Reklama

Reklama

Anatomie českého odpoledne

(studentský film)
  • angličtina Anatomy of a Czech Afternoon (festivalový název)

Rodinný výlet na jezero se může kdykoliv změnit v tragédii... Studentský snímek Adama Martince zachytává syrovou každodenní atmosféru jednoho rekreačního jezera v jednom parném letní dni. Toto zcela běžné odpoledne u vody se však brzy změní v drama, když jedna z maminek nahlásí, že se jí ztratili její dva synové. Každý z návštěvníků i zaměstnanců areálu má na věc vlastní názor, ale každý je také vůči tomu laxní. Kluci mohou být kdekoliv, policie nikde a do hledání se nikdo moc nemá. Podaří se je najít? (Česká televize)

(více)

Recenze (16)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

V detailech dobré, jako celek o ničem. 1)  Filmík předvádí typický problém současné kinematografie - ví, jak, ale neví, o čem. Zcela tu chybí dramatický příběh s klasickými fázemi expozicí, kolizí, krizí, perpetií a katastrofou._____ 2)  Na druhé straně oceňuji smysl pro detail, živé dialogy i celkovou řemeslnou stránku věci._____ 3)  Inu, na FAMU vás mohou naučit řemeslo, ale talentu nikomu nepřidají. 30letý Adam Martinec si film vymyslel, napsal i zrežíroval. Kdybych chtěl být zlej (jakože nechci), řekl bych, že se na něj i sám koukne a kruh se uzavře. ()

JimmyII 

všechny recenze uživatele

Pivní pupky, povislé paže, parný den a typické češství. Dokonalé zachycení jedné tragédie (jen velmi volně inspirované skutečným případem ze Lhoty), kde se manifestuje lidská povaha - radit, kritizovat, zlehčovat a nic nedělat. Vše je podané jistým režijním vedením, zajímavou kamerou (detaily, při dialozích záběr jen na jednoho z herců) a skvělými hereckými výkony (Špalek, Šeda). Ceny kritiky i lvy zcela zaslouženě, Martinec je velký talent. ()

Reklama

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Celý ten vypravěčský fígl je naroubovaný dost násilně a nejsem si nakonec jistý, co z něj vlastně má vyplývat a k čemu to vlastně sloužilo, protože to nenese žádnou dodatečnou emocionální ani informační hodnotu, pouze to tvoří jakousi falešnou pointu, která ve skutečnosti není pointou ničeho sledovaného. Vedení herců skvělé, některé okamžiky výborné, ale přijde mi to jako ukázka toho, kdy má filmař nějaký nápad a nedokáže se ho vzdát, i když v důsledku to je dost samoúčel a nejlepší by bylo, kdyby ho opustil a rozpracoval to, co sice není high-concept, ale z čeho plyne opravdová kvalita. Taky si nejsem jistý, co celá ta kauza, která byla předlohou, doopravdy říká o české povaze a nakolik je to jen hodně násilná projekce vlastní agendy, jako bylo to nevkusné selhání médií, které poštvalo půlku země proti nevinným lidem na základě reportáže Blesku. Nejsem si tedy jistý tím rámováním do podoby nějaké výpovědi, silnější by to bylo jako intimní konkrétní příběh. 2 a 1/2 ()

Karin.Kiss 

všechny recenze uživatele

"Môže sa to stať aj vám," Zaujímavé, skryté poukázanie na problémy v rodičovstve ale aj v náture.  Uznávam, že krehké gesto akejsi kontrolnej ruky na záver, je veľmi jemným, možno aj trošku klišé spôsobom, ako naznačiť pochopenie zo strán postáv. Osobne mi chýba kapitolka navyše, ktorá by nepriamo (v rámci charakterov) vyvrátila tak trošku idylickú zmenu u rodičov. Ako ukážka charakterov výborné, nemyslím si však, že to je všetko, čo mohol príbeh ponúknuť. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Klídek, pohoda tabáček. Rybníček. Lidé zlatí za vykoupání platí-neplatí. Nic se neděje. Na klimatizaci: žádná naděje. Ráz-naráz: dva klucí ztraceni! Plavčík v potu zbrocený. K oblečení trika s nápisem "Plavčík" nucený. Klídek, hranky, pohoda. Snad nestala se nehoda?  Hledat netřeba nějak  rychle. Vždyť neroztopili se rázem, jak ledová krychle. Pohoda, pívo a klídek. K nalezení kluků málo hlídek. Policie všechno vyřeší! Proč aktivní byli by civilní Češi? Proč by dělali zbytečnej hluk? Břicha pivní  odcházejí, až nalezen byl kluk. Každý hrajeme si na svém dvorečku. A přes plůteček ani čárečku. Jen bezemoční vzhledy tváří - tak ať všem nejen u vody se daří! ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Film podpořil Státní fond kinematografie částkou 500 000 korun. (SONY_)

Související novinky

Pragueshorts Film Festival online i v kinech

Pragueshorts Film Festival online i v kinech

01.06.2021

16. Pragueshorts Film Festival, pořádaný organizátory Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, se odehraje od 2. do 27. června 2021 online i v kinech a nabídne téměř 120 filmů. To nejlepší z…

Reklama

Reklama