poster

Případ ztracené závěti (S05E04) (epizoda)

 • Velká Británie

  The Case of the Missing Will

 • Slovensko

  Prípad strateného závetu

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1993, 51 min

Režie:

John Bruce

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Scénář:

Douglas Watkinson

Kamera:

Chris O'Dell
 • Colour
  ***

  Tento film patrí do kategórie slabších poirotoviek. Kým vo väčšine príde veľké finále, v ktorom sa dramaticky odhalí páchateľ, tu dobré záverečné spracovanie chýba. Neustále "zvraty" mi vadili (raz bol vrah XX, potom sa všetko dramaticky otočilo na XZ, aby na to obvinili XY a zistili, že páchateľ je XA) a pritom ani nebolo ťažké vraha odhaliť. Herci boli nevýrazní, typickí bledí Briti, z ktorých tvárí sa nedalo nič vyčítať. 69%(29.8.2010)

 • Autogram
  ****

  Čistokrvná krimi tentokrát bez vtipných hlášok alebo nejakej akcie. Na pretras prídu práva žien a ich emancipácia a meniaci sa pohľad britských mužov na tieto procesy. Samozrejme Poirot patrí k tým, čo sú pokrokovejší a prejaví to aj vo svojom vyšetrovaní, ktoré je tentokrát jasné, logické a prehľadné.(18.8.2013)

 • necisty
  ****

  Kdybych měl porovnat ty dva díly co jsem dnes shlédl, tak tenhle je slabší a ani nevím proč, ale něco mě nutí tomu nedat plný počet. Přitom mi to připadá, že bylo vše v pořádku, dokonce i příběh hezky podaný, ale oproti ostatním Poirotům tomu něco chybí a nemůžu všem dávat pět:). ... Práva žen, vysoká 'dívčí', závěť, syn/dcera, císařský řez.(14.11.2012)

 • chelseaman22
  *****

  Tenhle díl se každému mrožofilovi vryje do hypokampu stejně intenzivně jako památné vítězství Chelsea v Allianz Aréně! Světe div se, vrchní inspektor Jepp poprvé odhaluje důkaz na místě činu! (vezměte v potaz fakt, že se jedná o minimálně dvacátou epizodu, ergo je co slavit) Naneštěstí tahle stopa je stejně jalová jako kozel (rozdojeného kozla v SSSR neberte v potaz). Naštěstí se na scéně zjevuje Thór se svým kladivem (rozumějte Hercule s vycházkovou holí) a ten svým óbr intelektem zasazuje do pařezu jeden klín z druhým (rozumějte případu), načež tento sukovitý pařez puká a hlavní nemrava jde na popravu. 85%(4.9.2013)

 • Šandík
  ****

  Opět velmi solidní herectví. Kromě stabilně skvělých výkonů Davida Sucheta, Philipa Jacksona, Hugha Frasera a Pauline Moran příjemně překvapil především Mark Kingston, jakkoli jsme si jeho herectví mohli užívat pouze v prvních patnácti minutách. Tvrzení, že jsou herci "nevýrazní" může pramenit snad jen ze sledování s českým dabingem, který skutečně bývá obecně nevýrazný a mdlý, neboť tenhle díl Poirota je z větší části konverzačka, ovšem konverzačka v angličtině velmi plnokrevná a výborně zahraná. Také tvrzení, že byl příběh překombinovaný a plný zvratů mi nepřipadá příliš adekvátní, spíše to byl v zásadě Poirot "standardně složitý". Naopak bylo až příliš brzo dosti jasné, kdo je ve skutečnosti potomkem Andewa Marshe. Odhalení vraha bylo ovšem vskutku nečekané, to se musí nechat... Celkový dojem: 80%(24.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace