Koukatelný komiks ve filmové podobě, nijak výjimečný, s přespříliš digitálními efekty, určený převážně pro mladší publikum. Mne slaďoušek Tobey a jeho středoškolské peripetie kdovíjak neoslovili, ale neměla jsem potřebu prchat od obrazovky - zkrátka neškodný popkornový biják bez větších nároků na mozkovou aktivitu. Nepřekvapilo, neurazilo, podruhé nemusím... 55%(6.10.2009)

Ze tří bratrů nejstarší, chybí mu vybroušenost prostředního bratra a (naštěstí) i bujará rozjívenost třetího mazánka, ale přesto zůstává vzorem, ke kterému se mohou vracet. Ekvivalent labradora mezi comicsovými adaptacemi: chytrý, přátelský k dětem i dívkám, veselý a to, po čem toužíte, vám přinese než bys řekl pavučina.(25.4.2007)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Spíše pohádka pro mladší ročníky, ale plná kvalitních efektů. Peter Parker je na můj vkus až příliš podobný Mirku Dušínovi a to, jak se na konci filmu kvůli poslání vzdal své lásky, bylo přímo ohavné. Trailer na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/7563-spider-man/videa/(21.9.2014)

Na to jak moc jsem se těšila mě Spider-man dost zklamal. Pravda , komiks jsem nečetla , ale znám animovaného Spidermana , který se mi líbil vždycky moc. Tohle mě bohužel opravdu docela nudilo. Nevzpomenu si na jednu pěknou scénu. Takže to jediné , co se mi opravdu líbilo , jak Spider létá mezi mrakodrapy. Toby Maguire tradičně dobrý a Willem Dafoe ty padouchy prostě umí.(18.4.2005)

Nevím čím to trhalo rekordy v návštěvnosti ale zpracováním to rozhodně nebylo.Scénář chabý(já vím,první film o Spider-Manovi ,musí se představit hrdinové a padouši ale trošku inovace být nemohlo?),výkony nevýrazné(těším se na záporáka Dafoe,a nic)až na Kirsten(to je Mary Jane jak se na komix patří) a vůbec celý to bylo jakýsi takýsi,jen ne komixový film.Jdu se podívat na Burtona nebo na Donnera,abych si spravil chuť.(28.7.2003)

• - Pavouk použitý v tomto filmu nebyla černá vdova, ale Steatoda, pavouk velice podobný, ovšem s jiným zabarvením, navíc ne nebezpečný. Pavouk byl před natočením scény uspán a přebarven tak, aby jako černá vdova vypadal. (DexMASTER094)

• - Keď Peter v jednej scéne lezie na strechu, má na sebe čierne topánky. V ďalšom zábere, keď je už na streche, má topánky výrazne sivej farby. (Kub_ees)

• - Vo filmovom dome Parkerovcov aj v skutočnom živote žijú Parkerovci. (busev)