Hra na vraždu (S13E03) (epizoda)

Dead Man's Folly

Hra na vraždu

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2013, 1 h 29 min

Tak se pomalu blížím ke konci a musím říct, že jsem z těchto posledních případů nadšený. Není zde žádný špatný, na který by se nedalo koukat, ale je pravda, že takový není žádný v rámci série. Tenhle je dobře napínaný a nakonec ani nedojde na finální scénu, kde se odhaluje vrah před skupinou diváků. O tak rozuzlení stojí za to.(1.6.2015)

Celkem věrné předloze a brilantně natočené, dokonce v Greenway Estate, domě, kde Agatha Christie bydlela a jeho okolí, vč. loděnice. Důstojné zakončení (film byl natočen jako poslední, i když tím posledním příběhem i filmem v televizi je Opona) celé "Suchetovské" série. Díl, ze kterého by jistě měla radost i samotná paní Agatha.(17.12.2013)

S13E03 - Krásně zapeklité. Jen mi bylo trochu líto, že divák dostal celkem málo indicií vzhledem k tomu, jak se vše nakonec vyvrbilo. Do poslední chvíle jsem vůbec netušila. Možná bych ještě víc využila té hry na vraždu, bylo to zábavné. Myslím tu zahradní slavnost, kde se sejde pár místních lidí a několik hostů i z větší dálky a na jedné zahradě se zúčastní střelby na plyšovou hračku, vykládání budoucnosti od cikánky nebo si vyzkouší, jaké to je, sledovat stopy a hledat vraha. Vypadalo to všechno moc hezky, jak dům, tak exteriéry.(20.1.2016)

Na poslední díly je radost pohledět. Suchet si roli užívá a dává do ní maximum, stejně tak lidi okolo něj. A já jsem vděčný, za to, že legendě se dostane takové pocty. Nejde nic vytknout, zápletka je zajímavá a krásně propletená. Snad mě tu oproti jiným dílům dostala ještě víc atmosféra. Audiovizuální podání na špičce. Ty záběry na Poirota, střihy ze světla do temného a deštivého počasí a samotný 'ustřihnutý' závěr. ... Mentálně zaostalá, bratranec, Afrika, jachta, loděnice, prsten, dopis, synové, rodinné sídlo, skautky.(14.6.2014)

I když je to klasický Poirot, přece je jiný. Mezi prvním a posledním Suchetovým Poirotem uplynulo čtvrt století, a na Poirotovi je to znát. Ale není to ke škodě. Jeho Poirot zraje jako dobré víno. Od hravého, sebejistého, ješitného detektiva se posunul do role spíše intelektuálního, šarmantního a velmi seriózního detektiva. Alespoň na mne tak působí. I nadále se pohybuje s elegancí a sebedůvěrou, ale postavy v jeho okolí nejsou už jen jeho nutným doplňkem, ale jeho rovnocennými partnery, a jeho závěrečné "Bon" jen dokládá jeho zvláštní smysl pro spravedlnost, odlišlišnou od práva, se smyslem pro lidskost. Když si k tomu připočteme prostředí, které by bylo zajímavé i bez spojitosti s Agathou Christie, jeden z nejlepších Poirotů.(22.12.2014)

• - Tato epizoda se natáčela jako poslední. Jednou z natáčecích lokalit je devonské sídlo Agathy Christie Greenway, kde padla i poslední kapka. (Agatha)