poster

Sloni mají paměť (S13E01) (epizoda)

 • Velká Británie

  Elephants Can Remember

 • Slovensko

  Slony majú pamäť

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2013, 1 h 29 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Filomena.I.
  ***

  První díl nové seriálové řady Hercula Poirota byl pro mne poněkud zklamáním. Kam poděl se vtip a ťafky laškovné v anglickém stylu? Jako by vůně slavného detektiva poněkud vyčpěla. Ani jeho nová družka madam Oliverová příliš příběh detektivní vtipem neokořenila. I když jest dámou svéráznou. Pravda umí být krutá. Nuž Poirotova sloní paměť odtikává minuty do vyřešení staré vraždy a pročištěná ozubená kolečka závitů mozkových začínají do sebe zapadat. A všichni můžeme být rádi, že máme rozum pod kontrolou. Někteří více. Kulhavým na čelo bych však rozhodně nedoporučovala HYDROLÉČBU!(26.5.2014)

 • misterz
  ****

  Veľmi zaujímavá zápletka, ešte zaujímavejšie pátranie a čo je úplne najlepšie, tak tu máme dva na prvý pohľad nezávislé krimi príbehy, ktoré však spolu súvisia. Ako a kde sa obidva príbehy nakoniec pretnú je práca ako stvorená pre Poirota a madam Oliverovú, teda hlavne pre Poirota. Na záver sa divák dočká zaujímavého rozuzlenia na pozadí smutnej drámy jednej lásky. Super diel. 85/100(10.9.2016)

 • D.Moore
  *****

  Vidět po letech nové díly Poirota, to je jako potkat starého známého, který vás nikdy neomrzí a nezklame. Předlohu tohoto snímku jsem nečetl, a tak mě příběh neustále příjemně překvapoval. Vše bylo na svém místě - milionová atmosféra, David Suchet (pochopitelně) vynikající, roztomilá Zoë Wanamaker jako jeho rovnocenná partnerka... Tuším, že tohle loučení s belgickým mistrem detektivem bude opravdu velké.(24.5.2014)

 • togaf
  ****

  David Suchet jako Poirot je prostě nepřekonatelný, výprava a kostýmy a celková atmosféra je taky úžasná - jako vždy. Zápletka byla trochu jednodušší, než jsem zvyklá, obvykle nedokážu prokouknout motivace a odhalit vraha, tady se mi to (alespoň částečně) podařilo. Buď měla Agatha Christie slabší den, nebo se moje šedé buňky mozkové zlepšují.(19.2.2014)

 • necisty
  *****

  Řekl bych po dlouhém čekání slušný rozjezd pro finální pětici. Příběh je poutavý, atmosféra na vrcholu a herci jakbysmet. Spoiler: Od začátku bylo jasné, že se ty dvě pátrání nakonec spojí, ale bylo zajímavé pozorovat jak se v tom nejdřív oba šťourají po svém:). Tady možná trochu škodí, že ke konci už sám vím, co se vlastně stalo a to se mi normálně u Poirota nestává... Jindy bych si asi stěžoval, že jsem neměl šanci na to přijít. A nebo jsem se při tak dlouhém čekání a pouštění starých dílů už natolik naučil přemýšlet jako Poirot:)? Nechám se překvapit a opravdu se těším na to vyústění, Snad dosáhne alespoň úrovně Orient-expresu. ... Nevyřešená "sebevražda", revolver, pes, sestry, Francouzka, paruky, útes.(30.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace