Reklama

Reklama

Spider-Man

Trailer

Obsahy(1)

Nesmělý, brýlatý Peter Parker je spíš inteligentní než mrštný a silný, spíš outsider, než hvězda třídy. Po smrti rodičů žije u tetičky May a strýce Bena. Tajně miluje spolužačku Mary Jane a jeho jediným kamarádem je Harry, syn bohatého Normana Osborna. Jeho osud změní školní exkurze v laboratořích Kolumbijské univerzity, kde ho kousne geneticky upravený pavouk. Získá nadlidskou sílu, zlepší se mu zrak, má bleskové reakce a dokáže předvídat hrozící nebezpečí. Později zjistí, že dokáže lézt po stěnách a ze zápěstí vystřelovat pevná pavučinová vlákna. Nikomu o svých schopnostech neřekne, ale strýc Ben si změn v jeho chování všimne. Marně ho varuje a nabádá k odpovědnosti. Peter uspěje v amatérské wrestlingové aréně, organizátoři mu však odmítnou vyplatit slíbené tři tisíce. Proto nezasáhne proti zloději, který je oloupí. Když stejný lupič postřelí strýce Bena, zoufalý Peter dostihne prchajícího zločince a v potyčce ho zabije. Pochopí strýcova slova o odpovědnosti a rozhodne se bojovat se zločinem jako Spider-Man. Brzy vzbudí zájem veřejnosti, svou identitu však pečlivě skrývá. Získá práci fotoreportéra v deníku Daily Bugle, protože jako jediný dokáže vyfotografovat Spider-Mana v akci. Osud ho brzy donutí k válce s tajemným Zeleným Goblinem, který napadne oslavy společnosti OsCorp. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (865)

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Mě tenhle film přišel taky hodně průměrný a kasovní rekordy trhal asi proto, že u američanů odkojených comicsy mají comicsové filmy obrovskou výhodu, když se k tomu navíc přidá zručně zorganizovaná reklamní kampaň, úspěch je zaručen. K filmu samotnému - Tobey Maguire mi do role docela i sedl, Willem Dafoe také, ale Kirsten Dunst mi přišla naprosto příšerně toporná. Příběh je tradiční americký akční s jedním vyhraněným hrdinou a jední padouchem, osudovou láskou atd. K mému překvapení ale místy chybovaly i triky (obzvláště v "létacích" sekvencích), což bych od filmu s takovým rozpočtem opravdu nečekala. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Neolizovat! To bílé a lepkavé, co máš na dlani, není to, co obvykle, Touby! Pokousal tě přece zmutovaný pavouk, tak proč pořád vypadáš jako občerstvení pro pedofily vracející se z homokarnevalu? Nu což, přitvrdíme a postavíme ti do cesty nějakého fuckt drsného, temného padoucha. Co třeba takový zlý skateboardista v rozkošně úplém, žužu zeleném oblečku?? Postříkej ho pavučinkou a umlať pěstičkama za zvuku tvrrrdé rrrrockové plísně "Hírou"... I dle poměrně ostrého comixu se dá natočit rozverné revue pro nezletilé homosexuály. ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Sam Raimi ukazuje, že co dělá film dobrým filmem nejsou trikové orgie, ale zajímavý příběh. Jasnou výhrou je Tobey Maguire. Je neuvěřitelný. V současné době není NIKDO, kdo by se na roli Petera Parkera hodil více a kdo by jí tak dobře zahrál. Tleskám Samu Raimimu, že si ho u filmové společnosti vydupal. Kirsten Dunst je taky fajn. Není to žádná křehká kráska, ale má něco do sebe a hrát rozhodně umí. Můj oblíbenec Willem Dafoe - trochu zklamání. Hraje přirozeně, ale když se v něm probouzí Mr. Hyde, je se svými úšklebky spíše k smíchu. Ale to je malá muška na kráse jinak bezvadného filmu. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Burton (BATMAN) alebo Singer (X-MEN) to mali oveľa jednoduchšie. Ich comixovky totiž boli z majoritnej časti pútavé hlavne vďaka výprave, atmosfére a s tým spojenej schopnosti vtiahnuť nás do „iných svetov“. Ale Raimiho SPIDER-MAN ničím takým nedisponuje. A navyše, po jeho skončení som si nevedel spomenúť na jedinú scénu, ktorá by ma priviedla so skutočného diváckeho vytŕženia. Maguire stelesnil premenu svojej postavy výborne, ale Dunstová je na takýto typ filmu príliš tuctová a postava Green Goblina nepôsobí strašidelne a hrozivo, ale skôr ako nešťastná bytostná troska (odetá do power-ranger kostýmu), ktorá má viac problémov so svojou vlastnou identitou, než so samotným Spider-Manom. Ani osobité vizuálne pojatie, ani poriadne prepracované postavy. A ten predvídateľný príbeh, hodný 40 minútovej epizódy televízneho seriálu, roztiahnutý do dvojhodinovej celovečernej verzie, toho príliš veľa nezachráni. Na SPIDER-MANovi si rozhodne cením jeho elegantnosť a odstup od v súčasnosti tak populárnej popcornovej blbosti, ale aj tak mi prišiel len ako jedna veľká, nafúknutá bublina, ktorá sa po prasknutí rozplynie ako obláčik hmly a nezostane po nej ani náznak diváckeho nadšenia. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Filmové ekvivalenty comicsů zbožńuju, stejně tak Tobeyho a čas od času nějaké to řemeslně zručné dílko Sama Raimiho. A Spider-man vypadá přesně tak, jak bych si přál, aby zfilmované comicsy vypadaly. Tobey skvěle zvládá přerod z outsidera v hrdinu, Kirsten je moc sympatická a Dafoe celkem ucházející záporák. David Koepp dokázal napsat výborný scénář plný vemi vtipných dialogů(!), které navíc přesně souhlasí s nejistotou nešťastně zamilovaného teenagera. No a Sam Raimi - to je zkrátka machr. Parádní film a snad i neméně kvalitní druhý díl. Ne bez zaváhání, přesto romanticko-comicsová lahůdka, kterou zabíjí akorát dabing. ()

