Tajemné zmizení pana Davenheima (S02E05) (epizoda)

The Disapperance of Mr. Davenheim

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

David Renwick

Ivan Strasburg

Když se spojí dobrý detektivní příběh a k tomu se přidá ještě skvělá zápletka komická, která se tentokrát točí kolem sázky, kdy Poirot musí řešit případ s tím, že nesmí odejít z domu, vznikne skvělý příběh, který vás baví, a i když odhalíte pointu dřív, ty vtípky a kouzelnická čísla si užijete. Celkově je to pak výborně vše zkombinované.(14.1.2015)

Odišiel do hmly a už sa nevrátil na obchodné stretnutie. Niekoľko málo pravdepodobných náhod, až je riešenie celkom očividné. Samozrejme len pre nejlepšieho detektíva. –––– Za předpokladu, že se dovím všechna fakta, dospěju nevyhnutelně k řešení. –––– Vybral si dobráka Čajkovského jako komplice.(22.7.2014)

Tohle filmové zpracování jsem (možná poněkud paradoxně) ocenil až na druhé shlédnutí, neboť jsem znal rozuzlení a mohl se tudíž soustředit na všechny ty nádherné fórky, kterých se filmaři dopustili. Suchet aka Poirot, jakoby nic čarující s příručkou v ruce je naprosto úžasný a odzbrojující. Skvělé! Celkový dojem: 85%(8.1.2011)

Neskutečně mě irituje ten jeho knír. Je to důvod, proč jsem se na to nikdy nedíval. Když jsem však vloni sjel novodobý Orient express, tak mi bylo jasné, že Agáta má něco do sebe, stejně tak tohle ztvárnění. Takový průměrný díl se zajímavým twistem na konci a minimem Poirota, protože se vsadil, že tenhle case vyřeší doma s papouškem.(21.6.2019)

• PavelZava

Tento díl mě nezaujal, bylo to v pořadí krásní veteráni buggatky, H.Poirot se učí čarovat, případ. Captain Hastings se naklání k papouškovi : A prosím nebratříčkujte se s tím tvorem, ještě ho cvičím. Je to jen pták ! Však jsem taky mluvil s ním. (13.2.2012)