Růžové kombiné

Leo Marten

Jan Stallich

Jan Borůvka
  • Vesecký

Příběh primitivní a nesourodý. Trudu sice miluji a i tady hrála velmi mile. To, že si novináři často vymýšlejí, to je známo (a především v dnešní době), ale že by někdo psal o neexistující vraždě a naivní dívenka by na to skočila, načež s vidinou 50 Kč za blůzičku by hledala domnělého vraha? Film a zvláště komedie si žádají hlouposti, ale tohle vlastně ani žádná komedie nebyla, kromě Trudy bylo milé klasické žvatlání Josefa Rovenského v úloze jejího strýce.(21.11.2019)

• Karlos80

Tento film nebo spíše jakási situační fraška, je zajímavý především tím, že s úsporných důvodů tu např. J. Rovenský (Slávčin strýček / pan Kaliba z Kladrub) a A. Dvorský (profesorův asistent Čulibrk / policejní komisař) hrají každý dvě role. Film byl jinak natáčen v ateliérech francouzské společnosti Gaumont (jen tento titul) v Nice. Jak ale film rychle do distribuce přišel tak záhy i rychle odešel a to bez nějakého většího povšimnutí. Slabá režie i scénář, nevýrazná Stallichova kamera, a herecké výkony celého ansámblu (včetně statistů) byly také krajně zoufalé. Další z řady těch extrémně špatných a nepovedených snímků z počátků zvukového filmu.(12.5.2006)

Celkem nevýrazná situační komedie, nicméně slušně obsazená - začínající Lída Baarová, dále Jaroslav Marvan nebo Otto Rubík. Děj filmu působí dosti nevyváženě, některé scény jsou zbytečně protahované až zdlouhavé (snad kromě vtipné "jízdy po schodech" v Národním muzeu). Ale jako archivní snímek rozhodně stojí za shlédnutí.(27.6.2012)

Je zajímavé kolik situací se semele jenom proto že pán otevře kufr a v něm růžové kombiné. V knize o Lídě Baarové jsem četla že v tomto filmu předvádí mizerný herecký výkon. Což já si zrovna nemyslím. Vůbec se mi po stránce herecké a vzhledové nelíbila ve filmu panenství a nic moc tam nezahrála. Ale tady nejen že má hezké oblečení, ale taky vypadá vcelku dobře a nějáký herecký výkon předvedla.(4.8.2018)

Roztomile hloupé, skoro na úrovni Venouška a Stázičky, i když zde nešli s castingem tak do extrému, v tomto případě si jen někteří herci střihli dvě role, ale v rámci záměrně "ulítlé" komedie to sedí, je to vtipné i dialogy celkem přirozené, nestrojové a hlavně za cirkusačku Trudu musím přidat, využít její potenciál z tohoto filmu a zasadit ho do stejně povedeného prostředí v nějakém silném dramatu, by bylo přímo skvělé.(6.8.2019)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v Prahe, konkrétne v častiach Holešovice a Nové Město. (dyfur)