Outsider (S05E02) (epizoda)

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Chris O'Dell

Brian Eastman

Chyba, chyba... chyba! Hned v úvodu prozradit vraha, to se nedělá! Bylo zcela jasné, že odporného milionáře zavraždil sám Hercule Poirot! Náš distingovaný detektiv se totiž kvůli němu rozčílil tak, jako dosud v žádném dílu seriálu a hned v úvodu prohlásil, že tak hloupého a arogantního člověka v životě nepotkal! Ale nejen Poirot jakožto vrah, celý tento díl je netypický a obsahuje velmi moderní prvky. Zaujal mě mentální koučink, provozovaný slečnou Lemonovou s kapitánem Hastingsem, toužícím zlepšit se v golfu - dostavily se skvělé výsledky. Taky jsem fandil pokusu sekretářky zhypnotizovat svého šéfa, samotného Poirota. Kdyby se tam slečně Lemonové furt necourali lidi a do hypnotizování jí nekrafali, mohla ho opravdu uspat a vytáhnout z něj pár pikantních historek... z intimního života starého mládence!(12.11.2014)

Jako vrahy jsem tipovala úplně jiné osoby. Všichni by měli nějaký motiv. Nakonec to Hercule Poirot opět brilantně vyřešil. Docela mě překvapilo, že se nechal hypnotizovat. Od něho bych to rozhodně nečekala. Považuju ho za velmi racionálního člověka, který má přece jenom k takovým praktikám daleko. Ovšem, někdy je potřeba využít i jiných možností, jak postoupit ve vyšetřování.(11.6.2012)

Serie a epizoda: S05E02. Tentokrat trochu nevyrazny dil z prostredi chemiku a obchodu s "know-how". Nemecko zbroji a ziskuchtivy majitel chemicky mu chce prodat materialy k nove latce, syntetickemu kaucuku. Ma kolem sebe spoustu lidi, kteri tento vzorec chteji bud ukrast nebo ho zkratka odrazuji od prodeje valecne naladenemu Nemecku. Pachatel se sice neda snadno uhodnout, coz je dobre, ale moc jsem nepochopil tu saradu s opilym synovcem. Divakovi je hned jasne, ze o mrtvolu asi zakopl nebo neco podobneho, takze cele jeho obvineni je spis takove nenapadne prodlouzeni stopaze. Jinak ale zajimavy dil tim, ze obet nebyla nikym oblibena a vlastne vsem jeho smrt prospela. Bohuzel ani to neomouva vrazdu, coz Poirot vi.(27.10.2015)

Jakmile se někde ocitne politika, už to pro mě není tak zajímavé, ale v případě Poirota to až tak moc nevadí. Když dáte jako mrtvého člověka, který byl pěkně hnusný, skoro máte pocit, že si to i zasloužil. Vyšetřování je rychlé, zajímavě provedené, ale stejně se neubráníte pocitu, že tohle je jeden z těch méně úchvatných dílů. Alespoň je ale místy dost zábavný.(9.3.2015)

Chemická továreň, protivná obeť vraždy, Poirot s nevídaným umeleckým nadšením, hypnóza, samé nezvyklé okolnosti. Vrah sa do poslednej chvíle neprejaví a nedá odhaliť a nakoniec je celkom nečakaný napriek jasným indíciám smerujúcim mimo. V tomto dieli je veľké množstvo skvelých bonmotov. –––– Než se nadějete, obsadí Evropu. Možná začnou s vaší zemí, s Belgii. Hm, to jim nepotrvá dlouho. –––– Nevšiml jsem si, že byste přikládal váhu intuici. – Intuice, Hastingsi, dost často vychází z faktu, který je pohřben tak hluboko kdesi v podvědomí, že si subjekt neuvědomuje jeho existenci.(15.8.2013)