Sloni mají paměť (S13E01) (epizoda)

Elephants Can Remember

Slony majú pamäť

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2013, 1 h 29 min

Veľmi zaujímavá zápletka, ešte zaujímavejšie pátranie a čo je úplne najlepšie, tak tu máme dva na prvý pohľad nezávislé krimi príbehy, ktoré však spolu súvisia. Ako a kde sa obidva príbehy nakoniec pretnú je práca ako stvorená pre Poirota a madam Oliverovú, teda hlavne pre Poirota. Na záver sa divák dočká zaujímavého rozuzlenia na pozadí smutnej drámy jednej lásky. Super diel. 85/100(10.9.2016)

Tady je krásně vidět, jak je možné se soustředit na dva různé případy a nakonec zjistit, že Poirot i Oliver řeší nakonec jeden a ten samý případ, který je akorát hodně zamotaný, i když ono je řešení vlastně celkem jednoduché a divákovi se podaří jej docela brzy odhalit. Tedy relativně brzy v rámci série. Nijak to ale neubírá na kvalitě.(27.5.2015)

Trochu jiné než předloha. Je tu přítomna nadstavba, která se případ snaží roztáhnout více do široka. Trochu křečovité, ale celkem chápu, proč k tomu rozšíření došlo. Překvapilo mě, jak dobře a napínavě je vyprávění vedeno, vzhledem k porovnání s knihou, o které se pamatuju jen to, že mi na Agathu přišla poměrně slabá.(19.8.2016)

Jedna z těch horších epizod jinak velmi vydařené série s Davidem Suchetem. Na jednu stranu je sice tento díl poměrně dějově komplikovaný, na druhou stranu si průměrně inteligentní jedinec dá skládačku dohromady už někdy před polovinou filmu, a i těm méně inteligentním pointa musí dojít minimálně ve chvíli, kdy Poirot zjistí, že sestry byly dvojčata. Doufám, že další díly poslední řady Poirota budou kvalitou někde jinde. 50 %(19.10.2014)

Vidět po letech nové díly Poirota, to je jako potkat starého známého, který vás nikdy neomrzí a nezklame. Předlohu tohoto snímku jsem nečetl, a tak mě příběh neustále příjemně překvapoval. Vše bylo na svém místě - milionová atmosféra, David Suchet (pochopitelně) vynikající, roztomilá Zoë Wanamaker jako jeho rovnocenná partnerka... Tuším, že tohle loučení s belgickým mistrem detektivem bude opravdu velké.(24.5.2014)