Reklama

Reklama

Spider-Man

Trailer

Obsahy(1)

Film na motivy marvelovského komiksu je příběhem podivínského středoškoláka Petera Parkera (Tobey Maguire). Jako dítě osiřel, byl šikanován a nebyl schopen vyznat lásku okouzlující dívce ze sousedství Mary Jane Watsonové. Říct o jeho životě, že je to bída, by asi bylo dost slabé slovo. Ovšem jednoho krásného dne, když ho na exkurzi v laboratoři pokouše uprchlý radioaktivní pavouk, se jeho život změní tak, jak by si sotva kdo dokázal představit. Peter získá netušenou pružnost, jasné vidění, schopnost přichytit se k povrchu, šplhat po zdech a vystřelovat sítě ze zápěstí, ale ona to nebude jenom zábava. Výstřední milionář Norman Osborn (Willem Dafoe) na sobě vyzkouší účinek drog, čímž vznikne jeho maniakální alter ego Green Goblin. Peter se tudíž musí stát Spider-Manem a vzít si Green Goblina na starost, jinak ho Goblin zabije. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (866)

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Mě tenhle film přišel taky hodně průměrný a kasovní rekordy trhal asi proto, že u američanů odkojených comicsy mají comicsové filmy obrovskou výhodu, když se k tomu navíc přidá zručně zorganizovaná reklamní kampaň, úspěch je zaručen. K filmu samotnému - Tobey Maguire mi do role docela i sedl, Willem Dafoe také, ale Kirsten Dunst mi přišla naprosto příšerně toporná. Příběh je tradiční americký akční s jedním vyhraněným hrdinou a jední padouchem, osudovou láskou atd. K mému překvapení ale místy chybovaly i triky (obzvláště v "létacích" sekvencích), což bych od filmu s takovým rozpočtem opravdu nečekala. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Burton (BATMAN) alebo Singer (X-MEN) to mali oveľa jednoduchšie. Ich comixovky totiž boli z majoritnej časti pútavé hlavne vďaka výprave, atmosfére a s tým spojenej schopnosti vtiahnuť nás do „iných svetov“. Ale Raimiho SPIDER-MAN ničím takým nedisponuje. A navyše, po jeho skončení som si nevedel spomenúť na jedinú scénu, ktorá by ma priviedla so skutočného diváckeho vytŕženia. Maguire stelesnil premenu svojej postavy výborne, ale Dunstová je na takýto typ filmu príliš tuctová a postava Green Goblina nepôsobí strašidelne a hrozivo, ale skôr ako nešťastná bytostná troska (odetá do power-ranger kostýmu), ktorá má viac problémov so svojou vlastnou identitou, než so samotným Spider-Manom. Ani osobité vizuálne pojatie, ani poriadne prepracované postavy. A ten predvídateľný príbeh, hodný 40 minútovej epizódy televízneho seriálu, roztiahnutý do dvojhodinovej celovečernej verzie, toho príliš veľa nezachráni. Na SPIDER-MANovi si rozhodne cením jeho elegantnosť a odstup od v súčasnosti tak populárnej popcornovej blbosti, ale aj tak mi prišiel len ako jedna veľká, nafúknutá bublina, ktorá sa po prasknutí rozplynie ako obláčik hmly a nezostane po nej ani náznak diváckeho nadšenia. ()

Reklama

Cival 

všechny recenze uživatele

Filmové ekvivalenty comicsů zbožńuju, stejně tak Tobeyho a čas od času nějaké to řemeslně zručné dílko Sama Raimiho. A Spider-man vypadá přesně tak, jak bych si přál, aby zfilmované comicsy vypadaly. Tobey skvěle zvládá přerod z outsidera v hrdinu, Kirsten je moc sympatická a Dafoe celkem ucházející záporák. David Koepp dokázal napsat výborný scénář plný vemi vtipných dialogů(!), které navíc přesně souhlasí s nejistotou nešťastně zamilovaného teenagera. No a Sam Raimi - to je zkrátka machr. Parádní film a snad i neméně kvalitní druhý díl. Ne bez zaváhání, přesto romanticko-comicsová lahůdka, kterou zabíjí akorát dabing. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Sam Raimi ukazuje, že co dělá film dobrým filmem nejsou trikové orgie, ale zajímavý příběh. Jasnou výhrou je Tobey Maguire. Je neuvěřitelný. V současné době není NIKDO, kdo by se na roli Petera Parkera hodil více a kdo by jí tak dobře zahrál. Tleskám Samu Raimimu, že si ho u filmové společnosti vydupal. Kirsten Dunst je taky fajn. Není to žádná křehká kráska, ale má něco do sebe a hrát rozhodně umí. Můj oblíbenec Willem Dafoe - trochu zklamání. Hraje přirozeně, ale když se v něm probouzí Mr. Hyde, je se svými úšklebky spíše k smíchu. Ale to je malá muška na kráse jinak bezvadného filmu. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Neolizovat! To bílé a lepkavé, co máš na dlani, není to, co obvykle, Touby! Pokousal tě přece zmutovaný pavouk, tak proč pořád vypadáš jako občerstvení pro pedofily vracející se z homokarnevalu? Nu což, přitvrdíme a postavíme ti do cesty nějakého fuckt drsného, temného padoucha. Co třeba takový zlý skateboardista v rozkošně úplém, žužu zeleném oblečku?? Postříkej ho pavučinkou a umlať pěstičkama za zvuku tvrrrdé rrrrockové plísně "Hírou"... I dle poměrně ostrého comixu se dá natočit rozverné revue pro nezletilé homosexuály. ()

Galerie (150)

Zajímavosti (153)

  • Keď Peter v jednej scéne lezie na strechu, má na sebe čierne topánky. V ďalšom zábere, keď je už na streche, má topánky výrazne sivej farby. (Kub_ees)
  • Celosvětová premiéra proběhla 30. dubna 2002 na Filipínách. (Varan)

Související novinky

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

06.02.2020

Kultovní hororový režisér Sam Raimi jedná o režii snímku Doctor Strange in the Multiverse of Madness pro studio Marvel. Nebyla by to pro něj samozřejmě první štace do komiksového světa, Raimi totiž…

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

U Disneyho konečně pohnuli s Indiana Jonesem. Pátý díl půjde do kin 19. července 2019 a natočí ho Steven Spielberg, samozřejmě s Harrisonem Fordem v hlavní roli. George Lucas by se na pokračování…

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

01.03.2014

Americký filmový režisér, scénárista a výtvarník Tim Burton v Praze 25. března 2014 uvede koncert filmové hudby svého dvorního skladatele Dannyho Elfmana, Oba tvůrci se ojedinělé události osobně…

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Máme pro vás spoustu castingových novinek, tak se nezdržujme úvodními řečmi a přejděme rovnou k věci. Robert De Niro si prý zahraje v Rodriguezově krváku Machete, jehož natáčení startuje už 29.…

Reklama

Reklama