Čističi vesmíru

Čtyři outsideři, co se v roce 2092 honí za vesmírným odpadem a sny o budoucnosti, objeví androidku, která by jim mohla hodit balík. Kdyby neskrývala nebezpečné tajemství. (Netflix)

vitekpe

Vychvalovana scifi, ktera mi moc nesedla. Bylo tam nejak vseho moc...takovy typicky asijsky pristup. Vizualne pekne. 3- ()

Kienast

Korejští Strážci galaxie mixnutý s Elysium či Firefly, skvělé efekty a sympatická posádka jsou hlavní klady filmu. Bohužel pak je tu nešvar korejské kinematografie a to, že je film 136 minut dlouhý a nechybí tu dojemné momenty. Pokud stejně jako já tohle překousnete, užijete si solidní vesmírné dobrodružství. 7/10 ()

sQelle

FIlm s malou šilhající Korejkou, která má naprosto šílené schopnosti v poměrně snesitelném vesmírném filmu, kde se tvůrci nebojí přijít s originálními nápady a pro mě zábavnějším příběhem než ve většině dalších filmů z vesmíru. ()

iXtr3m3

Neskutočne silné štyri hviezdy a mám nutkanie dať aj plnú palbu, uvidím po ďalšom zhliadnutí, lebo toto je jeden z tých filmov, ktoré si rád ešte raz pozriem. Toto že robila Južná Kórea? Kua, tak to bola audiovizuálna nakladačka americkej produkcii, ktorá je násobkovo drahšia. Fantastické skĺbenie multi-kulti, viaceré jazyky, takže nie "len" kórejčina, ale aj angličtina a pod. Armitage si strihol zákerného záporáka, ale oproti partii hlavných hrdinov je to nič. Čo tu Kórejci dokázali, tak to sa len tak nevidí. Nie, nie je to ani Dark Matter klon a od Guardians of Galaxy to má kilometre ďaleko, ale pozor, nie kvalitami, ale štýlom. Čo to teda je? Plnohodnotná kórejská inkarnácia FireFly, samozrejme myslím filmu Serenity (2005), "nielen" môjho obľúbeného srdiečkového kúsku, ktorý je proste natoľko iný, ako ostatní, že je stále perfektný. Kórejci ich pritiahli do nového spracovania a vyšlo im to bravúrne. A vlastne teraz v tejto chvíli prepisujem hodnotenie a kvôli tomuto dávam určite trochu (ale nie moc) nadhodnotených, ale predsa len srdiečkových 5 hviezd. Takýchto snímkov chcem viac. Ani Amíci to lepšie v posledné roky nedokázali. Bavil som sa. Dokonca to malo relatívne silné emócie ohľadom linky okolo jedného z hlavných hrdinov. Možno som iný, ako ostatní, ktorí to hodnotili triezvejšie, ale som za to rád, pretože mi to dovolilo si to užiť. Pritom nie som jednoduchý divák, viem oceniť ďaleko srdiečkovejšie skvosty ako napr. Derbezove Hombre de piedra, ktoré ma ako rodiča emocionálne, fyzicky aj psychicky úplne rozbilo a to v dobrom, ale viem nájsť v sebe aj to svoje niekdajšie nestárnuce a zo samotnej existencie strieborného plátna (toto nie je klasický Netflix, toto je megablockbuster, aj keď kórejský) sa tešiace detinskejšie ja a tak si to viem užiť. Odporúčam, pochopím averziu voči kórejskej tvorbe, pochopím averziu voči eko-agitkám, pochopím averziu voči "detskejšiemu" spracovaniu, ale určite treba uznať, že na pomery Južnej Kórei je toto asi ich Number One počin, ktorý len tak skoro premožiteľa nenájde a naviac je to v poslednej dobe aj skvelý sci-fi snímok, ktorý naviac nie je ani natoľko sci-fi, ako bežná americká tvorba. Tlieskam a skláňam sa kórejskej tvorbe a nesmierne sa teším, ako si dnes pozriem zasa z iného súdka veľkolepé a audiovizuálne premakané fantasy z čínskej produkcie The Yin-Yang Master - Dream of Eternity. P.S. Na to, že je to kórejská tvorba, tak vidieť, že to bolo pre Netflix, určite nenájdete bezdôvodné náreky, slzenia väčšiny castingu, náreky, kriky a iné. Fakt medzinárodný film. Dovolil by som si to dať prirovnať k niečomu takému ako napr. Piaty Element či Valerian, ktorý boli vo svojej dobe audiovizuálne opulentné snímky, ktoré sa síce nestretli s úplným pochopením, lebo to bola európska tvorba a nie americká, ale rokmi dozreli (OK, Valerian je ešte mladý, ale ono to príde ako aj pri Piatom Elemente) a toto je podobný počin od kórejcov, ktorý si s Valerianom čo sa týka audiovizuálnej stránky v ničom nezadá kvôli svojej doslova až maniakálnej snahy o maximálny detail spracovania svojho sci-fi sveta. Objektívne za štyri, subjektívne za plnú palbu. Moje rozhodnutie z môjho zážitku, ktorý ľutujem, že si nikdy nedám v kine. () (méně) (více)

