Defending Jacob (TV seriál)

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2020, 6 h 27 min (Minutáž: 45–53 min)

Americká mravní agitka, jejíž narativ by se bezproblémově vešel do dvouhodinového celovečeráku o strhujícím justičním procesu z ranku snímku Philadelphia s Tomem Hanksem - vše je totiž prvoplánově natažený a apaticky zveličený - a to mi vadí víc než policejní brutalita v JůEsEj. Nelze přehlížet ani vyumělkovanou temnotu, na jejíž sterilní ponurost mi nezbyla mentální kapacita - respektive nic zde totiž není temný, ale tmavý. Přičemž poslední epizoda je deziluzivní fantasmagorie jaxviňa.... Palec hore za fantastický cameo J.K.Simmonse - což je jedno z mála kompetentních pozitiv. Defending Jacob ve mě spíš evokuje dojem nekonzistentní frašky, která si afektovaně hraje na něco víc, a v níž vystupují šablonovitý zakomplexovaný charaktery. A fakt, že se zde Chris Evans jmenuje Steve, určitě není náhodou.... Verdikt: 6,7 předpojatých etických předsudků z 10(3.6.2020)

• johnn333

Ale ale, Apple by taky chtěl mít svoji temnou, chladnou a odměřenou kriminálku! Bohužel to ale zůstává hlavně u toho přání. Opisuje to, kde může, i když je to očividně extrémně drahé a hlavně se to šíleně bojí, aby to někoho neznejistilo a nevyvedlo z míry, takže to je ve všech těch dramatických mentálních breakdownech a v naznačených sexuálních úchylkách (mučírna wtf) naprosto směšné. Snad jen poslední epizoda trochu nastíní, jak by to mohlo vypadat, kdyby to mělo trochu koule i na něco jiného než nacpat Apple výrobek do každé druhé scény.(5.6.2020)

Jedno jediné slovo ma napadá v súvislosti s týmto seriálom, a síce - neistota. Tá začala už od prvých minút, kde si divák musí klásť stále tú istú otázku: spravil to, alebo nie? A tak stále dokola. Aj samotné vyšetrovanie prípadu malo čo ponúknuť, pričom pekne postupne začali vychádzať najavo rôzne skryté tajomstvá, samozrejme hlavne tie toho hlavného podozrivého. Záver by sa mi viac páčil, keby som si už tam nemusel klásť tú otázku, a nie, že tu divák zostane ďalej v neistote. Je to vlastne pat, a to u tohto typu seriálov či filmov nemám rád. Silný nadpriemer. 85/100(5.8.2020)

Možné spoilery!!!!! Defending Jacob je jeden z mála seriálů, u něhož kvalita nějak nekolísá a který udrží diváckou pozornost až do úplného závěru. Sice po skončení nevíte, jak to vlastně celé bylo a kdo to udělal, ale v tom je právě ta největší síla. Ta nejednoznačnost, nebo chcete-li neukázání prstem na stoprocentního pachatele, to je přesně to, co čas, od času není ale vůbec na škodu. Když k tomu připočtete kvalitní herce a dobře napsaný příběh, je z toho rázem asi nejlepší krimi série z poslední doby.(1.6.2020)

Miestami scenáristický “patos”, plný vyšetrovateľských, či iných primitívno nelogických prešľapov, no keď človek videl taký dokument, ako je “The Imposter”, možné je vlastne úplne všetko. Každopádne, moju pozornosť samotný seriál udržal od prvej do poslednej minúty, čo sa tak často nestáva, pričom herecké obsadenie, je taktiež dokonalé (!), a tak mile rád tú štvrtú bez váhania udelím.(12.8.2020)