Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mafiánského bose Paula Vittiho, který má být za měsíc podmínečně propuštěn, se ve vězení pokusí někdo zabít. Volá proto svému psychiatrovi, doktoru Benu Sobelovi, ten se s ním však odmítne bavit. Když se pak gangster nervově zhroutí, je doktor povolán do věznice. Podrobí gangstera řadě bolestivých testů a pak prohlásí, že Paul trpí psychosomatickou poruchou, která se může vyvinout ve schizofrenii. Přestože se Ben brání, je mu mafián nastěhován domů. Již cestou z vězení se doktorovi přizná, že všechno jen hrál a vysvětlí mu, že měl být zavražděn. Doktor mu doporučí, aby zločin pověsil na hřebík a začal nový život. Ben Paula seznámí s producentem gangsterského televizního seriálu, který ho najme jako odborného poradce. Krátce poté mafián za dramatických okolností zmizí a doktor Sobel dostane od FBI příkaz, aby ho do čtyřiadvaceti hodin našel. Podaří se mu to, ale je proti své vůli přinucen zúčastnit se spolu s mafiány loupežného přepadení. A aby toho nebylo málo, připlete se k tomu všemu ještě filmový štáb, pro který Paul pracuje. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (164)

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Druhý díl trpí nachlup stejným neduhem jako jeho předchůdce. Sledovat vyměklého mafiána Paula Vittiho v božském podání Roberta De Nira, který skvěle paroduje své nejznámější pózy drsných mafiánů, znamená zmítat se v jednom nekončícím humorném opojení. Jenže ve chvíli, kdy se ke slovu dostane vážnější rovina (soupeření italských rodin o moc), začne to Ramisovi podezřele skřípat, protože je jasné, že v těchto vodách moc jistoty nepobírá. Dojezd je tak podprůměrným snažením o kombinaci akce, vtipu a nějaké té in pointy, který celé předchozí snažení táhne s sebou dolů do vod obyčejné průměrnosti. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Už je to dááávno, co jsem viděl jedničku, líbila se mi relativně, na dvojku jsem vzhledem ke zdejšímu hodnoceí neměl náladu, ale spletl jsem se. Smršť slovních a jiných gagů byla snad až na jedno hlušší místo neutuchající. Co si budeme povídat, největší zásluhu na tom mají Harold Ramis a Billy Crystal... ()

Reklama

golfista 

všechny recenze uživatele

Při pohledu na De Nira v tomto pokračování se zdá až neuvěřitelné kam klesá představitel "Taxikáře", "Zuřícího býka" a "Kmotra". Je smutné, že posledním filmem na který se ještě dalo s chutí podívat byl právě první díl téhle slabounké komedie..... Já vždycky srovnával dráhu De Nira s Al Pacinem. Měl jsem je stejně rád, ale Al Pacino se s hereckým stárnutím vyrovnává podstatně lépe a kvalitněji. Snad se De Niro od "srandy" odpoutá. Komedie mu dle mého nesvědčí a první díl "Přeber si to" měl být jen příjemnou výjimkou. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Rozhodně nesouhlasím s názorem, že mezi Přeber si to a jeho pokračováním je tak diametrální rozdíl! Myslím si, že za toto všeobecné přesvědčení může především módní, třebas skrytá, antipatie vůči všem dvojkám a pokračováním. Přeber si to znovu pro mě opět bylo komedií, která mě bavila, aniž bych se musel nutně za břicho popadat. A co víc, více kvalit nabízela právě v těch méně úsměvných okamžicích. Je prostě dobrým nápadem nechat vedle sebe hrát tak odlišné herce, jakými jsou inteligentní a divácky náročný Robert De Niro a pak miláček trochu si přihnuvších mas Billy Crystal, jemuž díky Nirově přítomnosti projdou i často zbytečně vulgární a nemístné vtípky. Klidně bych snesl i Přeber si to potřetí. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Vy nesedíte?“ – „Kdeže. Poznáte to. Falošné dôkazy. Traja svedkovia si to rozmysleli. Jeden spáchal samovraždu. Štyrikrát sa bodol. Do chrbta. Potom skočil z mosta.“ Akoby som to počul. Len 40%, tron? A nie je to neférové? Veď dvojka zasa o toľko horšia, ako rozkošná jednotka (ktorej si dal 80%) nie je. Odpoviem protiotázkou: nie je neférové, že sa v jednom filme stretnú ľudia, ktorí majú na konte KRSTNÉHO OTCA 2, Priateľov, MAFIÁNOV, DOBRODRUHOV Z VEĽKOMESTA, PRÍBEH Z BRONXU, KROTITEĽOV DUCHOV 1 – 2, LIKVIDÁTORA, CADDYSHACK alebo PRÁZDNINY V AMERIKE a výsledkom je TOTO? Na ANALYZUJ som bol v kine, bola to skvelá nálož odkazov, príkazov, citácií, paródie i láskyplného humoru, okorenená o pár odrezaných hláv. Dvojka však vznikla len kvôli peniazom. Zápletka je taká slabá a o ničom (tuším ide o prepad bankového auta), až budete ľutovať, že nebola na celý film natiahnutá pôvabná epizódka, v ktorej je skupina krvilačných mafiánov najatá do pozícií odborných konzultantov na mafiánsky televízny seriál („Počúvaj ma môj zlatý, mám len dve ruky, ale oboma môžeš schytať.“). Namiesto toho sa stávame svedkami vedľa seba znudene poskladaných zívajúcich scénok, z nich aj najzábavnejšie (De Niro predáva autá, Crystal má ochabnutú peru, Crystal si v nohaviciach hľadá zapadnutú pištoľ a všetci si myslia, že agresívne onanuje) sú maximálne tak hodné dvoch pousmiatí. No sú tu len preto, aby sa divák aspoň občas zasmial, keď už si kúpil lístok. Stratilo sa čaro originálu, moment prekvapenia (Čo sa stane, ak mafián chodí k psychiatrovi?) a hoci pokazené zábery pod záverečnými titulkami naznačujú, že sa všetci pri nakrúcaní bavili, divák nie (hlášky ale celkom fungujú, od „Koho musím pretiahnuť, aby som dostal slaninu?“ po „Bude to horšie?“ – „Lepšie určite nie.“). Ale ak ste nevideli skvelú jednotku a vykašlete sa na to, že v tom hrajú De Niro, Crystal, Kudrow (tá dostala v podstate len cameo) a Joe Viterelli (jedná sa o jeho posledný film, dva roky na to zomrel) a režíruje Harold Ramis... ()

Galerie (33)

Zajímavosti (3)

  • Striptérka, které dá Ben Sobel (Billy Crystal) mince jako spropitné, je známá pornoherečka Gina Lynn. Celá scéna byla Crystalovou improvizací a původně se ve finálním sestřihu neměla objevit. Proto není Gina uvedena v závěrečných titulcích. (kenny.h)

Související novinky

Travolta je král mafiánů

Travolta je král mafiánů

12.04.2011

Jednou už velký comeback díky postavě gangstera slavil. Tenkrát byl ale pouhým pěšákem, teď bude rovnou největším americkým zločineckým bossem. V epickém dramatu Gotti: Three Generations si John…

Reklama

Reklama