Smrt na mysu (S02E01) (epizoda)

Peril at End House

• Československo

Dom na myse

• Československo

Nebezpečenstvo v dome na kopci

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1990, 1 h 43 min

Jeden z nejlepších dílů, příběh na Agathiny poměry poměrně důvěryhodný, i když např. smysl závěrečné seance jsem nějak nepochopil, taky finta s bonboniérou je trochu pochybná (resp. chybělo mi vysvětlení, asi jsem natvrdlý). Nicméně Hastings je ve formě a sází jednu hlášku za druhou, slečna Lemonová je efektivní a Poirot samolibý, jak má být.(17.1.2012)

Film původně rozdělený na dva díl, ale lépe si ho užijete jako jeden celek. Poirot a Hastings si opět skvěle rozumí, ale hlavně je tu příběh, který má skvělý scénář. Zamotává a rozmotává se to tak, že opravdu až na konci budete vědět, jak to vlastně celé je a bylo. A přitom to skvěle sedí a příběh je dostatečně napínavý.(11.1.2015)

Řadil bych top10, protože z těch starších patří určitě mezi ty lépe zpracované, se zajímavou zápletkou a výrazně vtipné. Tentokrát a myslím, že jenom tentokrát je dokonce díl rozpůlen na dva kousky a jsem donucen na odhalení čekat, což přidává na efektu a samotné kvalitní vyvrcholení celého případu jenom podtrhuje. ... Dům na útesu, bonboniéra, kokain, hodinky, závěť, pokusy o vraždu.(3.4.2015)

Smrt na mysu jakožto první dlouhometrážní film o Poirotovi se Suchetem v hlavní roli těží zejména z nadmíru komplexního příběhu, ve kterém nabývá slovo zápletka svého pravého významu, jelikož šlo o řádně zamotaný a zapeklitý případ, během kterého musely šedé buňky mozkové pracovat o sto šest, aby mohl být dopaden pro tentokrát velice mazaný pachatel. Pro mě osobně jeden z těch nejlepších případů pro kníratého Belgičana.(9.9.2016)

Starosvětské detektivce svědčí sevřené prostory. Zde tedy na začátku už po několikáté nacházíme Hercula v prostředí mořského letoviska. To je trés bien. Toto prostředí sice záhy opustíme, ale i tak to potěší a postavy dobře představí. Stejně tak potěší obzvláště nechápavý Hastings a obzvláště jízlivý Poirot. Ale Japp zde na konci hraje důležitou roli a dokonce cosi skoro i chápe! Což mu slouží ke cti, protože závěrečné rozmotávání je skoro jako o Vánocích, když vytahujete blikající řetězy na stromek. Už se zdá, že to máte, ale ještě jeden uzel přece najdete. Trošku přemotané, ale budiž.(18.9.2017)

• - Hercule Poirot (David Suchet) a spol. letí v úvodu filmu v dvoumotorovém letadle vyrobeném společností De Havilland pod označením "Dragon Rapide DH.89A" nebo též "G-acze", který absolvoval první let 17. dubna 1934. (rey17)