Osmá noc

• Jižní Korea Je8ileui bam (více)
Thriller / Mysteriózní / Horor
Jižní Korea, 2021, 115 min

V jedné ruce růženec a v druhé ostrá sekera. Tenhle mnich nahání tisíce let starého ducha, který ovládá lidi a rozpoutal na Zemi úplné peklo. (Netflix)

Trailer

Marze

Ma to svou nadprirozenou atmosferu a vizual, ale pribeh o uchvacujicich demonech je zmateny a nikak me neuchvatil. Prispivaji k tomu prekvapujici zvraty v zaveru. Je to tuctovy film,ktery bude mozna originalni v budoucnosti. ()

M.i.k.e

nebylo to ani zdaleka tak špatné jak by se ze zdejších hodnocení mohlo zdát.Ano,Osmá noc je pomalejší,vzhledem ke stopáží má problémy s tempem,je tak trochu po korejsku divná a do hororu má daleko,ale nedá se jí upřít určité kouzlo a hlavně velmi slušná atmosféra.Samozřejmě,že ten kdo čeká standardní bubání,tak má smůlu,ale pokud divák zvládne přistoupit na režisérovu/scénáristovu hru,dá se na Osmou noc v pohodě koukat a nenudit se...60% ()

kklepkaa

Korejci umí natočit horor, ne že ne. Jen tady to bohužel moc nevyšlo. Příběhově slabší, strašidelných scén a lekaček pomálu. Zaujal mě mladíček Da-reum Nam, kterého jsem teď viděla i v jednom seriálu a který se do budoucna rozhodně neztratí :-) ()

BlondJames

Buddhistický horor no, tak nečekejte, že se počůráte strachy, za mě to bylo parádní a díky buddhismu mě to samozřejmě oslovilo, takže jsem spokojená, protože film s nálepkou horor a thriller si představuju přesně takhle a nečekám že budu dělat bobky jako u hororového filmu :D (možná ostatním doporučuji najít si definici thrilleru) ()

Firebug

Jo, je to prostě těžké hodnotit Korejský (případně asijský) film. Kultura, náboženství, výrazové prostředky a mentální pochody protagonistů jsou zkrátka JINÉ. Pro Evropana možná těžko pochopitelné (navíc mám občas pocit, že se něco ztratilo v překladu...). Já mám tu "jinakost" fakt docela rád a oceňuji, že mě film dokáže překvapit. Herci, triky, příběhová linka vycházející z budhistických legend. Všechno se mi zdálo super. Nejde o horor ve smyslu "V zajetí démonů", chápu. Já jsem si tuhle podivnou jízdu dost užil a doporučuji tomu dát šanci. ()