Reklama

Reklama

Epizody(8)

Život rodiny se obrátí naruby, když je syn obviněný z vraždy spolužáka. V dramatickém thrilleru z právnického prostředí, adaptaci bestselleru Williama Landaye. (Apple TV+)

Videa (1)

Trailer

Recenze (109)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Opravdu skvěle napsaný scénář s otevřeným a nejednoznačným koncem, psychologicky bravurně propracované postavy a jejich psychologická drobnokresba i motivace jsou největším kladem tohoto projektu (reflexe vztahu matka-syn, přerušená a posléze částečně obnovovaná transgenerační linie děd-syn-vnuk, rozkolísání manželství, otcotvství, mateřství, pochyby o vině či nevině atd.), který sice místy trochu zaváněl klišovitými místy, na jeho konci ale bylo vše odpuštěno...poslední dvě epizody měly opravdu dobrou gradaci... ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„JSEM TADY, PROTOŽE VĚŘÍM V SYSTÉM A CHCI, ABY PRAVDA VYŠLA NA JEVO…“ /// Vražda školáka v prostředí, kde k sobě mají lidi blízko. Což je důležitý. Stejně jako to, že Barberovi jsou fajn a milující rodina… Obrazová příručka k tomu, co se bude dít, když vám obviněj dítě. Celkem dost „omáčky“, ale aspoň se víc seznámíme – se všema. Pak samo vyplouvaj logický věci – jako jak dobře znáte svého parchanta vy? Má to 8 dílů, takže logicky jde o víc než jen o jedno obvinění. Zvlášť, když vyšetřování jde tak nějak mimo nás. Drobný zápletky, rodinný střípky a snaha chránit svý dítě. Do toho ty vnější vlivy (sociální sítě, novináři…), prostě pel mel, kterej v tomhle rodinným dramatu baví. Navíc kurva chcete vědět, jak to všechno bylo… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2012 napsal William Landay, neznám. 2.) Znám svého syna (Znám svého syna?). 3.) Mám fotra ve vězení a přemejšlím, jestli bude mít mladej protekci. /// Thx za titule „Petra Kabeláčová“ a „saurix“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Defending Jacob je ten skrytý diamant na Apple TV, na který jsem pořád čekal a on pořád nedocházel. Nenápadná detektivka, kde jediné, co Vás trkne, je fakt, že v ní hraje Chris Evans. Nakonec jsem se z výborně vykonstruovaného případu dostal do fáze posledních dvou epizod, kde jsem nechtěl ani mrkat, jak jsem si to užíval. Námět skvělý, zpracování krásně ponuré, severské, hudba od islandských borců (Atli örvarsson a Ólafur Arnalds) geniální. Tohle není klasická americká práce. Spíše klasický dramatický americký námět podaný skandinávským způsobem a s výborným Chrisem Evansem a Michelle Dockery jako třešničkou na dortu. Navíc po dlouhé době série skončila a já doteď přemýšlím, jak to vlastně bylo. Když nad seriálem přemýšlím, vnímám to jako velké pozitivum a tak pět hvězd nenechalo na sebe dlouho čekat… ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Chudák mimicky bezradný Kapitán Homokokot. Poté, co pověsil hvězdotřpytný hajzlový poklop na hřebík a vyléčil elasťákové opruzeniny, má vskutku bezútěšný život. Doma má starou tak odpornou, že by mohla xichtem z fleku plašit střevní parazity, a navíc vskutku monstrózní piču, která mu ke všemu tomu neštěstí potratila do vzorové předměstské americké rodiny mimořádně slizkého semiautistického pamrda, nápadně připomínajícího Heryho Potrata po lobotomii, co s gustem sem tam opíchá nějakého toho spolužáka. Bojovým nožem. Anebo možná taky ne, kdo ví. Každopádně jindy bezchybný Smrťák Tydlidum tentokrát nevěděl, kdy přestat, a docela slušně zapletenou tří až čtyřdílnou minisérii zbytečně navatil do rozplizlých osmi dílů nestravitelnou porcí rodinných hovnot a komunikačních poruch, iritujícím festivalem tolik progresivního benevolentního rozvoje dětské osobnosti rodičovským necháváním si srát na hlavu a neumětelsky ukřivděně tvářícím se Kapitánem HK. A to je docela škoda. Kdyby tomu oslizlému paznehtovi někdo tak ve třetím díle omlátil držku o parapet a intenzivním výchovným bitím z něj dostal relevantní informace, mohlo být po čtyřech hodinách svižně vymalováno. Jenže to oni ne. To je furt samé chození po špičkách kolem tolik citlivého fuckana s LNB („Lehký Nedostatek Bití“), tolerančně edukační psychovložky, chlácholivě ignorující fatální rodičovské chyby, plačky a vzdychačky, jaký je to přeci nevinný nádherný chlapec a individualita, a neustálé objímačky a omlouvačky, když na něj někdo náhodou trošku zvedl hlas či se v jeho přítomnosti škaredě zamračil. Prostě samé parádní pokrokové psychologické metody, jak si v zajetí svépomocí úspěšně odchovat mládě vraha a katalogového psychopata. Ovšem Martelovic kluk toho Jeba vystřihnul naprosto sugestivně a celou hrací dobu mě neskutečně sral. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Solidní Drama/Krimi minisérie od Applu, která je společně se See největším tahounem celé Apple platformy. Docela začínám přicházet na chuť podobně laděným seriálům, byť Defending Jacob nepovažuji za špičku ( Your Honor i aktuální Black Bird mám o level výše), ale je to pořád velmi solidně odvedená práce. Seriál má nepříjemný námět, kde rodinu rozvrátí syn, který je obviněn z vraždy svého spolužáka a otec ( Chris Evans) je úspěšný prokurátor. Seriál staví na výborných hereckých výkonech, solidní režii, slušnou hudbou, kvalitním vizuálem i bezútěšnou atmosférou. Trochu mi vadilo pomalejší tempo a zkrácení na 6 epizod z 8 bych se vůbec nebránil. Občas se tu zkrátka řeší povinná rodinná vata, která nikoho moc nezajímá, ale čím víc se seriál blíží ke konci, tím více si diváka získává na svou stranu. Potěší pár slušných zvratů a vrcholem je díl číslo 7 odehrávající se u soudu, tam jsem si mlaskal blahem, protože soudní přestřelky miluji. Zklamání je však finální díl, který je po stránce verdiktu a vyjasnění dost neuspokojivý. Celkově vzato, kdo má pro podobné věci slabost, tak Defending Jacob je povšimnutihodná záležitost. Příběh 4/5. Akce 0/5, Humor 1/5, Násilí 1/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 3/5, Emoce 4/5, Herci 4/5. 7.5/10. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (9)

  • V pokoji Sarah Ghrol (Jordan Alexa Davis) si můžeme všimnout plakátu „Zdeňka Černý: The greatest Bohemian violoncellist“ od českého malíře Alfonse Muchy. (Richard.Jezd)
  • Pôvodný autor príbehu William Landay pracoval ako asistent okresného prokurátora v Massachusetts predtým, ako sa stal spisovateľom. (Weezy22)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

31.12.2020

Úbytek filmů v kinech v uplynulém roce šel bohužel ruku v ruce s nižším množstvím kvalitních celovečerních filmů obecně, především těch hollywoodských. Z prvních deseti nejlepších filmů roku dle ČSFD… (více)

Reklama

Reklama