Reklama

Reklama

Hercule Poirot - Série 6 (1994) (série)


Němý svědek (S06E04)

(epizoda)

Obsahy(1)

Hercule Poirot a kapitán Hastings byli hosty ve venkovském domě paní Emily. Hned první noc málem došlo k neštěstí majitelka se zřítila ze schodů. Naštěstí pád odnesla jen šokem. Všeobecně se soudí, že se jí pod nohy připletl pes, geniální detektiv ale chová zcela jiné podezření. V náhody příliš nevěří a tuší, že příčinou potíží může být závěť paní Emily. Poradí jí, co má udělat, aby se vyhnula případným dalším vražedným útokům. Ani jeho prozíravé opatření však nezabrání tragédii a stará dáma zanedlouho umírá na otravu. Kdo z příbuzných tolik toužil po dědictví? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (82)

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zelené padýmy, duchařské sesterstvo, inteligentní foxteror (hle, jednou to není detektivovo jméno, které je komoleno), lámání rekordů... Nu, tady se Poirot neztratil, ani neoslnil nad rámec svého nadstandardního průměru. Vrtá mi hlavou, co měla Agatha proti Řekům? Už několikátý díl, kde jsou líčeni jako ne zrovna oblíbení členové společnosti. ()

Fretakata

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nedá sa hviezdičkovať. Rozkošný fox pán Bob, v ktorom Poirot podľa vysokej inteligencie identifikoval Belgičana (veľmi taktne pred pánom Hastingsom), bol prechodne podozrivý z pokusu o vraždu. Nikeoľko dní po útoku pán pes tak vytrvalo štekal na zrkadlo, že aj Poirot si uvedomil, že tie iniciálky boli v zrkadle .. a teda obrátené ...a tak havko vyriešil záhadu - už v tomto sa pani Christie zjavne nezmestila do kože. Ale logika veškerá žádná: Vrahyňa nemala dôvod vraždiť. Vedela o zmene závetu, nič by nezískala. Dôvod, ktorý uviedla, bol totálny nedôvod, ani len stupid. Ale keďže Poirota vcelku môžem, príjemne švacnuté staršie dámy a prekrásne záhrady tiež a psíčky môžem úplne najviac - ako už mnohokrát - Odpúšťam. Hav ! ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ešte som nevidel zle natočenú časť s mojím, čím ďalej obľúbenejším detektívom a ani táto nie je výnimkou. A. Christie musela byť buď sama iniciátorkou týchto prípadov, ale bola naozaj génius, pretože zosnovať každý prípad do takej enormne zamotanej situácie a zobraziť toľko možností motívov, nechápem. Navyše ten psíček je naozaj kúzelný. 85%. ()

akisha 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Poiroti se Suchetem se dají zřetelně oddělit na starý do roku 2000 a nový od roku 2000, který mají úplně odlišnou atmosféru. Tenhle spadá do kategorie starý, což znamená víc vtipu + Hastings, Japp a Lemonnová. Příběh na Agathu klasickej, kvalita průměrná (rozuměj cyklus HP se Suchetem má průměr kolem 80%). Nejlepší jsou ovšem ty dvě trhlé baby senzibilky, co fanscinovaně sledují, jak oběť umírá a její duše uniká "do éteru". ()

misterz 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zatiaľ môj najlepší Poirot. Je tu všetko to najlepšie od A. Christie - Poirot i so svojimi bonmótmi, zaujímavá krimi záhada, napínavé vyšetrovanie vraždy a páchateľ, ktorého by ste čakali najmenej. Ono vôbec, záhada okolo vraždy pani Emily nebola vôbec jednoduchá a rozlúsknuť ju chcelo riadne ponapínať mozgové závity, Poirot sa veru zapotil, aj keď zase na druhú stranu sa dá povedať, že mu pomohla náhoda a bystrý psík. Fantastický diel. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (3)

  • Při rozuzlení říká Hercule Poirot (David Suchet), že všechny formy fosforu (bílý, černý, červený fosfor) jsou jedovaté. Pravda ale je, že jedovatý je jen bílý. (Sebi236)
  • Foxteriér Bob se ve skutečnosti jmenoval Snubby. (Sebi236)

Reklama

Reklama