Reklama

Reklama

Servant

(seriál)
Trailer 2
Drama / Horor
USA, (2019–2023), 19 h 21 min (Minutáž: 24–36 min)

Tvůrci:

Tony Basgallop
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(40)

Obsahy(1)

Když manželé Dorothy (Lauren Ambrose) a Sean (Toby Kebbell) nečekaně přijdou o svého malého chlapečka Jericho, nesou to různě. Sean se snaží pracovat a Dorothy, neschopná se srovnat se smrtí svého syna, si pořídí panenku, která jí má syna nahradit. Aby toho nebylo málo, tak si pár najme na hlídání mladou chůvu (Nell Tiger Free). Jenže chůva není jen tak normální chůva... (vyfuk)

(více)

Videa (10)

Trailer 2

Recenze (59)

bari68 

všechny recenze uživatele

Servant má veľmi slušný rozjazd, buduje si atmošku, ale tieto pozitívne aspekty žiaľbohu nevydržia dlho. Skorej než za horor, by som seriál označil za rodinnú drámu plnú bolesti a dekadenčnosti. Funguje tu aj čierny humor, ale pripadalo mi, že dejovo nevie akým smerom sa má vydať ( niektoré epizódy mi prišli zbytočne naťahované, že som si hovoril - toto som už videl, a ktorým nepomohlo ani klaustrofobická atmosféra, pretože celý dej sa odohráva takmer len na pár metroch štvorcových ). Na každý pád, má príbeh takmer otvorený koniec, ktorý ešte v druhej sérii (ktorá ešte síce nie je... ) môže byť o stupienok lepší. ()

dubinak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. série Tenhle seriál vypadal zezačátku docela dost slibně, v podstatě jsem ani chvíli neváhala a vrhla se do něj, načež jsem každý týden poctivě čekala na další díl. Jako další lákadlo se u něj jevilo Shyamalanovo jméno. Každá epizoda budovala napětí i atmosféru docela úspěšně a diváka napínala jako kšandy. Herecké obsazení potěšilo, každá postava měla svá pro i proti a co je tady určitě na pochvalu tak určitě kamera a celkový vizuál s interiéry krásného městského bytu, Obecně celý námět se mi zdál originální a správně záhadný. Každým dílem stoupá mysteriózno, avšak nápověd k odhalení pointy přichází opravdu málo, a tak by divák očekával aspoň grandiózní a kulervoucí finále, protože Servant toho postupně rozkrývá opravdu jen pramálo. To je právě to, proč mě to postupem času už začalo štvát. Hrozně dlouho se tam jakoby nic neděje a twisty tam nejsou skoro žádné. Finálový díl vyšuměl šíleně rychle a proto je ten zážitek takový necelistvý a neintenzivní, takže škoda no. Jestli bude druhá série, nejspíš si jí ale seženu. ()

Reklama

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Servant je jeden z těch seriálů, který z ničeho vykouzlí obrovskou pecku, která je díl od dílu tajemnější, drsnější a zajímavější. Není se moc čemu divit, stopáž je tak akorát, aby nenudila, hudba bez debat mistrovská, postavy jsou rysově a osobnostně neskutečně zajímavé, prostředí a kuchařské "speciality" téměř v každém díle jsou samy o sobě dechberoucí, a do toho nějaké to "bubu", nadpřirozeno a weirdo chůva Leanne a dává to dokupy výbornou směs, se kterou se dá pracovat. Až do posledního dílu jsem čekal nějaký extrémní převrat (SPOILER), ale výsledek mě nenadchnul, možná až zklamal. Tohle je Shyamalanův styl vyprávění, kdy ve finále vznese ještě víc otázek a téměř žádnou nezodpoví, ale tady to prostě tak nesedlo... Chybí mi tam vysvětlení celého onoho budovaného nadpřirozena, třísek, kleteb, dítětě (o kterém je víceméně celý seriál a vysvětlení se nedočkáme) a celého jejich kultu. Takhle zprůměrovat tak skvěle vyhrocený pětkový seriál, to chce talent. Škoda, škoda, škoda, tohle mělo potenciál jako kráva...Slabší 4*. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je naivní čekat od Služebnice "klasickou shyamalanovskou pointu," když M. Night nemá se scénářem nic společného. Tohle je případ seriálu, kdy většinu jeho stopáže nic nevíte a když přijde konec, je toho hodně na vašem domýšlení a pokud nepřijde druhá řada, zůstane jen u něj. Tady je to spíš zápor. V druhé řadě už se toho děje trochu víc, ale pořád je to takové líné, takže by ve třetí, pokud bude, chtělo všechny dějové linky dovyprávět a dostat se k nějakému smysluplnému závěru. Můj komentář k posledním dvěma řadám najdete v profilu jednotlivých sérií, kam se hodí víc. 70%. ()

somnar 

všechny recenze uživatele

Přesně vidím tu pitching poradu, na který padaly nápady o tom, co by se v tom mohlo dít a o čem by to mohlo být. Reborn panenka! Náboženská sekta! Dítě zapomenuté a udušené v autě! Bohužel se ale ve finále ukazuje, že to byly fakt jen osamocené ideje, které se nepodařilo propojit do smysluplného celku. ()

Galerie (199)

Zajímavosti (4)

  • Prvá bábika, ktorá mala byť použitá v seriáli, bola až príliš realistická. Musela byť vymenená, aby si ľudia nemysleli, že ide o skutočné dieťa. (Game90)

Související novinky

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (více)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů

04.01.2023

Nový rok znamená samozřejmě taky nálož nových seriálů a hned v lednu začneme zjevně zostra. Hollywood totiž odmítá zpomalit, a tak nás už zkraje roku čekají jedny z nejvýraznějších počinů… (více)

Novinka M. Night Shyamalana nabírá obsazení

Novinka M. Night Shyamalana nabírá obsazení

11.05.2020

Režisér M. Night Shyamalan je věčný tajnůstkář. Jeho filmy bývají často přísně střeženým tajemstvím, které divák neodhalí většinou dřív než ke konci snímku. Ne vždy to za to bohužel stojí, jeho… (více)

Apple TV+ nabízí seriály zdarma

Apple TV+ nabízí seriály zdarma

12.04.2020

Na jeden týden nabízí streamovací služba Apple TV+ několik ze svých seriálů všem divákům zdarma. Akce by měla být spuštěna v USA a všech dalších zemích, kde je služba dostupná, tedy včetně České… (více)

Reklama

Reklama