Vražda na golfovém hřišti (S06E03) (epizoda)

Murder on the Links

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Anthony Horowitz

Chris O'Dell

Možná to bylo tím, jak jsem byl celkem unavený, ale tenhle díl mě nějak moc nedostal. Není to až tak komplikované, jak to vypadá, ale na druhou stranu je to pořád velmi zábavné, což rozhodně tomuhle seriálu dělá velkou službu. Důležitým prvkem je zde i protivník, kterého tu Poirot má. Jsou skvělými soupeři.(19.3.2015)

Tentokrát Poirot vyšetřuje vraždu bohatého obchodníka, jehož mrtvola se našla (jak jinak) na golfovém hřišti. Poirotova genialita vynikne opět hlavně na závěr, kdy zcela obrátí vyšetřování na ruby a už zatknutého syna mrtvého obchodníka osvobodí a obviní zcela nečekaně toho, koho bych nikdy netypoval. Zvláštností na tomto dílu je to, že Hastings se zamiluje do jedné z podezřelých a Hercule mu pomůže tuto podezřelou z vraždy očistit. A souboj mezi Poirotem a namyšleným francouzským detektivem nemohl dopadnout jinak.(4.1.2005)

Skvělá ukázka detektivky s Davidem Suchetem. Jejich hlavním činitelem je dobře napsaný příběh z pera Agathy Christie. Stejně jako všechny ostatní případy se i Vraždy na golfovém hřišti může opřít o bezchybného Davida Sucheta, jenž svou roli zvládá na jedničku. Konkrétně tenhle díl se mi líbil téměř nejvíc ze série. Styl režiséra Andrewa Grieva mi očividně sedí. Pokud se Vám líbily předchozí případy, tak Vás tenhle nezklame.(1.8.2005)

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Ne, Monsieur, nechte si svou dýmku !! Od této chvíle budete myslet na Poirota vždy, když si zapálíte !!" ;) Další epizoda oblíbené britské detektivní série vychází ze stejnojmenného románu Agathy Christie, který mám osobně velmi rád a který navíc Agatha věnovala svému tehdejšímu manželovi Archiemu, jinak vášnivému golfistovi !! Vražda na golfovém hřišti podobně jako Vražda v Orient-expresu a Prasklé zrcadlo čerpá námět ze skutečné události, což však příliš nepomáhá jeho celkové věrohodnosti, příběh legendární autorky se zdá být opravdu neskutečně překombinovaný a znovu silně přitažený za vlasy, zde se jej nicméně tvůrcům v čele s již dostatečně osvědčeným režisérem Andrewem Grievem podařilo velmi umě vystavět a přiznávám, že jsem si ho maximálně užíval, tentokrát totiž Poirot Davida Sucheta dostal opravdu hodně prostoru, stejně jako smutný hrdina kapitán Hastings Hugha Frasera, který se zamiluje do ženy, která v zápletce sehraje poměrně zásadní roli.. Znovu jsem si velmi užíval francouzské lokace, protože se naši hrdinové vydávají na dovolenou do překrásné Normandie, i výborné atmosféry, nicméně tím naprosto nejlepším, co epizoda nabízí, jistě je dějová linie se sázkou Poirota s nabubřelým francouzským policejním důstojníkem Giraudem, kterého ztvárnil výtečný Bill Moody, kdo dříve najde vraha, přičemž by Poirot v případě porážky musel oholit svůj pověstný knír !! Je samozřejmě jasné, že Giraud nemá proti Poirotovi šanci, ačkoliv by se možná chvíli kdejakému naivovi mohlo zdát, že Poirot zklame, a tak nakonec Giraud přijde o svoji dýmku.. Nebo nepřijde ?? ;)(14.11.2013)

Nejzajímavější na tom je skutečnost, že ať je obrýlený rebel kdekoliv, tak je neprodleně pověřen vyšetřováním. Ergo scénáristé si jednoznačně byli vědomi této skutečnosti, tak postavili mrožovi do cesty Krakonoše s dýmkou od Butze Choquina. Zatímco se Hercule myšlenkově mečuje s frantíkem, tak ňouma Hastings opět prožívá situaci, při které si nevinný pohled dívky vyložil jako žádost o sňatek. A věřte nebo ne, on toho hubana dostane! 74%(21.1.2014)

• - V tomto příběhu kapitán Hastings (Hugh Fraser) poprvé potkává svou budoucí manželku Dulcii Duveenovou. (PhillM.)