Jób (E07) (epizoda)

 • USA

  Job

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2020, 53 min

Tvůrci:

Mark Bomback

Režie:

Morten Tyldum

Předloha:

William Landay (kniha)

Scénář:

Mark Bomback

Scénografie:

Patti Podesta
(další profese)

Komentáře uživatelů k epizodě (14)

 • Radko
  *****

  Súd. Jazýčky váh sa nakláňajú tu na jednu, tu na druhú stranu. Podľa toho, ako vypovedajú svedkovia, ako sa kto pýta, čo kto namieta, s čím sa príde. Americký súdny systém je taký - verejne príťažlivý. A ak je režisér čo len trochu nadpriemerný, má eso v rukáve. Rovnako ako obžaloba. Lenže, je tu otázka: je eso naozaj túzom? Zatiaľ najlepšia časť.(30.11.2020)

 • castor
  *****

  Že by to nakonec skutečně trochu směřovalo ke kritice celého justičního systému (jak jsem naznačoval), protože na obviněného nezletilého je hozená taková deka, že to nemusí ustát? A právě v průběhu předposledního dílu divák začíná tušit, kam se bude závěrečný díl ubírat. I s ohledem na to, jak se Andy u jiného vyšetřovacího procesu (a v jiném čase) tváří, jak má podlité oči. Je tady každopádně soud, výborně uchopený, skvěle zahraný. Samozřejmě mám pokaždé problém s americkým systémem posuzování viny a neviny dvanácti laiky namísto „odborníků“, navíc ve stylu „tohle jste neslyšeli, to si okamžitě vymažte z hlavy.“ V mých očích tudíž s trochou nadsázky záleží na tom, zda obhájce/žalobce umí pořádně zabrnkat na emoce a má herecké schopnosti Jacka Nicholsona. Stále je tu muž v modrém lincolnu, stále je tu z vězení volající děda odsouzený do konce života. Obhájkyně Joanna je nicméně po prvních dnech spokojená, optimismus ovšem záhy vystřídá zděšení z povídky, kterou Jacob napsal („Jak moc je to zlé?“ ptá se Andy obhájkyně na její znepokojivý obsah). Odpověď je zřejmá. Závěrečné emoční sesypání Laurie v kuchyni skvělé. Sice pedofil Leonard Patz napíše vzkaz, ale kdo ví, jak to vlastně je. Herci jsou do jednoho vynikající.(9.1.2021)

 • vnimatkrasu
  *****

  Připouští se.(25.5.2020)

 • ER
  *****

  Pořád vysoká kvalita.(22.5.2020)

 • warrenur
  *****

  Napatie v sudnej sieni paradne vygradovane.Zatial najlepsia cast. Uplny zaver bol len nahliadnutim do mysle niekoho.... so "svedomim" ?! Priznam, ze som ocakaval pri tom obrovskom napati moznu fatalitu. 90%(23.5.2020)

 • Franche
  *****

  Zatím jednoznačně nejlepší díl série.(23.5.2020)

 • epoh
  *****

  Najednou si člověk není jistý ničím a nikým a ty mistrovsky zpracovaný pochyby rodičů o nevinně svyho syna, paráda!!!(22.7.2020)

 • zapalik
  *****

  To se nám to vyvrbilo....(22.5.2020)

 • leo430
  *****

  Bezkonkurenčně dosavadně nejlepší díl celého seriálu.. Miluji seriály/filmy ze soudního prostředí a tady jsme toho dostal plnými doušky.(20.7.2020)

 • muti
  *****

  Atmosféra je ozaj hustá a dala by sa krájať nejednym zubkovanym nožom. Už pár časti ale rozmýšľam pred akým súdom stojí teraz otec, keďže celý príbeh je vlastne flashback. Mam dojem že príde strašný plot twist - Otec totiž nevyzerá, že by bol ktovieako šťastný, skôr utrápený...(6.1.2021)

 • LachtanShows
  *****

  Předposlední epizoda se drží standardu, který už před nějakým časem stanovili seriáloví velikáni jako Game of Thrones, kdy se nejvíce událostí semlelo právě jeden díl před samotným finále. V Defending Jacob se i dle zdejšího hodnocení jede na 120 % a jeden perfektní dialog (či monolog) střídá druhý. Takhle se dneska točí kvalitní televizní tvorba!(5.6.2020)

 • Lacro
  *****

  Neskutečně napívanej díl a možná i vůbec nejlepší soudní řízení co jsem kdy viděl.(25.5.2020)

 • jigsaw44
  ***

  Konečne to začína byť dobre napínavé.(31.5.2020)

 • KukulienkaHO
  *****

  Sánka dole... Nemám slov. Asi len toľko, že pred pozretím epizódy som rozmýšľal, podľa čoho bola pomenovaná. Dá sa povedať, že má dvojvýznam. Odkazuje na činnosť, ktorú pomenúva, ale aj na... no, budete dosť prekvapení, čo sa za tým ešte skrýva. V príbehu ide už skutočne do tuhého, tak som zvedavý, ako sa to celé rozuzlí. Už sa zdalo ku koncu epizódy, že zrejme vieme, kto je vrahom. Lenže potom prišla posledná scéna a záber, ktorý rozuzlenie naspäť zahalil tajomnom. P.S.: Ako tu väčšina píše, jedná sa bezpochyby o najlepší diel.(30.7.2020)