Jedné z hlav mafiánské rodiny, Paulu Vittimu (Robert De Niro) zabije jiná mafiánská rodina blízkého přítele. Paul toto těžce nese, a je nucen vyhledat psychiatra. Shodou okolnosti Dr. Ben Sobel (Billy Crystal) narazí do auta jeho bodyguarda, čímž se životy těchto dvou neslučitelných postav spojí. Dokáže Ben Sobel vyléčit citlivého mafiánského bosse? ... Většina podobných komedií těží z neslučitelnosti postav co se týče rasy (tisíce komedií s dvojicí černoch - běloch, atd), zde ale autoři využili neslučitelnosti povah, neřku-li povolání. Doktor, který snad nikdy ani nepřekročil rychlost je komfrontován s názory mafiánského bosse, kterému naopak nedělá problémy nic (až na vzpomínky na svého otce), z čehož plyne několik docela zábavných situacích. Nic, nad čímž byste se museli hluboce zamýšlet, ale svůj účel - pobavit - film splnil...(11.1.2005)

Miluji mafiánské snímky, totéž platí o povedených a inteligentních komedií. Tento mix gangsterské komedie je opravdu hodně povedený kousek! Vynikající Robert De Niro ( jako gangster Paul Vitti ) exceluje v sebeparodující roli ( opravdu výborný nápad ), překvapivě dobrý Billy Crystal ( jako psycholog, který se shodou okolností stane doktorem Paula Vittiho a výborný Joe Viterelli. Když k tomu přidáme chytrý scénář, vyjde nám z toho opravdu povedená inteligentní mafiánská komedie. p.s. co je to OOZ - oddělení organizovaného zločinu? nikoliv! obsedantní orální zoofílie :o)(25.5.2009)

Po přeceněné a podprůměrné komedii Fotr je lotr se u mě tímhle filmem Robert De Niro rehabilitoval v žánru komedie.Dokázal dokonale vystřihnout prakticky parodii na své kultovní mafiánské postavy a hlavně díky němu tahle komedie velmi dobře funguje.Billy Crystal se s ním dobře doplňuje,humor ani na chvíli nesklouzne ke trapnostem a Lisa Kudrow mě jako fanouška Přátel moc potěšila.Zkrátka nic převratného,ale strašně fajn. 75 %(26.3.2010)

Harold je Boh. Ani by som nečakal takúto brilantnú komédiu v roku 1999. Jednoduchý námet, rozpracovaný do dokonalej komédie - ako v 80's. Billy a Rob excelujú. Hlavne Billy má svoje brilantné pasáže - kto by zabudol na záverečný prejav, rehotal som sa a nemohol som prestať :D. Robert mu skvelo sekunduje, ale nikdy nezabudnem na Joea Viterelliho, ktorý azda v každom jeho filme na seba upúta maximum pozornosti. K tomu tu máme ešte sexy Lisu Kudrow, či mnohých viac či menej neznámych talianských hercov. Analyze this je skvelá konverzačná komédia. Obsahuje také množstvo gagov (na spestrenia svadby sa nezabúda). Ako fanúšik klasických komédii osemdesiatych rokov a ako fanúšik Billyho Crystala (a Joea Viterelliho) musím dať 100%.(2.7.2006)

Při převzetí odpovědnosti za newyorskou mafiánskou fabriku musí Paul Vitti prokázat svou charizmaticky neústupnou drsnost. Jak to má však udělat, když ho najednou začíná dojímat i západ slunce? Pomoc psychiatra se jistě jeví jako dobrý nápad, ale jedna tradiční terapeutická hodina za týden na zdrsnění mafiána rozhodně nestačí.(20.1.2009)

• - Fontána, kterou dostane Billy Crystal od Roberta De Nira jako svatební dárek, je vysoká 12 metrů a v průměru měří 7 metrů. (viperblade)

• - Původně mělo být ve filmu více scén, ve kterých doktor Sobel dostává dary od Paula Vittiho (Robert De Niro). V jedné z nich například měl přijet osobně bývalý hráč Yankee Phil Rizzuto a na příkaz Paula darovat Sobelovi svoje tretry, protože Billy Crystal ve skutečnosti Yankeeům fandí. (Othello)

• - Ve scéně, kdy doktor Sobel (Billy Crystal) poslouchá ženu, která sedí v jeho ordinaci vedle manžela a popisuje, co na ní vyžaduje při sexu, měl původně chybět právě manžel. Billy Crystal si však myslel, že pokud ho tam posadí, scéna bude ještě vtipnější. Do jeho role byl obsazen vedoucí zvukového oddělení filmu Lese Lazarowitz, který byl nejtěžším členem filmového štábu. (Othello)