Elerrina

Recept na vesmírný blockbuster po korejsku: jako základní indgredienci použijeme sympatickou partičku šikmookých sběračů kovů zadlužených až po uši, přisolíme tajemnou teroristickou skupinou, lehce okyselíme srdcebolnou minulostí pohledného hlavního hrdiny a přiměřeně dosladíme roztomilou malou holčičkou, která je předurčena v každém vyvrhelovi probudit jeho lepší já. Jako ostře pálivou přísadu přihodíme megapadoucha s ďábelským plánem na vyhlazení Země a celé to promícháme se spoustou chaotické, nasekané a nepřehledné akce. Servírujeme obložené nádhernými sci-fi vizuály, které budí falešný dojem originality a dávají téměř zapomenout na to, že se tu vařilo ze stokrát jinde použitých přísad a kuchař měl obě ruce levý. ()

Ledkodlaq

Velké překvapení a poměrně příjemný sci-fi zážitek, správně asijsky přeplácaný (člověk se musí soustředit, aby neztratil nit) a absence hollywoodských xichtů je, přiznejme si to, taky docela odpočinková. ()

Adramelech

Země se stala neobyvatelnou, nepatrný zbytek lidstva se přesunul na orbitální stanici, ale žije se tam stejně mizerně jako předtím na Zemi, protože vykořisťovatelský systém si lidé vzali s sebou. Ledasco ovšem vypadá jinak. Tak třeba povolání sběrače kovů přestalo být spojováno s určitým indickým etnikem a stalo se důležitým zaměstnáním. Ve vesmíru totiž poletuje spousta kovového šrotu, který je třeba zachytit a pak jej nově zužitkovat. Také se už neříká sběrač kovů, nýbrž čistič vesmíru (Weltallsputzer). Děj se točí kolem nálezu androiky, která vypadá jako roztomilá asijská holčička, ale je nebezpečně prefíkaná. Ve filmu se mluví různými jazyky, protože obyvatelé orbitální stanice pocházejí z různých koutů světa. Aby si rozuměli, jsou vybaveni překladači. Divákům bez překladačů přicházejí na pomoc titulky. – Trochu natažené a nevyvážené sci-fi: většinou dynamické, místy sentimentální, občas vtipné, s výrazným sociálně-kritickým podtextem a s parádními digitálními efekty. ()

Hanys_

Působí to jak nějaký šuplíkový díl Strážců galaxie (scifi pro celou rodinu, které se dokáže chvilkama tvářit osudově), což samo o sobě je rozhodně super, ale ten korejský humor mě nějak nebavil. Přitom to má fakt dobrý nápad i vizuál. 5.5/10 ()

Zombi

Dost rozporuplné scifi, které má solidní triky, scénář tak nějak funkční, ale je rozkročeno mezi filmem pro děti a filmem pro dospělé. Asie to tak občas má, ale tady je to hodně znát, např. skákání robota mezi vesmírnými loděmi za pomoci harpuny bez ohledu na nulovou gravitaci vs useknutá ruka. Vesmírná honička na začátku a střílečka na konci jsou fajn, ale opět se tu tak moc porušují fyzikální zákony, že to prostě člověka tlačí do očí. Také škoda přestřelené stopáže. Lepší 2 hvězdy. ()

bobstock

Zastyděl jsem se nad korejským vizuálem, jak digitálním, tak ručně řemeslným pro interiéry, kdy tohle u nás nevznikne ani za 20let. Pro ostatní náplň šílené akce vesmírných uklizečů a podivné holčičky nejsem cílovka. 40% ()

Eterninox

Korejská melanž Pátého Elementu, Strážců Galaxie, Elysia, a Firefly/Serenity, který ale nedosahuje kvalit ani jednoho. Na vině je především slepencový scénář, nepřesvědčiví herci, přestřelený záporák, nepřehledná akce, nefunkční humor, a plus mínus půlhodina hluchých míst v ději. Pokud ale z nějakého důvodu prahnete po velkolepém východním scifku, jsou Čističi o poznání koukatelnější než nedávná The Wandering Earth. 55% ()

