Raimi se chtěl zavděčit všem a vznikl nechutně předražený komiksový miš-maš bez náznaku života i originality. Charisma Tobey Maguirea je srovnatelné s jiným bezobratlým "Vod všeho vosum" z Makové panenky, takže v paměti nakonec utkví jen MISS Mokré tričko K.Dunst a následující pavoučí polibek, který se klidně mohl zvrhnout, kdyby měl Spidie trochu pružnější pavučinové vlákno, v nefalšovanou šedesát devítku..(19.7.2010)

|| Scenár: David Koepp / Based on characters by Stan Lee, Steve Ditko | Hudba: Danny Elfman | Produkcia: Laura Ziskin, Ian Bryce, Grant Curtis, Avi Arad, Stan Lee | Distribúcia: Colubia Pictures | Štúdio: Columbia Pictures, Marvel Entertainment, Laura Ziskin Production | Rozpočet: 140 miliónov $ | Tržby: 821,708,551 $ || ♫ dokonale vykresluje pocity, ktoré film nepochybne má. Maguire je na rolu Spidermana ako stvorený, a všetko okolo je tiež veľmi trafené. S príbehu sa vyťažilo všetko, čo sa dalo, no je dosť skrátkovitý. A ajkeď som to už videl viac krát, neviem prísť na to, čo k tej vytúženej dokonalosti prvému pavučiakovi chýba... Dubing: Sk - 65%, Hu - 80%(9.12.2006)

Jeden z nejlepších filmů based on comics. Sam Raimi máchá barvičkami, všechno to vypadá jako vystřižené z papírového sešitu, nádherný scénář plný akce, romantiky, ale i mírného patosu. Sice triky po letech slábnou, ale tyhle věty si budu pamatovat hodně dlouho. With great power comes great responsibility. This is my gift, it is my curse. Who am I? I`m Spider-Man.(10.2.2007)

Velmi přeceňovaný film, který v sobě nemá nic naprosto skvělého. Je průměrný. Ať je to již výkony herců (Tobeymu bych neuvěřil, že je spiderman ani kdyby se mnou hodil o zem), scénáři(který nerozvýjí tolik charaktery jak by bylo potřeba), hudbě(ono tam něco hraje?), režii(láska ke comicsu se nedá upřít, ale všeho moc škodí!!) a vykradačným scénám(ať se na mě nikdo nezlobí např. zpomalené vyhnutí létajícím hvězdicím(??!!) bych už nechtěl vidět ani v blbý parodii natož ve filmu za 100milionů). Vadí mi, že ve filmu není prakticky žádná originalita!! Takovýto film by měl tvořit citace, úžasné scény a neopakovatelně chytlavé hlášky, ale ani jedno z toho se nekoná. Nechci dávat 2*, protože si myslím, že by to bylo příliš kruté, ale už tyto 3* se klepou jak stul bez jedné nohy ;-)(9.7.2004)

Zásluhou hlavních představitelů - Tobeyho Magiura a Kirsten Dunstové - i toho, že minimálně v milostných scénách mají co hrát, je na co se dívat. Do značné míry obstojí i užší "komiksové" scény a přijatelně je prezentován také základní černobílý spor tohoto dílu. V komiksovém žánru jde určitě o špičkové dílo a kvalitou svých četných přesahů do "vysokého" hraného filmu je s to zaujmout i ty, kteří mezi fanoušky těchto novodobých technoutopických pohádek rozhodně nepatří. Už v tomto vydařeném pilotním díle jsou ale také jasně patrny náznaky budoucího rozmělňování, které souvisejí s postavou zlověstného zeleného skřeta. Na oltář kasovního trháku tu bylo přineseno s poměrně velkou bezohledností umění a možná vyšší kvalita. V hollywoodské často zmetkárně na sny je to bohužel spíš pravidlo naž výjimka.(21.3.2008)