Nechci komplet odsuzovat comicsovou obci, ale je málo projektů, které mě dokázaly hlouběji oslovit. Sice se v nich v různém množství objevují zapamatováníhodné scény, ale vesměs jsou protkány akcí bez vnitřního náboje a celému vyprávění jakoby chyběla „duše“. Stalo se mi to nejen u série Spidermanů, ale i u Hellboye, vracejícího se Supermana, obou Hulků, Speed Racera, V jako Vendety, tria Bladeů, Irona Mana, X-Menů nevyjímaje, i když tam se u dílů Bryana Singera blýskalo na lepší časy. Navíc v nich i přes nesporné kvality občas chybí ta čirá láska k látce a vypadá to, že si jen zhýralý producent hodlá rozšířit sbírku svých čtyřkolých miláčků. Holt, čisté spotřební zboží bez hlubší invence!! Uvidíme, kam se to bude vyvíjet..(2.7.2009)

Koukatelný komiks ve filmové podobě, nijak výjimečný, s přespříliš digitálními efekty, určený převážně pro mladší publikum. Mne slaďoušek Tobey a jeho středoškolské peripetie kdovíjak neoslovili, ale neměla jsem potřebu prchat od obrazovky - zkrátka neškodný popkornový biják bez větších nároků na mozkovou aktivitu. Nepřekvapilo, neurazilo, podruhé nemusím... 55%(6.10.2009)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Spíše pohádka pro mladší ročníky, ale plná kvalitních efektů. Peter Parker je na můj vkus až příliš podobný Mirku Dušínovi a to, jak se na konci filmu kvůli poslání vzdal své lásky, bylo přímo ohavné. Trailer na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/7563-spider-man/videa/(21.9.2014)

• -bad-mad-wolf-

Docela slabota, tančící někde mezi druhou a třetí hvězdičkou. Potemnělá ruka Sama Raimiho je docela fajn, stejně jako Kirsten "mokré tričko" (!!) Dunst a Tobey Maguire (abych nekřivdil, všechny role jsou obsazeny zajímavě, vypíchnout si zalouží i parodický šéfredaktor v podání J. K. Simmonse). Zdaleka tolik už nepotěší zdigitalizované pohyby postav při akčních kejklích a monumentální nevýraznost dialogů i příběhu - především romance Petera s M. J. je nahodilá, afektovaná a v závěru utnutá povinným gestem. Ostrouhal i Green Goblin jakožto titulní záporák - spíše než děsivým šílencem je pouhým schizofrenním kašparem ve srandovní masce.(28.7.2012)

Dřív to byl jen Superman, Batman a Spiderman, dneska může být superhrdina kde kdo, ale stálice se jen velmi těžko překonávají. Né jinak tomu je i v tomto případě. Děj je na dnešní dobu dost předvídatelný, stejně tak s efektama se díra do světu neudělá, ale na svou dobu to byl blockbuster jak vyšitý. :D(3.5.2016)

• - Návrhy kostýmů, které Peter kreslí, ve skutečnosti vytvořil Phil Jimenez, tvůrce kreseb ke komiksům s Wonder Woman. (HellFire)

• - Keď Spider-Man na začiatku skúša svoje schopnosti lezenia, lezie po stene obutý (zapiera sa aj o nohy). Prichytenie rúk je pochopiteľné (fyziologické zmeny na rukách), ale aby sa mohol prichytiť aj nohami, musel by byť logicky bosý. Bežné topánky, ktoré má obuté, žiadne špeciálne schopnosti nemajú. (mikinko51)

• - V komikse sú oči Petera Parkera (Tobey Maguire) hnedé a oči Harryho Osborna (James Franco) sú modré. V skutočnosti sú oči Tobey McGuire modré a oči Jamesa Franca hnedé. (WalterIK7)