poster

Vražda na golfovém hřišti (S06E03) (epizoda)

 • Velká Británie

  Murder on the Links

 • Slovensko

  Vražda na golfovom ihrisku

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1996

Režie:

Andrew Grieve

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Scénář:

Anthony Horowitz

Kamera:

Chris O'Dell
 • otík
  ***

  Tentokrát Poirot vyšetřuje vraždu bohatého obchodníka, jehož mrtvola se našla (jak jinak) na golfovém hřišti. Poirotova genialita vynikne opět hlavně na závěr, kdy zcela obrátí vyšetřování na ruby a už zatknutého syna mrtvého obchodníka osvobodí a obviní zcela nečekaně toho, koho bych nikdy netypoval. Zvláštností na tomto dílu je to, že Hastings se zamiluje do jedné z podezřelých a Hercule mu pomůže tuto podezřelou z vraždy očistit. A souboj mezi Poirotem a namyšleným francouzským detektivem nemohl dopadnout jinak.(4.1.2005)

 • Agatha
  ****

  Další ze série detektivek o slavném Herculu Poirotovi v nenapúodobielném podání Davida Sucheta. Tentokrát opět v režii osvědčeného Andrewa Grieva. Ze snímku sálá stejné kouzlo jako ze seriálu Hercule Poirot z roku 1989. Propracovaná a následně výborně filmově zachycená zápletka je zárukou dobré zábavy. Herecké obsazení a výkony také mimořádné. Za pozornost stojí i nedoceněná herečka Diane Fletcher, která je ozdobou filmu. Atmosféra Francie byla pomocí hudby s pařížskými prvky také věrohodně navozena. Vražda na golfovém hřišti předčila má očekávání...(17.12.2007)

 • laepus
  *****

  Pokud bych nějakému dílu mohl dát víc než pět hvězd, byl by to bez debat tento díl. Krásně zamotaný příběh s přesahem do minulosti, velkým množstvím omylů, zfrancouzštělým hudebním doprovodem a dostatkem vtipu je pro mě pouze doplňkem romantické Hastingsovy linky, která se táhne celým příběhem a pokaždé (opravdu pokaždé!) mě ten konec naprosto rozseká. Prostě a jednoduše nádhera.(16.3.2014)

 • Johanita
  ****

  Tolik náhod a podivných okolností...ajajaj... no i tak dávám 3 a půl hvězdy a to i přestože si potrpím na zápletky jiného druhu. Poirot v tom prostě umí chodit. Opět další dovolená, která se proměnila v zajímavý případ...a Hastings je zase okouzlen a nakonec i zamilován. I přes ponurost příběhu film nakonec vyznívá poeticky. To bude asi ta Francie, akordeón v pozadí a ta romantika nakonec. Škoda, že kvůli ní ubylo vtipu a svižnosti - i přes svéráznou postavu francouzského detektiva s minimálně stejně velkým egem jako je to Poirotovo.(2.3.2015)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Poirot z těch nudnějších, což zamrzí obzvláště po začátku, kde je přítomno zajímavé, méně obvyklé prostředí a hlavně Belgicko - Francouzský souboj detektivních myslí, obého je trestuhodně nevyužito, souboje obzvlášť. Napitomělá je i Hastingosva část scén, která neskonale nudná, blbá a kýčovitá, ač mám jeho postavu jinak rád a plesám pohanský tanec kutarli - vangavaba pokaždé, když je ve filmu přítomen, tady to bylo naopak. Děj je možná až příliš překombinovaný a v druhé části skoro bez tempa, zkrácení by pomohlo.(26.9.2013)

 • - V tomto příběhu kapitán Hastings (Hugh Fraser) poprvé potkává svou budoucí manželku Dulcii Duveenovou. (PhillM.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace