Případ v ulici Hickory (S06E02) (epizoda)

Hickory Dickory Dock

Agatha Christie (kniha)

Anthony Horowitz

Chris O'Dell

Brian Eastman

Zoznamovanie s Poirotom sa mi začína veľmi páčiť. V niektorých prípadoch začínam mať istotu, že miernou štruktúrou sa inšpiroval aj môj obľúbený 'Monk'. A to je to, čo mám rád a je rozvité práve tu. Tajomná atmosféra, nezlučiteľné indície, historická anglická doba s množstvom šarmu, intelektuálne vyšetrovanie, geniálny záver s vygradovanou pointou. Akurát tá cesta k nemu mohla byť zaujímavejšia. Už som ju u Poirota takú videl. 80%.(1.11.2007)

Študentský internát si predstavujem celkom ináč, ale aj ten luxusný anglický je zaujímavá skúsenosť. Len tá myš v hlavnej úlohe objavujúca sa počas celého filmu mi išla dosť na nervy. Smiešne malé krádeže sa rozvinú na celkom iný medzinárodný level a Poirot sa zapotí. Ešte viac sa zapotí na záver v humornej vložke pri snahe o pohostenie zo strany inšpektora Jappa.(8.11.2013)

Ulice Hickory je hodně vzdálená od své knižní předlohy. To mi přijde jako velká škoda, protože tím přišla o mnohem širší kolorit postav a hlavně jejich charakterů. Případy slavného detektiva s knírkem střiženým proklatě přesně, jsou vždycky tak dobře napínavé a vychází ze skutečnosti, že tak by se to klidně stát mohlo. Tenhle televizní seriál filmů je na beton klasika a nebo by se to tak mělo brát. Zrovna Hickory Dock je trochu slabější článek.(22.1.2012)

Skupina pro Poirotovo vyšetřování je klasicky uzavřená a pořád na jednom místě, inspektor Japp je zase jednou správně tragická figura, zápletka jako vždy pro normálního smrtelníka nerozluštitelná, to mají díly víceméně společné. Tentokrát je k tomu přidán mladej Lewis a zajímavá režisérova hra s všudypřítomnou myší a vyřešit naráz tři případy se ani tomuhle belgickému čmuchalovi nepovede každý den. Jen pohled na třicetileté anglické studenty a jejich kolejbábu mi nebyl moc po chuti.(21.2.2016)

Najbohatší policajt zo seriálu "Life" Damian Lewis a najbohatší detektív sveta Poirot sa stretli v jednej epizóde? Nemožné! Ahaaaa, to preto, lebo Damian vtedy ešte nebol bohatým, veď to je ešte len rok 1995... :-) Len žartujem. :-) Vedeli ste, že žartujem, však? ;-) hehe. Každopádne výborná epizóda, nie som síce fanúšikom realistického osvetlenia, ale v tomto prípade sa to akoby hodilo, čiže vizuálne dobré, príbeh zaujímavý, klasické anglické herečky s mejkapom a vlasmi z tridsiatych rokov, klasické anglické tváričky, a najmä je v tejto epizóde veľa vidieť slečnu Lemonovú, moju lásku ;-), s tými jej usmiatymi očkami, hoci má tu 48 rokov, zamiloval by som si ju aj v sedemnástich. Ale to je láska, to srdcu nevysvetlíte. :-) Viete o tom, že hrala na basovej gitare v nejakej dievčenskej hippie-psycho kapele keď mala 18-23 rokov? :-) Nájdite si na youtube. Volali sa "The She Trinity". Potom študovala na hereckej akadémii, a odvtedy je herečkou, nie veľmi obsadzovanou. Ale poďme na krátko ku tomuto dielu. Metódami eliminácie a sledovaním tvárí vylúštiteľná záležitosť, vcelku nie nepríjemne kombinačná, zato stále dosť zmotaná, aby sa malo o čom premýšľať, ak je človek zvedavý, a pomedzi to dosť dobrých vtípkov na adresu Jappa a Poirota, na tie ich nekonečné ťahanice s jedlom, belgickými či anglickými zvykmi, no a v tejto časti je rekord na skomolenie Poirotovho mena: myslím 4x: Puerot, Poer, Porov (Porrow), Herkul, Poerit, atď. :-)Stará pijáčka to nevedela vyslovovať, to tá škótska whisky. :-)(8.1.2012)

• - Pri záverečnom rozuzlení v obývačke internátneho domu sa za Poirotom nehýbu hodiny. (BoncheR)