Epizody(8)

Život rodiny se obrátí naruby, když je syn obviněný z vraždy spolužáka. V dramatickém thrilleru z právnického prostředí, adaptaci bestselleru Williama Landaye. (Apple TV+)

vyfuk

Apple nenastartoval zrovna nejlépe. Nenabídl vyloženě konkurenci, co více ani ne ve většině kvalitní obsah. O to větší je toto překvapení, stylizované do určitého severského drama s krimi podtextem, ale v americkém prostředí. Slibně to začíná, slibně končí, ale prostředek k tomu je určité pohazování příběhem sem tam, nějaká omáčka, která není vyloženě kyselá ani trpká, ale už jste ve filmu slízli lepší. I přes sympatické herecké výkony, příjemně temnou stylizaci kamery i prostředí nebo i dostačující hudbu se nedá říci, že jsem byl plně spokojen a naplněn očekávání z popisů nebo i prvních epizod. Stále ale ve výsledku mluvíme o jednom z nejzajímavějších počinů, který u Applu zatím vznikl. Což je po přibližně tři čtvrtě roce existence s (údajně) konkurenceschopným portfoliem sakra málo. ()

Jaro.Krafcik

Taká temná krimi dráma, ktorá ničím neprekvapila. Na odporúčania mnohých užívateľov ako napríklad J.F.B som si to musel pozrieť. Herecké obsadenie na výbornú ale čakal som že sa tam udeje viac vecí. Zároveň ide aj o posledný seriál na apple tv+, nevidím dôvod ho predlžovať, aj keďtam sú celkom kvalitné kúsky. 3* ()

L_A_D_A_S

Asi nejlepší seriál/série, kterou jsem v roce 2020 viděl. Zdánlivě nijak zvláštní zápletka otce, který je nucen hájit svého syna, školáka, z obvinění z vraždy. Dejte si to. Nic tak dobrého a napínavého jsem asi neviděl nejen letos ale ani loni. Popis děje mě dost odrazoval ale nenechte se zmást, vyvíjí to se to vše hodně nečekaným směrem a budete koukat na jednu epizodu za druhou. Není to dlouhé. Předlohou je kniha, která má trošku jiný závěr než seriál, to ale nic nemění na kvalitě obou, to si dohledejte až do dokoukáte. Husí kůže po skončení, skvělý soundtrack. Opravdu napínavé od začátku do konce. 5* ()

MI-380

Skvělý příběh, výborně zahraný. Studená vyprázdněná společnost, ikonizace dítěte, absence presumpce neviny. Jen bych z druhého rychlostního stupně přeřadil na čtvrtý nebo alespoň na třetí. 80% ()

JohnSmith

Výborná minisérie, která neztrácí tempo ani napětí. Krom toho je to velice dobře natočené a Evans je výborný. Sice mě závěr poněkud zklamal a představoval jsem si ho jinak, ale jinak opravdu paráda. ()

netahlo

Na 6 a pul hodin ciste stopaze tam bylo pomerne hodne hluchych mist. K tomu me maximalne srala Jacobova mama, respektive jeji predstavitelka. S tim jejim vyrazem jsem bojoval celou dobu. Bohate by stacil jeden celovecerni film. ()

Soweek

Nevědomost je svině a občas může být horší než pravda. K mému překvapení to celé táhne Evans, kterému se celkem obstojně daří zbavit pozlátka Kapitána Ameriky. ()

Tejkina

Asi v polovině seriálu se to skvěle rozjelo a atmosféra byla s každým dílem lepší a napínavější. Ale poslední epizoda pro mě byla zklamáním, nemám ráda otevřené konce a už vůbec ne u kriminálních seriálů. Nicméně jako psychologický thriller to funguje skvěle. ()

