Ze tří bratrů nejstarší, chybí mu vybroušenost prostředního bratra a (naštěstí) i bujará rozjívenost třetího mazánka, ale přesto zůstává vzorem, ke kterému se mohou vracet. Ekvivalent labradora mezi comicsovými adaptacemi: chytrý, přátelský k dětem i dívkám, veselý a to, po čem toužíte, vám přinese než bys řekl pavučina.(25.4.2007)

Moc jsem toho nečekal, ale film se mi líbil. Jsem rád, že tvůrci upustili od doslovného hrdinství a nezničitelnosti "pavoučího muže", jak byl vypodobněn v komiksech a kresleném seriálu. Vznikl tak sice hrdina s nadpřirozenými vlatnostmi, avšak na druhou stranu také citlivý a zranitelný člověk. Tobey Maguire je příjemně civilní a umírněný a démonický Willem Dafoe snad musí být všude skvělý. Jsem spokojen. Dost.(16.4.2006)

Nemělo to chybu. Jako člověk, co v každém desátém komentáři připomíná, že předloha se úplně zhustit do filmu nemůže, pokud ovšem nedohlíží "zatím" živá autorka (Harry Potter ;-) či fanatickost (LOTR). Na to, že to byl zfilmovaný comix byly charaktery opravdu propracované a Tobey Maguire bezvadný. První polovina naprosto fantastická, v druhé jste fandili superhrdinovi, seč jste mohli. Scéna s přepadením "sportovního lichváře" a následným prozřením a hlavně poslední činí z comixových postav živé lidi.(9.5.2003)

Klasický příběh o utlačovaném chlapci Peteru Parkerovi, který se neustále stává terčem nejapným vtípků a poznámek, zná snad každý. Tento film, jakožto první ze Spidermanovské trilogie, nám dává možnost nahlédnout do barevného světa fascinujících efektů, geniální hudby Dannyho Elfmana a také pak v hlavním případě do příběhu jednoho mladého muže, jemuž se díky jednomu kousnutí změní celý život. Tobey Maguire padl do své role naprosto dokonale a nyní bych si v ní už nedokázala představit někoho jiného. Jeho životní lásku, krásnou zrzku Mary Jane Watson, excelentně ztvárnila Kirsten Dunst. A Willem Dafoe je jako Green Goblin dokonale, perfektně šílený. Z vedlejších postav, které tvoří Peterův život, mě vždycky dostane J. K. Simmons, coby jeho zarputilý, impulzivní a zábavný šéf deníku Daily Bugle. "With great power comes great responsibility. This is my gift, my curse. Who am I? I'm Spider-Man."(1.1.2006)

Nevím čím to trhalo rekordy v návštěvnosti ale zpracováním to rozhodně nebylo.Scénář chabý(já vím,první film o Spider-Manovi ,musí se představit hrdinové a padouši ale trošku inovace být nemohlo?),výkony nevýrazné(těším se na záporáka Dafoe,a nic)až na Kirsten(to je Mary Jane jak se na komix patří) a vůbec celý to bylo jakýsi takýsi,jen ne komixový film.Jdu se podívat na Burtona nebo na Donnera,abych si spravil chuť.(28.7.2003)

• - Doktor Octopus se měl objevit jako druhý záporák, ale produkce si jej odložila na pokračování. (HellFire)

• - Skákající pavouk, kterého se Peter snaží vyfotit, se jmenuje Avondale a uvidíte ho i ve filmu Arachnofobie. (HellFire)

• - Pro film byl stvořen kamerový systém zvaný Spydercam. Byl schopen překonat hloubku 50 pater a natáčet horizontální záběry v délce 700 až 900 metrů, což se hojně využilo při natáčení v New Yorku a Los Angeles. Další specialitou bylo natáčení šesti snímky za sekundu, což navozovalo zdání vyšší rychlosti. (HellFire)