Přeber si to znovu

Analyze That

Analyzuj znova

Komedie / Krimi

USA / Austrálie, 2002, 92 min

Solidní pokračování mafiánské komedie, které baví v první polovině stejně jako předchůdce, ale ve druhé už pomalu dochází dech. I vtipy se občas už opakují, což svědčí o faktu, že tvůrci tak trochu vařili z vody. Závěr také není příliš uspokojivý, ale na ty 3 hvězdičky to nakonec stačí. (Blu-ray, orig.)(13.1.2015)

"Proč ujíždíte, třeba je to FBI!" "Ty jsou až za nima, proberte se." nebo "To by nás zastřelili za denního světla?" "Jo, přes den je to nejlepší - líp na to viděj." Jinými slovy naprosto normální hlášky, v tomto druhu filmu předpokládané, přesto však vyvolávající slzy smíchu (aspoň u mě). Navíc jsem zažil nečekané prozření, že i český dabing může být velmi dobrý. Dokonce jsem přesvědčený, že v originálním znění bych si film nikdy tak neužil. V tomhle případě má dabing téměř stejný přínos zážitku jako dabing u Pulp Fiction (i tady je jazyk jadrný). Crystal je skvělý, pro chválu De Nira snad ani neznám slova.(10.11.2008)

Na počudovanie to nestratilo kúzlo jedničky. Čo ale stratilo, je schopnosť kúzlenia s pointami vo viacerých sekvenciách a tým pádom má toto pokračovanie zaslúžený status nevydareného. De Niro a Crystal excelujú, ako vtedy, ´´priateľská´´ Lisa Kudrow je opäť iba do počtu, ale podobne ako v prvom diely je skvelá a mohla mať viacero scén, snímok by tým iba bodoval. Napriek týmto prednostiam to všetko kleslo do priemeru. Proste do etáže, v ktorom sa nachádza každý sequel, ktorý je točený na komerčný kalkul ( sú ale výnimky ).(9.9.2018)

Ne tak vtipné jako jednička, ale pořád se na to koukat dá. Film jednoznačně táhne De Niro, jeho hlášky a grimasy. Příběh dost podobný jedničce, ale to nevadí. Jde zde především o ty hlášky a těch je zde stále dost a dost. U mě spokojenost, na pobavení a odreagování ideální. A dá se na to koukat i vícekrát. Howgh!(26.9.2011)

Je to proces. Natočí se vtipný film, který přiláká lidi, vydělá si na sebe a k tomu ještě něco navíc. Pokud se nabízí prostor, musí zákonitě přijít pokračování, které tradičně využívá osvědčených způsobů svého předchůdce, ale málokdy se mu dokáže alespoň vyrovnat. Tolik už nevydělá, producenti truchlí, někteří diváci taky truchlí a trojka se rázně smete ze stolu. Jak říkám, je to proces… I přes tu poněkud větší obhroublost a dýchavičný konec s přepadením nepohlížím na Analyze That zas až tak kriticky, už kvůli výkonu B.Crystala, který se jako psychiatr, přesouvající se postupně na gauč pro vlastní pacienty, nebývale překonává. Takže váš poslední film, pane Viterelli? Zlomil jste mi srdce, Jelly! Zlomil jste mi srdce..!(1.8.2011)

• - Poslední film Joa Viterelliho. (viperblade)

• - Striptérka, které dá Ben Sobel (Billy Crystal) mince jako spropitné, je známá pornoherečka Gina Lynn. Celá scéna byla Crystalovou improvizací a původně se ve finálním sestřihu neměla objevit. Proto není Gina uvedena v závěrečných titulcích. (kenny.h)