Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Nechci komplet odsuzovat comicsovou obci, ale je málo projektů, které mě dokázaly hlouběji oslovit. Sice se v nich v různém množství objevují zapamatováníhodné scény, ale vesměs jsou protkány akcí bez vnitřního náboje a celému vyprávění jakoby chyběla „duše“. Stalo se mi to nejen u série Spidermanů, ale i u Hellboye, vracejícího se Supermana, obou Hulků, Speed Racera, V jako Vendety, tria Bladeů, Irona Mana, X-Menů nevyjímaje, i když tam se u dílů Bryana Singera blýskalo na lepší časy. Navíc v nich i přes nesporné kvality občas chybí ta čirá láska k látce a vypadá to, že si jen zhýralý producent hodlá rozšířit sbírku svých čtyřkolých miláčků. Holt, čisté spotřební zboží bez hlubší invence!! Uvidíme, kam se to bude vyvíjet..(2.7.2009)

 • Phobia
  ***

  Koukatelný komiks ve filmové podobě, nijak výjimečný, s přespříliš digitálními efekty, určený převážně pro mladší publikum. Mne slaďoušek Tobey a jeho středoškolské peripetie kdovíjak neoslovili, ale neměla jsem potřebu prchat od obrazovky - zkrátka neškodný popkornový biják bez větších nároků na mozkovou aktivitu. Nepřekvapilo, neurazilo, podruhé nemusím... 55%(6.10.2009)

 • RHK
  ***

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Spíše pohádka pro mladší ročníky, ale plná kvalitních efektů. Peter Parker je na můj vkus až příliš podobný Mirku Dušínovi a to, jak se na konci filmu kvůli poslání vzdal své lásky, bylo přímo ohavné. Trailer na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/7563-spider-man/videa/(21.9.2014)

 • -bad-mad-wolf-
  **

  Docela slabota, tančící někde mezi druhou a třetí hvězdičkou. Potemnělá ruka Sama Raimiho je docela fajn, stejně jako Kirsten "mokré tričko" (!!) Dunst a Tobey Maguire (abych nekřivdil, všechny role jsou obsazeny zajímavě, vypíchnout si zalouží i parodický šéfredaktor v podání J. K. Simmonse). Zdaleka tolik už nepotěší zdigitalizované pohyby postav při akčních kejklích a monumentální nevýraznost dialogů i příběhu - především romance Petera s M. J. je nahodilá, afektovaná a v závěru utnutá povinným gestem. Ostrouhal i Green Goblin jakožto titulní záporák - spíše než děsivým šílencem je pouhým schizofrenním kašparem ve srandovní masce.(28.7.2012)

 • juta
  ****

  Dřív to byl jen Superman, Batman a Spiderman, dneska může být superhrdina kde kdo, ale stálice se jen velmi těžko překonávají. Né jinak tomu je i v tomto případě. Děj je na dnešní dobu dost předvídatelný, stejně tak s efektama se díra do světu neudělá, ale na svou dobu to byl blockbuster jak vyšitý. :D(3.5.2016)

 • - Návrhy kostýmů, které Peter kreslí, ve skutečnosti vytvořil Phil Jimenez, tvůrce kreseb ke komiksům s Wonder Woman. (HellFire)

 • - Keď Spider-Man na začiatku skúša svoje schopnosti lezenia, lezie po stene obutý (zapiera sa aj o nohy). Prichytenie rúk je pochopiteľné (fyziologické zmeny na rukách), ale aby sa mohol prichytiť aj nohami, musel by byť logicky bosý. Bežné topánky, ktoré má obuté, žiadne špeciálne schopnosti nemajú. (mikinko51)

 • - V komikse sú oči Petera Parkera (Tobey Maguire) hnedé a oči Harryho Osborna (James Franco) sú modré. V skutočnosti sú oči Tobey McGuire modré a oči Jamesa Franca hnedé. (WalterIK7)