Ztracený důl (S02E03) (epizoda)

The Lost Mine

• Československo

Stratená baňa

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1990, 50 min

• PavelZava

Vyšetřování případu vraždy Han Wu Linga je přerušováno Monopoly, které H.Poirot s Hastingsem hrají, a nebo možná, že je to naopak, vyšetřování vraždy Han Wu Linga přerušuje Monopoly, které hraje H.Poirot s Hastingsem. Hercule Poirot kontroluje stav svého bankovního účtu a reklamuje jeho stav: Vždycky nechávám na účtě 444 libry 4 shillingy a 4 pence ! (31.1.2012)

Tento díl se mi velmi líbil, prostředí čínské čtvrti je pro mě a 20. léta velmi exotické. I zápletka stála za to. Prostě pokud se chce člověk podívat na dobrý díl, tak je to tento. Překvapivý zvrat samozřejmě nechybí, ale zde je dobře proveden. Pokud is člověk dokáže všímat, tak mu pak dojde, že je to tak opravdu bylo, protože maličkosti lze přehlédnout lehce.(11.9.2016)

Méně povedený díl. Je možné, aby jsem v 52 minutách našel nudný moment? A že nebyl krátký... ta honička byla fakt katastrofa. Ani nic zajímavého nebo neobvyklého. Tentokrát to ani vsuvka s monopoly nebo bankou nezachrání. Poirotovi bych velice nerad dával za 3, ale tady je to opravdu jen o fous. ... Důl se stříbrem, incident z banky, její majitel, čínský obchodník, opium, cigarety, čínská čtvrť, moderní techniky policie.(6.2.2014)

Je jedině dobře, že režisér vkládá do skládačky jménem Poirot i něco krapet exotického. Vsunutí takového prvku způsobí, že i prachobyčejná zápletka se zdá být zajímavější. Hercule a ňouma Hastings hrají americkou obdobu Dostihů a sázek (nostalgická vzpomínka na útlé dětství), sekretářka spekuluje na burze (!) a Hercule nemá cash na telefon. Nikomu nemohl uniknout ten humorný moment, kdy Jepp s hrdostí ukazuje svou špionážní místnost a následně provedené zatčení on-line. Ztracený důl předčil většinu epizod z roku '89. 83%(4.2.2013)

Serie a epizoda: S02E03. Dil tentokrat vyuzivajici spojeni kolonialni Anglie s Cinou, potazmo Asii. Ztrati se cenna mapa jisteho stribrneho dolu, kterou do Londyna prijizdi prodat cinsky obchodnik. Ten je zahy zavrazden. Zda se, ze je zapojen cinsky gang, a Japp s policii zapoji i nove policejni metody, na jeho dopadeni. Tvurci tenokrat vyuzili bankovniho prostredi a akcii, a zapojili do deje i slavnou hru s nemovitostmi - Monopoly, jejiz soucasna verze (podle webu https://en.wikipedia.org/wiki/Monopoly_%28game%29) opravdu pochazi z r. 1935, kdy se epizoda odehrava. Skoda ze Poirot nemuze stavet hotely na nadrazi :)(28.9.2015)