Hra na vraždu (S13E03) (epizoda)

Dead Man's Folly

Hra na vraždu

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2013, 1 h 29 min

Tak se pomalu blížím ke konci a musím říct, že jsem z těchto posledních případů nadšený. Není zde žádný špatný, na který by se nedalo koukat, ale je pravda, že takový není žádný v rámci série. Tenhle je dobře napínaný a nakonec ani nedojde na finální scénu, kde se odhaluje vrah před skupinou diváků. O tak rozuzlení stojí za to.(1.6.2015)

Podobně jako 30 let stará poirotovka s Peterem Ustinovem i tato verze s neodolatelným Suchetem je první polovinu neskutečně nudná a opravdu o ničem. Představení hlavním hrdinů a jejich motivů trvá příliš dlouho a stejně ve výsledku nemá pro diváka žádnou velkou cenu. První mrtvola ze tří (přičemž ty další dvě se ve filmu ani neobjeví) je objevena až v druhé polovině filmu a pořádné vyšetřování a vysvětlení je vlastně shrnuto až v závěrečných 20ti minutách. Tenhle díl, i když je řazen až ke konci celé série, patří k tomu nejslabšímu, co se Suchetem vzniklo. Navíc tu kromě paní Oliverové chybí kdokoli z tolik oblíbených vedlejších postav. Hudba: Christian Henson, Poirot Theme: Christopher Gunning(21.7.2016)

Povedený díl se zamotanou zápletkou v nádherných exteriérech jižní Anglie. Trochu vadí, že Poirot to tentokrát vyřeší opravdu najednou a zničehonic, jinak je to krásná pocta starším dílům napěchovaných podezřelými a dostatečným množstvím postav, tajemnem z minulosti, vtipným společníkem (tentokráte paní Oliverovou) atd. atd.(2.1.2015)

Tahle epizoda neuspokojila mé libido, za což jsem následně od partnerky dostal čočku. Nemohu si pomoci, ale už samotná zápletka je prostě hloupatá. Ariadna je zámožná spisovatelka, jež si musí přivydělávat hraním na vraždu, na což i Hercule nahlíží krajně nechápavě. Věčná škoda, že nebylo více mrtvých. 69%(4.4.2016)

Pokud jsem o Slonech napsal, že k dokonalosti jim chybělo jen malinko, tak tohle už dokonalé je. Naprostá fantazie, dosud nejlepší díl z poslední řady. Suchet a Zoe jsou opravdu parádní dvojka a ten Suchetův přízvuk je opravdu legrační (a perfektní). Hra na vraždu je jeden z mých nejoblíbenějších Poirotovských případu a i verzi s Peterem Ustinovem mám moc rád. Prostředí mě nezklamalo, dostal jsem to, co jsem čekal, opravdu to bylo pěkné. Na závěr musím ještě říct, že Suchetova verze je sice lepší, ale Ustinovka má lepší prostředí. Tady opravdu smekli Agathu jednu z dalších velkých poklon a já jsem opravdu maximálně spokojen. Za 100% a těším se na český dabing. Naprosto a jednoznačně souhlasím s Marigoldem, klasický případ, vypiplanost, elegance, bon.(13.3.2014)

• - Tato epizoda se natáčela jako poslední. Jednou z natáčecích lokalit je devonské sídlo Agathy Christie Greenway, kde padla i poslední kapka. (Agatha)