Po druhém shlédnutí PŘEBER SI TO, jsem si to tedy celé znovu přebral, zanalyzoval a došel k tomu, že tato komedie je přece jen má krevní skupina. Skvělé špičkování, inteligentní humor, košér závěr - prostě imho povedená zábava. Když k tomu připočtu celkovou filmovo-mafiánskou minulost Roberta de Nira, který svůj um zhodnocuje i v tomto psychicky nestabilním mafiánovi, tak dávám 5/5 hvězdiček; není to sice čistých 100%, ale 90% určitě.(3.10.2004)

Dvojka De Niro - Crystal dělá tento film tím, čím je. Kdykoli jsou oba spolu před kamerou v interakci, tak se člověk prostě nemůže nebavit. A jak už tu několikrát padlo, způsob, jakým paroduje své dřívější mafiánské role, zdá se mi velice šťastným. Některé hlášky z tohohle snímku podle mě patří do zlatého fondu světové kinematografie. Ze všech De Nirových komedií, které jsem doposud viděl, je tahle jednoznačně nejlepší a hlavně tímhle filmem uzavřel svou hereckou kolonku s nápisem "zlatý fond", od té doby se angažuje v různých hovadinách, mezi kterými se pouze sem tam objeví záblesk kvalitního filmu. "There goes your fucking pillow!" :-) (Blu-ray, orig.)(24.11.2014)

De Niro je paradoxně (i když pochopitelně) nejsilnější v těch nejméně komediálních momentech, kde svými strhujícími gesty a mimikou dává vzpomenout na role drsných mafiánů a gangsterů, ve kterých po několik desetiletí s úspěchem tolik exceloval. Některé vtipy se v této poměrně solidní komedii povedly (fuckin' Greeks), jiné nikoli (plačící De Niro). Spousta scén působí jakoby přebytečně (svatby) a tempo je taky poměrně nevyrovnané. Ještě že celková stopáž je relativně krátká a vše tak končí rychleji než by jste řekli slovo nuda. Jednoduchá, přesto docela zábavná variace na drsné hochy v komediálním přebalu.(30.5.2007)

Robert De Niro je v roli změklého mafiána dokonalý. Billyho Crystala sice nemám zrovna v lásce, ale tady se mi docela líbil (hlavně ta jeho mohutná facka mafiánskému bodyguardovi). Jinak je tady k vidění další z typických mafiánských "ksichtů" Chazz Palminteri a také Lisa Kudrow, známá hlavně z Přátel. Všichni dohromady tvoří základ úspěchu této vtipné komedie.(25.7.2002)

Jeden z nejvlivnějších mafiánů v New Yorku Paul Vitti (De Niro) má problém. Trpí nahodilými záchvaty pláče, což je vlastnost ve vrcholném vedení mafie značně problematická. Když pak zcela náhodou do limuzíny De Nira v dopravní zácpě narazí roztržitý psychiatr Billy Crystal, je řešení nasnadě. Konsilieri Paula Vittiho jej požádá, aby jej tohoto problému zbavil. Jenže mít několik sezení s plačícím zabijákem je i na školeného odborníka moc.... De Niro si zde tak trochu dělá legraci ze svých vážněji myšlených mafiánských rolích z jiných snímků a daří se mu to skvěle. Pro mne velmi dobrá komedie i po druhém shlédnutí! * * * *(4.2.2012)

• - Do role Primo Sidona navrhl Chazze Palminteriho sám Robert De Niro, protože spolu pracovali již na filmu Příběh z Bronxu. (Othello)

• - Robert De Niro a Billy Crystal si údajně pohrávali s myšlenkou, že by film zrežírovali spolu. (Othello)

• - Pro Roberta De Nira bylo velmi důležité, aby film vypadal autenticky, proto před natáčením jezdili s režisérem Haroldem Ramisem po čtvrti Little Italy v New Yorku a hledali nové tváře, které by mohli do filmu obsadit. (Othello)