Michelle75

Seriál s podmanivou atmosférou, která nebude příliš veselá. Všechno co se děje může být tak, a nebo taky ne. Krásná kamera, dobře zobrazené vztahy v rodině a výborný Chris Evans. Celou dobu jsem si myslela něco jiného, než manžel a to mě na tomhle seriálu bavilo asi nejvíce. ()

kenkaku

Série jako celek je neskutečný scénáristický odpad. Podívat se jen na epizody 1-7-8 (a požná jen ty poslední dvě) a dojem ze seriálu by byl o 200% lepší. Nejenže vyprávění je plné trapné vaty, ale navíc obsahuje několik obrovských přešlapů, které ho žánrově degradují na hranici odpadu. Za prvé, Jacob ani nevěděl co se na místě činu stalo. Takže lhal, jako by někoho kryl. Dále, policie tvrdila, že ten kdo ho nahlásil (nějaká co běžela kolem) ho otočila a prakticky tím znehodnotila místo činu. S touto informací se nijak nepracuje (přestože Jacob tvrdí, že ho otočil také… nikdo nic nenamítal). Otec od první epizody mluví o Jákobovi v minulém čase - jako kdyby byl mrtvý - angličtina má jasná pravidla. To je snad největší fail celého scénáře. Neschopnost pracovat s dějem. Místo vyšetřování a hledání stop se prakticky většinu času děje v tom jak se každý cítí. Co si myslí. Co si asi myslí ostatní. Jak se chovají ostatní. A jak je to vlastně hrozné, když někoho takhle podezírají. 80% času se tráví jen tímto odpadem, místo předmětu celé série: obhajoba Jacoba a vyšetřování případu. To že Jacob se chová jako mentál (asi v polovině mi bylo úplně jedno jestli ho zavřou nebo ne), jeho otec je jako idiot (tolik vyloženě debilních rozhodnutí na jednu postavu snad v žádné jiné sérii nepamatuju) a matka je neustále totálně psycho, jen umocňuje celé scénáristické zoufalství. Celkem vzato, s jiným scénářem nebo jako celovečerák, by to bylo alespoň koukatelné. Takhle to uniklo odpadu jen díky posledním dvéma epizodám. ()

J.F.B.

"You can be a good man. Or you can be a good father. Me? I'm neither. I know that. But you get to choose." Díky chvalozpěvu houdka442 jsem se tedy konečně odhodlal podívat na tento seriál. Přes jistý počáteční skepticismus mne příběh dokázal velmi rychle zaujmout, což je samozřejmě hlavně zásluha výborného hereckého obsazení – od hlavních postav (zde bych zvláště vyzdvihl výkon Michelle Dockery) až po ty vedlejší (Simmons). Výtečná je také původní hudba, v níž jsem sice slyšel několikrát (vzdáleně) Sicario, ale to bude asi tím, že Örvarsson je také z Islandu a tohle je pro Islanďany zkrátka typické. Zcela zbytečný pokus o dedukci, ale aspoň je komentář delší. Skvěle zvolené jsou i další písničky, které zde slyšíme. Kamera je také velmi dobrá, podávající nám záběry šedivé jako nová venkovská výstavba (nebo přinejmenším jako většina nové venkovské výstavby), které taktéž přispívají k pochmurné atmosféře. Zachycení toho, jaké to je, když se rodina dostane do takové situace, jak to poznamená jejich život, vzájemné vztahy, co to o nich odkryje... tohle velmi silné téma se tu daří zpracovat velmi kvalitně. Nevyhne se to pár slabším místům, pár klišé a několika dalším věcem, které mi vadily, ačkoliv se nutně nemusí vylučovat s realitou – například to, co už někdo nadhodil v komentářích k osmé epizodě, co mne během sledování poněkud zmátlo (LR). Ovšem vím, že věci ve skutečnosti nikdy nemusí být takové, jakými se zdají být, takže je tohle dost slabý argument. Jinak je to solidní reklama na Apple a Audi, i když trochu překvapivě zde nejcitovanější značkou luxusních aut je jedna tradiční americká. ()

