poster

Vánoce Hercula Poirota (S06E01) (epizoda)

 • Velká Británie

  Hercule Poirot's Christmas

 • Slovensko

  Vianoce Hercula Poirota

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1994, 103 min

Režie:

Edward Bennett

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Scénář:

Clive Exton

Kamera:

Simon Kossoff
 • necisty
  *****

  Super dílek s kvalitně promyšlenou vraždou, nebo spíš kvalitně zamaskovanou. Podle názvu jsem očekával větší nádech Vánoc, než jen zpívající dětičky, ale i tak byla dobrá atmosféra. Děj mě přitom přišel hodně nafouknutý a nakonec nedořešený. Bylo zde spoustu jiných cestiček, na kterých by šlo zapracovat, škoda. Jinak rukavičky jsou super:). '(Ta polévka se mi nějak nezdá)... No ano, je to přece wisconsinská polévka.' Poznámka pro mě: Diamanty, divná tvář, stejní bratři, démonický řev(5.2.2011)

 • akisha
  ****

  Vánoční díl se speciálně do vánočna upraveným "Poirot theme". Je znát, že jde o starší díl, kde je ještě Japp a vůbec to má celkově úplně odlišnou atmosférou. Takovou starosvětskou a uvolněnější. I zápletka patří k těm originálnějším a vrah je zakamuflovaný mistrně. Někdy mě mrzí, že to všechno mám přečtené a přicházím tak o ten moment šoku a úžasu. Nejlepší je sledovat tenhle díl o Vánocích. Jak jinak.(30.12.2010)

 • Tom_Lachtan
  *****

  Poirot, tentokráte zábavně poťouchlý více, než je zvykem krásně doplňuje jeden z těch zajímavější případů, kterému sice nechybí klasická konstelace dům / dědictví / rodina / Černé ovce / ti hodná atd. atd., zato však jest výsledek převelice zábavně natočen a pomůže i fakt, že na rozuzlení případu (technicky vzato jen na identitu viníka) se dá s trochou snahy přijít dříve, než-li je verdikt vyřčen. A to, pokud je detektivka dobře natočená jednoduše udělá radost.(15.9.2013)

 • mosem
  ****

  Díl, ve kterém je Poirot opět kouzelný. Nicméně, některé věci na mne působily poněkud nepřesvědčivě. Už samotný vstup do příběhu, kdy pokažené topení bude opraveno až po svátcích. I když Londýn je klimaticky přívětivější než naše destinace, stejně si nemyslím, že by správce (zjevně luxusního) domu byl tak klidný k faktu pokaženého kotle a neřešil situaci okamžitě - ale fajn, autorská licence. V domě se stane vražda, zavražděn je otec ....a za dva dny jeho děti téměř v klidu zdobí vánoční stromeček - ano, byl to despota, ale přesto. Zasněžené ulice a na nich žena v lodičkách...asi jsou holky v Anglii fakt otužilejší. Ale nic z toho nemůže zkazit přívětivý dojem z Poirota. Z prostředí a atmosféry, ve které se tento příběh odehrává.(2.1.2017)

 • genetique
  ****

  Moje prvé stretnutie s legendárnym detektívom vôbec (keďže som knižné predlohy nečítal) dopadlo nad moje očakávania. Postupné zauzľovanie príbehu, ktorý by zdanlivo nedával zmysel nikomu je privedené na maximum a aj postupné, pomalé odhaľovanie záhadnej vraždy je magické, tajomné, napínavé, inovujúce a zároveň celkom zábavné (nie že by bolo na tom niečo vtipné.), či skôr šarmantné. Myslím, že si budem s Herculom veľmi rozumieť. 85%.(20.10.2007)

 • - Film měl dva náhradní názvy: "Murder for Christmas" a "A Holiday for Christmas". (Elwanelyn)

 • - Ačkoliv je televizní zpracování poměrně věrné knižní předloze, jedna velmi významná změna provedena byla. V knize se na rozdíl od filmu vůbec neobjevil inspektor Japp. (Hejtmy)

 • - Film byl natočen podle knihy z originálním názvem "Hercule Poirot's Christmas" od Agathy Christie. (Borrtex)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace