Klasický příběh o utlačovaném chlapci Peteru Parkerovi, který se neustále stává terčem nejapným vtípků a poznámek, zná snad každý. Tento film, jakožto první ze Spidermanovské trilogie, nám dává možnost nahlédnout do barevného světa fascinujících efektů, geniální hudby Dannyho Elfmana a také pak v hlavním případě do příběhu jednoho mladého muže, jemuž se díky jednomu kousnutí změní celý život. Tobey Maguire padl do své role naprosto dokonale a nyní bych si v ní už nedokázala představit někoho jiného. Jeho životní lásku, krásnou zrzku Mary Jane Watson, excelentně ztvárnila Kirsten Dunst. A Willem Dafoe je jako Green Goblin dokonale, perfektně šílený. Z vedlejších postav, které tvoří Peterův život, mě vždycky dostane J. K. Simmons, coby jeho zarputilý, impulzivní a zábavný šéf deníku Daily Bugle. "With great power comes great responsibility. This is my gift, my curse. Who am I? I'm Spider-Man."(1.1.2006)

IMHO Spider-manovi v cestě k 5* (a titulu nejlepšího filmu podle comicsu) překáží dvě věci. Menším problémem jsou občas ne příliš povedené triky (většinou počítačový Spider-man), ale hlavně Kirsten Dunst a její (ne)herectví a s tím spojená milostná linie filmu. Až na tyto vady na kráse je to velmi povedený film, spíše 85-90%.(13.6.2002)

Od Raimiho by som čakal trošku drsnejšie zobrazenie hrdinu, to by však nemohol byť už desaťročia zakorenený v takomto svetle ako ho naozaj zobrazil. Pred grafickou stránkou sa klaniam, akčná a zábavná sekcia filmu je presne taká ako som si ju predstavoval. Akurát línia postavy Mary Jane sa nezvládla. Ani dráma, ani sranda, ani poriadna romantika, škoda. 'Spiderman' ako film a postava je na pohľad síce dospelá a vyspelá, no stále to ostáva len v detskom rozhraní. Cez to všetko dávam 85%.(22.5.2006)

Moc jsem toho nečekal, ale film se mi líbil. Jsem rád, že tvůrci upustili od doslovného hrdinství a nezničitelnosti "pavoučího muže", jak byl vypodobněn v komiksech a kresleném seriálu. Vznikl tak sice hrdina s nadpřirozenými vlatnostmi, avšak na druhou stranu také citlivý a zranitelný člověk. Tobey Maguire je příjemně civilní a umírněný a démonický Willem Dafoe snad musí být všude skvělý. Jsem spokojen. Dost.(16.4.2006)

Z komiksů jsem měl vždy nejraději Spider-Mana a ani v mých nejodvážnějších snech jsem nečekal, že se někomu podaří zachytit plné kouzlo komiksové předlohy a vložit do filmu všechny ingredience, které dělají tento komiks tak jedinečný. A neuvěřitelné se stalo skutečností. Tleskám Raimimu, který všem ukázal, jak má vypadat správná adaptace a děkuji mu, že mi splnil dětský sen. Veliká škoda těch několika momentů, kdy efekty vypadají tak nevěrohodně..(11.9.2002)

• - Po podpisu smlouvy na další dvě pokračování si Tobey Maguire zajistil příjemnou výplatu, a to 26 milionů dolarů. (HellFire)

• - Keď Peter v jednej scéne lezie na strechu, má na sebe čierne topánky. V ďalšom zábere, keď je už na streche, má topánky výrazne sivej farby. (Kub_ees)

• - Ve filmu se měl mihnout Hugh Jackman v roli Wolverinea, ale z plánu sešlo, protože produkce nedokázala najít jeho oblek z filmu X-Men (2000). (Zdroj: huffingtonpost.com)
    (hynn3k)