Série(2) / Epizody(20)

Když manželé Dorothy (Lauren Ambrose) a Sean (Toby Kebbell) nečekaně přijdou o svého malého chlapečka Jericho, nesou to různě. Sean se snaží pracovat a Dorothy, neschopná se srovnat se smrtí svého syna, si pořídí panenku, která jí má syna nahradit. Aby toho nebylo málo, tak si pár najme na hlídání mladou chůvu (Nell Tiger Free). Jenže chůva není jen tak normální chůva... (vyfuk)

verbal

Absurdní a dekadentní, ovšem na čtyři lidi a Čakyho v jednom baráku poutavý a skvěle odsejpající myslomrd, z něhož satanžel scénárista nevěděl kundy kam a tak jej korunoval klasickým bezradným opruzeným konečníkem typu „Domysletesitamcochcetekokoti“. A to je docela škoda! Ta taškařice totiž byla rovněž kulantně porežírovaná i zdramatizovaná, a ještě lépe zahraná. V životě jsem neměl tak neodolatelnou chuť přimrdat ženě loktem do rypáku, jako té odporné, slizké, afektované a totálně iritující pizdě v hlavní roli, přičemž jsem celou hrací dobu zuřil nad flegmaticky splachovacím Toubym Kýblem, že to neudělal za mě! Pokud ta pypka není přesně taková od přirození, byla to kreace na Osrala, a příjemně překvapil i rozkuřovač Heryho Potrata. Opravdu nasere až poslední díl, tudíž jsem se rozhodl být milosrdný a i přes produkci pasáka hloupých zmanipulovaných snobů nechám zvítězit zábavu nad scénáristickým kiksem a korporátním zmrdstvím v poměru 9 ku 1. ()

Fr

„PROČ MY?“… „VĚDĚLA JSEM, ŽE TADY BUDU ŠŤASTNÁ…“ /// Čekání na to, kdy už se kurva začne něco dít!? Dlouho není jistý, kdo je kdo, kdo je tady ten divnej. Furt se chodí kolem „čehosi“, co je znevážení Hospodina… a já vím hovno. Spíš než horor nebo thriller je to - zajímavý. Je to pomalý, komorní (takže sází na atmosféru) a finále je slabý. Sice dráždí, ale nevystříknu! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na trénink mi vodí panenku. 2.) Mám zadáčo Apple TV. 3.) Thx za titule „need4seed“ a „K4rm4d0n“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Tosim

Je naivní čekat od Služebnice "klasickou shyamalanovskou pointu," když M. Night nemá se scénářem nic společného. Tohle je případ seriálu, kdy většinu jeho stopáže nic nevíte a když přijde konec, je toho hodně na vašem domýšlení a pokud nepřijde druhá řada, zůstane jen u něj. Tady je to spíš zápor. V druhé řadě už se toho děje trochu víc, ale pořád je to takové líné, takže by ve třetí, pokud bude, chtělo všechny dějové linky dovyprávět a dostat se k nějakému smysluplnému závěru. 70%. ()

EvilPhoEniX

Nový seriál od stanice Apple, kde si dva díly natočil M. Night Shyamalan je solidním psychologickým Thrillerem s prvkami hororu. Díly mají pouze 30 minut, takže má seriál slušné tempo byť akce ani gore zde nenalezneme, ale atmosfétra funguje perfektně a seriál především sází na divákovu nejistotu, nepředvídatelnost a párkrát Vás i slušně zamrazí. Skvělé jsou i herecké výkony, především mě bavil Otec, který jako šéfkuchař často připravoval zajímavé pokrmy, Matka je psychicky mimo celý seriál a tajemná chůva nemá chybu. Malinko mě zklamalo finále, kde jsem očekával typickou Shyamalanskou kudlu do zad a té jsem se však nedostal, možná si tvůrci hlavní esa šetří na druhou sérii. Hezky strávených 8 týdnů a zhlédnutí nelituji. 8/10. ()

T2

Rozpočet $-miliónov║ Komorné, nevyspitateľné, mysteriózne a samozrejme plné očakávaní, záhad ale v konečnom výsledku to nedostalo do kolien. Bolo tam nejaké dejové vyuzlenie a to doslova a nehorázne otvorené priam dokorán. Uvidíme či druhá séria tomu dá lepšie celistvosť. /65%/ ()

• Prvá bábika, ktorá mala byť použitá v seriáli, bola až príliš realistická. Musela byť vymenená, aby si ľudia nemysleli, že ide o skutočné dieťa. (Game90)