Dvacet čtyři černých kosů (S01E04) (epizoda)

Four and Twenty Blackbirds

• Československo

Dvadsaťštyri drozdov

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1989

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.(29.6.2014)

• Frajer42

Spoilery! Opět dost předvídatelná epizoda, která ke všemu nepobrala ani příliš zajímavosti. Vinou střihu je vše jasné i lehce retardovaným divákům po pár minutách. Prudce inteligentní člověk mého formátu tedy musí zaručeně trpět. Divácký zážitek nezachránily ani kozy jako vozy prostorově náročnější obdařené zrzky. Věřím, že se s příchodem dalšího režiséra pozvedne kvalita o stupínek výše.(10.8.2017)

Zpracování a umění herců je jako vždy na vysoké úrovni, tam jsem spokojený. Horší je to se zápletkou, respektive jejím odhalováním. Poirot většinou není složitý a vrah bývá většinou odhalen dříve, než jeho jméno vyřkne samotný David, jen málo kdy vůbec netuším. Bohužel v tomto případě jsem si byl jistý v prvních pár minutách a režie mě ani jednou nepřesvědčila o opaku. To je podle mého zásadní chyba a proto tomuto dílu dávám zatím nejnižší hodnocení. ... Souhlas s Hejtmy(2.12.2012)

Podobně jako předchozí Únos Johnnieho Waverlyho je i Dvacet čtyři černých kosů spíše průměrnou detektivkou, u které je kamenem úrazu očividná identita pachatele a do jisté míry i průhlednost zápletky, na čemž se podepsalo zejména menší množství postav a (možný SPOILER!) "špatně udělaný make-up" (konec možného SPOILERU!).(7.9.2016)

Ale jo,velmi dobre.Tento Poirot se docela povedl.Davam 75 procent.Poirot zde dokonce i vari priteli Hastingsovi pokrm a mluvi zde sem tam i o kriketu a Poirotovi zde vrta chrup jeho oblibeny dentista.Zato slecna Lemonova se zde moc neukaze.Vubec ne spatny Poirot,i kdyz nazev jsem nepochopil.Poirot a onen dentista spolu dokonce obedvaji v jiste restauraci a tam si za pomoci servirky vsimnou,ze jeden host se chova trochu jinak nez obvykle...Poirot se v teto epizode setka take s jistou umelkyni,ktera mu ma pomoci s timto policejnim pripadem.O kriketu se zde dozvi v radiu diky priteli kpt.Hastingsovi a take si o nem precte v novinach,ktere si koupi...Avsak klic k zahade se skryva asi nekde jinde.Umirajici stary strycek zde umira,nebot mu zde k tomu kdosi pomohl.(18.5.2020)

• - Název odkazuje na anglickou dětskou říkanku o čtyřiadvaceti černých kosech zapečených do koláče. Na stejnou říkanku Agatha Christie odkazuje i v jiném příběhu, "Kapsa plná žita", tentokrát však ze světa slečny Marplové. (PhillM.)