Případ ztracené závěti (S05E04) (epizoda)

The Case of the Missing Will

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Douglas Watkinson

Chris O'Dell

Jeden z těch lepších Poirotů, který je lepší o to víc, že jeho předloha měla pouhých jedenáct stran a velmi rychle jsem jí přečetl. Tentokrát se zpracování opravdu vyjímečně povedlo. Navíc se tady po delší době setkali Poirot, Hastings, Japp a slečna Lemonová všichni společně. Takový středně složitý díl, řekl bych. Atmosféra opět dokonalá, salájící z každého záběru, kouzelné prostředí, zajímavé postavy... Ovšem největší zážitek mám z finále - odhalení vraha bylo asi nejpřekvapivější ze všech Poirotů. Tentokrát jsem z toho byl opravdu na větvi. Herecké výkony opět bezchybné. Jasných 100%.(1.7.2012)

Opäť jedna epizóda, kde vyšetrovanie ukázalo, že nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Je tu plno návnad, ktoré dokážu ľahko zmiasť aj pozorného diváka. To by ale nebol pán Poirot, aby veci nedal do poriadku, rozmotal zamotaný prípad a na záver odhalil vraha, ktorého som netipoval ani vo sne. 80/100(19.6.2015)

Tenhle díl se každému mrožofilovi vryje do hypokampu stejně intenzivně jako památné vítězství Chelsea v Allianz Aréně! Světe div se, vrchní inspektor Jepp poprvé odhaluje důkaz na místě činu! (vezměte v potaz fakt, že se jedná o minimálně dvacátou epizodu, ergo je co slavit) Naneštěstí tahle stopa je stejně jalová jako kozel (rozdojeného kozla v SSSR neberte v potaz). Naštěstí se na scéně zjevuje Thór se svým kladivem (rozumějte Hercule s vycházkovou holí) a ten svým óbr intelektem zasazuje do pařezu jeden klín z druhým (rozumějte případu), načež tento sukovitý pařez puká a hlavní nemrava jde na popravu. 85%(4.9.2013)

"Budete vykonavatelem mé závěti, Poirote ?? Uděláte to pro mě ??" - "Zajisté, příteli !! Ale proč ten spěch ??" ;) Opět velmi dobrá epizodka, v níž překvapivě nenajdete příliš stop po humoru či vtipných replikách, hláškuje pouze zmatený stydlivka Hastings, zato velmi úderně, naopak bezchybná klasická poirotovská atmosféra starších dílů i napětí by se zde daly nazvat parádními, neztrácejí na intenzitě až do samotného finále, které šokujícím způsobem odhaluje vraha skutečně velmi nečekaného, až to navozuje dojem, že sám Poirot váhá..;) Inspektor Japp tentokrát přichází s velmi zásadními informacemi, byť se pár vteřin poněkud překvapivě tváří, že Poirota převezl.. Vedle Davida Sucheta a Hugha Frasera mě velmi zaujal i Mark Kingston coby Andrew Marsh, byť si ho zde příliš neužijete..Také ta emancipační předválečná linka mě příjemně bavila.(15.8.2013)

Čistokrvná krimi tentokrát bez vtipných hlášok alebo nejakej akcie. Na pretras prídu práva žien a ich emancipácia a meniaci sa pohľad britských mužov na tieto procesy. Samozrejme Poirot patrí k tým, čo sú pokrokovejší a prejaví to aj vo svojom vyšetrovaní, ktoré je tentokrát jasné, logické a prehľadné.(18.8.2013)