Ztracený důl (S02E03) (epizoda)

The Lost Mine

• Československo

Stratená baňa

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1990, 50 min

Jeden z nejvtipnějších dílů, který Poirota uvádí do nejedné pro něj netypické situace. Líbí se mi byť jen sledovat, jak se s nimi tento autista vyrovnává. Detektivka tentokrát také dobrá a hlavně přístupná pro diváky, protože stopa je opravdu jasná, jen ji odhalit :) Do toho ještě Japp a jeho nové, stoprocentně funkční metody a lehce exotické prostředí čínské čtvrti. Velmi dobrý díl.(10.3.2014)

• PavelZava

Vyšetřování případu vraždy Han Wu Linga je přerušováno Monopoly, které H.Poirot s Hastingsem hrají, a nebo možná, že je to naopak, vyšetřování vraždy Han Wu Linga přerušuje Monopoly, které hraje H.Poirot s Hastingsem. Hercule Poirot kontroluje stav svého bankovního účtu a reklamuje jeho stav: Vždycky nechávám na účtě 444 libry 4 shillingy a 4 pence ! (31.1.2012)

S02E04 - Víc mě bavilo sledovat souboj Poirota a Hastingse v Monopolech než hledat vraha v čínské čtvrti. Zápletka nakonec byla slušná, ale opravdu mě moc neupoutala. Díky profesní deformaci jsem ale se zájmem sledovala prostředí banky, kam si šel Poirot zjišťovat stav na svém účtu a stěžovat si, klobouk dolů před bankéři bez počítačů :)(24.9.2015)

Tento díl se mi velmi líbil, prostředí čínské čtvrti je pro mě a 20. léta velmi exotické. I zápletka stála za to. Prostě pokud se chce člověk podívat na dobrý díl, tak je to tento. Překvapivý zvrat samozřejmě nechybí, ale zde je dobře proveden. Pokud is člověk dokáže všímat, tak mu pak dojde, že je to tak opravdu bylo, protože maličkosti lze přehlédnout lehce.(11.9.2016)

Ztracený důl těží z exotického obsazení v podobě čínských mafiánů a obchodníků a vedle toho je obohacen vtipnou linkou s hraním Monopoly (Poirot vs. Hastings) a humorně vykonstruovanou honičkou (celkem mě pobavil jakýsi "prehistorický" sledovací systém ze 30. let). Rozhodně jde o jeden z těch méně tradičních příběhů o kníratém Belgičanovi.(9.9.2016)