Soundtrack Danny Elfman: 1. Theme from Spiderman [1:01] ,2. Hero - Chad Kroeger/Josey Scott [3:19] ,3. What We're All About - Sum 41 [3:35] ,4. Learn to Crawl - Black Lab [3:36] ,5. Somebody Else - Bleu [3:37] ,6. Bug Bites - Alien Ant Farm [3:32] ,7. Blind - Default [3:10] ,8. Bother - Corey Taylor [4:00] ,9. Shelter - Greenwheel [3:31] ,10. When It Started - The Strokes [2:56] ,11. Hate To Say I Told You So - The Hives [3:22] ,12. Invisible Man - Theory of a Dead Man [2:39] ,13. Undercover - Pete Yorn [3:59] ,14. My Nutmeg Phantasy - Macy Gray [4:29] ,15. I - IV - V - Injected [3:02] ,16. She Was My Girl - Jerry Cantrell [4:17] ,17. Main Titles - Danny Elfman [3:42] ,18. Farewell - Danny Elfman [4:43] ,19. Spiderman - Aerosmith [2:57],(4.1.2011)

„Spider-Man, Spider-Man. Does whatever a spider can, Spins a web any size, Catches thieves just like flies. Look out! Here comes a Spider-Man!!!“ Pod režisérskou taktovkou Sama Raimiho konečne prichádza do kín poriadne filmové spracovanie príbehu o mladom superhrdinovy. Peter Parker pod maskou Pavúčieho muža lieta ulicami New Yorku, spriada siete proti zločincom, pomáha, kde sa dá. A naviac je po uši zamilovaný do svojej spolužiačky Mary Jane. Look out! Prichádza "Spider-Man 1". ****(6.1.2011)

Nevím čím to trhalo rekordy v návštěvnosti ale zpracováním to rozhodně nebylo.Scénář chabý(já vím,první film o Spider-Manovi ,musí se představit hrdinové a padouši ale trošku inovace být nemohlo?),výkony nevýrazné(těším se na záporáka Dafoe,a nic)až na Kirsten(to je Mary Jane jak se na komix patří) a vůbec celý to bylo jakýsi takýsi,jen ne komixový film.Jdu se podívat na Burtona nebo na Donnera,abych si spravil chuť.(28.7.2003)

IMHO Spider-manovi v cestě k 5* (a titulu nejlepšího filmu podle comicsu) překáží dvě věci. Menším problémem jsou občas ne příliš povedené triky (většinou počítačový Spider-man), ale hlavně Kirsten Dunst a její (ne)herectví a s tím spojená milostná linie filmu. Až na tyto vady na kráse je to velmi povedený film, spíše 85-90%.(13.6.2002)

Bůh seslal hrdiny, aby nás ochraňovali v podobě těch nejsympatičtějších lidí mezi které Spider-Man určitě patří. Respektive jak pro koho. Já na kresleném seriálu děsně ulítával no a pak to šlo ráz na ráz a vznikl i samotný film. Aby se neřeklo, tak jsem se před zkouknutím přečetl knihu, která je podle filmu. Nevadí, špatná nebyla. Nakonec jsem se směle pustil i na tu hranější formu příběhu. První a zásadní šok: sakra Spidey vypadá nějak.....moc počítačově a morbidně. Ale tak na to si člověk časem zvykne a nakonec to ani nevadí. Jenže na první pohled je to víceméně divné. Příběh je prakticky ten nejzákladnější. Boj s Goblinem, kdo by ho neznal. No a zbytek už je klasika. V hlavní roli Mary-Jane nádherná Kirsten Dunst a po celou dobu příjemná nezávazná komiksová zábava. Zdůrazním jen fakt, že právě Spidey rozjel éru zfilmování komiksů. Jednou lepších, po druhé horších. Spider-Man se řadí samozřejmě k tomu lepšímu, jinak to ani nejde. Když už na světě je i třetí díl... --- Velká sílá vyžaduje zodpovědnost. Je to můj dar, mé prokletí. Kdo jsem já, Spider-man.(5.9.2007)

• - Ve filmu jsou použity scény z komiksových sérii Ultimate Spider-Man a Amazing Spider-Man. Například Mary Jane Watson jako „holka od vedle" je z komiksu Ultimate a Green Goblin zase z univerza série Amazing. (HellFire)

• - Tobey Maguire, představitel Spidermana, trpí chronickým strachem z výšek. (Elephant13)

• - Spoiler: Jedna ze scén, kterou Tobey Maguire zahrál na castingu byla ta, v níž odmítne Mary Jane. (HellFire)