Únos ministerského předsedy (S02E08) (epizoda)

The Kidnapped Prime Minister

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Clive Exton

Ivan Strasburg

O žádné epizodě s Poirotem nelze říct, že by se vyloženě jednalo o přešlap. Únos prime ministera má jen jedno chybu. A totiž skutečnost, že propracovaný děj by se mohl (nebo měl?) natáhnout na stopáž ke stu minutám. Protože kompozice padesáti uběhnu vších minut je ve stylu: 15 minut problém, 30 minut (někdy pro diváka těžko objasnitelná) Poirotova dedukce a 5 minut "pořešení" a zatýkání. Konkrétně v tomto počinu divák absolutně nemůže uhodnout, kdo že je viníkem. Jedno z prvních vyloženě politických témat řešených Poirotem lze směle označit za nelogické a i pro Poirota neřešitelné. 71%(17.2.2013)

• djbarrel

Jako standardní kriminálka OK, ale Poirot má navíc. Tohle je jeden ze slabších, ne-li vůbec nejslabší díl. Ač délka pouhých 51 minut, což většinou je dost málo, tentokrát jsem měl pocit, že to trvalo přes dvě hodiny. Nic se nedělo a i to nic bylo strašně natažené. Poirot nic nedělal, snad jen terč posměchu, protože vypadal dost bezradně a s tím i celý film. Velmi velmi slabý díl. Prakticky o ničem. Bohužel. 45 %(13.3.2011)

"Já se zblázním !! Představte si, každý rok mě pan Poirot přesvědčuje, že se mi zcvrknul metr.." ;) Třeba přiznat, že právě Únos ministerského předsedy, i přes tu u starších dílů obvykle krotkou stopáž, patří mezi nejzdařilejší poirotovské příspěvky navzdory, ba právě proto, tomu až lehce columbovskému nádechu i pointě, kterou tentokrát všímavý divák odhalí, když se skutečně nedá hovořit o typicky christiovsky křížovkářské detektivce, což maximálně oceňuji.. O columbovském duchu, nikoli struktuře příběhu, svědčí nejen velmi vtipné pasáže se skvostnými dialogy z Poirotova soukromí, ale především skutečnost, jak ho "nadřízení"vnímají jako pomalého, nikoli důsledného, blázna.. Velšan Andrew Grieve tímhle předválečným, co do příběhu, citlivě natočeným dílkem plným typických ostrovních vtípků nesmírně zabodoval.. A David Suchet ?? Fantastický, ostatně jako vždy !!(25.5.2015)

Spíše průměrný díl o únosu britského ministerského předsedy, což samozřejmě nemůže Poirota nechat klidným a především jeho šedé buňky mozkové. Nikterak zajímavý, ani vtipný, ani dramatický díl, který ale aspoň končí úsměvnou scénou u krejčího. Hudba: theme Christopher Gunning, incidental music Fiachra Trench(11.3.2012)

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.(29.6.2014)