Hra na vraždu (S13E03) (epizoda)

Dead Man's Folly

Hra na vraždu

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2013, 1 h 29 min

S13E03 - Krásně zapeklité. Jen mi bylo trochu líto, že divák dostal celkem málo indicií vzhledem k tomu, jak se vše nakonec vyvrbilo. Do poslední chvíle jsem vůbec netušila. Možná bych ještě víc využila té hry na vraždu, bylo to zábavné. Myslím tu zahradní slavnost, kde se sejde pár místních lidí a několik hostů i z větší dálky a na jedné zahradě se zúčastní střelby na plyšovou hračku, vykládání budoucnosti od cikánky nebo si vyzkouší, jaké to je, sledovat stopy a hledat vraha. Vypadalo to všechno moc hezky, jak dům, tak exteriéry.(20.1.2016)

Pokud jsem o Slonech napsal, že k dokonalosti jim chybělo jen malinko, tak tohle už dokonalé je. Naprostá fantazie, dosud nejlepší díl z poslední řady. Suchet a Zoe jsou opravdu parádní dvojka a ten Suchetův přízvuk je opravdu legrační (a perfektní). Hra na vraždu je jeden z mých nejoblíbenějších Poirotovských případu a i verzi s Peterem Ustinovem mám moc rád. Prostředí mě nezklamalo, dostal jsem to, co jsem čekal, opravdu to bylo pěkné. Na závěr musím ještě říct, že Suchetova verze je sice lepší, ale Ustinovka má lepší prostředí. Tady opravdu smekli Agathu jednu z dalších velkých poklon a já jsem opravdu maximálně spokojen. Za 100% a těším se na český dabing. Naprosto a jednoznačně souhlasím s Marigoldem, klasický případ, vypiplanost, elegance, bon.(13.3.2014)

Taková možná až moc normální poirotovka, která dle mého trpí hlavně tím, že samotná vražda se stane až po čtyřiceti minutách, takže téměř v polovině, to je prostě hrozně pozdě, Poirot je vysoce zábavný vyšetřovatel, ovšem pozorovatel je spíš nudný a když jsme u toho, samotná "Hra na vraždu" taky mohla být tróchen lépe využitá, jenže poslední dvacetiminutovka je zas a znovu dechberoucí poirotoidní egomaniakální závěr vyšetřování, navíc za pomocí zajímavého děje, který trošku rozpačitý začátek nechává daleko za sebou. Čtyři hvězdičky, které jistí Poirotovy zděšené pohledy na obnažená dívčí stehna.(7.6.2014)

Na poslední díly je radost pohledět. Suchet si roli užívá a dává do ní maximum, stejně tak lidi okolo něj. A já jsem vděčný, za to, že legendě se dostane takové pocty. Nejde nic vytknout, zápletka je zajímavá a krásně propletená. Snad mě tu oproti jiným dílům dostala ještě víc atmosféra. Audiovizuální podání na špičce. Ty záběry na Poirota, střihy ze světla do temného a deštivého počasí a samotný 'ustřihnutý' závěr. ... Mentálně zaostalá, bratranec, Afrika, jachta, loděnice, prsten, dopis, synové, rodinné sídlo, skautky.(14.6.2014)

Elegantní Poirot a elegantní způsob vyprávění, tak jak je u této série zvykem. Tradiční Agatha s rodinnými tajemstvími, záměnami a cestami do ciziny. Jenomže, tenhle díl už nic dalšího nemá. Je velmi dobrý, ale v rámci série jen průměrný. Hodně postav znepřehledňuje děj. ____ Vyzdvihla bych ale, že snímek ukázal, jak Angličané dokázali s noblesou a mnohem větším zápalem i prostředky hrát už před desítkami let únikovky.(30.1.2017)

• - Tato epizoda se natáčela jako poslední. Jednou z natáčecích lokalit je devonské sídlo Agathy Christie Greenway, kde padla i poslední kapka. (Agatha)