Případ ztracené závěti (S05E04) (epizoda)

The Case of the Missing Will

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Douglas Watkinson

Chris O'Dell

Jeden z těch lepších Poirotů, který je lepší o to víc, že jeho předloha měla pouhých jedenáct stran a velmi rychle jsem jí přečetl. Tentokrát se zpracování opravdu vyjímečně povedlo. Navíc se tady po delší době setkali Poirot, Hastings, Japp a slečna Lemonová všichni společně. Takový středně složitý díl, řekl bych. Atmosféra opět dokonalá, salájící z každého záběru, kouzelné prostředí, zajímavé postavy... Ovšem největší zážitek mám z finále - odhalení vraha bylo asi nejpřekvapivější ze všech Poirotů. Tentokrát jsem z toho byl opravdu na větvi. Herecké výkony opět bezchybné. Jasných 100%.(1.7.2012)

Opäť jedna epizóda, kde vyšetrovanie ukázalo, že nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Je tu plno návnad, ktoré dokážu ľahko zmiasť aj pozorného diváka. To by ale nebol pán Poirot, aby veci nedal do poriadku, rozmotal zamotaný prípad a na záver odhalil vraha, ktorého som netipoval ani vo sne. 80/100(19.6.2015)

Čistokrvná krimi tentokrát bez vtipných hlášok alebo nejakej akcie. Na pretras prídu práva žien a ich emancipácia a meniaci sa pohľad britských mužov na tieto procesy. Samozrejme Poirot patrí k tým, čo sú pokrokovejší a prejaví to aj vo svojom vyšetrovaní, ktoré je tentokrát jasné, logické a prehľadné.(18.8.2013)

Poirotovi umře postarší přítel, a protože jeho smrt provází velká řada náhodných shod okolností, Poirot to nenechá jen tak být a samozřejmě přijde tomuto případu na kloub. Otázkou také je, kam se ztratila závěť jeho přítele a kdo vlastně měl tak velkou motivaci k vraždě starého muže. Tentokrát to nebylo tak překvapivé pátrání a ani pointa nebyla hodna geniálního detektiva. Ale zase musím kladně hodnotit přítomnost všech čtyř velkých postav tohoto seriálu - vedle Poirota i Hastingse, slečny Lemonové a inspektora Jappa.(27.6.2012)

Možná to není tak silný díl, ale stejně mě bavil. V podstatě každý mohl být vrahem, každý se mohl nějak podílet na zabití, každý měl nějaké tajemství a mnozí o tom ani nevěděli. Vidět Poirota naštvaného má také něco do sebe. Vyřešení bylo zajímavé a musím říct, že krásně zamotané, že se to dalo jen těžko odhadnout.(10.3.2015)