobré záverečné spracovanie chýba. Neustále "zvraty" mi vadili (raz bol vrah XX, potom sa všetko dramaticky otočilo na XZ, aby na to obvinili XY a zistili, že páchateľ je XA) a pritom ani nebolo ťažké vraha odhaliť. Herci boli nevýrazní, typickí bledí Briti, z ktorých tvárí sa nedalo nič vyčítať. 69%(29.8.2010)

 • karlee
  ***

  Případ celkem v pohodě, pouze tradiční drobné nešvary á la "já nejsem tvůj otec, já jsem tvůj syn". Ale v tomto díle vesměs chybí tradiční humor, chce to více Hastingse, Jappa i Lemonové.(29.6.2012)

 • maoc
  ****

  Příjemný a slušně vypointovaný padesátiminutový díl. Nic dechberoucího, ale pro milovníky série povinnost už kvůli tomu, že jednou měl Japp navrch. Skoro. :)(2.6.2015)

<< předchozí 1 2