Vynikající převedení kultovního komiksu na filmová plátna. Tobey Maguire je v roli Spidermane velmi sympatický a kouká se něj příjemně. Willem Dafoe v roli protivníka také není vůbec špatný a více než zdařile sekunduje Maguiremu. Kirsten Dunst beru jako třešničku na dortu. Sam Raimi je dobrý režisér a Spidermanem to jen potvrdil. K plnému počtu hvězdiček mi chybělo více akce, které si pořádně dopřejeme až ve druhé polovině snímku......(2.2.2008)

• Dudek

Krátké animované příběhy o pavoučím muži jsem dříve obdivoval. Jako mladý jsem skoro nemohl dýchat, když Spider-Man pomocí své pavučiny létal z jednoho konce města na druhý a obdivoval jsem rozličnost záporných hrdinů a hlavně jejich souboje s naším hrdinou. Proto bylo veliké nadšení, když jsem se doslech, že se můj vzor dostane i do celovečerního hraného filmu. Měl jsem sice trochu strach, aby nebyl příběh, který nabízí díky své pestrosti neuvěřitelné možnosti, zmršen, jak už tomu u adaptací bývá, ale ten ustoupil jakmile jsem dostal zprávu, že na režisérskou sesli si nesedne nikdo jiný než Sam Raimi. Můj ledový klid a naprostá důvěra k tvůrcům však byla zlomena už chvíli poté co jsem zasedl do kinosálu a velkolepá podívaná mohla začít. Podívaná, která se rozběhla na plátnech byla až mrazivě nudná a nevzbuzovala ve mě žádné očekávané emoce. Byl jsem doslova šokován tím, jak jsou jednotlivé postavy jednoduché a nezajímavé a ještě více tím, že si k nic nejsem schopen vytvořit žádný vztah. Dokonce ani ta nejzajímavější rovina příběhu nebyla nijak moc rozvinuta, hledání pravé Spider-Manovi identity, nejistota hlavního hrdiny, zda vůbec patří do lidské společnosti. Všechny zápory ještě obohatil záporný hrdina, který je, řekněme si to na rovinu, dementní. Místo klasického záporáka, jakého jsem očekával, mi tvůrci naservírovali zmateného tatíka, který si vlastně není jist tím co chce. No je mi prostě ouvej, že to dopadlo takto. Spíše než o pěkný film v duchu původního animovaného seriálu Spider-Man připomíná slabšího sourozence o poznání dokonalejšího Batmana.(6.4.2006)

Všetko má svoj čas. Päť rokov som sa Spider-Manovi vyhýbala a vôbec som nemala náladu si ho pozrieť. Až odrazu som chytila tú správnu slinu a vedela som to - teraz mám naňho chuť! A bolo to. Fajnová komixovka a Spajdy vážne "válí" :-) Jo, a v detailoch dosť súhlasím s Visáčom aj Tronom. Možno preto o hviezdičku menej.(30.6.2007)

Moc jsem toho nečekal, ale film se mi líbil. Jsem rád, že tvůrci upustili od doslovného hrdinství a nezničitelnosti "pavoučího muže", jak byl vypodobněn v komiksech a kresleném seriálu. Vznikl tak sice hrdina s nadpřirozenými vlatnostmi, avšak na druhou stranu také citlivý a zranitelný člověk. Tobey Maguire je příjemně civilní a umírněný a démonický Willem Dafoe snad musí být všude skvělý. Jsem spokojen. Dost.(16.4.2006)

Kdyz jsem prvni dil Spider-Mana videl poprve, nijak zvlast me nezaujal a proto jsem pred druhym skouknutim nic moc necekal, ale tentokrat se mi film libil o dost vic. I kdyz je prvni dil spis takovej vysvetlovaci a seznamovaci a prvni bitka s Green Goblinem je az po hodine filmu, vubec mi to nevadilo. Jednak proto, ze jsem kdysi sledoval animovanej serial, ale nikdy jsem nevidel Spider-Manovo zacatky, i kdyz sem samozrejme vedel, co a jak se stalo. A za druhe proto, ze Raimi je zrucnej reziser a tak je film poutavej i v castech, kde se nebojuje. Tobey Maguire a Kirsten Dunst se do roli skvele hodi, i kdyz maj oba misty dost ospaly vyrazy. Willem Dafoe je perfektni, ty rozhovory Osborna s Goblinem nemaj chybu, ale kdyz je pod maskou, tak je to horsi. Urcite se dal vybrat lepsi zaporak pro prvni dil. Potesily me mensi role Bruce Campbella, Teda Raimiho, Stana Lee a naprosto perfektniho J.K. Simmonse. Triky jsou na hodne slusny urovni, i kdyz misty je videt, ze jsou pocitacovy, bitky nemaj chybu a navic je misty k odlehceni deje nejaka ta hlaska nebo vtipna scena, hudba Dannyho Elfmana je jako vzdy paradni, ale misty pripomina Batmana. Nejvic me dostavala ale kamera, kdyz Spidey lita mezi barakama, to proste nema chybu. Takze jedina vytka k filmu je asi to, ze nechapu, jak zvlad Parker usit svuj oblecek a pak kdyz si strhava kosily, tak to vypada jak Superman.(26.6.2006)

• - Pavouk použitý v tomto filmu nebyla černá vdova, ale Steatoda, pavouk velice podobný, ovšem s jiným zabarvením, navíc ne nebezpečný. Pavouk byl před natočením scény uspán a přebarven tak, aby jako černá vdova vypadal. (DexMASTER094)

• - Při hledání svého nového auta prochází Peter noviny a hledá inzeráty. Narazí i na nabídku konvertibilní Alfy Romeo. V Itálii byl tento model prodáván pod názvem Spider, neboli pavouk. (HellFire)

• - Keď Spider-Man na začiatku skúša svoje schopnosti lezenia, lezie po stene obutý (zapiera sa aj o nohy). Prichytenie rúk je pochopiteľné (fyziologické zmeny na rukách), ale aby sa mohol prichytiť aj nohami, musel by byť logicky bosý. Bežné topánky, ktoré má obuté, žiadne špeciálne schopnosti nemajú. (mikinko51)