Němý svědek (S06E04) (epizoda)

Dumb Witness

Nemý svedok

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1996, 103 min

Scény se dvěma bláznivými sestrami jsem si užívala. Dokonce dokázaly na malý moment Pouirota dostat a on jim to pak galantně vrátil. Mám ráda, když se těchto příbězích objebvuje něco mystického nebo něco, co si pohrává s duchařinou. Hned to dává příběhu jiný rozměr, ale zároveň to rozptyluje divákovu pozornost, nebo mojí alespoň ano. Myslela jsem si, že jsem se musela přeslechnout, když Poirot o Bobovi mluvil jako o plemenu Foxteror. Ale nebylo tomu tak. On to tak opravdu vyslovoval.(12.11.2012)

Zelené padýmy, duchařské sesterstvo, inteligentní foxteror (hle, jednou to není detektivovo jméno, které je komoleno), lámání rekordů... Nu, tady se Poirot neztratil, ani neoslnil nad rámec svého nadstandardního průměru. Vrtá mi hlavou, co měla Agatha proti Řekům? Už několikátý díl, kde jsou líčeni jako ne zrovna oblíbení členové společnosti.(1.10.2013)

Je těžké určit, který díl z tohoto vyjímečného cyklu je nejlepší, ale kdyby se dělal nějaký top, tak bych Němého svědka určitě neopomněl. Právě v něm je totiž vidět správná adaptace, co ctí předlohu a zároveň nebojí experimentovat. Měl to být poslední díl, ale díky výzvám Britských fanoušků napokon série pokračovala. Teď zpětně mi to nepřijde jako nejlepší nápad...(17.9.2005)

„Foxteror“ Bob je vedle bývalého agenta z CI5 nejsympatičtější podezřelý ze všech filmových dobrodružství belgického šerloka. A že jsem už viděla hodně detektivek, dobrých i špatných, starých i nových, se „zelenou duší, unikající se do éteru“, jsem se opravdu nikde jinde nesetkala. :)(11.4.2012)

Libí duchařská atmosféra a domácí mazlíček. Zase tak trochu jiný díl. Jen jsem doufal, že Poirot odhalí, že ty dvě tetky jsou podvodnice a že své tvrzení vždy zakládají na takových a takových faktech. Poirot přece pracuje jen se skutečnými fakty:). ... Foxteror, fosfor a rekord na "futuristickém" vodním člunu.(13.11.2012)

• - Při rozuzlení říká Hercule Poirot (David Suchet), že všechny formy fosforu (bílý, černý, červený fosfor) jsou jedovaté. Pravda ale je, že jedovatý je jen bílý. (Sebi236)

• - Foxteriér Bob se ve skutečnosti jmenoval Snubby. (Sebi236)

• - Portrét generála Johna Laverton Arundell obsahuje také film Hercule Poirot: Záhada španělské truhly (1991) ve dvou scénách v rámci vojenského klubu. (Elwanelyn)