poster

Tajemné zmizení pana Davenheima (S02E05) (epizoda)

 • Velká Británie

  The Disapperance of Mr. Davenheim

 • Československo

  Zmiznutie pána Davenheima

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1990, 52 min

Režie:

Andrew Grieve

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Scénář:

David Renwick

Kamera:

Ivan Strasburg
 • Šandík
  ****

  Tohle filmové zpracování jsem (možná poněkud paradoxně) ocenil až na druhé shlédnutí, neboť jsem znal rozuzlení a mohl se tudíž soustředit na všechny ty nádherné fórky, kterých se filmaři dopustili. Suchet aka Poirot, jakoby nic čarující s příručkou v ruce je naprosto úžasný a odzbrojující. Skvělé! Celkový dojem: 85%(8.1.2011)

 • kaylin
  ****

  Když se spojí dobrý detektivní příběh a k tomu se přidá ještě skvělá zápletka komická, která se tentokrát točí kolem sázky, kdy Poirot musí řešit případ s tím, že nesmí odejít z domu, vznikne skvělý příběh, který vás baví, a i když odhalíte pointu dřív, ty vtípky a kouzelnická čísla si užijete. Celkově je to pak výborně vše zkombinované.(14.1.2015)

 • LencaN
  *****

  S02E06 - Tenhle díl pro mě bude něčím víc, jelikož to bylo poprvé, co jsem přišla na zápletku ještě před Poirotovým vyřešením. A možná to bylo také naposled :) ale i kdybych nedošla ke stejnému výsledku jako náš belgický přítel, tak se jedná o díl nadupaný vtipem, chudák papoušek i Hastings, že musel jako pejsek běhat jen proto, že se Poirot vsadil o vyřešení případu bez opuštění vlastního domova. Na druhou stranu nudící se Poirot byl šikovným kouzelníkem. Do děje byly také vsunuty autentické záběry z automobilových záběrů, které dodávaly na atmosféře a ta dobová vila byla nádherná.(24.9.2015)

 • karlee
  ****

  Příběh trochu jednodušší (navíc, jak již upozornil kolega Kolssteyn, kopie Sherlocka), což je vlastně u Agathy dobře, protože logika nedostává tak na frak a Poitrot a jeho kumpáni se mohou soustředit na různé taškařice. Tady např. Poirotovy kouzelnické triky a rivalita Hastingse s Jappem při pátrání.(13.2.2012)

 • PavelZava
  **

  Tento díl mě nezaujal, bylo to v pořadí krásní veteráni buggatky, H.Poirot se učí čarovat, případ. Captain Hastings se naklání k papouškovi : A prosím nebratříčkujte se s tím tvorem, ještě ho cvičím. Je to jen pták ! Však jsem taky mluvil s ním. (13.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace