Hra na vraždu (S13E03) (epizoda)

Dead Man's Folly

Hra na vraždu

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2013, 1 h 29 min

I když je to klasický Poirot, přece je jiný. Mezi prvním a posledním Suchetovým Poirotem uplynulo čtvrt století, a na Poirotovi je to znát. Ale není to ke škodě. Jeho Poirot zraje jako dobré víno. Od hravého, sebejistého, ješitného detektiva se posunul do role spíše intelektuálního, šarmantního a velmi seriózního detektiva. Alespoň na mne tak působí. I nadále se pohybuje s elegancí a sebedůvěrou, ale postavy v jeho okolí nejsou už jen jeho nutným doplňkem, ale jeho rovnocennými partnery, a jeho závěrečné "Bon" jen dokládá jeho zvláštní smysl pro spravedlnost, odlišlišnou od práva, se smyslem pro lidskost. Když si k tomu připočteme prostředí, které by bylo zajímavé i bez spojitosti s Agathou Christie, jeden z nejlepších Poirotů.(22.12.2014)

Povedený díl se zamotanou zápletkou v nádherných exteriérech jižní Anglie. Trochu vadí, že Poirot to tentokrát vyřeší opravdu najednou a zničehonic, jinak je to krásná pocta starším dílům napěchovaných podezřelými a dostatečným množstvím postav, tajemnem z minulosti, vtipným společníkem (tentokráte paní Oliverovou) atd. atd.(2.1.2015)

"Look at them all buzzing around. Busy, busy bees. The world's going to pot and they're holding a garden party. The apathy of these people. They're all feeble-minded. Do you know what I should like to see done in this country? I'd like to see every feeble-minded person put out. Don't let them breed. Finish them off, all the simpletons."(12.2.2019)

Z poslednej série pre mňa asi najzaujímavejší Poirot. Zápletka mi príde už tak zamotaná a prešpekulovaná, že sa v nej človek celkom stráca, avšak režijne ide o oveľa kompaktnejšiu časť ako napríklad Veľká štvorka. Potešila prítomnosť pani Oliverovej (hoci zmena v slovenskom dabingu nepotešila), ale človek si pri pohľade na nezáživných vyšetrovateľov len s nostalgiou povzdychne: kdeže je starý dobrý inšpektor Japp..(24.9.2014)

Tahle epizoda neuspokojila mé libido, za což jsem následně od partnerky dostal čočku. Nemohu si pomoci, ale už samotná zápletka je prostě hloupatá. Ariadna je zámožná spisovatelka, jež si musí přivydělávat hraním na vraždu, na což i Hercule nahlíží krajně nechápavě. Věčná škoda, že nebylo více mrtvých. 69%(4.4.2016)

• - Tato epizoda se natáčela jako poslední. Jednou z natáčecích lokalit je devonské sídlo Agathy Christie Greenway, kde padla i poslední kapka. (Agatha)