poster

Němý svědek (S06E04) (epizoda)

 • Velká Británie

  Dumb Witness

 • Slovensko

  Nemý svedok

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1996

 • HiddenDragon
  ****

  Serie a epizoda: S06E04. Podobne jako napr. "Zrcadlo mrtveho muze" je i tento dil opepren ducharinou a seancemi "se zahrobim", coz bylo v Poirotove dobe hodne popularni, takze to sem sedi. Pachatele jsou zda se tentokrat dva a autori sikovne matou divaka, protoze dvojic je tu pomerne hodne. Prostredim je venkovske sidlo, patrici bohate dame. Zavet a penize budou tedy pravdepodobne motivem cislo jedna. Od zacatku navic totoznost vraha zna nemy pozorovatel - foxterier, ktery nakonec Poirotovi vnukne nejednu dobrou myslenku. Standardne dobry dil s ruznorodymi podezrelymi. Jen me zacinaji vytacet ty pady ze schodu. Nejsem expert, ale podle me to neni nic tak hrozneho, aby to cloveka zabilo. To uz bych spis veril, ze stara pani si pri padu zlomi krcek femuru a zemre na nasledne pooperacni komplikace (obzvlaste v teto medicinsky pomerne predpotopni dobe). To ovsem chapu neni ani nahodou divacky atraktivni smrt :-D Kazdopadne je to uz nekolikery dil, kde se pada ze schodu a mne proste prijde, ze je to na stejne urovni, jako kdybych nekomu podrazil nohu. Sice nejakou modrinu mit budu, ale pochybuju, ze me to zabije.(27.11.2015)

 • xxlch
  *****

  David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.(29.6.2014)

 • Filomena.I.
  *****

  Uhlazený detektiv dostává poněkud neučesaného neposedného uštěkaného pana Roberta Arandela za svého konsultanta v detektivním pátrání. Ten mu svými psími kusy poodhaluje roušku vražd v Malém zeleném domě. Dokud však sám Bob není označen za vraha hlasem zemřelé oběti. Poirot musí vrátit Bobovi jeho čest! Nezviklá(?) jej ani volání ze záhrobí: „Mesieur, volá paní Arandelová.“ „ Ale ta je mrtvá!“ „To si musíte vyřídit s ní!“… Němý svědek nakonec promluví a za asistence malých šedých buněk spolu s duší zelenou vylétnuvší z oběti nebohé vraha usvědčí…*** „Tak vy máte pejska pro radost?“ „Ducha pro radost! Zemřel před třemi roky“, usmějí se blaženě staré dámy. *** Pozor na záhrobní návštěvy u šálku čaje! Haf!(17.5.2014)

 • akisha
  ****

  Poiroti se Suchetem se dají zřetelně oddělit na starý do roku 2000 a nový od roku 2000, který mají úplně odlišnou atmosféru. Tenhle spadá do kategorie starý, což znamená víc vtipu + Hastings, Japp a Lemonnová. Příběh na Agathu klasickej, kvalita průměrná (rozuměj cyklus HP se Suchetem má průměr kolem 80%). Nejlepší jsou ovšem ty dvě trhlé baby senzibilky, co fanscinovaně sledují, jak oběť umírá a její duše uniká "do éteru".(30.12.2010)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Zelené padýmy, duchařské sesterstvo, inteligentní foxteror (hle, jednou to není detektivovo jméno, které je komoleno), lámání rekordů... Nu, tady se Poirot neztratil, ani neoslnil nad rámec svého nadstandardního průměru. Vrtá mi hlavou, co měla Agatha proti Řekům? Už několikátý díl, kde jsou líčeni jako ne zrovna oblíbení členové společnosti.(1.10.2013)

 • - Foxteriér Bob se ve skutečnosti jmenoval Snubby. (Sebi236)

 • - Při rozuzlení říká Hercule Poirot (David Suchet), že všechny formy fosforu (bílý, černý, červený fosfor) jsou jedovaté. Pravda ale je, že jedovatý je jen bílý. (Sebi236)

 • - Portrét generála Johna Laverton Arundell obsahuje také film Hercule Poirot: Záhada španělské truhly (1991) ve dvou scénách v rámci vojenského klubu. (Elwanelyn)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace