Sloni mají paměť (S13E01) (epizoda)

Elephants Can Remember

Slony majú pamäť

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2013, 1 h 29 min

První díl nové seriálové řady Hercula Poirota byl pro mne poněkud zklamáním. Kam poděl se vtip a ťafky laškovné v anglickém stylu? Jako by vůně slavného detektiva poněkud vyčpěla. Ani jeho nová družka madam Oliverová příliš příběh detektivní vtipem neokořenila. I když jest dámou svéráznou. Pravda umí být krutá. Nuž Poirotova sloní paměť odtikává minuty do vyřešení staré vraždy a pročištěná ozubená kolečka závitů mozkových začínají do sebe zapadat. A všichni můžeme být rádi, že máme rozum pod kontrolou. Někteří více. Kulhavým na čelo bych však rozhodně nedoporučovala HYDROLÉČBU!(26.5.2014)

Veľmi zaujímavá zápletka, ešte zaujímavejšie pátranie a čo je úplne najlepšie, tak tu máme dva na prvý pohľad nezávislé krimi príbehy, ktoré však spolu súvisia. Ako a kde sa obidva príbehy nakoniec pretnú je práca ako stvorená pre Poirota a madam Oliverovú, teda hlavne pre Poirota. Na záver sa divák dočká zaujímavého rozuzlenia na pozadí smutnej drámy jednej lásky. Super diel. 85/100(10.9.2016)

Vidět po letech nové díly Poirota, to je jako potkat starého známého, který vás nikdy neomrzí a nezklame. Předlohu tohoto snímku jsem nečetl, a tak mě příběh neustále příjemně překvapoval. Vše bylo na svém místě - milionová atmosféra, David Suchet (pochopitelně) vynikající, roztomilá Zoë Wanamaker jako jeho rovnocenná partnerka... Tuším, že tohle loučení s belgickým mistrem detektivem bude opravdu velké.(24.5.2014)

David Suchet jako Poirot je prostě nepřekonatelný, výprava a kostýmy a celková atmosféra je taky úžasná - jako vždy. Zápletka byla trochu jednodušší, než jsem zvyklá, obvykle nedokážu prokouknout motivace a odhalit vraha, tady se mi to (alespoň částečně) podařilo. Buď měla Agatha Christie slabší den, nebo se moje šedé buňky mozkové zlepšují.(19.2.2014)

Řekl bych po dlouhém čekání slušný rozjezd pro finální pětici. Příběh je poutavý, atmosféra na vrcholu a herci jakbysmet. Spoiler: Od začátku bylo jasné, že se ty dvě pátrání nakonec spojí, ale bylo zajímavé pozorovat jak se v tom nejdřív oba šťourají po svém:). Tady možná trochu škodí, že ke konci už sám vím, co se vlastně stalo a to se mi normálně u Poirota nestává... Jindy bych si asi stěžoval, že jsem neměl šanci na to přijít. A nebo jsem se při tak dlouhém čekání a pouštění starých dílů už natolik naučil přemýšlet jako Poirot:)? Nechám se překvapit a opravdu se těším na to vyústění, Snad dosáhne alespoň úrovně Orient-expresu. ... Nevyřešená "sebevražda", revolver, pes, sestry, Francouzka, paruky, útes.(30.5.2014)