Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mocný mafiánský boss Paul Vitti, hlava jedné newyorské "rodiny", unikne jen o vlásek atentátu, jehož obětí se stane starý mafián Manetta. Zanedlouho začne Paul na sobě pozorovat podivné změny. Nedokáže udeřit železnou tyčí vyslýchaného muže, rozpláčou ho dojemné televizní reklamy a nakonec skončí s těžkým záchvatem v nemocnici. Podle lékařů však nejde o infarkt, ale o intenzívní nával úzkosti. Vitti to pochopitelně popírá, nicméně později se obrátí na svého bodyguarda Jellyho, aby mu sehnal psychiatra. Jelly ho zavede za Benem Sobelem, který nedávno vlastní nepozorností naboural do Vittiho auta. Vyděšený Sobel, který se specializuje na rodinnou terapii, pochopitelně Vittiho pozná a po důrazné Jellyho domluvě s ním promluví. Paul po rozhovoru se Sobelem cítí úlevu. Tím se psychiatr ocitá v nezáviděníhodné situaci. Pokaždé, když se Vittiho psychický stav zhorší, pošle si pro něj své gorily. Brzy se přidají další problémy. Vittiho sleduje FBI, která začne Sobela nutit ke spolupráci. Během jednoho setkání psychiatr zjistí, že příčinou obtíží je Vittiho problematický vztah otci. Jenže sraz mafiánských bosů se rychle blíží a Sobel pochybuje o tom, že se mu podaří mafiána zbavit jeho psychických potíží. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (272)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Je to dávno, co jsem Přeber si to viděl poprvé a tak nějak jsem nebyl schopný přejít přes ten humor, co film obsahoval. Asi jsem na to byl fakt mladej. Po mnoha letech jsem se na něj ale podíval znovu a už mi to všechno přišlo daleko lepší. Mimochodem Robert De Niro se pro roli mafiána vysloveně narodil. Už to jeho jméno mluví za sebe. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Billy Crystal v roli neurotického psychiatra, který poněkud nedobrovolně léčí mafiánského kmotra v podání Roberta De Nira. To samo o sobě je kombinace, která při dobře napsaných dialozích nemůže nefungovat. A přesně to se také stalo, některé scény a spousta vybroušených dialogů z toho dělají nehorázně vtipnou záležitost s výtečnými hereckými výkony. To celé je podpořeno režií, která má cit pro komediální timing. Prostě samé klady a snad žádné závažnější nedostatky. ()

Reklama

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Historka s psychicky labilním mafiánem je sice zábavná, zvláště pokud si onoho mafiána zahraje člověk z nejpovolanějších, který špičkovým způsobem zparoduje své nejslavnější filmové postavy. Jenomže to, co je v první polovině nejen originální, ale i nadmíru zábavné (zpověď v miamském baru mě rozbrečela taky smíchy), se bohužel v druhé polovině díky režisérově práci zvrtne v nesourodou směs výše vypsaných ingrediencí první poloviny, ke kterým je namíchána zápletka o gangsterském soupeření a agentech FBI. Originalita děje jde do háje a režiséru Ramisovi se celek začne rozpadat pod rukama. Závěrečné sezení pak působí jako pěst na oko a do té doby slušný Billy Crystal začne přehrávat ostošest. Škoda promarněné šance ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Sofistikovaná komedie založená na stereotypech mafiánských filmů a obecně na našich zažitých schématech a schematismu vnímání. Není proto divu, že v něm hraje Robert De Niro (který vlastně paroduje sám sebe!), doslova tvář filmové Mafie, jehož boss Paul Vitti naleptává zažité divácké představy tím, že trpí psychickou poruchou - je přecitlivělý a to do té míry, že musí vyhledat pomoc psychiatra a řešit svůj delikátní problém... Již tento základní dějový rámec je skvělý a tvůrci filmu nastavenou laťku neshodili. Komedie, jak má být... ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Robert De Niro je v roli změklého mafiána dokonalý. Billyho Crystala sice nemám zrovna v lásce, ale tady se mi docela líbil (hlavně ta jeho mohutná facka mafiánskému bodyguardovi). Jinak je tady k vidění další z typických mafiánských "ksichtů" Chazz Palminteri a také Lisa Kudrow, známá hlavně z Přátel. Všichni dohromady tvoří základ úspěchu této vtipné komedie. ()

Galerie (46)

Zajímavosti (16)

  • Ve scéně, kdy doktor Sobel (Billy Crystal) poslouchá ženu, která sedí v jeho ordinaci vedle manžela a popisuje, co na ní vyžaduje při sexu, měl původně chybět právě manžel. Billy Crystal si však myslel, že pokud ho tam posadí, scéna bude ještě vtipnější. Do jeho role byl obsazen vedoucí zvukového oddělení filmu Lese Lazarowitz, který byl nejtěžším členem filmového štábu. (Othello)
  • Do role Primo Sidona navrhl Chazze Palminteriho sám Robert De Niro, protože spolu pracovali již na filmu Příběh z Bronxu. (Othello)
  • Uvnitř každé restaurace, která se objeví ve filmu, někoho zastřelila mafie. Kromě Spark´s Steakhouse, kde proběhla vražda před ní. (Othello)

Reklama

Reklama