HonzysKISS

Takovou mrazivou podívanou jsem od Jabka nečekal. Velmi kvalitní drama. Herecké výkony excelentní. Dialogy jsem vážně hltal. Hlavně ten soudní proces, to byla pecka. Supr je i to, že J.K. Simmons se neobjeví jen na chvíli. Mamka Jacoba je pěkně šukézní baba. Má to i dokonalou hudbu. Atmosféru tak silnou, že jsem se přistihl, že jsem se v mém křesle nemohl díky napětí doslova pohnout, jak jsem byl upnutej. Jinak na druhou stranu mě už fakt hodně se.re ta genderová vyváženost. Tu malou černou holku ještě přežiju, ale že jeden týpek má matku Číňanku z toho je mi vážně zle. Ač to dělám vážně nerad, tak kvůli poslednímu dílu musím jednu hvězdičku sundat. Především za konečný závěr, který mě vážně velmi zklamal, skoro jsem měl nutkání dát sto bodíků. Stačilo ustřihnout aspoň posledních deset minut. 90/100 ()

mclenin

Výborné. Bez ohľadu na výtky miestnych užívateľov (reklama na apple, klišé, morálna agitka, ťažko uveriteľné, a iné), ide o vydarenú minisériu tohto žánru, ktorá si drží výbornú atmosféru od začiatku do konca, no jej najväčšou devízou je práca s prvkom neistoty a nejednoznačnosti čo vo výsledku umocňuje atmosferické vyústenie a zaústenie príbehu. A k tomu (takmer) prvotriedne obsadené. Určite sa oplatí vidieť. ()

Lefty86

Vynikající počin. Byl jsem zvědavý jak se Evans vymaní ze škatulky Kapitána Ameriky. A tady ukázal jak vynikající herec to je. Dlouho jsem nebyl u žádného seriálu takhle napnutý. ()

orgia

Kdyby se vzal prvni, predposledni a posledni dil, udelal z toho celovecerak, tak je to paradni dramo. Bohuzel ta vata nesmyslna vata mezi to srazi. ()

Klara

Tak tohle pro mě bylo obrovské překvapení. Po jednom z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděla (The Morning Show), jsem se rozhodla znovu něco vyzkoušet na Apple TV+. A světe div se, ono to zase vyšlo! Defending Jacob je thrillerový seriál, kdy neustále měníte strany, nutí vás přemýšlet - ale přitom je to hlavně komorní drama rozkladu jedné dokonalé americké rodiny. Velké plus dávám i za konec, ten byl sice tedy jiný než v knize (nebo alespoň mi to bylo řečeno), ale podle mého tento konec celkovému seriálu odpovídá lépe. Vynikající herecké výkony, překvapil mě hlavně Chris Evans, kterého já osobně ráda moc nemám, ale díky tomuto seriálu mě přesvědčil, že bych mu měla dát ještě šanci. Neuvěřitelná jízda, skvělá hudba, co víc si přát? ()

WinstonS

Kniha o tři parníky lepší, ovšem i tak slušné a svižně odsýpající rodinně-soudní drama, které místy bere dech, místy budí lehké rozpaky. Šlo z toho vytáhnout ještě víc. ()

warrenur

Len kratke zhrnutie, kedze som sa uz vyjadril k jednotlivym epizodam. Vyborne spracovany a celkom zaujimavy sudny pripad s mladistvym a dopadom dosledkov pripadu na rodinu a blizke okolie. Urcite uveritelne herecke vykony a ani technickej stranke nie je co vytknut. Zaver som zhodnotil asi az v 3och stvrtinach poslednej epizody a myslim, ze som dosiel k uspokojivemu presvedceniu. ;) Tiez verim tomu, ze mnohych moze rozladit. Rozhodne serial stoji za videnie, hoci sem-tam sa s tym tlacenim na pilu v utrpnosti s "daddy-issues" Cpt. Ameriku prehanalo. Tieto party ma uz otravovali, to je pravda. Avsak inak serial odporucam. 70% ()

barteca

Byl to zážitek ! Psychologie postav pod drobnohledem, vnitřní konflikty antických rozměrů, sugestivně přiblíženo, herecký koncert všech......to nechceš zažít. ()

in_deed

Pedofilové používají Android. Manuál Sony Ericsson patří do smetí. Práskači volí notebook Dell. Svět je výhradně v pastelových barvách... To není thriller. To není krimi. To je lacině nastavované drama. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů