Smrtící virus zasáhne město a osamělý muž se ocitne v pasti. Uvězněný ve svém bytě bez spojení s okolním světem se snaží najít pomoc a cestu ven. (Netflix)

Ronkar

Celkem slušný na nízkorozpoč'ták. Představte si jednu z těch dražších episod walking dead a máte Žiju. Žádná sláva, ale jako jednohubka to jde. Hlavní postava je bohužel takový divný pako, a kdyby se v ději neobjevila ta holka, bylo by to v pytli. Místama nudný, akce málo, ale ta co tam je slušně udělaná. Vcelku předvídatelný, škoda že se tvůrci v poslední třetině nedovázali víc. Těmhle filmům by nějaké utržení ze scénaristického řetězu prospělo. Trochu psychologie a emocí jak už to u těch korejských filmečků bývá. Na ty se tu hraje ostatně víc, než na hrůzu nebo adrenalin. Zombíci vypadají dobře. ()

Karbos

Ne, takhle se to nedělá, po prvních 20 minutách jsem tomu vždy upravenému, ostříhanému a oholenenu pitomci chtě nechtě začal přát smrt, protože někdo takhle blbej, měl zařvat hned v úvodní scéně filmu :)) ** za pár dobrých lekaček. ()

bonovox

Zombie thriller, tentoraz z Kóreii. Ničím ale neprekvapí, pretože podobné variácie a aj v lepšom podaní už bolo natočených viacero. Ale na jedno pozretie a výplach mozgu fajn. 60% ()

HouseFan

Za mě dobrý, hodinu čtyřicet jsem si užil solidní zombie film s příměsí originality danou tím, odkud snímek pochází... i když klasickej jihokorejskej styl mi v tom trochu chyběl a konec byl takovej lehce klišé. Jinak ale #ŽIJU bavil a pro fanoušky zombie žánru určitě další zářez kterej by měli mít! ()

HanzoBureshi

Hororový zombie filmek, který není úplně nejlepší, ale taky to není žádné zklamání. První polovina byla taková nudnější a vypadalo to tak, že celé město se nakazilo do jedné minuty, což mi nepřišlo dobré a být celou dobu v jednom bytě taky nic moc. V druhé polovině se alespoň objevila další z přeživších (Shin-hye Park) a pak se konečně začalo něco dít a na konci čekala klasická akce. V pohodě dávám 65%. ()

filzip

Nápad filmu dobrý, ale něco tomu chybí. Kdyby se tohle dělo doopravdy, tak by byli hlavní herci 1000x uz mrtví . Masky zombíků se ale fakt povedly, oproti nudných amerických zombí...to se musí nechat . Dávám 62% ()

Stinger78

Zombíci, to je téma, které už tu bylo milionkrát, ale přesto se to furt dá, Tentokrát v podání Jihokorejců. Skvělé masky, komorní prostředí dvou vchodů panelového komplexu, standardní děj a i přes několik WTF momentů jak ze strany hlavního hrdiny, tak i zombajzníků z toho vylezl fajn oddechový snímek na páteční večer. ()

Accuphose odpad!

Tak jo o čem to je, frajer vydržel 20 dní bez vody a naprosto svěží, jen musel každou půlhodinku mít novou lahev Evianu (při natáčení). Teda sorry chlastal u toho whisku a jinej tvrdej alkohol, v době kdy mu už dávno selhaly játra... tak moment. Nějak mi to nesedí. Pak už ty dny nějak nepočítaj raději a po měsíci se jde podívat po nějakém jídlu a vodě. No, kdyby to bylo instruktážní video, půlka korejců by zemřela dva dny po vypnutí internetu, tedy spáchala by sebevraždju a druhá půlka (dle instrukcí), by zemřela 3 den na selhání organismu a na otravu alkoholem. Dále jsme se dozvěděli, že jihokorejská armáda je jen u hranic s KLDR (pro kamery). A že pokud vypnou proud (nevíme proč - ale čekal bych preventivně, protože spousta lidí následně nezaplatí faktury za elektřinu), životně důležitých věcí jako mobil, tablet a dron se to netýká. Dále se dozvíme, že vysílačky, které mají dosah tak 5 metrů a fungují maximálně půl hodinky, tak po upgradu mají dosah až 100 metrů. Tak to už jsem na skóre mínus 3. Ono se pak ukáže, že byť nejde proud, tak pevná linka funguje. Dál už je to klasika: sebevědomá žena a rádoby roztomile hloupoučký muž (ale korejky to tak rády). 20 minut před koncem se objeví nějakej děj. Kterej je ve výsledku ovšem stejně mimo, jako poslední dobou velká část korejských filmů. Takže bych to viděl na plných -5. Mimochodem ti, kteří tomu nedali odppad, tu jsou dle mého na ČSFD mimoňi. ()

Little_Sawy

Tohleto nemělo chybu, cápek drtí pc hry, když mu zombie žerou sousedi, ja bych je mlatila hlava nehlava až by střeva lítali a zbytky co snědli. (samozřejmě, by jsem si našla i něco čím bych ty stvůri srovnala se zemí protože jsem s půlky cvok ale to je detail, žejo?) Jo, jsem psycho gril, ma někdo problém?! Ať napíše ^^.. Jinak se na to celkem koukat dalo *-* ()

johankazarku

Zombie film, ktorý sa dejovo viac sústreďuje na prežitie jediného chalana v niekoľko poschodovom paneláku po prepuknutí infekcie. Trošku chýbalo opísať priebeh a vznik vírusu a pridať viac toho hororového. Zombíci vizuálne super a aj niektoré scény avšak celkovo to podľa mňa pôsobilo ako survival drama alebo thriller nie horor. ()

Lupas888

V celku fajn film, který mě ale zklamal na poli napětí a jakékoliv většího strachu. V hororech hledám strach, tajemno a napětí z kterého si musím poposednout protože je mi to nepříjemné. To se zde nestalo, nevadí. Nejsem z toho zklamaný ale nejsem ani překvapen. 6/10 ()

DANJELKO

veľmi dobrý film z prostredia apokalypsy, komu sa nepáčil tak nechápem čo by inšie čakal od apokaliptistického filmu. za mňa 5 hviezdičiek ()