Slabších 80%. Výborná komedie, kterou "dělá" hlavně De Niro. Já ho v těch komediálních rolích fakt žeru - ty je grimasy, to je prostě něco úžasného. Celý film je protkán spoustou vtipných hlášek, dialogů a komických situací. I Billy Crystal přispěl jistě troškou do mlýna. Viděl jsem to už párkrát a klidně se mrknu znovu, protože se zase pobavím. Prostě taková inteligentní zábava. Howgh!(27.12.2010)

Při převzetí odpovědnosti za newyorskou mafiánskou fabriku musí Paul Vitti prokázat svou charizmaticky neústupnou drsnost. Jak to má však udělat, když ho najednou začíná dojímat i západ slunce? Pomoc psychiatra se jistě jeví jako dobrý nápad, ale jedna tradiční terapeutická hodina za týden na zdrsnění mafiána rozhodně nestačí.(20.1.2009)

Sofistikovaná komedie založená na stereotypech mafiánských filmů a obecně na našich zažitých schématech a schematismu vnímání. Není proto divu, že v něm hraje Robert De Niro (který vlastně paroduje sám sebe!), doslova tvář filmové Mafie, jehož boss Paul Vitti naleptává zažité divácké představy tím, že trpí psychickou poruchou - je přecitlivělý a to do té míry, že musí vyhledat pomoc psychiatra a řešit svůj delikátní problém... Již tento základní dějový rámec je skvělý a tvůrci filmu nastavenou laťku neshodili. Komedie, jak má být...(2.9.2007)

Nenáročná, ale milá komedie, která zaujme hlavně sympatickým výkonem Roberta De Nira, jež zde zdařile paroduje vlastní zaběhlá schémata z mafiánských filmů (Kmotr II, Casino). U vtipů vám asi slzy smíchu nepotečou, humor tu je umírněný. Bavit se bude spíš divák, který De Nira v podobných rolích viděl, ale ani ti ostatní nebudou ochuzeni. Je to inteligentní komedie, rozhodně jedna z těch lepších, které se na přelomu 20. a 21. prvního století honí českými kiny.(3.12.2004)

Mafián a jeho psychiater, to je kombinácia vhodná len na komédiu. Ich analyzovanie nemá konca kraja, niekedy to trochu preháňajú, ale čo už, keď je na tom založený celý film vrátane názvu. Pobaviť sa na tom dalo, ale žiadny super zážitok. Pre De Nira sparodovať skoro celú svoju predchádzajúcu mafiánsku kariéru určite stálo za to.(4.8.2014)

• - Límcová trička, které nosí Vitti a jeho grupa, vybíral sám Robert De Niro. (Othello)

• - Spoiler: Finální scéna ve věznici se natáčela ve skutečném vězení Sing Sing a vězni procházející chodbou jsou skuteční vězni navštěvující tou dobou vězeňský dramatický kroužek. Natáčení ve věznici trvalo jeden den. (Othello)

• - Uvnitř každé restaurace, která se objeví ve filmu, někoho zastřelila mafie. Kromě Spark´s Steakhouse, kde proběhla vražda před ní. (Othello)