Jeden z nejlepších filmů based on comics. Sam Raimi máchá barvičkami, všechno to vypadá jako vystřižené z papírového sešitu, nádherný scénář plný akce, romantiky, ale i mírného patosu. Sice triky po letech slábnou, ale tyhle věty si budu pamatovat hodně dlouho. With great power comes great responsibility. This is my gift, it is my curse. Who am I? I`m Spider-Man.(10.2.2007)

"Je ti dobře? Vypadáš jako bys byl ve vědecký soutěži druhej." Kdyby mě kousnul pavouk, tak bych se naštval, onemocněl, zemřel a nikdo by o tom nenapsal comics, ani by nenatočil film. Jenže Peter po kousnutí začal spřádat sítě a tarzanovsky se přemísťovat v červenomodrém hadru, což bylo to nejlepší z filmu, ale na druhou stranu mě moc nebavily ty černobílé postavy, klišoidní rozhovory, předvídatelné situace a zejména dovysvětlování děje pro retardované diváky.(25.11.2016)

• verbal

Neolizovat! To bílé a lepkavé, co máš na dlani, není to, co obvykle, Touby! Pokousal tě přece zmutovaný pavouk, tak proč pořád vypadáš jako občerstvení pro pedofily vracející se z homokarnevalu? Nu což, přitvrdíme a postavíme ti do cesty nějakého fuckt drsného, temného padoucha. Co třeba takový zlý skateboardista v rozkošně úplém, žužu zeleném oblečku?? Postříkej ho pavučinkou a umlať pěstičkama za zvuku tvrrrdé rrrrockové plísně "Hírou"... I dle poměrně ostrého comixu se dá natočit rozverné revue pro nezletilé homosexuály.(17.3.2010)

Tak tenhle film že boural rekordy v divácké návštěvnosti v kinech po celém světě? A čím si tohle privilegium zasloužil? Totálně nevýrazným Tobeym Maguirem? Scénářem, který nenabízí nic převratného a ani nedá hercům šanci se rozehrát? Ne, vážně, tenhle film je jen a pouze průměr, a pokud je považován za trhák, tak já tento názor rozhodně nesdílím. Ale chápu, že hlavně divácká kategorie "teen" bude asi sdílet jiný názor. Btw. Můj dvouletý syn je ze Spidermana zatím taky paf. :-)(25.4.2003)

Nemělo to chybu. Jako člověk, co v každém desátém komentáři připomíná, že předloha se úplně zhustit do filmu nemůže, pokud ovšem nedohlíží "zatím" živá autorka (Harry Potter ;-) či fanatickost (LOTR). Na to, že to byl zfilmovaný comix byly charaktery opravdu propracované a Tobey Maguire bezvadný. První polovina naprosto fantastická, v druhé jste fandili superhrdinovi, seč jste mohli. Scéna s přepadením "sportovního lichváře" a následným prozřením a hlavně poslední činí z comixových postav živé lidi.(9.5.2003)

• - V scéne, keď pri stole jedia Peter, Mary Jane, Norman a Harry, si môžeme všimnúť ruky Mary Jane (Kirsten Dunst), ktoré striedavo menia svoju polohu. Raz má obe ruky pri tele, no v ďalšom zábere má už ruky prekrížené. (Kub_ees)

• - Tobey Maguire, představitel Spidermana, trpí chronickým strachem z výšek. (Elephant13)

• - Stejně jako v mnoha dalších filmech, i zde si malou roli zahrál Stan Lee, slavný tvůrce komiksů. Ztvárnil jednoho z vyděšených přihlížejících ve scéně, kdy Green Goblin (Willem Dafoe) zaútočí na vedení společnosti Oscorp. (Boly)