„Spider-Man, Spider-Man. Does whatever a spider can, Spins a web any size, Catches thieves just like flies. Look out! Here comes a Spider-Man!!!“ Pod režisérskou taktovkou Sama Raimiho konečne prichádza do kín poriadne filmové spracovanie príbehu o mladom superhrdinovy. Peter Parker pod maskou Pavúčieho muža lieta ulicami New Yorku, spriada siete proti zločincom, pomáha, kde sa dá. A naviac je po uši zamilovaný do svojej spolužiačky Mary Jane. Look out! Prichádza "Spider-Man 1". ****(6.1.2011)

Ze tří bratrů nejstarší, chybí mu vybroušenost prostředního bratra a (naštěstí) i bujará rozjívenost třetího mazánka, ale přesto zůstává vzorem, ke kterému se mohou vracet. Ekvivalent labradora mezi comicsovými adaptacemi: chytrý, přátelský k dětem i dívkám, veselý a to, po čem toužíte, vám přinese než bys řekl pavučina.(25.4.2007)

Samotný kreslený Spidey alias to co nejvíc z nás zná, je komerční blábolík určený pro kanály s kreslenými filmy, ergo pro děti od tří let, takže atmosféra a celkové vyznění, tak známé např. z famózních dílů s Ghost Riderem, se zredukovalo na tu jedinou do zblbnutí opakovanou myšlenku, kterou tu rozhodně psát nebudu. A Raimiho dílko, respektive v současnosti už dílka, je skvělým přepracováním právě téhle verze Spider-Mana. Na rovinu uznávám, že je to super řemeslná prácička, ale když už takový geroj jako Willem Dafoe přehrává, je to na pováženou. To že se s hereckým obsazením zřejmě nikdy nesrovnám, je čistě můj problém a pokud se o tom někdo chce bavit, klidně můžeme, tady to je u mě prostě mínus pro film. Nevertheless OST od Dannyho Elfmana rozhodně nezklame, a to se cení. Takže si nakonec dáme 60%.(6.5.2005)

UPOZORNENIE ! Nasledujúci koment obsahuje vety, ktoré by niektorí uživatelia mohli vidieť ako SPOILER. Ja nie som toho názoru ale ďalej čítate na vlastné nebezpečenstvo. Obsadenie Tobey Maguirea do roly "ňoumu" Petera Parkera bolo geniálnym ťahom . Fandil som mu od prvého behu za autobusom. Rozporuplným sa mi však zdá obsadenie Dafoea, ktorého mám síce veľmi rád, ale tu mi vôbec nesedel v polohe Goblina-GoGo Power Rangers !!!. Spiderman je lepší vo svojej prvej polovici, najmä vďaka štúdiu a objavovaniu špeciálnych schopností. V druhej však nastáva pocit nudy, schematizmu a klišé. Ešte že moja malá milovaná Claudia zmokne v tričku bez podprsenky :-). 7/10(20.8.2005)

IMHO Spider-manovi v cestě k 5* (a titulu nejlepšího filmu podle comicsu) překáží dvě věci. Menším problémem jsou občas ne příliš povedené triky (většinou počítačový Spider-man), ale hlavně Kirsten Dunst a její (ne)herectví a s tím spojená milostná linie filmu. Až na tyto vady na kráse je to velmi povedený film, spíše 85-90%.(13.6.2002)

• - Scenáristi Alvin Sargent a Scott Rosenberg prispievali k poslednému prepisu scenára. (WalterIK7)

• - Námět Spider-mana měl být původně v 60. letech zamítnut, protože si vydavatelé mysleli, že pavoučí hrdina bude velice neoblíbený z důvodů rozšířené fobie z pavouků. (Eru_Iluvatar)

• - Dom Parkerovcov stojí na Ingram Street 20, Forest Hills, Queens. (busev)