Soudní proces dospěje ke konci, ale s nečekanými důsledky. (Apple TV+)

Radko

Bolo predtým, bolo potom. Ak je niekto z rodiny obvinený, život rodiny to poznačí vždy, bez ohľadu na výsledok procesu. Bez ohľadu na vinu či nevinu. Trest sa dostaví vždy. Zločinom je častokrát len to, že podozrivý padne do hľadáčika štátno-bezpečnostného a súdneho aparátu. Osobne som veľmi rád, že nebolo všetko doslovne vypovedané. ostal priestor na tajomstvá, otázky a pochybnosti pre každého diváka. A komentátori, ktorí majú potrebu niečo dopovedať, sa môžu nadrapovať koľko chcú, že stačí niečo o niečom vedieť, či stačí si dať dve a dve dohromady a výsledok je jasný. Aj tak im to ani najmenej nepomôže. Záhada a tajomstvo ostáva. A to je hádam najkrajšie posolstvo celej série. ()

castor

Od finále jsem čekal mnohé (i jsem se bál zklamání), ale nakonec to byla paráda. Žádný jednoznačný závěr, ale luxusní hra s divákem. Prostor pro pochybnosti značný. Chvíli pochybuje ten, pak zase ta. A rovněž divák. Navíc to tvůrci celé uzavřeli bez šokujících berliček, se zdviženou hlavou a udrželi si nemalou originalitu. Mírná překombinovanost už tam sice byla, o tom žádná, protože jsem myslel, že (BACHA, možné SPOILERY) si Jacob pod tíhou okolností (realističnost povídky, plná soudní síň, dotěrní novináři) vezme život ještě předtím, než mu soudce sdělí dobrou zprávu. Jenže pedofil se k vraždě přiznal „kapku jinak“, protože role dědy nemohla být tak snadno useknutá, obzvlášť když měl ksicht oscarového J.K. Simmonse. Nadstavba s Mexikem funkční a silvestrovská ztráta dívky Hope až tragikomická. Atmosféra znovu neutěšená až mrazivá, nic není černobílé, jak by se mohlo na první pohled zdát. ()

kenkaku

Labilní ropuše se prostě pravda neříká. Nicméně divák není labilní ropucha a proto dozvědět se naprosté hovno co se v parku stalo ani v poslední epizodě stáží celou serii na úroveň odpadu. ()

LachtanShows

I když jsem si celý seriál nemálo oblíbil a zvýšil jsem svůj zájem o další projekty Apple TV+, tak musím přiznat, že mě samotný závěr tohoto projektu nezaujal natolik, jak na něj postupně "navnazoval" průběh předešlých částí. Pár záležitostí se už podařilo trochu překombinovat, jinak jsem ale především herecké výkony žral do poslední minuty a okamžitě chci další obdobně kvalitní záležitost nejen s panem Evansem. ()

warrenur

Ti, co ocakavali jednoznacny zaver, sa nakoniec nedockali. Na strane druhej, keby tomu tak bolo, jednalo by sa len o dalsie, i ked velmi vydarene, sudne jednanie. Vo mne pochybnosti zotrvavali az do vyhrotenej konverzacii medzi Laury a Jacob-om v aute. Na zaklade "psycho-indicii" som dospel k nazoru a som spokojny. ;) Moze byt. ()

muti

Chudák otec, talk about the murder gene... Twist z väzenia bol dosť dobrý. Môja predpoveď z predošlej časti výška na polku, dej ale nie je úplne predvídateľný, čo je pri takejto téme super ()

KukulienkaHO

Posledný diel bol krok mimo. Od konverzácie medzi Andyim a Billim to šlo dolu vodou. Dej bol uponáhľaný. Postave Jacobovej matky začalo hrabať, ale že poriadne. To som fakt nepochopil, prečo to takto spravili. A tá sekvencia v aute... ako ktorá normálna mater (a Laurie bola normálna) by niečo také urobila?! Navyše ona po tom náraze vyzerala jak zdochnutá a Jacob vyzeral byť v pohode, ale ako sa ukázalo, tak Laurie mala iba škrabančeky a práve Jacob bojoval o život. Ako sorry, ale doteraz tak kvalitný seriál spraví taký fail?! Príde mi divné, že potom, ako súd uznal Jacoba nevinným sa nikto jemu blízky neprišiel ospravedlniť, nezagratulovať mu. Dôvod, pre ktorý sa priznal pán pedofil k vražde je vysvetlený fakt dobre, má to spád, zároveň je to aj trochu smutné, ale s najväčšou pravdepodobnosťou zabil on. Pokiaľ to teda nebola nejaká iná neznáma osoba. Aspoň to nebolo tak jednoduché, ako sa javilo. Každopádne to, čo spravil Billy Barber bolo dosť silné, najmä jeho veta o dobrom otcovi. Všetci (no skoro) tu píšu, že sme sa nedozvedeli, kto je vlastne vrah. Na toto mám len jednu odpoveď: Ten, kto aspoň trochu chápe ako funguje ľudská psychika a vyvíjanie tlaku na ňu, si myslím, že v tom má jasno, lebo rozhovor v aute pred haváriou nám dal jasnú odpoveď (minimálne na 90%). ()