poster

Němý svědek (S06E04) (epizoda)

 • Velká Británie

  Dumb Witness

 • Slovensko

  Nemý svedok

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1996

 • LencaN
  ****

  S06E04 - Sympatický díl s foxterorem, který pomáhá Poirotovi, i když mluvit neumí. Ale kukuč měl srandovní. Jeden chlapík se snaží o překonání rychlostního rekordu v lodi na jezeře, následuje nehoda jeho tety na schodech, pak i smrt, ke které se připletou jak manželé brzy se stěhující do Řecka, tak sestry duchařky a další vypočítaví příbuzní a známí. Už jen kdyby byl samotný díl o Poirotovi starajícím se o pejska, tak už jen to by stálo určitě za 4*. Tady to máme zasazeno ještě do zločinu, jehož řešení nakonec bylo jednoduché, i když jsem tápala od začátku do konce. Pěkný, nepřekombinovaný díl.(3.11.2015)

 • Lupes
  *

  Co říci o detektivce, kde vrah se přizná, ledva se naň uhodí? Kde vše je založeno na jediném postřehu, který navíc nic nedokazuje? V v závěrečném "kolečku" lze bez problémů obvinit jinou osobu a logice by to vůbec neublížilo. Vraha odhalíte po deseti minutách na základě jeho chování ... to je na Poirota málo. Ale za vtip a obrazovou originalitu tohoto dílu alespoň bod.(27.2.2011)

 • ZeldaZ

  Mám moc rád tento seriál. Nedávno jsem začal číst i nějaké předlohy. Dnes poprvé jsem to udělal tak, že jsem dočetl knihu a hned si pustil film pro porovnání. Ale musím říct, že jsem poměrně zklamaný. Zjednodušení děje se vyhnout nedá, ale s dějem samotným dost zamíchali (doba kdy Poirot vstoupí do událostí a druhá mrtvá osoba).(10.3.2019)

 • sinp
  *****

  Je těžké určit, který díl z tohoto vyjímečného cyklu je nejlepší, ale kdyby se dělal nějaký top, tak bych Němého svědka určitě neopomněl. Právě v něm je totiž vidět správná adaptace, co ctí předlohu a zároveň nebojí experimentovat. Měl to být poslední díl, ale díky výzvám Britských fanoušků napokon série pokračovala. Teď zpětně mi to nepřijde jako nejlepší nápad...(17.9.2005)

 • Filomena.I.
  *****

  Uhlazený detektiv dostává poněkud neučesaného neposedného uštěkaného pana Roberta Arandela za svého konsultanta v detektivním pátrání. Ten mu svými psími kusy poodhaluje roušku vražd v Malém zeleném domě. Dokud však sám Bob není označen za vraha hlasem zemřelé oběti. Poirot musí vrátit Bobovi jeho čest! Nezviklá(?) jej ani volání ze záhrobí: „Mesieur, volá paní Arandelová.“ „ Ale ta je mrtvá!“ „To si musíte vyřídit s ní!“… Němý svědek nakonec promluví a za asistence malých šedých buněk spolu s duší zelenou vylétnuvší z oběti nebohé vraha usvědčí…*** „Tak vy máte pejska pro radost?“ „Ducha pro radost! Zemřel před třemi roky“, usmějí se blaženě staré dámy. *** Pozor na záhrobní návštěvy u šálku čaje! Haf!(17.5.2014)

 • - Při rozuzlení říká Hercule Poirot (David Suchet), že všechny formy fosforu (bílý, černý, červený fosfor) jsou jedovaté. Pravda ale je, že jedovatý je jen bílý. (Sebi236)

 • - Portrét generála Johna Laverton Arundell obsahuje také film Hercule Poirot: Záhada španělské truhly (1991) ve dvou scénách v rámci vojenského klubu.

 • - Foxteriér Bob se ve skutečnosti jmenoval Snubby. (Sebi236)