Jakkoli mi filmy podle comiksů nic neříkají, tak Spider-Man je světlou vyjímkou. A to opravdu po zásluze. Není zde jen jednoduché schéma "zlý" vs. "hodný" - ten vždy vyhraje. Hodný sice nakonec stejně vyhraje, ale má to hodně těsné a kromě toho má i vysokou dávku lidskosti a psychologickou hloubku. Ale také dojde na skvělé triky, bez kterých by to už asi dneska fakt nešlo. Co si vlastně filmaniakální člověk může přát víc ? Snad aby "dvojka" ještě o kousek předčila "jedničku".(8.8.2004)

Pro mě skrz naskrz průměrný počin, který nemá moc co nabídnout, ničím nepřekvapí, ale ani nepohorší. Spider-man je poměrně podařený, jeho protivník už méně (chvílemi působí jako naprosto nevěrohodná kreatura), ostatní postavy jsou tak trochu do počtu a pro povinnou milostnou zápletku. Druhý díl se podle mě vydařil o stupeň lépe.(13.8.2006)

Raimi se chtěl zavděčit všem a vznikl nechutně předražený komiksový miš-maš bez náznaku života i originality. Charisma Tobey Maguirea je srovnatelné s jiným bezobratlým "Vod všeho vosum" z Makové panenky, takže v paměti nakonec utkví jen MISS Mokré tričko K.Dunst a následující pavoučí polibek, který se klidně mohl zvrhnout, kdyby měl Spidie trochu pružnější pavučinové vlákno, v nefalšovanou šedesát devítku..(19.7.2010)

Vlastně platí totéž, co jsem napsal o dvojce, i první díl představuje komiksovou předělávku s poměrně svojským duchem, dobrými herci a slušně napsanými postavami. Odmyslím-li si občas trochu afektované dialogy a zákonitou předvídatelnost, je první Spider-Man výtečnou zábavou, která má hlavu i patu, kde jí člověk čeká. V dobrých tricích, slušném napětí, solidním (byť ne strhujícím) soundtracku Dannyho Elfmana. Na dvojkou převažuje přítomností a charismatem Williama Dafoe v civilu, naopak ztrácí ve chvílích, kdy se tento "zakuklí" do zelené masky, která prostě ubírá jeho civilní démoničnost. I efekty už působí poněkud zastaraleji a následovník je v tomto ohledu dozajista působivější pastvičkou pro oči. První díl je též trochu "nezávaznější", pubertálnější, hravější, pravé dilema super-hrdiny čeká až na druhý díl. To ovšem nelze brát jako negativum. Poctivé 4 hvězdice do kožuchu a vskutku koukatelná zábava.(15.4.2006)

• verbal

Neolizovat! To bílé a lepkavé, co máš na dlani, není to, co obvykle, Touby! Pokousal tě přece zmutovaný pavouk, tak proč pořád vypadáš jako občerstvení pro pedofily vracející se z homokarnevalu? Nu což, přitvrdíme a postavíme ti do cesty nějakého fuckt drsného, temného padoucha. Co třeba takový zlý skateboardista v rozkošně úplém, žužu zeleném oblečku?? Postříkej ho pavučinkou a umlať pěstičkama za zvuku tvrrrdé rrrrockové plísně "Hírou"... I dle poměrně ostrého comixu se dá natočit rozverné revue pro nezletilé homosexuály.(17.3.2010)

• - Keď v závere filmu Mary Jane pobozká Petra, môžeme si všimnúť, že mu hlavu drží oboma rukami. Hneď v ďalšom zábere ho však drží už len jednou rukou. (Kub_ees)

• - Ve filmu jsou použity scény z komiksových sérii Ultimate Spider-Man a Amazing Spider-Man. Například Mary Jane Watson jako „holka od vedle" je z komiksu Ultimate a Green Goblin zase z univerza série Amazing. (HellFire)

• - Ve filmu se měl mihnout Hugh Jackman v roli Wolverinea, ale z plánu sešlo, protože produkce nedokázala najít jeho oblek z filmu X-Men (2000). (Zdroj: huffingtonpost.com)
    (hynn3k)