Sloni mají paměť (S13E01) (epizoda)

Elephants Can Remember

Slony majú pamäť

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2013, 1 h 29 min

David Suchet jako Poirot je prostě nepřekonatelný, výprava a kostýmy a celková atmosféra je taky úžasná - jako vždy. Zápletka byla trochu jednodušší, než jsem zvyklá, obvykle nedokážu prokouknout motivace a odhalit vraha, tady se mi to (alespoň částečně) podařilo. Buď měla Agatha Christie slabší den, nebo se moje šedé buňky mozkové zlepšují.(19.2.2014)

Nová séria nadväzuje na nedávne diely novším a modernejším štýlom rozprávania, jednoznačne nenudí. Tentoraz je aj divák potešený tým, že má šancu niečo odhaliť a nezostáva vyjavený na konci pri záverečnom objasnení v spoločnosti vraha. Vtipy sú decentné, hlavné komické postavy spolupracovníkov tentoraz chýbajú. Nad parížskym filmovým klišé s výhľadom na Eiffelovku sa pousmeje aj Poirot, menej už po zaradení do pozície asistenta. –––– Když policie motiv nenašla, pak je motiv neortodoxní. –––– Všichni můžeme být rádi, že máme rozum pod kontrolou. A někteří víc než jiní. –––– Monsieur Poirot je můj asistent.(25.5.2014)

Sloni vůbec nebyli tak špatní, jak jsem čekala, přestože došlo k velkým změnám oproti knize, kde na mě příběh působil velmi pomalu, vzpomínavě, byla to prostě trochu jiná Poirotovka. Dovolím si tvrdit, že tyto změny byly více přínosné než škodlivé a i když vedla prim Ariadna a Poirot až na konci přišel s tím svým "Jak jsem mohl být tak hloupý?", pro mě spokojenost na 80%.(25.5.2014)

Moje touha nikdy se nerozloučit s milovaným Herculem ve ztvárnění Davida Sucheta byla naplněna novou sérií, kterou si po večerech odměřuji jemněji než nejvzácnější lék. Staré hříchy vrhají dlouhé stíny a když osudu pomáhá míchat karty Agatha Christie je zřejmé že se rozehraje nezapomenutelná partie, ze které jako velmistr vyjde jedině a pouze Poirot.(12.6.2014)

Veľmi zaujímavá zápletka, ešte zaujímavejšie pátranie a čo je úplne najlepšie, tak tu máme dva na prvý pohľad nezávislé krimi príbehy, ktoré však spolu súvisia. Ako a kde sa obidva príbehy nakoniec pretnú je práca ako stvorená pre Poirota a madam Oliverovú, teda hlavne pre Poirota. Na záver sa divák dočká zaujímavého rozuzlenia na pozadí smutnej drámy jednej lásky. Super diel. 85/100(10.9.2016)