poster

Případ v ulici Hickory (S06E02) (epizoda)

 • Velká Británie

  Hickory Dickory Dock

 • Slovensko

  Vraždy na Hickory Road

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1995

Režie:

Andrew Grieve

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Scénář:

Anthony Horowitz

Kamera:

Chris O'Dell
 • otík
  ****

  Z počátku pomalé a nezáživné, ale časem se děj velmi rychle rozjede a příběh dostane spád. Mezi Poirotem a vrchním inspektorem Jappem to pořádně jiskří (v dobrém slova smyslu) a jejich humorné narážky jsou kořením při vyšetřování krádeží a vražd na studentské koleji v ulici Hickory. Po dlouhé době se navíc setkáme také se slečnou Lemonovou.(1.6.2005)

 • burina
  *****

  Krásne atmosferický, perfektne vygradovaný a aj napriek množstvu brutálnych vrážd veľmi vtipný diel! Pani Jappová odchádza na dovolenku a šéfinšpektor prijme Poirotovu ponuku bývať u neho. Scény kde sa obaja snažia ukázať, ktorá kuchyňa je horšia sú neodolateľné "Nemáte pivo, Poirot? No, mon ami, nič nie je pred večerou lepšie než banánový sirup."(12.2.2011)

 • meemini
  ***

  Ulice Hickory je hodně vzdálená od své knižní předlohy. To mi přijde jako velká škoda, protože tím přišla o mnohem širší kolorit postav a hlavně jejich charakterů. Případy slavného detektiva s knírkem střiženým proklatě přesně, jsou vždycky tak dobře napínavé a vychází ze skutečnosti, že tak by se to klidně stát mohlo. Tenhle televizní seriál filmů je na beton klasika a nebo by se to tak mělo brát. Zrovna Hickory Dock je trochu slabější článek.(22.1.2012)

 • genetique
  ****

  Zoznamovanie s Poirotom sa mi začína veľmi páčiť. V niektorých prípadoch začínam mať istotu, že miernou štruktúrou sa inšpiroval aj môj obľúbený 'Monk'. A to je to, čo mám rád a je rozvité práve tu. Tajomná atmosféra, nezlučiteľné indície, historická anglická doba s množstvom šarmu, intelektuálne vyšetrovanie, geniálny záver s vygradovanou pointou. Akurát tá cesta k nemu mohla byť zaujímavejšia. Už som ju u Poirota takú videl. 80%.(1.11.2007)

 • swinevenca
  *****

  Skupina pro Poirotovo vyšetřování je klasicky uzavřená a pořád na jednom místě, inspektor Japp je zase jednou správně tragická figura, zápletka jako vždy pro normálního smrtelníka nerozluštitelná, to mají díly víceméně společné. Tentokrát je k tomu přidán mladej Lewis a zajímavá režisérova hra s všudypřítomnou myší a vyřešit naráz tři případy se ani tomuhle belgickému čmuchalovi nepovede každý den. Jen pohled na třicetileté anglické studenty a jejich kolejbábu mi nebyl moc po chuti.(21.2.2016)

 • - Pri záverečnom rozuzlení v obývačke internátneho domu sa za Poirotom nehýbu hodiny. (BoncheR)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace