Vražda na golfovém hřišti (S06E03) (epizoda)

Murder on the Links

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Anthony Horowitz

Chris O'Dell

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Ne, Monsieur, nechte si svou dýmku !! Od této chvíle budete myslet na Poirota vždy, když si zapálíte !!" ;) Další epizoda oblíbené britské detektivní série vychází ze stejnojmenného románu Agathy Christie, který mám osobně velmi rád a který navíc Agatha věnovala svému tehdejšímu manželovi Archiemu, jinak vášnivému golfistovi !! Vražda na golfovém hřišti podobně jako Vražda v Orient-expresu a Prasklé zrcadlo čerpá námět ze skutečné události, což však příliš nepomáhá jeho celkové věrohodnosti, příběh legendární autorky se zdá být opravdu neskutečně překombinovaný a znovu silně přitažený za vlasy, zde se jej nicméně tvůrcům v čele s již dostatečně osvědčeným režisérem Andrewem Grievem podařilo velmi umě vystavět a přiznávám, že jsem si ho maximálně užíval, tentokrát totiž Poirot Davida Sucheta dostal opravdu hodně prostoru, stejně jako smutný hrdina kapitán Hastings Hugha Frasera, který se zamiluje do ženy, která v zápletce sehraje poměrně zásadní roli.. Znovu jsem si velmi užíval francouzské lokace, protože se naši hrdinové vydávají na dovolenou do překrásné Normandie, i výborné atmosféry, nicméně tím naprosto nejlepším, co epizoda nabízí, jistě je dějová linie se sázkou Poirota s nabubřelým francouzským policejním důstojníkem Giraudem, kterého ztvárnil výtečný Bill Moody, kdo dříve najde vraha, přičemž by Poirot v případě porážky musel oholit svůj pověstný knír !! Je samozřejmě jasné, že Giraud nemá proti Poirotovi šanci, ačkoliv by se možná chvíli kdejakému naivovi mohlo zdát, že Poirot zklame, a tak nakonec Giraud přijde o svoji dýmku.. Nebo nepřijde ?? ;)(14.11.2013)

Rozhoduji se mezi 5 za úžasný děj, hudbu a zapeklitost případu a 4 za totální zmatek v postavách. Nechápu, proč obě matky i "dcery" musí být černovlasé a v častém střídání scén nerozeznatelné. Souboj dvou detektivů byl sice zajímavý, ale ten tlouštík mě byl víc než nepříjemný a Poirot zase sršel větší namyšleností, než je i u něj zdrávo. ... Nože z Chille, stará podobná vražda, tulák v obleku, tlustý soupeř detektiv s fajvkou, zamilovaný Hastings.(20.10.2014)

Skvělá ukázka detektivky s Davidem Suchetem. Jejich hlavním činitelem je dobře napsaný příběh z pera Agathy Christie. Stejně jako všechny ostatní případy se i Vraždy na golfovém hřišti může opřít o bezchybného Davida Sucheta, jenž svou roli zvládá na jedničku. Konkrétně tenhle díl se mi líbil téměř nejvíc ze série. Styl režiséra Andrewa Grieva mi očividně sedí. Pokud se Vám líbily předchozí případy, tak Vás tenhle nezklame.(1.8.2005)

Poirot z těch nudnějších, což zamrzí obzvláště po začátku, kde je přítomno zajímavé, méně obvyklé prostředí a hlavně Belgicko - Francouzský souboj detektivních myslí, obého je trestuhodně nevyužito, souboje obzvlášť. Napitomělá je i Hastingosva část scén, která neskonale nudná, blbá a kýčovitá, ač mám jeho postavu jinak rád a plesám pohanský tanec kutarli - vangavaba pokaždé, když je ve filmu přítomen, tady to bylo naopak. Děj je možná až příliš překombinovaný a v druhé části skoro bez tempa, zkrácení by pomohlo.(26.9.2013)

Nacionálně dmýchaná sázka mezi detektivy koření sice zajímavý, ale nevyrovnaný díl. Romantika dvou párů je pojata zcela odlišně. Hastingsův part je decentní a vezme za srdce, mladí jsou přelétaví a falešní jak pětník. I po prozření. Není to vybroušené, jak bych čekal. Detektivně jde ale o celkem napínavý a po nějaké době zase dost zamotaný příběh o plánech v plánech jiných plánů. Dobré, ale...(24.2.2016)

• - V tomto příběhu kapitán Hastings (Hugh Fraser) poprvé potkává svou budoucí manželku Dulcii Duveenovou. (PhillM.)