poster

Smrt na mysu (S02E01) (epizoda)

 • Velká Británie

  Peril at End House

 • Československo

  Nebezpečenstvo v dome na konci

 • Československo

  Dom na myse

 • Československo

  Nebezpečenstvo v dome na kopci

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1990, 1 h 43 min

 • xxlch
  *****

  David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.(29.6.2014)

 • kaylin
  ****

  Film původně rozdělený na dva díl, ale lépe si ho užijete jako jeden celek. Poirot a Hastings si opět skvěle rozumí, ale hlavně je tu příběh, který má skvělý scénář. Zamotává a rozmotává se to tak, že opravdu až na konci budete vědět, jak to vlastně celé je a bylo. A přitom to skvěle sedí a příběh je dostatečně napínavý.(11.1.2015)

 • necisty
  *****

  Řadil bych top10, protože z těch starších patří určitě mezi ty lépe zpracované, se zajímavou zápletkou a výrazně vtipné. Tentokrát a myslím, že jenom tentokrát je dokonce díl rozpůlen na dva kousky a jsem donucen na odhalení čekat, což přidává na efektu a samotné kvalitní vyvrcholení celého případu jenom podtrhuje. ... Dům na útesu, bonboniéra, kokain, hodinky, závěť, pokusy o vraždu.(3.4.2015)

 • HateBreeder
  *****

  Hercule ve skvělé formě, jeho malé šedé buňky mozkové pracují na plné obrátky, takže pustit se s ním do souboje mozků by mohl jen úplný blázen. A přesto se jeden takový najde a rozehraje s ním hru na kočku a na myš. Ale Poirotovi ještě žádná myš neutekla. Tato epizoda je perfektní, zvláště Herculovo představení se madmoiselle Nick nemá chybu :) Prostě nepřestávám obdivovat britské filmaře jak si s látkou první dámy detektivek Agathy Christie dokáží skvěle poradit. Tento díl je toho důkazem. Naprosto bezchybné.(31.12.2006)

 • L_O_U_S
  ***

  Přednedávnem jsem dočetl předlohu Dům na úskalí. Když člověk sleduje adaptaci detektivky, kde zná vraha, přijde mu to všechno hrozně průhledné a říká si, že to pro prvodiváky nemůže být žádný oříšek. A přesto je a možná právě to dělá detektivku dobrou. Takže proč průměrné hodnocení? Nevím, možná to beru jen jako součást vyrovnaného celku, který jsem ale nikdy zvlášť „nežral“. (1 263.)(22.1.2019)

 • - Hercule Poirot (David Suchet) a spol. letí v úvodu filmu v dvoumotorovém letadle vyrobeném společností De Havilland pod označením "Dragon Rapide DH.89A" nebo též "G-acze", který absolvoval první let 17. dubna 1934. (rey17)