• dobytek

Panebože, dyť je to sračka. Nebylo už všech těch cokoliv-manů dost? Comixy nečtu, takže nějakej Spider-man mě absolutně nezajímá a je to pro mě akorát další ptákovina. A Tobey Maguire, jako pseudosuperman, mi připadal poněkud k smíchu. Takovej Christopher Reeve měl v sobě nějaký to charisma, takže se mu jeho nadpřirozená postava dala "sežrat", ale tenhle floutek má asi tolik charisma, jako přejetý hovno a navíc neumí hrát. Ať si radši hraje na písečku. Eště klika, že neměl taky spodky přes kalhoty. To už bych asi nepřežil.(14.4.2007)

Prekvapilo ma nasadenie Tobey Maguire do ulohy superhrdinu.Podla mna sa vsak ulohy zhostil vyborne a svojim nespornym hereckym talentom dal pavuciemu muzovi ludskejsi charakter.Film na mna posobil tak nejak mdlym dojmom, uviazol niekde medzi dramou a akcnakom. S odstupom casu, ked uz som mal tu moznost vidiet pokracovanie musim povedat, ze to co v jednotke naskicovali (mam na mysli vnutorny zivot superhrdinu), je do detailov rozpiplane v dvojke a tak jednicka je pre mna len akousi rozletovou drahou k lepsiemu pokracovaniu.(26.2.2004)

Na plátně kina se objevuje logo Marvelu a já se začínám nekontrolovatelně chvět (nevaruje mě pavoučí instinkt před blížící se filmovou katastrofou?). Uvědomuju si, že ještě nikdy v životě jsem se na žádný film tak netěšil. Spider-mana jsem četl už na základce (tehdy to ovšem ještě nebyl Spider-man čti spajdrmen, ale Spider-man čti spider-man) a od té doby je suverénně mou nejoblíbenější komiksovou postavou. Knihovnu mám plnou spider-manovských komiksů, průvodců, encyklopedií a sebraných vydání a můj pokoj je důkladně polepen plakáty a samolepkami s pavoučími motivy. Tak proboha přetočte někdo ty posraný titulky!!!!!! A je to tady. Spider-manova story je sice hodně osekaná (smrt Gwen Stacy by asi ve výsledku vyznívala příliš pochmurně), ale zato pietně aktualizovaná a podaná s patřičným nadhledem (scény ze školní jídelny a wrestlingové arény). Osekaná ale není je zápletka, ale i postavy a tak Flash Thompson přišel o svou slabost pro Spider-mana a M.J. zase o svou střelenost. V druhé, akční polovině film sráží slabší akční scény (srovnejte scénu kdy Spider-man zachraňuje M.J. před pádem z budovy se stejnou scénou z o dvacet let staršího SUPERMANA) a triky a Dafoeho Green Goblin, který má do zábavnosti Hackmanova Luthora nebo Nicholsonova Jokera daleko. A ty limonádovité dialogy, kulminující v úděsné závěrečné scéně na hřbitově (stejná a stejně špatná byla později i v BATMAN ZAČÍNÁ), děs. Naštěstí, stejně jako u X-MEN, dvojka už je podstatně lepší (raimiovštější).(16.12.2005)

Tak tenhle film že boural rekordy v divácké návštěvnosti v kinech po celém světě? A čím si tohle privilegium zasloužil? Totálně nevýrazným Tobeym Maguirem? Scénářem, který nenabízí nic převratného a ani nedá hercům šanci se rozehrát? Ne, vážně, tenhle film je jen a pouze průměr, a pokud je považován za trhák, tak já tento názor rozhodně nesdílím. Ale chápu, že hlavně divácká kategorie "teen" bude asi sdílet jiný názor. Btw. Můj dvouletý syn je ze Spidermana zatím taky paf. :-)(25.4.2003)

IMHO Spider-manovi v cestě k 5* (a titulu nejlepšího filmu podle comicsu) překáží dvě věci. Menším problémem jsou občas ne příliš povedené triky (většinou počítačový Spider-man), ale hlavně Kirsten Dunst a její (ne)herectví a s tím spojená milostná linie filmu. Až na tyto vady na kráse je to velmi povedený film, spíše 85-90%.(13.6.2002)

• - Téměř celý rok zabralo postavení všech natáčecích lokací potřebných pro film. (HellFire)

• - Po podpisu smlouvy na další dvě pokračování si Tobey Maguire zajistil příjemnou výplatu, a to 26 milionů dolarů. (HellFire)

• - Skákající pavouk, kterého se Peter snaží vyfotit, se jmenuje Avondale a uvidíte ho i ve filmu Arachnofobie. (HellFire)