Reklama

Reklama

Hercule Poirot - Série 6 (1994) (série)


Případ v ulici Hickory (S06E02)

(epizoda)
  • Velká Británie Hickory Dickory Dock (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 1995

Obsahy(1)

Na studentské ubytovně v ulici Hickory se množí krádeže. Jde o samé drobnosti, jež by Scotland Yard nezajímaly, tamní hospodyni to ale přesto trápí. Požádá tedy o radu Hercula Poirota. Velký detektiv prozkoumá všechny okolnosti a doporučí případ ohlásit policii, majitelka domu však takové řešení zásadně odmítá. Její názor podpoří i přiznání studentky Celie, která na sebe prozradí, že je kleptomanka. Poirot se ale nedomnívá, že tím celá záležitost končí. Jako vždy má pravdu krátce nato Celii někdo otráví morfiem. A nezůstane při jedné vraždě... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (71)

Morien 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jeden z mých oblíbených dílů, jak v knižní, tak televizní podobě. To nepostrádá vtip a zajímavé herce v nespočtu rolí, jimiž je Hickory Dickory Dock zabydlen. Mladičký Damian Lewis obzvláště potěšil v roli Leona. Jenom jsem si představovala někoho adekvátně charismatického do role Nigela, jeho představitel mě tady vcelku zklamal. Sice je to bratr Colina Firtha, ale bratříčkovým kouzlem rozhodně neoplývá. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

z iks ypsilon důvodů jeden z nejlep... Nejzábavnějších filmů s Poirotem, který si tak trošku (z mého pohledu) utahuje z klasické premisy šlechtický dům -> dědictví a místo ní naděluje vysokoškolskou kolej a magořivou, řeckou kolejmamá, k čemuž se připojují neskutečně skvělé scény mezi Jeppem a a Herculem jenž jsou nebetyčně skvostné. Výtečná je také absence nějaké vyloženě záporné postavy (která stejně nikdy není vrah) a i obsazení celkově. Navíc, lepší roli pro myš těžko pohledat (o= ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zoznamovanie s Poirotom sa mi začína veľmi páčiť. V niektorých prípadoch začínam mať istotu, že miernou štruktúrou sa inšpiroval aj môj obľúbený 'Monk'. A to je to, čo mám rád a je rozvité práve tu. Tajomná atmosféra, nezlučiteľné indície, historická anglická doba s množstvom šarmu, intelektuálne vyšetrovanie, geniálny záver s vygradovanou pointou. Akurát tá cesta k nemu mohla byť zaujímavejšia. Už som ju u Poirota takú videl. 80%. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Souvislost mezi pašováním diamantů, vraždami a seznamem ukradených předmětů budiž tělocvičnou pro malé šedé buňky, ale proč proboha toho namistrovaného Belgičana nenapadlo vyslechnout tu myš? Díl s opravdu libozvučným originálním názvem, nicméně přivedl mě k zjištění, že mám raději celovečerní filmová zpracování. Nejsou totiž tolik zatížená stereotypem a tvůrčí suchopárností, při které nesoustředěně přemýšlíte, jestli monsieur Poirot hrozí větší nebezpečí od výparů z lepidla na kníry, či anglické stravy.. ()

burina 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Krásne atmosferický, perfektne vygradovaný a aj napriek množstvu brutálnych vrážd veľmi vtipný diel! Pani Jappová odchádza na dovolenku a šéfinšpektor prijme Poirotovu ponuku bývať u neho. Scény kde sa obaja snažia ukázať, ktorá kuchyňa je horšia sú neodolateľné "Nemáte pivo, Poirot? No, mon ami, nič nie je pred večerou lepšie než banánový sirup." ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Pri záverečnom rozuzlení v obývačke internátneho domu sa za Poirotom nehýbu hodiny. (BoncheR)

Reklama

Reklama