Případ v ulici Hickory (S06E02) (epizoda)

Hickory Dickory Dock

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Anthony Horowitz

Chris O'Dell

Z počátku pomalé a nezáživné, ale časem se děj velmi rychle rozjede a příběh dostane spád. Mezi Poirotem a vrchním inspektorem Jappem to pořádně jiskří (v dobrém slova smyslu) a jejich humorné narážky jsou kořením při vyšetřování krádeží a vražd na studentské koleji v ulici Hickory. Po dlouhé době se navíc setkáme také se slečnou Lemonovou.(1.6.2005)

Krásne atmosferický, perfektne vygradovaný a aj napriek množstvu brutálnych vrážd veľmi vtipný diel! Pani Jappová odchádza na dovolenku a šéfinšpektor prijme Poirotovu ponuku bývať u neho. Scény kde sa obaja snažia ukázať, ktorá kuchyňa je horšia sú neodolateľné "Nemáte pivo, Poirot? No, mon ami, nič nie je pred večerou lepšie než banánový sirup."(12.2.2011)

Ulice Hickory je hodně vzdálená od své knižní předlohy. To mi přijde jako velká škoda, protože tím přišla o mnohem širší kolorit postav a hlavně jejich charakterů. Případy slavného detektiva s knírkem střiženým proklatě přesně, jsou vždycky tak dobře napínavé a vychází ze skutečnosti, že tak by se to klidně stát mohlo. Tenhle televizní seriál filmů je na beton klasika a nebo by se to tak mělo brát. Zrovna Hickory Dock je trochu slabější článek.(22.1.2012)

Zoznamovanie s Poirotom sa mi začína veľmi páčiť. V niektorých prípadoch začínam mať istotu, že miernou štruktúrou sa inšpiroval aj môj obľúbený 'Monk'. A to je to, čo mám rád a je rozvité práve tu. Tajomná atmosféra, nezlučiteľné indície, historická anglická doba s množstvom šarmu, intelektuálne vyšetrovanie, geniálny záver s vygradovanou pointou. Akurát tá cesta k nemu mohla byť zaujímavejšia. Už som ju u Poirota takú videl. 80%.(1.11.2007)

Skupina pro Poirotovo vyšetřování je klasicky uzavřená a pořád na jednom místě, inspektor Japp je zase jednou správně tragická figura, zápletka jako vždy pro normálního smrtelníka nerozluštitelná, to mají díly víceméně společné. Tentokrát je k tomu přidán mladej Lewis a zajímavá režisérova hra s všudypřítomnou myší a vyřešit naráz tři případy se ani tomuhle belgickému čmuchalovi nepovede každý den. Jen pohled na třicetileté anglické studenty a jejich kolejbábu mi nebyl moc po chuti.(21.2.2016)

• - Pri záverečnom rozuzlení v obývačke internátneho domu sa za Poirotom nehýbu hodiny. (BoncheR)