Caddyshack

Caddyshack

Komedie / Sportovní

USA, 1980, 99 min

Před mnoha lety se mi to děsně líbilo, byla to jedna z nejvíc kulervoucích komedií mého mládí. Jistě, humor je z velké části velmi "americký" - trochu toaletní, trochu primitivní a jednoduchý, jenže narozdíl od Prciček a podobných hovadin tenhle film prostupuje něco hlubšího, jakýsi zvláštní duch inteligentní, místy dost jedovaté a rozhodně dobře ukryté satiry. Každopádně Chevy Chase a Bill Murray jsou jedni z nejlepších komiků amerického filmu, protože druh "sellersovkého" humoru, který předvádějí, je skvělý a nesmrtelný.(5.6.2005)

Poctivé dve hviezdičky. (Ani by som neveril, že niečo také sa dá vážne napísať, ale vida, napísal som...;)) Aktualizácia: Po druhom a treťom pozretí musím pridať hviezdičku a to som ešte dumal, či nepridám dve. Asi som na prvý pokus nepochopil, že tento film nemá hlavného hrdinu (resp. že sú hlavní všetci) a príliš sa sústredil na Chevyho... :)(17.12.2014)

• Chrustyn

Docela známá ale překvapivě slabá bláznivá komedie z prostředí golfu. Film se převážně zaměřuje na mladší publikum, které se snaží nalákat na nahotu pěkných slečen a jiných populárních nástrojů přitahujících mladé lidi. Nevím jestli to fungovalo v době vzniku ale dnes už to vůbec nezaujme a výstupy Billa Muraye a plyšovýho sysla jsou taky trapný.(10.7.2009)

Absolutně bezvadná komedie Harolda Ramise (jo, je to TEN Egon z Krotitelů duchů) s Billem Murrayem a Chevy Chasem. Viděl jsem ji snad stokrát, ale pokaždý se pobavím stejně. Geniální scéna v bazénu nebo Murrayův souboj se syslem... Jenom škoda, že Murray tu není častěji. Rodney Dangerfield mi moc nesedl, ale některý z jeho hlášek se prostě zapomenout nedají. Jestli překousnete, že ten film už má přece jenom něco za sebou, po****te se smíchy.(9.4.2006)

• StarsFan

Možná jsem se narodila ve špatné době a ve špatné kultuře, ale skutečně jsem nechápala, co je Caddyshacku tak legendární, že ho můj americký golfový parťák neustále s radostí cituje. Zápletka kolem hlavního mladého hrdiny, který chce získat stipendium, je nezáživná a humor je převážně infantilní, takže jsem se za celou stopáž zasmála dvakrát: když Bill Murray komentoval odpaly květin a důchodkyně poznamenala, že to bude asi ten čaj. Pokud patříte mezi lidi, které do hysterického smíchu nepřivede scéna, kdy si lidé v bazénu spletou čokoládovou tyčinku s exkrementem, doporučuju se při hledání ideální komedie pro páteční večer přesunout někam jinam.(15.11.2016)

• - Caddyshack obsadil roku 2008 v žebříčku nejlepších sportovních filmů, který sestavil Americký filmový institut, 7. místo. (TheDude)

• - Inspirací k napsání scénáře byla Brianu Doyle-Murrayovi vlastní zkušenost nosiče holí v golfovém klubu. Jeho bratr Bill Murray a režisér Harold Ramis v mládí rovněž pracovali jako nosiči holí. (HellFire)

• - Firma Orange Coounty Choppers postavila na základě návrhu Paula Teutela jr. z pořadu Americký Chopper (od r. 2003) motorku kompletně ve stylu filmu Caddyshack. (Marcos)