Přeber si to znovu

Analyzuj znova

Komedie / Krimi

USA / Austrálie, 2002, 92 min

• Frajer42

Ucházející komedie z mafiánského prostředí, kterou drží nad vodou a táhne úžasný De Niro. Samotný úvod nastaví laťku velmi vysoko, neboť je precizní. Bohužel poté následuje šeredně nudná střední část. Zážitek opět mírně vylepší solidní závěr. S prvním dílem jsem neměl tu čest, takže nedovedu odhadnout, zda jsem nepřišel o nic podstatného. Co jsem si zde tak pročetl, tak někteří preferují tento díl, jiní ten předchozí. Málokdo oba. Já se u tohoto kousku sice příliš nenasmál, ale zároveň jsem se ani závratně moc nenudil a netrpěl. Nechť tomu odpovídá hodnocení. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatelky tatanapope.(24.12.2015)

Pokračování úspěšné komedie "Analyze This" z velké míry kopíruje obsah z prvního filmu. Originálních momentů co se scénáře týče je poměrně málo, než aby výrazně dějově oživilo druhý díl, který se rozhodně nemůže rovnat jedničce! Ale stále je zde dost dobrých vtípků a úsměvných situací na to, aby se dalo říci že pokračování je alespoň do jisté míry důstojné. 3,5* za 68%(13.7.2015)

No musím povedať že som sa bavil celý film...De Niro je fakt slušný herec a tieto mafiánske postavy sú mu šité na mieru. Príbeh jednoduchý, ale kvalitný, postavy opäť jednoduché, ale kvalitne zahrané. Výborná mafiánska komédia, narozdiel od drsných filmov alá Kmotr. A už dlho som nevidel Lisu, čo ma potešilo že vyzerá stále k svetu. 85%(7.9.2016)

Klasická snaha něco ještě vyrejpat z úspěchu předchozího Přeber si to. Amíci si neuměj zkrátka říct: je to teď na špici, tak skončíme. Raději vždy udělají dvojku ač s mnohem horším scénářem a jen pár vtipnými nápady a spoléhají na to, že divák okouzlen předcházejícím dílkem zaskočí do kina i na ,,dvojku"... I tak to nějakej ten mega doláčů hodí, ale divák je lehce zklamán... I zde se zasmějeme, ale už to nemá to tempo co předchůdce. Kdo to shlédne neprohloupí, jedná se o slušnou avšak průměrnou komedii. * * *(4.2.2012)

• Freddie99

Toto bol taký krok mimo, aký sa len tak nevidí. Už pôvodný film Analyze This bol dosť ťažko stráviteľný, no toto je naozaj majstrovsk hlúposť bez štipky kreativity avšak postavená na zvučných menách. To je však prekliato málo. Raz vidieť a dosť, potom už len čo najrýchlejšie zabudnúť. P.S.: najlepšia časť filmu sú záverečné titulky á la Jackie Chan, kvôli nim dávam dve hviezdičky, inak by to bola naozaj s biedou jedna jediná.(24.5.2012)

• - Striptérka, které dá Ben Sobel (Billy Crystal) mince jako spropitné, je známá pornoherečka Gina Lynn. Celá scéna byla Crystalovou improvizací a původně se ve finálním sestřihu neměla objevit. Proto není Gina uvedena v závěrečných titulcích. (kenny.h)

• - Poslední film Joa Viterelliho. (viperblade)