Přeber si to znovu

Analyze That

Analyzuj znova

Komedie / Krimi

USA / Austrálie, 2002, 92 min

Už je to dááávno, co jsem viděl jedničku, líbila se mi relativně, na dvojku jsem vzhledem ke zdejšímu hodnoceí neměl náladu, ale spletl jsem se. Smršť slovních a jiných gagů byla snad až na jedno hlušší místo neutuchající. Co si budeme povídat, největší zásluhu na tom mají Harold Ramis a Billy Crystal...(31.10.2005)

Přibližně první polovina stopáže dokázala statečně konkurovat nadprůměrný jedničce, až jsem si řikal, co se spoustu divákům tolik nelíbilo. Jenomže zásadní zlom přišel ve chvíli, kdy se Vitti začal angažovat ve filmový branži a pomalu se schylovalo k souboji mafiánskejch rodin. Od tý doby šla zábavnost snímku značně dolu. Dostalo se i na zařazení nepovedenýho akčního závěru do příběhu a já jsem se jenom upevnil v přesvědčení, že rejža v druhý polovině vůbec nevěděl, co chce natočit a scénáristi už nejspíš nevěděli, co do scénáře napsat. Třetí hvězda za skělou první část spolu s hereckou dvojici De Niro-Crystal a narozdíl od jedničky zustanu jen u jedný projekce.(27.8.2012)

• Frajer42

Ucházející komedie z mafiánského prostředí, kterou drží nad vodou a táhne úžasný De Niro. Samotný úvod nastaví laťku velmi vysoko, neboť je precizní. Bohužel poté následuje šeredně nudná střední část. Zážitek opět mírně vylepší solidní závěr. S prvním dílem jsem neměl tu čest, takže nedovedu odhadnout, zda jsem nepřišel o nic podstatného. Co jsem si zde tak pročetl, tak někteří preferují tento díl, jiní ten předchozí. Málokdo oba. Já se u tohoto kousku sice příliš nenasmál, ale zároveň jsem se ani závratně moc nenudil a netrpěl. Nechť tomu odpovídá hodnocení. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatelky tatanapope.(24.12.2015)

• Brouk

Dvojka, která se zoufale, ale opravdu zoufale snaží vytřískat něco z úspěchu jedničky. Film 100% stojí na Robertovi De Nirovi a magora tady zahrál napprosto exceletně... A pak už to jde od deseti k pěti. Ale zase na druhou stranu na klimbání a zpříjemnění chvíle v autobuse mezi Prahou a Brnem to je film téměř ideální.. Hlava od přemejšlení nebolí, sem tam se člověk zasměje a když klimbne nic se neděje, protože děj mu neuteče... :-)(8.2.2005)

Pokračování povedené komediální gangsterky z konce devadesátých let tentokrát pod názvem Přeber si to znovu. Vrací se jak výborný Robert De Niro, tak i ucházející Billy Cristal, dále Lisa Kudrow, která je zde už ale spíš zbytečná, a naposledy ve svém životě i Joe Viterelli. Bude se zase zabíjet (nejen v restauracích), brečet, mlátit se, analyzovat a dokonce i znovuzačleňovat do společnosti. Nad opodstatněním vzniku filmu by se dalo sice dost polemizovat, ale jako fajn pokračování parádního prvního dílu to ujde.(16.5.2014)

• - Striptérka, které dá Ben Sobel (Billy Crystal) mince jako spropitné, je známá pornoherečka Gina Lynn. Celá scéna byla Crystalovou improvizací a původně se ve finálním sestřihu neměla objevit. Proto není Gina uvedena v závěrečných titulcích. (kenny.h)

• - Poslední film Joa Viterelliho. (viperblade)