poster

Vražda na golfovém hřišti (S06E03) (epizoda)

 • Velká Británie

  Murder on the Links

 • Slovensko

  Vražda na golfovom ihrisku

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1996

Režie:

Andrew Grieve

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Scénář:

Anthony Horowitz

Kamera:

Chris O'Dell

Producenti:

Brian Eastman
(další profese)
 • otík
  ***

  Tentokrát Poirot vyšetřuje vraždu bohatého obchodníka, jehož mrtvola se našla (jak jinak) na golfovém hřišti. Poirotova genialita vynikne opět hlavně na závěr, kdy zcela obrátí vyšetřování na ruby a už zatknutého syna mrtvého obchodníka osvobodí a obviní zcela nečekaně toho, koho bych nikdy netypoval. Zvláštností na tomto dílu je to, že Hastings se zamiluje do jedné z podezřelých a Hercule mu pomůže tuto podezřelou z vraždy očistit. A souboj mezi Poirotem a namyšleným francouzským detektivem nemohl dopadnout jinak.(4.1.2005)

 • PhillM.
  ***

  "Jmenuje se Giraud. Myslí si, že je nejlepším detektivem ve Francii. Možná má pravdu." "No, Hastingsi, nemá. Ve Francii je teď Hercule Poirot." --- Z toho jediného, co z dílu trčí (totiž řevnivost mezi Poirotem a francouzským komisařem Giraudem), se dalo vydyndat podstatně více. Jinak je to hodně průměrné. Romantická zápletka Hastingsova by byla na hranici trapnosti, pokud by se z ní ovšem Agatha nerozhodla později vykouti manželství.(5.12.2012)

 • necisty
  ****

  Rozhoduji se mezi 5 za úžasný děj, hudbu a zapeklitost případu a 4 za totální zmatek v postavách. Nechápu, proč obě matky i "dcery" musí být černovlasé a v častém střídání scén nerozeznatelné. Souboj dvou detektivů byl sice zajímavý, ale ten tlouštík mě byl víc než nepříjemný a Poirot zase sršel větší namyšleností, než je i u něj zdrávo. ... Nože z Chille, stará podobná vražda, tulák v obleku, tlustý soupeř detektiv s fajvkou, zamilovaný Hastings.(20.10.2014)

 • maoc
  ****

  Nacionálně dmýchaná sázka mezi detektivy koření sice zajímavý, ale nevyrovnaný díl. Romantika dvou párů je pojata zcela odlišně. Hastingsův part je decentní a vezme za srdce, mladí jsou přelétaví a falešní jak pětník. I po prozření. Není to vybroušené, jak bych čekal. Detektivně jde ale o celkem napínavý a po nějaké době zase dost zamotaný příběh o plánech v plánech jiných plánů. Dobré, ale...(24.2.2016)

 • Agatha
  ****

  Další ze série detektivek o slavném Herculu Poirotovi v nenapúodobielném podání Davida Sucheta. Tentokrát opět v režii osvědčeného Andrewa Grieva. Ze snímku sálá stejné kouzlo jako ze seriálu Hercule Poirot z roku 1989. Propracovaná a následně výborně filmově zachycená zápletka je zárukou dobré zábavy. Herecké obsazení a výkony také mimořádné. Za pozornost stojí i nedoceněná herečka Diane Fletcher, která je ozdobou filmu. Atmosféra Francie byla pomocí hudby s pařížskými prvky také věrohodně navozena. Vražda na golfovém hřišti předčila má očekávání...(17.12.2007)

 • - V tomto příběhu kapitán Hastings (Hugh Fraser) poprvé potkává svou budoucí manželku Dulcii Duveenovou. (PhillM.)