V tejto komedii si Robert De Niro famozne striela zo svojich slavnych mafianskych uloh. Cely cas je neskutocne rozkošny a zaroven vtipny. Bohuzial jeho protihrac Billy Crystal mu nie je rovnocennym partakom a Crystalova linia je vlastne absolutne nezaujimava. Vo chvilach, ked mu islo o zivot, tak mi to bolo uplne jedno. Keby namiesto neho obsadili napriklad Robina Williamsa, tak by to bola bomba. Crystal je sice sympatak, ale ani si nespominam na nejaku jeho komediu v ktorej by ma rozosmial natolko, aby som mal chut ju vidiet znova. Film sa mal viac venovat De Nirovi a celemu tomu mafianskemu pozadiu, ktore mohli zosmiesnit este viac. Napriklad scena citujuca Kmotra je fantasticka. Takych tam malo byt ovela viac. Aspon ze sa vydarilo obsadenie viac ci menej znamych mafianskych xichtov. Najviac ma bavil Joe Viterelli ako blbec Jelly. Mimo vykonov uchvatneho De Nira a par vedlajsich zabavnych postaviciek to je len priemerna komedia, ktora koncept mafian s psychickymi problemami ani zdaleka nevytazila tak dobre ako serial Sopranovci. Ale kvôli De Nirovi to je pre fanusikov mafianskych filmov povinnost. 6/10. CZ dabing je solidny, ale Meduna sa na De Nira absolutne nehodi, takze som to po chvili radsej prepol na original.(25.4.2017)

Sice ne nejaka vylozene komedialni pecka, ale rozhodne nadprumerna komedie s dobrou a originalni zapletkou. De Niro je v roli mafiana zralyho do blazince naprosto dokonalej, je sice fakt, ze ty vylozene nejsilenejsi vystupy, kdy breci jak mimino, jsem mu uplne neveril, ale i tak je proste dokonalej. Crystal taky spatnej neni, rozhodne De Nirovi zdatne sekunduje a jeho scena s ostatnima mafianama ke konci filmu je naprosto dokonala. Jinak film nikdy vylozene nenudi, ale zase se neda rict, ze by se clovek furt smal, coz je ale taky dany tim, ze to Ramis nepojal jako vylozene blaznivou komedii, takze misty film vypada jako regulerni mafianka, navic se tu najde spousta narazek na jiny mafiansky filmy.(2.7.2008)

Tak toto je nářez!:) Nehorázně se ksichtící Bobby De Niro v roli, v níž v podstatě paroduje všechny ty nejdrsnější gangstery, jaké kdy ztvárnil. A Billy Crystal v roli vyrovnaného psychiatra, který se bude muset starat o nevšedního pacienta, který mu zcela překope život vzhůru nohama. Při druhém zhlédnutí nabývaly mé výbuchy smíchu ještě mnohem větší intenzivity, než při tom premiérovém:) A ve vedlejší roli potěšil další můj oblíbený mafián, Chazz Palminteri. "Co se stalo?" - "Co se stalo? Viděl jsem chlapa, kterej nám právě spadl do mísy s lososem. To se stalo." - "Rozbil Vám něco?" - "Jo. Rozbil sebe, ještě teď z něj vytahují střepy.", "Doktore, Vy... Vyyy..." :D(2.8.2011)

Celkem slušná komedie, která stojí na velice originálním nápadu a také na skvělém herectví De Nira. Mafiáni mu prostě padnou jako ulití, protože ať již je hraje v jakékoliv situaci, vždy působí až mrazivě věrohodně. Zde je jeho typické drsňáctví konfronotváno s humornými situacemi a nutno podolnout, že to funguje. Bohužel ve scénách, kde De Niro není film ztrácí, ale o to víc se vždy lze těšit na jeho nástup na scénu. Billy Crystal je dobrý nahazovač, ale bez postavy Paula Vittiho by byl poloviční.(12.10.2011)

Jedné z hlav mafiánské rodiny, Paulu Vittimu (Robert De Niro) zabije jiná mafiánská rodina blízkého přítele. Paul toto těžce nese, a je nucen vyhledat psychiatra. Shodou okolnosti Dr. Ben Sobel (Billy Crystal) narazí do auta jeho bodyguarda, čímž se životy těchto dvou neslučitelných postav spojí. Dokáže Ben Sobel vyléčit citlivého mafiánského bosse? ... Většina podobných komedií těží z neslučitelnosti postav co se týče rasy (tisíce komedií s dvojicí černoch - běloch, atd), zde ale autoři využili neslučitelnosti povah, neřku-li povolání. Doktor, který snad nikdy ani nepřekročil rychlost je komfrontován s názory mafiánského bosse, kterému naopak nedělá problémy nic (až na vzpomínky na svého otce), z čehož plyne několik docela zábavných situacích. Nic, nad čímž byste se museli hluboce zamýšlet, ale svůj účel - pobavit - film splnil...(11.1.2005)

• - Límcová trička, které nosí Vitti a jeho grupa, vybíral sám Robert De Niro. (Othello)

• - Do role Primo Sidona navrhl Chazze Palminteriho sám Robert De Niro, protože spolu pracovali již na filmu Příběh z Bronxu. (Othello)

• - Robert De Niro a Billy Crystal si údajně pohrávali s myšlenkou, že by film zrežírovali spolu. (Othello)