poster

Vánoce Hercula Poirota (S06E01) (epizoda)

 • Velká Británie

  Hercule Poirot's Christmas

 • Slovensko

  Vianoce Hercula Poirota

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1994, 103 min

Režie:

Edward Bennett

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Scénář:

Clive Exton

Kamera:

Simon Kossoff
 • kaylin
  *****

  Další skvělý díl, který ukazuje, že ta delší stopáž seriálu celkem sluší, protože je možné rozehrát celou hru o něco komplexněji a zajímavěji. Tady může být vrahem opět každý a jednotlivé indicie jsou krásně rozhozeny během celého dění. A ano, potěšilo mě, že jsem vraha odhalil ještě před tím, než byl odhalen Poirotem.(14.3.2015)

 • mosem
  ****

  Díl, ve kterém je Poirot opět kouzelný. Nicméně, některé věci na mne působily poněkud nepřesvědčivě. Už samotný vstup do příběhu, kdy pokažené topení bude opraveno až po svátcích. I když Londýn je klimaticky přívětivější než naše destinace, stejně si nemyslím, že by správce (zjevně luxusního) domu byl tak klidný k faktu pokaženého kotle a neřešil situaci okamžitě - ale fajn, autorská licence. V domě se stane vražda, zavražděn je otec ....a za dva dny jeho děti téměř v klidu zdobí vánoční stromeček - ano, byl to despota, ale přesto. Zasněžené ulice a na nich žena v lodičkách...asi jsou holky v Anglii fakt otužilejší. Ale nic z toho nemůže zkazit přívětivý dojem z Poirota. Z prostředí a atmosféry, ve které se tento příběh odehrává.(2.1.2017)

 • akisha
  ****

  Vánoční díl se speciálně do vánočna upraveným "Poirot theme". Je znát, že jde o starší díl, kde je ještě Japp a vůbec to má celkově úplně odlišnou atmosférou. Takovou starosvětskou a uvolněnější. I zápletka patří k těm originálnějším a vrah je zakamuflovaný mistrně. Někdy mě mrzí, že to všechno mám přečtené a přicházím tak o ten moment šoku a úžasu. Nejlepší je sledovat tenhle díl o Vánocích. Jak jinak.(30.12.2010)

 • sinp
  *****

  Bez tohohle dílu už vánoční svátky stěží oslavíte. Tak to asi ne, ale sváteční atmosféra s filmu přímo sálá. Neobvyklé pozvání na strávení svátků se ukáže jako skvělý tah. Vrah samozřejmě nečekaný a i když tady chybí věrný Kapitán Hastings, ostatní členové rodiny ho skvěle nahrazují. Ukázalo se, že i toto téma detektivkám Agathy Christie skvěle vyhovuje a dává půdu pro věrné ztvárnění.(18.7.2005)

 • necisty
  *****

  Super dílek s kvalitně promyšlenou vraždou, nebo spíš kvalitně zamaskovanou. Podle názvu jsem očekával větší nádech Vánoc, než jen zpívající dětičky, ale i tak byla dobrá atmosféra. Děj mě přitom přišel hodně nafouknutý a nakonec nedořešený. Bylo zde spoustu jiných cestiček, na kterých by šlo zapracovat, škoda. Jinak rukavičky jsou super:). '(Ta polévka se mi nějak nezdá)... No ano, je to přece wisconsinská polévka.' Poznámka pro mě: Diamanty, divná tvář, stejní bratři, démonický řev(5.2.2011)

 • - Film měl dva náhradní názvy: "Murder for Christmas" a "A Holiday for Christmas". (Elwanelyn)

 • - Ačkoliv je televizní zpracování poměrně věrné knižní předloze, jedna velmi významná změna provedena byla. V knize se na rozdíl od filmu vůbec neobjevil inspektor Japp. (Hejtmy)

 • - Film byl natočen podle knihy z originálním názvem "Hercule Poirot's Christmas" od Agathy Christie. (Borrtex)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace