"Co to bereš?" "Ginko Bilobu.Na pamět a už jsem zapomněl na co ještě." Jednička je lepší,ale i tohle si drží jakous takous úroveň,hlavně díky De Nirovi a Crystalovi,kteří si své role opět užívají se vší parádou.První asi čtvrthodinka je skvělá zábava,zbytek stopáže jsem se smál spíš sporadicky a přemíra genitálního humoru mi maličko vadila,stejně jako občas otravné neustále variování těch samých vtipů a pramalé využívání vedlejších postav.Více Lisy Kudrow či Joe Viterelliho by rozhodně neškodilo,právě tyhle zábavné figury často tvoří rozdíl mezi průměrnou a dobrou komedií.Tohle je tak na půli cesty,ale nenudil jsem se,což je nakonec ten nejdůležitější faktor.A lepší než Fotr je lotr je to stále. 65 %(17.10.2012)

"Proč ujíždíte, třeba je to FBI!" "Ty jsou až za nima, proberte se." nebo "To by nás zastřelili za denního světla?" "Jo, přes den je to nejlepší - líp na to viděj." Jinými slovy naprosto normální hlášky, v tomto druhu filmu předpokládané, přesto však vyvolávající slzy smíchu (aspoň u mě). Navíc jsem zažil nečekané prozření, že i český dabing může být velmi dobrý. Dokonce jsem přesvědčený, že v originálním znění bych si film nikdy tak neužil. V tomhle případě má dabing téměř stejný přínos zážitku jako dabing u Pulp Fiction (i tady je jazyk jadrný). Crystal je skvělý, pro chválu De Nira snad ani neznám slova.(10.11.2008)

• coco.brice

ta pokračování..to je evergreen..jediný film,kdy pokračování dosáhlo ba dokonce předčilo první díl je série Vetřelecká..když se díváte na Přeber si to ,znovu...tak už tak nějak víte co bude..já na to vždy říkám : "To neznáte Hadimršku..jenže.v tom to je..já už to znám...už jsem to viděl..a už to nechci vidět znova..chci něco nového a nový nápad"..a ten tady není a nepřijde...(22.8.2011)

Je to proces. Natočí se vtipný film, který přiláká lidi, vydělá si na sebe a k tomu ještě něco navíc. Pokud se nabízí prostor, musí zákonitě přijít pokračování, které tradičně využívá osvědčených způsobů svého předchůdce, ale málokdy se mu dokáže alespoň vyrovnat. Tolik už nevydělá, producenti truchlí, někteří diváci taky truchlí a trojka se rázně smete ze stolu. Jak říkám, je to proces… I přes tu poněkud větší obhroublost a dýchavičný konec s přepadením nepohlížím na Analyze That zas až tak kriticky, už kvůli výkonu B.Crystala, který se jako psychiatr, přesouvající se postupně na gauč pro vlastní pacienty, nebývale překonává. Takže váš poslední film, pane Viterelli? Zlomil jste mi srdce, Jelly! Zlomil jste mi srdce..!(1.8.2011)

Solidní pokračování mafiánské komedie, které baví v první polovině stejně jako předchůdce, ale ve druhé už pomalu dochází dech. I vtipy se občas už opakují, což svědčí o faktu, že tvůrci tak trochu vařili z vody. Závěr také není příliš uspokojivý, ale na ty 3 hvězdičky to nakonec stačí. (Blu-ray, orig.)(13.1.2015)

• - Striptérka, které dá Ben Sobel (Billy Crystal) mince jako spropitné, je známá pornoherečka Gina Lynn. Celá scéna byla Crystalovou improvizací a původně se ve finálním sestřihu neměla objevit. Proto není Gina uvedena v závěrečných titulcích. (kenny.h)

• - Poslední film Joa Viterelliho. (viperblade)