poster

Němý svědek (S06E04) (epizoda)

 • Velká Británie

  Dumb Witness

 • Slovensko

  Nemý svedok

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1996

 • kaylin
  *****

  Po delší době jsme se vrátili k tomuhle parádnímu seriálu a musím říct, že se mi tenhle díl opět velmi zamlouval. Ona je kostra jasná. Hodně podezřelých s tím, že každý může vraždit. Ale jednotlivá zabíjení jsou pořád nápaditá a jsou zde postavy, které vás zajímají. Skvěle se dál daří rozvíjet poirotovský mýtus.(19.4.2015)

 • maoc
  *****

  Povedený díl. Uvěřitelné postavy (obzvláště ty 2 cáklé sestry jsou super), čoklík Bob k sežrání a jako bonus skvělá scéna, kdy Emily umírá a "její duch opouští tělo". Atmosféra by se místy dala krájet, což se zas až tak často v této sérii nestává. Vidím pouze 2 skvrny na kráse: trochu chatrný motiv pro obě vraždy a naprostá nedostatečnost výslechů. Jak je např. možné, že podivné okolnosti Emiliiny smrti se Poirot dozvěděl až někde ve dvou třetinách filmu?(30.3.2009)

 • genetique
  ****

  Ešte som nevidel zle natočenú časť s mojím, čím ďalej obľúbenejším detektívom a ani táto nie je výnimkou. A. Christie musela byť buď sama iniciátorkou týchto prípadov, ale bola naozaj génius, pretože zosnovať každý prípad do takej enormne zamotanej situácie a zobraziť toľko možností motívov, nechápem. Navyše ten psíček je naozaj kúzelný. 85%.(10.11.2007)

 • Vesecký
  ****

  Seriály zpravidla nesleduji, ale občas se rád podívám na nějaký uzavřený příběh. A případy H. Poirota jsou tím pravým, při čem si člověk odpočine. Včera mi opět nešly některé kanály, a tak jsem na Poirota zabrousil náhodou a příběh mě mile pobavil, přestože úloha foxteriéra vlastně spočívala jen ve dvou počinech - chytání míčku a dívání do zrcadla. Jinak to ale byla klasika se spoustou podezřelých, ale vlastně i překvapivých obětí, a se závěrečným analyticko-syntetickým posezením všech podezřelých, přičemž Poirot jasně vysvětlí, jak a kdo vraždil. Tentokrát je překvapení obrovské, ale tak to u Christieové bývá.(11.1.2017)

 • blackrain
  *****

  Scény se dvěma bláznivými sestrami jsem si užívala. Dokonce dokázaly na malý moment Pouirota dostat a on jim to pak galantně vrátil. Mám ráda, když se těchto příbězích objebvuje něco mystického nebo něco, co si pohrává s duchařinou. Hned to dává příběhu jiný rozměr, ale zároveň to rozptyluje divákovu pozornost, nebo mojí alespoň ano. Myslela jsem si, že jsem se musela přeslechnout, když Poirot o Bobovi mluvil jako o plemenu Foxteror. Ale nebylo tomu tak. On to tak opravdu vyslovoval.(12.11.2012)

 • - Portrét generála Johna Laverton Arundell obsahuje také film Hercule Poirot: Záhada španělské truhly (1991) ve dvou scénách v rámci vojenského klubu.

 • - Při rozuzlení říká Hercule Poirot (David Suchet), že všechny formy fosforu (bílý, černý, červený fosfor) jsou jedovaté. Pravda ale je, že jedovatý je jen bílý. (Sebi236)

 • - Foxteriér Bob se ve skutečnosti jmenoval Snubby. (Sebi236)