Škoda filmu, ktorý mohol byť fakt kvalitný, možno aj preto nie je, že sa toho neujal majster tohto žánru Scorses. Dať to jemu a nie Ramisovi, mohol by to byť ďalší úspešný mafiánsky snímok. No nestalo sa. Škoda aj Roberta De Nira, ktorý to podľa mňa nemal ani brať. Film hodnotím priemerne. Takže za 3*.(7.10.2012)

Miluji mafiánské snímky, totéž platí o povedených a inteligentních komedií. Tento mix gangsterské komedie je opravdu hodně povedený kousek! Vynikající Robert De Niro ( jako gangster Paul Vitti ) exceluje v sebeparodující roli ( opravdu výborný nápad ), překvapivě dobrý Billy Crystal ( jako psycholog, který se shodou okolností stane doktorem Paula Vittiho a výborný Joe Viterelli. Když k tomu přidáme chytrý scénář, vyjde nám z toho opravdu povedená inteligentní mafiánská komedie. p.s. co je to OOZ - oddělení organizovaného zločinu? nikoliv! obsedantní orální zoofílie :o)(25.5.2009)

Je to celé svěží, vtipné, se skvělými hereckými výkony a nápaditou režií a scénářem. Je sice pravda, že ke konci režisér jako by ztratil nit a zápletka nebyla dotažena úplně ideálně, ale když si vzpomenu na ty geniální pohovory mezi De Nirem coby psychicky labilním mafiánem a Billy Crystalem chtě nechtě zapleteným do mafiánského podsvětí, ihned se mi vykouzlí úsměv na tváři a rád přivřu jedno oko.(24.5.2011)

Přesně ta komedie, na kterou se dá dívat pořád. Ikdyž po letech člověk zkoukne třeba jen jednu část mezi reklamama v televizi, ví o co jde a znovu se zasměje dobrému humoru. Skvělé je vidět herce typu Palminteri nebo Viterelli v lehce netipických rolích v tipickém prostředí. O představitelích dvou hlavních rolí netřeba diskutovat. Ti jsou úžasní jako vždy.(5.8.2014)

Velice kultivovaný film uchopivší komediální žánr za tu nejjemnější, a přitom ladící strunu. Problém je v tom, že nevíme, co si z něj vzít, a zda-li vůbec něco, není-li jeho smysl pouze napružení diváctva a vyvolání jakéhosi pocitu, že tu přece ještě něco vyššího je, i když nám asi zůstane odepřeno dozvědět se co. V opačném případě se pak může jednat o milou rodinnou komedii, která byla poněkud přepálena, či naopak o docela cynické svinstvo, zkomponované právě tak, jak bylo třeba. Veškerého účinku tu jest dosahováno střetnutím antagonistických herců a jejich projevů, totiž Roberta de Nira, jenž svoji roli pojal nadmíru ironicky, a obvyklého živého přednesu Billyho Crystala. Účinek se dostavil v dostatečné míře, ale stále zbývá rozřešit otázku toho, zda si z nás střílí více zkarikovaný gangster, anebo až nebezpečně normální psychiatr Ben Sobol.(1.12.2004)

• - Do role Primo Sidona navrhl Chazze Palminteriho sám Robert De Niro, protože spolu pracovali již na filmu Příběh z Bronxu. (Othello)

• - Límcová trička, které nosí Vitti a jeho grupa, vybíral sám Robert De Niro. (Othello)

• - Pro Roberta De Nira bylo velmi důležité, aby film vypadal autenticky, proto před natáčením jezdili s režisérem Haroldem Ramisem po čtvrti Little Italy v New Yorku a hledali nové tváře, které by mohli do filmu obsadit. (Othello)