Illy

Jasně že to není dokonalé, navíc je potřeba počítat s takovou tou "asijskou" svérázností, ale jako scífko to funguje, navíc vizuálně opulentní a já jsem si to užil parádně.. ()

nonick1

Nebýt té bizarní korejské herecké školy, byl by to celkem slušně uvařený ne-hollywoodský vesmírný gulášek, s výraznou příchutí Hvězdných válek, Elysia a Strážců galaxie. Ve výsledku je to ovšem takový NETFIXLovský sterilní kočkopes: něco jako vesmírný thriller pro děti či vizuálně zajímavá sci-fi pohádka pro dospělé. ()

TheSpearCZ

Spojení Netflixu a Jižní Koreji funguje na výbornou takřka pořád, ale Space Sweepers mě i přesto dokázali příjemně překvapit, což se cení. Líbí se mi celé vyobrazení tohohle Sci-Fi světa, Hlavní záporák je sice tuctový, ale to vůbec nevadí, protože je to celé parádně zpracované a absolutně nechápu, jak tvůrci dokázali z tak (ne)velkým rozpočtem vykouzlit tak záživný film. Ve finále to dokáže i strhnout a typickým jihokorejským stylem budete mít na konci pocity smutku i radosti. A upřímně, vždy budu mít stokrát radši tenhle typ okouzlujících zahraničních a menších snímků, které mají srdce, než ty předražené a velkolepé hollywoodské universa na styl Avengers a Guardians of the Galaxy. Rád bych viděl druhý díl. Lepší 4* ()

Bozvav

Za mne určitě zajíavý počin, ani ne tak námětem, ten je dosti ohraný, jako provedením. Dobrý vizuál, zajímavá hudba, neotřelé tváře, dobrá akce. Tak proč mi na tom něco vadilo? Možná ten trošku jiný přístup k sci-fi žánru, kde rodinný prvek uvnitř drsné akce střídá napětí, možná to, že se v tom odráží asijská mentalita, která je mi na hony vzdálená, vlastně nevím. Každopádně film rozhodně stojí za to vidět. Za mne 65%. ()

Untentrauer

A je tu další Netflix nablejskaná srágora. Začíná převládat kvantita nad kvalitou. Co naplat, že měli prachy, spoustu peněz. Snaha o velkolepý sci fi se minula účinkem. Příběh o partě sběračů šrotu poletujícího vesmírem. V jedné družici najdou dívku, která má cenu pro korporát i pro slavnou teroristickou organizaci....Námět dobrý, ale do praxe to nedokázali předat. Ani za dvě hodiny se jim nepodařilo smysluplně povznést vztah mezi nimi a holčičkou. Charakterové rysy posádky a jejich životní příběh také nedokázali nějak smysluplně a zajímavě převyprávět. Film mi přijde, jako nablýskaná zlatá skořápka ořechu pro Popelku ve kterém nic není. ()

Mackoun

Vizuál se netají štědrým rozpočtem a spousta novodobých žánrovek by mohla tiše závidět. Dějově nečekejte žádné terno, ale klasický boj dobrých duší v nelehkých osudech s mocí zaslepenou temnotou, přičemž stihneme zachránit i nejeden svět před jistou zhoubou a dát dobru ještě jednu šanci… za dějové klišé ***, za vizuál ***** a ve výsledku kompromisní ****. ()

CaptainCzech

Béčková scifárna, která není zábavná a ani ničím zajímavá. Probíhá tu dvou hodinový výplach nesmyslnosti při které se díváte na hodinky a říkáte si ''to teprve uběhlo pět minut?!'' Postavy mě až na hlavního Korejce nezaujali (on měl alespoň solidní příběh, kdy je šance se s postavou sblížit). Film je sice nabitý akcí, ale je tak nepřehledná, že jsem se v tom ztrácel (rychlé střihy a rozklepaná kamera hold nejsou cool pro každého). Příběh je klasika o zničení Země, velmi zlém záporákovi a nesmrtelných postavách, které přežijí absolutně vše. Očekával jsem bohužel něco jiného, tohle však bylo opravdu špatný a jen se mi potvrzuje že od Netflixu jen dramata a pohádky. ()

Kopi1

Vypadá to fakt pěkně, je vidět, že s vizuály si dali hodně záležet a akce také není špatná, jsou zde dobré nápady. Co je slabší, tak to je scénář a záporák, občas jsem v něm viděl toho Thorina. Stopáž by také mohla být kratší, občas tam jsou nepodstatné scény a některé byly prostě divné. Spoiler: škoda ale, že naše čtveřice je až moc nesmrtelná a unikají až moc jednoduše a i když to bylo jasné, tak jsem nedoufal v tak velký happy end. Celkově je to takový lepší průměr, žánr sci-fi ale může tento film nést hrdě, v ostatních věcech to trochu pokulhává. Lepší tři hvězdy. ()