Servant (TV seriál)

Drama / Horor

USA, 2019–2020, 5 h 14 min (Minutáž: 29–36 min)

• Vikyy98

Užíval jsem si znepokojivou Shyamalanovskou atmosféru, ostrý obraz a luxusní interiér domu i scény přípravy mistrných pokrmů. Postupem času jsem však měl tušení, že jednotlivé prvky děje se nepodaří smysluplně propojit a dojít tak k dramatické katarzi v závěru. Poslední epizodou to celé jenom vyšumělo do prázdna, což zamrzí, protože Shymalan mě kdysi dostal svými zvraty v narativu. Servant ve mně zanechal jen pocit neúplnosti, nenaplněného potenciálu, naleštěného nic a tím pádem i mírného zklamání, jelikož seriál ztroskotal na nezvládnutém scénáři.(19.1.2020)

• johnn333

Přesně vidím tu pitching poradu, na který padaly nápady o tom, co by se v tom mohlo dít a o čem by to mohlo být. Reborn panenka! Náboženská sekta! Dítě zapomenuté a udušené v autě! Bohužel se ale ve finále ukazuje, že to byly fakt jen osamocené ideje, které se nepodařilo propojit do smysluplného celku.(18.1.2020)

Shyamalan nejspíš našel ztracenou formu a přináší to co kdysi uměl a poté najednou přestal.Servant díky hudbě a kameře velmi dobře zvládá pracovat s atmosférou a očekáváním diváka a dokáže budit napětí i tam kde se nakonec nic nestane.Až do posledního dílu navíc není úplně jasné co se vlastně děje a vše je dávkováno opravdu pozvolna.Rozuzlení je nakonec trochu jiné než sem čekal,nicméně jsem rád,že nebylo vyloženě zprzněné a překombinované...80%(18.1.2020)

Nový seriál od stanice Apple, kde si dva díly natočil M. Night Shyamalan je solidním psychologickým Thrillerem s prvkami hororu. Díly mají pouze 30 minut, takže má seriál slušné tempo byť akce ani gore zde nenalezneme, ale atmosfétra funguje perfektně a seriál především sází na divákovu nejistotu, nepředvídatelnost a párkrát Vás i slušně zamrazí. Skvělé jsou i herecké výkony, především mě bavil Otec, který jako šéfkuchař často připravoval zajímavé pokrmy, Matka je psychicky mimo celý seriál a tajemná chůva nemá chybu. Malinko mě zklamalo finále, kde jsem očekával typickou Shyamalanskou kudlu do zad a té jsem se však nedostal, možná si tvůrci hlavní esa šetří na druhou sérii. Hezky strávených 8 týdnů a zhlédnutí nelituji. 8/10.(28.1.2020)

Servant přišel nějak nečekaně a nijak promovaně. AppleTV prostě spustil další seriál, který už byl dávno za tou první vlnou novinek. Ta přinesla něco dobrého, něco hrozného a něco potenciálního. Po tom všem přichází mystérie, atmosféra a tajemství. Něco z úplně jiného soudku. A velmi povedeného. Určitě mě to kupodivu a ve výsledku zaujalo nejvíce z veškerého materiálu Apple. Ale i tak se zde najde někdy divná a nepříjemná repetice. I tak se najdou slabší momenty obecně. Problémem i je délka seriálu, kdy největší jeho síla je tajemství a nějaká záhada, ale čím více materiálu odsud máte, tak logicky to ztrácí na té síle. Což byl lehký náhrobek jedinečnosti a skvělosti seriálu. To asi i zapříčinilo, že spolu se zamotaností poslední díl spíše než jako epický konec a rozuzlení, působila spíše jako další lehce průměrná epizoda. V tom všem i figuruje skvělý výkon Kebbella, překvapivý Grint a zajímavá Free. I tak jde o jeden z nejsilnějších článků od Apple. Ale druhá série? Nenechte se vysmát. To už tu bylo. A ani se nedá spočítat kolikrát to dopadlo špatně.(31.1.2020)