Vánoce Hercula Poirota (S06E01) (epizoda)

Hercule Poirot's Christmas

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Clive Exton

Simon Kossoff

Serie a epizoda: S06E01. Tento dil je jeden z tech velmi vyraznych, coz ma sva pro a proti. Na jednu stranu se na nej dobre diva, diky te zasnezene vanocni (a pritom velmi anglicke) atmosfere, na druhou je pachatel i zpusob vrazdy tak specificky, ze si to proste divak zapamatuje a pokazde se mu pak pointa vybavi, kdyby chtel tento dil videt znovu. Take obet je velmi vyraznym charakterem. Nejenze ma mene bezne jmeno (Simeon), ale je i mozna nejhorsi povahou v tomhle pribehu, protoze je hanebny a podly. Nenavidi svou rodinu a ti mu tyto pocity oplaceji, i kdyz je nedavaji primo najevo, jelikoz chteji uzmout neco ze starcova bohatstvi, ktere ziskal tezbou diamantu. Kdyz tedy stary Lee zemre, ma divak prehrsel podezrelych. Samotna vrazda je pak velmi podivna - je slyset rachot a kvileni. To sice dela tento dil trosku teatralnim, ale k cele te svatecni atmosfere mi ta podivnost hezky sedi. Skvely je taky Jappuv darek Poirotovi, protoze holt inspektor neni takoveho razeni, aby si na nem dal kdovijak zalezet :) No zkratka, ty rukavice byly fakt priserne, soucitim s Poirotem :)(21.11.2015)

Bez tohohle dílu už vánoční svátky stěží oslavíte. Tak to asi ne, ale sváteční atmosféra s filmu přímo sálá. Neobvyklé pozvání na strávení svátků se ukáže jako skvělý tah. Vrah samozřejmě nečekaný a i když tady chybí věrný Kapitán Hastings, ostatní členové rodiny ho skvěle nahrazují. Ukázalo se, že i toto téma detektivkám Agathy Christie skvěle vyhovuje a dává půdu pro věrné ztvárnění.(18.7.2005)

Super dílek s kvalitně promyšlenou vraždou, nebo spíš kvalitně zamaskovanou. Podle názvu jsem očekával větší nádech Vánoc, než jen zpívající dětičky, ale i tak byla dobrá atmosféra. Děj mě přitom přišel hodně nafouknutý a nakonec nedořešený. Bylo zde spoustu jiných cestiček, na kterých by šlo zapracovat, škoda. Jinak rukavičky jsou super:). '(Ta polévka se mi nějak nezdá)... No ano, je to přece wisconsinská polévka.' Poznámka pro mě: Diamanty, divná tvář, stejní bratři, démonický řev(5.2.2011)

Další skvělý díl, který ukazuje, že ta delší stopáž seriálu celkem sluší, protože je možné rozehrát celou hru o něco komplexněji a zajímavěji. Tady může být vrahem opět každý a jednotlivé indicie jsou krásně rozhozeny během celého dění. A ano, potěšilo mě, že jsem vraha odhalil ještě před tím, než byl odhalen Poirotem.(14.3.2015)

Malý oblý belgický detektív strávi Vianočné sviatky vyšetrovaním veľmi netradičnej vraždy. Hlava rodiny nenávidená takmer všetkými členmi rodiny je mŕtva. Hercule, ktorý v tejto cudzej rodine chcel iba stráviť sviatky v teple, musí rozlúsknuť kto z podozrivých klame a kto nie. Záver vyšetrovania je pomerne nečakaný aj keď každý z nás ... .Škoda, že vtipnosti je pomenej (no pri brutálnej vražde asi pochopiteľné), a tak nás rozosmejú aspoň príhody s polievkou a rukavicami.(18.10.2007)

• - Ačkoliv je televizní zpracování poměrně věrné knižní předloze, jedna velmi významná změna provedena byla. V knize se na rozdíl od filmu vůbec neobjevil inspektor Japp. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film byl natočen podle knihy z originálním názvem "Hercule Poirot's Christmas" od Agathy Christie. (Borrtex)

• - Film měl dva náhradní názvy: "Murder for Christmas" a "A Holiday for Christmas". (Elwanelyn)