Klub ráj

• slovenský

Rajský klub

Komedie

USA, 1986, 104 min

Pohodová karibská záležitost s tehdy ještě milým Robinem. Toho v české verzi geniálně dabuje Oldřich Kaiser (v menších rolích potěší jako vždy záporák Jiří Holý, mafián Jiří Zahajský, šílený pilot Zdeněk Žák či Pavel O'Toole Soukup). I kočky jsou tu docela ok. Scénář v závěru hodně padá, škoda že se tvůrcům nepovedl nějaký lepší způsob, jak se dostat ze situace "klub ohrožuje mafie". I reggae je takové milé, moc fetu tu není a příznivci amerických pájů zalapají po dechu nad mladým Jimovým tátou s těhotným obočím, Eugenem Levym. Film si rozhodně zaslouží lepší hodnocení, než tady dosahuje.(5.2.2015)

Reziser Harold Ramis /Caddyshack, Blazniva Dovolena/ natocil slusnu komediu z 80. rokov - humoru sa obcas dari viac, obcas menej, no ale US styl humoru sa aspon na chvilu priblizil Europe, i ked stale ma dostatok hlucheho miesta. Skoda, Robin Williams /Good Will Hunting/ sa snazil a videl som aj Louise Bennett /Big momma z filmu Kdo najde pritele, najde poklad/. 60 %(10.9.2016)

Taková blbost s dějem podobným filmům s Budem Spencerem a Terencem Hillem. Bohužel tady chybí takové ústřední duo. Nebo měl být Robin Williams na scéně pořád. Či aspoň Eugen Levy s Rickem Moranisem. Naneštěstí tu je až moc politikaření a rebelování. Za tři zmíněné herce to ale stálo. Chlupatá, odpudivá a pěkně nadržená dvojice lehce strká do kapsy honiče z budoucích mládežnických komedií (samozřejmě až na ty, kterým Levy nedělal fotříka).(15.2.2015)

Normálně bych dal za tři hvězdy...je vidět, že scénář psalo víc lidí dohromady..ale pořád je tu Harold Ramis jako rejža a jména herců? Williams, Levy a Moranis (ti dva v jednom filmu?), O¨Toole, Flaherty, Doyle-Murray a další...za to musim dát 4. A překvapil mě právě Doyle-Murray, že se podílel i na scénáři. A nesmím zapomenout na Louise Zoricha.(28.11.2017)

• kaylin

Nějak mám poslední dobu špatný výběr, pokud jde o komedie. Tohle je hodně slabá komedie o tom, jak se člověk pokouší najít svůj ráj na zemi a skončí u toho, že chce zachránit "hotel" na jednom tropickém ostrově. Robin Williams je ještě snesitelný, ale zbytek osazenstva jsou jen otravové bez smyslu pro humor.(24.2.2015)

• - Mary Gross v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)