Smrt na mysu (S02E01) (epizoda)

Peril at End House

Dom na myse

• Československo

Nebezpečenstvo v dome na kopci

• Československo

Nebezpečenstvo v dome na konci

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1990, 1 h 43 min

Delší díl rozdělený do dvou dílů o klasické stopáži. Zcela typický delší Poirot - celkem dlouho budována pozice pro vraždu a zamotaný příběh, pak zmatený Poirot, aby si pak všiml jediného drobného detailu a vše zapadne do sebe. Vynikající díl plný všech typických poirotovských atributů. Hudba: theme Christopher Gunning, incidental music Richard Hewson(22.2.2012)

Hodně dobrý díl, atmosferičtější než ostatní, s pomalu budovanou atmosférou obav a plíživého zla. Případ je sice vykonstruovaný až hanba, prostá policejní práce v porovnávání důkazů a třídění by jim musela dát za chvíli jasnou odpověď, ale jít na to takto po poirotovsku má samozřejmě také něco do sebe. Všechno bylo výborné až do konce, ale finální přiznání mne nepřesvědčilo, bylo hrozně krátké a nepřesvědčivě zahrané. JInak ale rozhodně nadprůměrný díl, který stojí za to sledovat i vícekrát.(11.2.2014)

Smrt na mysu jakožto první dlouhometrážní film o Poirotovi se Suchetem v hlavní roli těží zejména z nadmíru komplexního příběhu, ve kterém nabývá slovo zápletka svého pravého významu, jelikož šlo o řádně zamotaný a zapeklitý případ, během kterého musely šedé buňky mozkové pracovat o sto šest, aby mohl být dopaden pro tentokrát velice mazaný pachatel. Pro mě osobně jeden z těch nejlepších případů pro kníratého Belgičana.(9.9.2016)

Príbeh, ktorý si ako prvý zaslúžil dlhé spracovanie a úplne zaslúžene. Dej sa posúva skutočnými udalosťami, nie konverzáciou ako inokedy, a stane sa toho za sto minút nemálo. Skoro nič sa nedá napísať v rámci nespoilerovania, ale ako Poirot vymení pribrzdeného Hastingsa za dôvtipnú slečnu Lemonovú nemalo chybu. Toľko suchých anglických hlášok s kúzelnou francúzskou výslovnosťou nebolo v žiadnom inom dieli. –––– Nevíte, kdo já jsem? Zapoměl jsem, jste ještě dítě. Můj přítel kapitán Hasting vám to poví. – Monsieur Poirot je detektiv... Velký detektiv. – Bože, to je vše, co můžete říct? Povězte mademoiselle, že jsem detektiv jedinečný, nepřekonatelný, největší, jaký kdy žil. –––– Hastingsi, váš talent mýlit se je tak obrovský... –––– Nemohu ta vejce jíst. Každé je jinak velké. –––– Všichni máme chvíle, když se nám zdá, že smrt je vítanější než život. Ale žal pomine.(17.7.2014)

Jeden z nejlepších dílů, příběh na Agathiny poměry poměrně důvěryhodný, i když např. smysl závěrečné seance jsem nějak nepochopil, taky finta s bonboniérou je trochu pochybná (resp. chybělo mi vysvětlení, asi jsem natvrdlý). Nicméně Hastings je ve formě a sází jednu hlášku za druhou, slečna Lemonová je efektivní a Poirot samolibý, jak má být.(17.1.2012)

• - Hercule Poirot (David Suchet) a spol. letí v úvodu filmu v dvoumotorovém letadle vyrobeném společností De Havilland pod označením "Dragon Rapide DH.89A" nebo též "G-acze", který absolvoval první let 17. dubna 1934. (rey17)