Galerie (149)

Zajímavosti (152)

  • Poté, co na začátku Mary Jane (Kirsten Dunst) uklouzne po mokré skvrně na podlaze a Peter  (Tobey Maguire) ji chytí i s tácem, není při Peterově odchodu skvrna již vidět. (wolfinek11)
  • Když redaktor J. Jonah Jameson (J.K. Simmons) potřebuje lepší fotografii Spidermana na tutulní stránku, jeho kolega mu řekne, že žádnou nemají, protože Eddie za celé týdny nic lepšího nezískal. Jde o odkaz na fotografa Eddieho Brocka (Topher Grace) ze třetího dílu, ze kterého se později stane Venom. (Kinofil)
  • Keď Peter skúša vo svojej izbe pavučinu, zachytí lampu pri dverách a rozbije ju. V ďalšom zábere lampa opäť stojí na svojom mieste, nepoškodená. (Kub_ees)

Související novinky

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

06.02.2020

Kultovní hororový režisér Sam Raimi jedná o režii snímku Doctor Strange in the Multiverse of Madness pro studio Marvel. Nebyla by to pro něj samozřejmě první štace do komiksového světa, Raimi totiž…

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

U Disneyho konečně pohnuli s Indiana Jonesem. Pátý díl půjde do kin 19. července 2019 a natočí ho Steven Spielberg, samozřejmě s Harrisonem Fordem v hlavní roli. George Lucas by se na pokračování…

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

01.03.2014

Americký filmový režisér, scénárista a výtvarník Tim Burton v Praze 25. března 2014 uvede koncert filmové hudby svého dvorního skladatele Dannyho Elfmana, Oba tvůrci se ojedinělé události osobně…

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Máme pro vás spoustu castingových novinek, tak se nezdržujme úvodními řečmi a přejděme rovnou k věci. Robert De Niro si prý zahraje v Rodriguezově krváku Machete, jehož natáčení startuje už 29.…

Reklama

Reklama