Hra na vraždu (S13E03) (epizoda)

Dead Man's Folly

Hra na vraždu

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2013, 1 h 29 min

Tak se pomalu blížím ke konci a musím říct, že jsem z těchto posledních případů nadšený. Není zde žádný špatný, na který by se nedalo koukat, ale je pravda, že takový není žádný v rámci série. Tenhle je dobře napínaný a nakonec ani nedojde na finální scénu, kde se odhaluje vrah před skupinou diváků. O tak rozuzlení stojí za to.(1.6.2015)

Pokud jsem o Slonech napsal, že k dokonalosti jim chybělo jen malinko, tak tohle už dokonalé je. Naprostá fantazie, dosud nejlepší díl z poslední řady. Suchet a Zoe jsou opravdu parádní dvojka a ten Suchetův přízvuk je opravdu legrační (a perfektní). Hra na vraždu je jeden z mých nejoblíbenějších Poirotovských případu a i verzi s Peterem Ustinovem mám moc rád. Prostředí mě nezklamalo, dostal jsem to, co jsem čekal, opravdu to bylo pěkné. Na závěr musím ještě říct, že Suchetova verze je sice lepší, ale Ustinovka má lepší prostředí. Tady opravdu smekli Agathu jednu z dalších velkých poklon a já jsem opravdu maximálně spokojen. Za 100% a těším se na český dabing. Naprosto a jednoznačně souhlasím s Marigoldem, klasický případ, vypiplanost, elegance, bon.(13.3.2014)

I když je to klasický Poirot, přece je jiný. Mezi prvním a posledním Suchetovým Poirotem uplynulo čtvrt století, a na Poirotovi je to znát. Ale není to ke škodě. Jeho Poirot zraje jako dobré víno. Od hravého, sebejistého, ješitného detektiva se posunul do role spíše intelektuálního, šarmantního a velmi seriózního detektiva. Alespoň na mne tak působí. I nadále se pohybuje s elegancí a sebedůvěrou, ale postavy v jeho okolí nejsou už jen jeho nutným doplňkem, ale jeho rovnocennými partnery, a jeho závěrečné "Bon" jen dokládá jeho zvláštní smysl pro spravedlnost, odlišlišnou od práva, se smyslem pro lidskost. Když si k tomu připočteme prostředí, které by bylo zajímavé i bez spojitosti s Agathou Christie, jeden z nejlepších Poirotů.(22.12.2014)

Povedený díl se zamotanou zápletkou v nádherných exteriérech jižní Anglie. Trochu vadí, že Poirot to tentokrát vyřeší opravdu najednou a zničehonic, jinak je to krásná pocta starším dílům napěchovaných podezřelými a dostatečným množstvím postav, tajemnem z minulosti, vtipným společníkem (tentokráte paní Oliverovou) atd. atd.(2.1.2015)

Zatím nejlepší díl poslední Herculovské série. Atmosféra je už od prvního Poirotova příchodu na scénu řádně tajemná a neproniknutelná, klasické Poirotovské lokace (anglické venkovské sídlo) taky udělaly svoje. Jen to závěrečné odhalení bohužel nemělo takovou průraznost, jak jsem byl z předchozích let zvyklý. 65 %(27.10.2014)

• - Tato epizoda se natáčela jako poslední. Jednou z natáčecích lokalit je devonské sídlo Agathy Christie Greenway, kde padla i poslední kapka. (Agatha)